dendishek dendishek komentáře u knih

Jóga - věda o duši Jóga - věda o duši Osho

Jelikož jsem chtěla proniknout do tajů jógy, kterou jsem před nedávnem začala praktikovat, koupila jsem si tuto knihu. Dost jsem se bála, že nebudu rozumět ničemu, co se v ní píše, a že ji snad budu muset číst vícekrát a s časovým odstupem. Avšak světe div se - kniha pro mě byla naprosto srozumitelná. Ano, někdy jsem se zapletla do slov autora, a trochu se u toho zamračila, ale vzápětí jsem se usmála a věděla, co se tím myslí.

05.10.2018 5 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Deprese. Deprese. A zase ta deprese..
První polovina knihy se mi hodně táhla. Nebavila mě. Jsem ale ráda, že jsem vytrvala, dokud se na scéně neobjevil obchůdek klábosení. To pak byla jízda. Hlavní pointa knihy - dělat radost druhým a dávat jim tak najevo svou lásku - je zde jedinečná. Ještě že na to hlavní hrdina s pomocí dvou "záchranářů" přišel. Jak jednoduché najednou bylo se z deprese dostat ;-).

21.09.2018 3 z 5

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

Entropii jsem poprvé poznala díky této moc milé knížce. Samotný příběh a ilustrace rozšířily mou fantazii natolik, že když doma vidím někdy ten binec, tak bych těm malým skřítkům entropíkům nejraději zakroutila krkem :-). Těším se, až ji budu v budoucnu předčítat naší školačce/školákovi.

10.09.2018 5 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Po delší době jsem také sáhla do erotického příběhu. Knihy autorek znám velmi dobře, chybí mi dočíst už jen dvě. Zase si ale dám na chvíli pauzu. V podstatě je to stále stejná linie - tajná zamilovanost - spárování - hádka - pauza - vyjasnění citů a usmíření. Má to ale vždy šťávu a nenudím se. Moc se mi líbí dialogy postav, vždy mě rozesmějí. Také chování chlapů, ať už Finna, Olivera (miluji to jméno) nebo Ansela, všichni jsou sví a zajímaví. A kamarádství Loly, Mii a Harlow je záviděníhodné. Mně takové přátelství v reálném životě opravdu chybí :-).

27.08.2018 5 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Kniha je bránou do světa obyvatel našeho těla - tedy střevního světa, abych byla přesná. U hodně informací jsem seděla s pusou dokořán, u hodně pasáží jsem se legračně chichotala. Autorka je skvělá, ví, o čem píše, a je to velký odborník. Navíc dokáže toto téma pojmout velmi osobitě, což dává knize kouzlo, které vás pohltí. Ke konci jsem se už trochu ztrácela, přece jenom je těch informací v knize opravdu hodně, ale to hlavní nezapomenu - jakmile budu někdy objímat mísu se střevní chřipkou, tak budu vědět přesně, na koho "nadávat" (a také proč se mi to děje).

20.08.2018 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Kolik žen jménem Laura žije v Paříži?
Kolik knihkupců v Paříži se jmenuje Laurent?
..Nejdřív hledá on ji, poté ona jeho.
Malá kniha s velkým K, půvabným dějem a francouzským šarmem.
Má čtenářská duše plesá.. vřele doporučuji!

09.08.2018 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Moc příjemná a oddychová kniha. Velice mě bavila. Téma znásilnění bylo podáno nenáročně a spíše tak, ať se nad ním každý čtenář lehce zamyslí. Také mě bavilo vysokoškolské prostředí - až mě skoro zamrzelo, že tuto životní kapitolu už mám za sebou :-).

06.08.2018 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Kouzla existují :-) ... Vytvoří se totiž v naší vnitřní jasnosti, jakmile se odpoutáme od všech doktrín, ideologií, dogmat a různých přesvědčení spolucestujících na naší životní jízdě, a dáme tím prostor vesmíru pracovat pro naše dobro a velkolepost. Tohle a mnoho dalšího nám podává autorka Anita v této krásné, duševně pojaté knize. Víra tkví v nás jako v člověku, ne v náboženství. Souhlasím s autorkou, že náboženství mate hodně lidem hlavy – nebo duši? A pak je malér. Každý si sáhněme do svědomí (a vědomí), a udělejme prostor nejen naší vůli, ale hlavně vědění. Kniha si mě našla, něco mi dala, a zase mě posunula dál.

