Evangelium pekla

Evangelium pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376936/bmid_evangelium-pekla-Fgw-376936.jpg 3 29 11

Seth Ballaham série

1. díl

Redaktor amerického deníku Seth Ballaham se dozví, že je jeden z jeho kolegů uvězněn v Severní Koreji. Nikoho to ale nezajímá, a tak se ho rozhodne zachránit sám. Když dorazí do přísně střeženého Pchjongjangu, kde se ho ujme spolupracovnice nevládní organizace, dozví se o nálezu několika zmrzačených těl. Vyšetřováním je pověřen poručík Paik Dong-Soo, elitní severokorejský voják. Co objeví na konci děsivé cesty plné teroru?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

L'évangile des ténèbres , 2010

martina2540
17.10.2020 4 z 5

Skvělý děj, začetla jsem se hned od začátku a nemohla jsem knihu odložit. Zajímavá pro mě byla hlavně Severní Korea, o které jsem dosud moc nevěděla. Hvězdička mínus jen za závěr, ten mě trošku zklamal.

Artep25
21.07.2020 4 z 5

Docela zajímavý thriller a i prostředí ,kde se odehrává .
Škoda ,že konec úplně nedopadl ,ale nakonec to nebylo úplně špatné čtení .Já jsem s příběhem byla spokojená .

denisa7430
26.09.2019 2 z 5

Thriller Evangelium pekla je o osudech tří mužů, jež se odehrávají v prostředí Severní Koreje. Dějová linie románu je roztříštěná, jednotlivé příběhy postav se v rychlém sledu po kapitolách střídají. Na závěr se však jejich osudy dokonale protnou.

Almenka
09.08.2019 5 z 5

Nádherná kniha plně souhlasím s panem Minierem

maxim248
14.04.2019 3 z 5

Docela zajímavá kniha,dobře vymyšlené téma,ale jsou tam některé nezazivne a zdlouhavé pasáže. Celkově ovšem čtivá kniha s překvapivým koncem

orinka3
10.01.2019 2 z 5

Dočetla jsem docela podivnou knihu. Začnu pochvalou. Do těch končin se člověk málokdy podívá. Takže každá kniha, která o nich pojednává, se počítá. Potvrzuje se v ní to, co člověk tuší. Že to není krajina přívětivá k lidem, kteří nestojí na nejvyšším stupni královského piedestalu. A k příběhu samotnému: začíná drsně, poněkud záhadně. Až později se čtenáři rozvržení rolí ujasní. Vyšetřovatel, novinář, oběť, pachatel. Co se mi vážně nelíbilo? Postava Lovce. Zbytečné opakující se popisy kruťáren, schválně laděných do tajemství. Konec knihy je nepovedený, jakoby to chtěl mít autor co nejrychleji za sebou.

Crozz
30.10.2018 3 z 5

Nebylo to špatný, ale styl napsání byl zvláštní, četlo se to docela těžkopádně...

srajerka
16.10.2018 2 z 5

Kniha mě zaujala především svým názvem a zasazením děje do prostředí Severní Koreje. Bohužel se jedná o detektivní příběh, který moc nepřekvapí, celkově mě čtení spíš nebavilo. Ani jedna z hlavních postav není nijak sympatická a ten konec...., ale asi nejvíce mě na knize rozčilovaly rádoby zlověstné dovětky na konci každé kapitoly.

karantena
04.07.2018 5 z 5

Tak já musím knihu moc pochválit.Má spád,napětí i krutost.Jen jsem se ztrácela v těch korejských jménech.Všichni byli Kimové,ale nějak jsem si je sama pro sebe rozlišila.Přesto mě kniha velmi zaujala a skvěle se četla.Je v ní vše co se dá od thrilleru očekávat.Brutální vrah,vyšetřování,ponurost i severokorejská politika.

NikiVai
03.07.2018 4 z 5

Mě kniha velmi zaujala. Rychlý spád čtení, dvě dějové linky na závěr propojené, pohled "turisty" na Severní Koreu. To vše dohromady vyústilo v prima čtenářský zážitek. I po dočtení mi kniha utkvěla v hlavě a na některé pasáže stále myslím. Jen teda Seth, ten mě štval neskutečně :)

Casion
27.06.2018 1 z 5

Na knihu mě nalákala obálka a stručný popis děje. Těsně předtím jsem přečetl Dítě 44 od T.R. Smithe a byl jsem zvědavý na porovnání. Asi to nebylo dobré rozhodnutí, neboť celkově jsem byl z "Evangelia pekla" knihy zklamán. Celý děj postrádal nějakou kostru, některé dějové linie byly vyloženě slabé. Přišlo mi to, jako by autor knihu napsal na koleni během několika málo dní. Kniha mi tak celkově přišla slabá. Několik lidí z mého okolí, když viděli, co čtu, se mě na knihu ptalo, ale nedoporučím jim jí.

Jean-Luc Bizien
francouzská, 1963