denisa7430 denisa7430 komentáře u knih

Kroky v dešti Kroky v dešti Katarína Gillerová

Celkově hodnotím román Kroky v dešti jako povedenou čtivou odpočinkovou literaturu o tom, jak vypadal obyčejný život obyčejné české rodiny za dob socialismu.

26.09.2019 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Již první stránky románu vás buď od čtení zcela odradí svou surovostí, nebo naopak vtáhnou do děje plného násilí. A podnázev tohoto detektivního bestselleru „thriller, který se vám zaryje pod kůži“, je poměrně výstižným…

26.09.2019 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

V pořadí druhý román Hany Marie Körnerové, který se mi dostal do rukou. Její Heřmánkové údolí mě dojalo, a když spatřil světlo světa její nejnovější román Hlas kukačky, neváhala jsem ani minutu a knihu přečetla – jedním dechem!

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Nenáročný, pohodový, romantický příběh s průměrným dějem i zápletkou, avšak vnímavému člověku dokáže otevřít oči, aby se zamyslel, jak důležité je žít v harmonii, nestresovat se, a hlavně se radovat z maličkostí. Nicméně náročného čtenáře kniha zklame.

26.09.2019 1 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Kniha vás vezme na výlet, na honbu za pokladem. Vydáte se s ní hledat štěstí, naučí vás nacházet dobro, které v našem světě podle Wikinga je, a pomůže vám jej vynést na světlo. V dnešní době poutají pozornost spíše všelijaké konflikty a katastrofy než pozitivní skutečnosti. Ukazovat na šedé nebe a temná mračna je tak snadné. Pojďme se však zaměřit na to krásné a podělit se o to s ostatními. "Svět je přeci hezkým místem a stojí za to o něj bojovat."

26.09.2019 2 z 5

Retro ČS 3 Retro ČS 3 Michal Petrov

Kniha má ambici probudit ve čtenáři vzpomínky a nechat mu hlavou plynout útržky příběhů jeho vlastního života. Tuto ambici rozhodně plní do posledního puntíku.

Čechoslováci v Gulagu Čechoslováci v Gulagu Jaroslav Formánek

Lidské osudy jsou v knize vyprávěny tak, že vám bude běhat mráz po zádech.

Nohama napřed Nohama napřed Boris Pralovszký

Černým humorem je protkaná každá stránka knihy, nepřestala jsem se smát. Při čtení člověk zapomene na vlastní strasti a jen se baví. Přečíst doporučuji těm, co chtějí na chvilku vypnout mozek, nemyslet na nic nepříjemného a zasmát se nad neskutečnými situacemi jedné praštěné rodinky.

Toto všechno ti dám Toto všechno ti dám Dolores Redondo

Román Toto všechno ti dám se čte vcelku dobře, v půlce jsem však měla pocit, jako by se děj nikam nepohnul a pořád se točil kolem jedné a té samé věci. Nicméně při poslední větě románu mi ukápla i slza. Za mne kniha, která je vhodná pro čtení v sychravém počasí.

Dnes v noci jsem ji viděl Dnes v noci jsem ji viděl Drago Jančar

Velice poutavý román Dnes v noci jsem ji viděl je z období druhé světové války, z míst, o kterých se moc nepíše, nebo se k nám podobné romány prozatím nedostaly. Popisuje historické události velké války na území Jugoslávie, Srbska a Slovinska. Na jedné straně popisuje Slovince, kteří byli s německou okupací spokojení, na druhé straně zmiňuje násilí a potyčky partyzánů, kteří proti okupantům bojovali. Celou dobu zůstává čtenář napjatý, čeká, nemůže se dočkat vytouženého dobrého konce tohoto příběhu. Toho se však nedočká...

S každou padající hvězdou S každou padající hvězdou Susan Elizabeth McClelland

Mrazivé, hrůzu nahánějící vyprávění chlapce.