24.07.2018 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Příběh Stelly a Dana byl velmi krásný a citlivý. Kniha byla napsána takovým zvláštním způsobem, který mě jednoznačně chytl za srdce. Dějová linie Jess a Willa už natolik sympatická nebyla, ale ani neurazila. Chápala jsem, že autorka tímto asi chtěla přenést lásku z minulosti do současnosti, ale už to nemělo takový šmrnc. Dokážu si představit zfilmovanou verzi knihy na krásný romantický večer :-)

11.07.2018 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Mám rozporuplné pocity. Asi bych knihu zařadila, dle své libosti a nálady, do průměrných. Některé pasáže se mi nelíbili, něco jsem dokonce přeskakovala. Amelia mi byla sympatická, dokud nezabředla do spolku nenávistných holek. Kate mi nebyla sympatická ani jako matka, ani jako osoba. Pořád nechápu americké uhánění se za kariérou, hlavně na úkor rodiny. Vlastně ani nechápu, jak se puberťačky můžou bolestně svíjet nad svými prvními rozchodovými útrapami. Ale dobře. Každý se nějak musíme protloukat životem. Rozuzlení dávalo smysl. Vždy se najde nějaká závistivě psychicky nevyrovnaná ženská..

18.05.2018 3 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Velmi příjemná kniha a mnoho zajímavých pohledů na svět. Hodně věcí je opravdu jen v naší hlavě. Člověk by se měl každý den pozastavit a popřemýšlet, zda to, co dělá, ho činní šťastným. Milovat sebe, vše okolo a neskrývat své pravé já. Těším se na další autorovy knihy.

23.04.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Podle níže uváděných komentářů jsem odtušila, že se uživatelé dělí na dva tábory: ti, kteří knihu milují díky zábavnosti a originalitě, a ti druzí, kteří ji považují za obrovské dílo nesympatie a smutku. Já spadám do druhého tábora. Děj mě opět (stejně jako v Bábovkách) vtáhl do krutého světa plného sebelítosti, falše, závisti, krutosti a divných jedinců. Knihu bych maximálně doporučila přečíst studentům psychologie. Rozbor všech postav by stačil na celou diplomovou práci.

11.04.2018 2 z 5

Zastaveno Zastaveno Michal Čagánek

Hodnotit nebudu, jelikož jsem knihu nedočetla. Ale komentář si neodpustím :-). Knihu jsem po dvou večerech a 44 stránkách odložila. Vůbec mě neoslovila. Vadily mi krátké věty, zvláštní styl a divnost hlavní postavy. Čas je v tomto případě drahocenný, a proto jsem rychle utekla za Radkou Třeštíkovou a její Osmičkou ("Osm").

27.03.2018

Hana Hana Alena Mornštajnová

Achjo. Kdyby Jaroslav řekl Haně na rovinu pravdu o tom, že ji nechce, byl by možná tento příběh skončil úplně jinak. A ten, kdo nám vytváří cestičky osudu, rozhodl jak nejhůře mohl. Osud Hany se nedá popsat slovy. Začtěte se do knihy, prožijte život Hany, Miry a dalších postav, a doufejte, že Vám a Vašim blízkým se UŽ NIKDY nic podobného nestane. Velmi silné, dech beroucí a srdcervoucí..

26.03.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

V knize jsem nehledala osobní motivaci, esoteriku, neznámé vědění ani nic podobného. Je to prostá kniha, a chtěla jsem si ji přečíst. Příběh se mi líbil, usínalo se mi po něm dobře. Věděla jsem, že poutník dosáhne svého osobního příběhu, o tom pointa knihy nebyla. Byla ale o tom, jak ho dosáhne. A bavilo mě to. Nikdy takhle o našem světě nesmýšlím, a myslím si, že to už ani nejde. Svět je natolik přemodernizovaný, že jakýkoliv pokus o "magický" pohled nás přivede tak akorát do blázince. Je ale fajn o tom přemýšlet a představovat si, že třeba někde takový alchymista opravdu existuje.

