dendishek dendishek komentáře u knih

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

S knihou jsem byla spokojená. Nepřečetla jsem ji sice jedním dechem, ale příběhy tohoto typu si dávkuji po částech a delší dobu. Vilu jsem navštívila již na střední škole a díky této knize jsem si její krásy připomněla. Bylo zajímavé dovědět se něco i o hlavních postavách. Kniha je spjatá s historií českého národa, což mi připomnělo "vážit si" dnešní moderní doby bez války.

08.12.2017 4 z 5

Přečteno v angličtině. Divadelní forma mi nevadila. Ačkoliv jsem četla hodně negativních komentářů, budu hodnotit kladně. Příběh i zpracování se mi líbilo.

08.12.2017 5 z 5

Asi budu divná - kniha se mi vůbec nelíbila. Nutila jsem se do ní a ke konci jsem pár kapitol přeskakovala. Tento autor není můj šálek čaje..

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Čtivé, zajímavé, různé životy hrdinek, témata z našeho světa blízká všem typům lidí. Určitě tato kniha ovlivnila mnoho jedinců. Doporučuji.
Co se týká seriálového zpracování, za mě je kniha o dost lepší. Moje fantazie byly snad reálnější než od filmařů. Jde mi o to, jak všude cpou jen sex. Bylo to skoro zpracované porno smíchané s domácím násilím, šikanou, vraždou v sebeobraně. Kvalitu seriálu táhly hlavně známé herečky (Kidman, Witherspoon, Woodley).

08.12.2017 5 z 5

Souhlasím s komentářem od @JustWomen níže. Zpětně už ani nevím, o čem příběhy byly. Neovlivnil mě totiž žádný, a pokud ano, tak už kouzlo dávno vyprchalo..

08.12.2017 3 z 5

Tohoto autora jsem si vybrala, protože ho všichni kolem mě stále chválili. Asi jsem ale věkově nedozrála do jeho příběhů. Bavili mě totiž jen některé. Možná je to tím, že nemám s fejetony moc zkušeností. Hodnotím neutrálně a zkusím se k autorovi vrátit třeba za 10 let.

Maestra Maestra L.S. Hilton

Tak nějak mi nedošlo, že je kniha zaměřená na vraždící, psychicky labilní, po sexu a penězích dychtící ženu. Jinak bych ji nikdy nečetla. Kniha mi nic nedala, a byla to ztráta času.

08.12.2017 1 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se čte velmi svižně. Každá kapitola je rozdělená dle dvou hlavních postav, dějové linie se krásně proplétají. Nedokázala jsem v průběhu čtení tipnout vraha a konec mě překvapil. Doporučuji.

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Stačí si přečíst popis knihy, a ten Vám stačí. Na jeho základě víte přesně o čem kniha bude a nic Vás v ní nepřekvapí. Možná tak závěr knihy, kdy se z hlavní milé a sympatické hrdinky přes noc stane vražedkyně. Nedávalo mi to žádný smysl. Nevím, zda to byl záměr autorky od začátku tvorby, anebo už nevěděla kudy kam, tak to takto ukončila. Více nechci spoilerovat, takže za mě pouze 2 hvězdy. Autorku už asi číst nebudu.

08.12.2017 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Časové linie mohou být pro některé čtenáře náročnější. Já jsem se tím nějak prolouskala. Mrzí mě, že jsou příběhy negativního rázu, mám raději optimistické knihy. Přirovnala bych příběhy hlavních hrdinů typickému žití v našem tragikomickém světe. Za mě tři hvězdy, ale autorka je mi sympatická. Zkusím další knihu :-).