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

Román nabízí působivou reflexi amerických dějin vztahujících se k době neblaze proslulého otrokářství lidí afrického původu podané vyprávěním ze života mladé ženy s až neuvěřitelně smutným osudem. Velice působivě a čtivě napsaný román o tématu, které mě zajímá. Rozhodně doporučuji přečíst. Získaná ocenění si kniha rozhodně zaslouží.

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Knihu autorka vydala jako vyrovnání se se svou minulostí, pomoci jiným osobám, které se nachází v obdobné situaci, zamýšlela knihu jako jakousi první pomoc pro trpitelé. Kniha je napsána velice otevřeně a bolestně upřímně, vyjadřuje všechny dojmy a pocity, které v autorce vyvolávají vzpomínky. Tento skutečný příběh ve vás zanechá tolik emocí...a v neposlední řadě zůstanete po přečtení zírat na obálku s fotografii, která je stejně depresivní jako celá kniha. Je na ní zachycena malá Maude spolu se svým tyranským otcem.

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Nádherně napsaný román, který vám nedá spát, líčí osudy několika generací potomků dvou sester Effia a Esi na dvou světadílech, v Africe a USA.

Skrytý život Fidela Castra Skrytý život Fidela Castra Axel Gyldén

Kniha prozrazuje spoustu pikantností ze života vůdce

26.09.2019 5 z 5

Zničím tě a vezmu si, co je mé Zničím tě a vezmu si, co je mé Jane Lythell

Kniha je rozdělená do kratších kapitol, ve kterých se obě hrdinky ve vyprávění střídají, a můžeme tak vnímat jejich odlišné pohledy na různé situace, které se v jejich životech odehrávají.

26.09.2019 2 z 5

Tajný život afghánských dívek Tajný život afghánských dívek Jenny Nordberg

Fascinující kniha o tradici jedné muslimské země, která vám doslova vyrazí dech. Vlastně se nedá ani uvěřit, že někde něco takového musí ženy podstupovat! Vždyť postavení žen je zde horší než v mnohých rozvojových zemi v Africe! Tato kniha jistě stojí za přečtení a nám, ženám z civilizovaného světa, nestačí než poděkovat za lidské zacházení. Ne, nevtipkuji.

Ozvěna soumraku Ozvěna soumraku Judith Kinghorn

Ozvěna soumraku je opravdu krásným, dojemným příběhem dvou silných žen, které se perou ve svých životech s těmi největšími ranami, které jim mohl osud nadělit. Nebudu zastírat, že při čtení řádků knihy Judith Kinghornové neukápla z mých očí i nějaká ta slza.

26.09.2019 3 z 5

Papež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě Papež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě David Kertzer

Mám ráda knihy popisující historické události a dávám přednost těm, které líčí skutečné události se skutečnými osobami, které ovlivnily chod dějin. Kniha je čtivá, avšak velmi náročná. Čtenář se musí maximálně soustředit, aby chápal souvislosti a to, co nám chce autor knihy sdělit. Určitě se nehodí jako kniha "před spaním".

26.09.2019 5 z 5

Mozky pro armádu – Pozoruhodný svět vojenské vědy Mozky pro armádu – Pozoruhodný svět vojenské vědy Mary Roach

Neuvěřitelný svět vědeckých poznatků a pokroků. Autorka se nebojí odlehčovat poměrně vážná témata. Celá kniha je protkána humorem, což může téma knihy přiblížit i čtenářům, kteří se jinak o podobnou tématiku nezajímají, ale na druhou stranu může být zklamáním pro vojenské nadšence. Každopádně běžně znalý čtenář si z knihy odnese nové poznatky o výzkumných centrech, které zkoumají věci, o kterých by normální smrtelník ani neuvažoval, že mohou existovat. Ačkoliv nám nad podobnými "vědeckými postupy" může zůstat rozum stát, jedná se o faktické, doložené informace.