dendishek dendishek komentáře u knih

"Efektivní uklízení sestává pouze ze dvou zásadních činností: vyhazování a rozhodování, kam věci uložit. Vyhazování musí přijít na řadu jako první. To ostatní závisí na míře pořádnosti, jaké chcete vy osobně dosáhnout. "

"Když se nedokážeme rozhodnout, zda něco vyhodit, jsou za tím pouze 2 důvody: lpění na minulosti a obavy z budoucnosti."

"Úklid je příležitost vyjádřit domovu svůj vděk za všechno, co pro Vás dělá."

"Prostředí, v němž žijeme, by mělo sloužit osobě, jakou se stáváme nyní, a nikoli někomu, kým jsme byli v minulosti."

V době, kdy jsem tuto knihu objevila, jsem se nacházela na tak trochu mrtvém bodě, nic mě nebavilo, v ničem jsem nepociťovala radost, vděk, dojetí. Až jsem se rozečetla, začala jsem vnímat tu vibraci, díky které jsem se pomaloučku vzpamatovávala, a přesunula svou pozornost svému domovu. Třídila jsem věci již v myšlenkách, a mapovala možnosti, jak kouzlo úklidu dopracovat do sounáležitosti s autorčinými poznatky. Je pravda, že ne všechna její teorie je sympatická pro náš kraj, ale pokud se vžijeme do japonské kultury, začne nám dávat více smysl. Je pak na každém, co si z knihy opravdu odnese. Mám zatím za sebou asi 6 pytlů, hlavně tedy studijního materiálu a oblečení, a výsledek? Baví mě to.

13.03.2019 4 z 5

Neříkejte mi Izmael Neříkejte mi Izmael Michael Gerard Bauer

V této s humorem pojaté knize se vám představí školák Izmael, který se protlouká svým životem s úspěchy i neúspěchy, dospívajícími trably, hledající svou nebojácnost a ukazujíc správný smysl pro slušnost, která ho dovede nečekaně ke svému cíli. Kniha mě vtáhla nejen zpět do školních lavic, ale také do bubliny pocitů, zmatků, povinností, starostí a objevování, která jdou ruku v ruce s tímto životním obdobím.

07.03.2019 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Tato kniha mě velmi zklamala. Oproti Dvojímu životu je tohle slabý šálek kávy. Do čtení jsem se hodně nutila, hluchá místa přeskakovala, s hlavními hrdinkami jsem se vůbec nesžila, vše mi přišlo povrchní a prapodivné. Překvapena jsem byla pouze jednou, ale nějaký wau efekt to taky nebyl. Od autorky už si nic dalšího nepřečtu..

04.03.2019 2 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Příběh čtivý, postavy sympatické, zápletka zajímavá, i když záměrně stejného charakteru, jako u každého jiného románu (náhodné seznámení, zamilování, hádka, uvědomění si a usmíření). Ale o tom to taky asi celé je, že. Trochu mi uniká význam názvu knihy s hlavním hrdinou. Než alfa samec to byl hlavně drzý, bohatý, pohledný, sexu chtivý a na srdci zraněný právník.

19.02.2019 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Hrozná nuda, kde nic, tu nic. Dělám to nerada, ale odloženo - nedočteno.

07.02.2019 1 z 5

Až na kostní dřeň Až na kostní dřeň Věra Nykodýmová

Kniha je sondou do života Kláry, která prodělala jednu z nejhorších nočních můr ženy - karcinom prsu. Dokázala si na hraně svého života uvědomit, jak moc ji tato nemoc ovlivní život, a co musí nadále udělat proto, aby si ho začala užívat ("pokud přežije"). A ona přežila.. a žila! Občas schoulená ve své ulitě, ale s vědomím, že je opět plnohodnotnou ženou. Ke konci už mě kniha moc neupoutala, ale celkově stála za přečtení. Pokud se někomu vloudí do života podobně smutný příběh, možná se v této knize najde.

30.01.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tato kniha je pro mě teprve druhou knihou válečné tématiky z Osvětimi. První knihou byla Hana. Z citové stránky jsem knihou nebyla tak moc zasažená jako v případě Hany, kde jsem vyplakala potok slz. Podání bylo velmi skromné, povrchní.. i tak je ale osud Laleho a Gity neskutečný. Věřím tomu, že hlavně jeho víra v život a láska ke Gitě, oba zachránila. Děsy, které se v táboře děly, si jen s těží dokážeme představit. Věděla jsem, že jejich příběh dobře dopadne, proto jsem v průběhu čtení necítila moc velké napětí, i přesto ale Lale zažil dosti vypjaté okamžiky, u kterých jsem se přistihla s pusou dokořán. Moc mě potěšily jejich fotky na konci knihy. Nádherný zamilovaný pár. Jejich láska - to je opravdu něco. O tom také svědčí dojemný doslov knihy napsaný jejich synem.