16.03.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tento příběh je droga! Vydejte rychle pokračování, jinak nevím, co teď s touto závislostí provedu. Knihu jsem si užívala po douškách, protože jsem se bála dorazit k poslední stránce, a tedy do okamžiku, kdy budu muset knihu pustit z ruky a vrátit ji do knihovny.
Chtěla bych být kamarádka Ilan a prožívat s ní každou minutu...
Chtěla bych pomáhat pětadvacítce a napravit kapitánem zotročený svět...
Chtěla bych společně s nimi odkrývat další tajemství světa sklenařů...
Chtěla bych... chtěla bych... je toho prostě moc...
Petro, jste skvěla a Váš svět se stal i mým světem!

01.03.2018 5 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Jediná postava, která měla co do sebe byl Scott. Jeho uvažování mě dostávalo. Vyšetřování letecké havárie bylo také zajímavé, naopak vyprávění o postavách "před pádem" bylo děsivě nudné. Pořád jsem se ptala, k čemu to potřebuji vědět. Nic zásadního to nevypovídalo a ke konci knihy jsem tyto kapitoly téměř přeskakovala. Chtěla jsem hlavně vědět, jak kniha skončí, zda šlo o pomstu/vraždu/chybu apod. Ale nic velkolepého to také nebylo. Kdo a proč tuto knihu označil nálepkou bestseller?

15.02.2018 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Mé první fantasy vyústilo díky paní Stehlíkové v úžasný knižní zážitek. Líbí se mi sympatické přemýšlení Ilan, její strachy, obavy, něžnost, prostě všechno. Svět, ve kterém žije, je neskutečně těžký, ale díky její matce a svému daru dostala šanci na něco velkého (to se určitě dozvíme v dalším díle "Faja"). Další klíčové postavy jako Kapitán, Vargas a ostatní členové pětadvacítky Vám berou dech. Skára, nížiny, gheta, palatuly a celé duvalské pohoří jsou popsány fantasticky. Patřičně je toto dílo označováno jako "fantasy z fascinujícího temného světa" a jsem hrdá na to, že ji napsala Češka.

01.02.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tato kniha ve mě vzbuzovala vztek. "Psychopatický" manžel vs. naivní manželka:
za 1) v dnešní době přece není normální vzít si někoho po 3.měsících, za 2) kdyby manžel upláchl ze svatební noci, a poté se choval, jako bych pro něj byla přítěž, další den bych se hned rozvedla, za 3) i kdybych setrvala v tomto manželském svazku, NIKDY bych manželovi nesvěřila všechny své finance a úspory. Psychopati jsou a budou. O to horší je, že v dnešním světě existují ještě takové ženy, které jim podlehnou. Autorka nastínila příběh jedné takové, která vyvázla ze spáru věznícího trýznitele. Tato kniha se nebude líbit všem. Ani mě ne. Ale ráda jsem si ji přečetla. Ach, jak já miluju svého normálního manžela :-).
PS: dle mého názoru je komentář níže, od uživatele Demonlover, úplně mimo.

10.01.2018 4 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

(SPOILER) Poslední díl Florentské trilogie (předchází Princ, Temná Raven, Temný stín). Celá trilogie byla velmi čtivá. Charakterová postava Raven mě moc nezaujala. Nelíbilo se mi na ní pár věcí (např. hrozně miluje svou sestru, ale nevadilo ji předstírat smrt, a už se s ní nikdy nesetkat, ačkoliv ji takto chránila před zlem v podobě upírů. Proč by ji ale upíři hledali, když se vědělo, že je pod ochranou Kurie? Dále mi přišla až moc ufňukaná, ale celkový postoj k vampírské situaci zaujala dobře. Jako velké plus beru to, že ji autor vylíčil jako průměrnou dívku s kulhající nohou). Závěr trilogie byl pro mě velkým překvapením. Nestává se často, že by mohl být upír "vyléčen", a tím dostat šanci dožít svůj život po boku své lidské lásky. Bylo to krásně osvěžující.

04.01.2018 5 z 5