17.01.2019 4 z 5

Cesta u řeky Cesta u řeky Amanda Quick (p)

Bohužel půjdu proti proudu. Nudnější knihu jsem ještě nečetla. Pořád se tam omývalo to samé. 10 x se řešilo, že je Lucy ve městě, 20 x se opakovalo, že našli tělo v krbu (což bylo předvídatelné jako facka!), 30 x bylo řečeno, že smrt Sáry a Mary nebyla nehoda a 40 x jste se dočetly o akciích Colfaxu a fúzi společnosti. Radši ani nemluvím o nulovém - pro mě opravdu mizivém - jiskření mezi Masonem a Lucy. A vyšetřování? Co se ti dva začali domnívat, tak se pak opravdu stalo. Žádné napětí, nic. Po půlce knihy jsem si doskákala na poslední čtyři kapitoly, a s tím jsem si vystačila ažaž. Za mě propadák.

04.12.2018 1 z 5

Hormony Hormony Sherill Sellman

Přiznám se, že mám s touto knihou problém, nedočetla jsem. Probírané téma, ačkoliv velmi důležité, je v této knize podáno dost nesympaticky. Věčné odkazy na jiné autory/knihy, hlavní podávanou informací je to, že estrogen je zlo a progesteron zázrak. Oba hormony (a nejen ty) ale potřebujeme ke správné hormonální hladince. Hold, náš svět je ovládaný farmaceutickým průmyslem a doktoři rádi vše řeší antikoncepcí a případným odoperováním ženských orgánů. Ženy se musí naučit znát o této problematice a svém tělu více, než jen to, co jim nakuká jejich lékař (např. díky hormonální józe).

28.11.2018 2 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Pro mě to byla první kniha tohoto žánru. Musím říct, že zklamaná nejsem. Přišlo mi to, jako čtení na jiné úrovni, ve vysoké kvalitě (oproti románům, které čtu nejčastěji). Velmi propracované postavy a samotný děj, který vás vtáhne do smutného života Olivera - dítěte, které vyrostlo samo, opuštěné, s nulovým zájmem svého otce, bez matky, s postupně utvářejícím se zvráceným pohledem na svět, aniž by si toho sám byl vědom. Dítě potřebuje být správně milováno, jinak se ztratí samo v sobě po zbytek svého života.

27.11.2018 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Z této knihy mám trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu chci hodnotit kladně, protože mě kniha bavila. Na druhou stranu mi však přišla hodně přitažená za vlasy. Vadila mi hysterie Annie, narcismus Treva, dokonalost Tess. Taky se mi trochu znechutil konec, kdy se z docela obyčejné holky stala v relativně krátkém čase ikona módních tašek, která si vzala hollywoodského režiséra. Opět taková romantická pohádka, kdy české srdce střední vrstvy může závistí puknout :-). Abych ale vyvážila mé hodnocení, bavila jsem se u scén s Chrisem, velký sympaťák. Líbily se mi jejich rozhovory, tak plné upřímnosti a porozumění. Tam autorka určitě bodovala.

21.11.2018 4 z 5

Hormonální jógová terapie Hormonální jógová terapie Dinah Rodrigues

Kurz hormonální jógy byl zvláštní zážitek. Chtěla jsem autorku této soudobé fascinace poznat malinko více, a proto jsem si půjčila tuto knihu. Krom cviků, které tvoří soustavu pro správnou hormonální hladinku se také dozvíte mnohé o menopauze, jiných zdravotních problémech, možnostech řešení, vitamínů v jídle, a dokonce se zde vyhodnocují stavy některých žen před a po cvičení. Text mi přišel trochu malý oproti velikosti knihy, ale to už je jen detail.

14.11.2018 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Smekám před autorkou, že dokázala vytvořit tak srdcervoucí příběh tří blízkých přítelkyň, jejich dětí a jedné šílené tragédie. Zatím mámou nejsem, ale i tak jsem se prala se šíleným smutkem, který mě četbou doprovázel. Myslím si, že přelom Noellina života nastal ve chvíli, kdy jí převládla touha po Samovi, a poté karma zafungovala opravdu rychle. O tom by mohla vyprávět Noellina záda, její závislost na uklidňujících medikamentech, které vyústili... no, však víme. Pořád jsem uvažovala, která z holčiček to bude - Grace nebo Jenny. A na konci jsem opravdu koukala. WAU efekt mě bude ještě nějakou dobu pronásledovat.

08.11.2018 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Na této knize se mi líbilo asi úplně všechno. Postavy naprosto sympatické, lidsky nedokonalé, rozumné, humorné.. Reese a Chase si sedli jako vosa na bonbón a husa na pekáč. Vášnivé jiskření mezi nimi skoro zapálilo knížku. Vážně! Minulost Chase mu malinko zabraňovala posunout se dál, ale láska vyléčila všechny jeho útrapy. Dopřejte si jejich příběh nejlépe v posteli, bude se Vám pak příjemně usínat.

26.10.2018 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Žánr osobního rozvoje je pro mě zatím nový (takže nemám s čím úplně srovnávat), můžu však říct, že tato kniha mě nadchla. Dostat se lidem pod kůži formou vyprávění příběhů ze života, a v každém najít potřebnou pointu, to mi opravdu sedlo. Náramek mám objednaný, ale už v průběhu čtení knížky jsem na sobě pozorovala, jak moc si stěžuji a také kdy (nejvíce asi při jízdě autem a bohužel doma na manžela :-)). To se však budu snažit od teď změnit, a věřím, že pocítím ve všem více radosti - a to tak, abych si občas mohla zatroubit :-) !

26.10.2018 5 z 5

Za mě tedy o dost lépe napsáno než díl první. Z Edwarda se stal docela sympaťák - takový tichý "bručoun" sympaťák. Možná to bylo ovlivněno vpádem Declana do jeho jednotvárného života. Mezi Diane a E. to dost jiskřilo. Konec ani tak nepřekvapil, ale určitě potěšil. Bylo moc hezké sledovat, jak se z nich postupně stává rodina :-).

25.10.2018 4 z 5

Jak přirozeně otěhotnět Jak přirozeně otěhotnět Karen Trewinnard

Knihu hodnotím velmi kladně. Ačkoliv je trochu staršího vydání, početí přece jen zůstává neměnné :-). Doporučila bych ji všem - ženám i mužům, kteří se rozhodli stát se rodiči. V knize najdete mnoho informací o ženském a mužském těle, početí, jak řešit problémy s početím, čeho se vyvarovat, jak na miminko působí návykové látky, a mnoho dalšího. Jsem ráda, že mi přistála v rukou. Vlastně bych byla ještě radši, kdyby ji přelouskali všechny děti na vyšším základním stupni, protože ruku na srdce - pro mnohé lidi je např. slovo ovulace naprosto cizí. Naše tělo je jedno velké tajemství, a přitom je tak krásné a prospěšné vědět o něm co nejvíce.

19.10.2018 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Fajné, moudré a fajné. Zpočátku jsem opravdu váhala, zda knihu neodložit. Styl psaní, slova a povaha některých pacientů mě krapet rmoutila. Mou přízeň si ale nakonec vydobyl doktor O´Reilly a jeho životní nadhled. Dokonce jeho nový asistent, zelenáč doktor Laverty, nebyl tak úplně k zahození, ba! A když má pozornost opadávala, trochu jsem očima přeskákala na další strany a hezky rychle se zase začetla. Možná se někdy v budoucnu k doktůrkům vrátím.

17.10.2018 4 z 5

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Daniel Mercier, Fanny Marquantová, Pierre Aslan a Bernard Lavalliere. Co mají tihle lidé společného? Náhlý popud změnit svůj život tak, jak si vždy přáli, ale nenašli k tomu nikdy odvahu. Dokud se do jejich cesty nepřipletl osudový Mitterandův klobouk. Za zmínku také stojí krásné vyobrazení míst v Paříži, např. park Monceau, čtvrť Batignolles, nádraží Saint Lazare, Burenovy sloupy, atd. Konec mile překvapil. Líbí se mi, že je autorova tvorba zaměřená na "hledání někoho nebo něčeho", co pomaloučku, ale jistě, mění Váš život.

15.10.2018 5 z 5

Knihu bych po přečtení nejraději přejmenovala na: "Šťastní lidé kouří a jsou zahrabaní doma." V průběhu čtení jsem nejdříve hodně sympatizovala s Diane, které tragicky zahynul manžel s dcerou. Takový šok se jen tak nepřejde, padla na to nejnižší dno. Možná hlavně proto jsem čekala, že když odjede do Irska, začne tam pro ni nový život (dostane se zpět na nohy, potká nové štěstí, probudí své tělo a vyjde vstříc novým a svěžím zážitkům). Bohužel se Diane stále zmítala v kruzích depresí, s cigaretami a sebelítostí. Kdybych spočítala, kolikrát si zapálila, dostala bych se na hodně vysoké číslo. A to mi velmi snižovalo "čtecí zážitek". Takže původní sympatie byly u konce. A Edward? Takový sprostý hrubián mi vůbec neseděl. A když už to mezi nimi začalo trochu jiskřit, a k něčemu se schylovalo, bylo to najednou utnuto. Pořádná dávka romantiky se nekonala. To byla vážně škoda. Druhý díl si přečtu jen proto, abych sérii uzavřela.

10.10.2018 3 z 5