Demonlover Demonlover komentáře u knih

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Nebýt té knihy je to hvězda za zenitem. Nic víc ani míň. Protože jí to nestačí, stala se, tato trapná, ošklivá, duševně porouchaná Bulimína, Bulimínou bulvární. Dosáhla téměř naprostého vrcholu veřejného zesměšnění se. Vzorem jí je patrně Iveta Bartošová, ale v míře trapnosti , předčí i tu.
Ke knize : zapůjčeno, letem světem prolistováno, znechuceně odloženo.

17.04.2018 odpad!

Dvanáctá oběť Dvanáctá oběť Michael Connelly

Napínavá detektivka. Příběh se odehrává na počátku 90. let minulého století:jen vysílačky, kartotéky a poctivá policejní práce.
Ve srovnání s překombinovanými "Keplerovkami" a "Nesbovkami" mně to přijde jako voda z čisté studánky. Čtení byl opravdu požitek.

20.02.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Mnohokrát, nejen literárně, zpracované téma msty a trestu za kolektivní provinění v minulosti, je sázka na obehranou jistotu. Jediným překvapením je, ale až na konci, detektiv Hunter,který zcela otevřeně podporuje osobu pachatele a dokonce se připojí k mučení poslední oběti. Celý závěr je opravdu už úplný debakl.
Pokud jsem předchozí knihu Chrise Cartera, kterou jsem četl, Hovor se smrtí, ohodnotil zaslouženými 4 hvězdičkami, tuto hodnotím soucitnými 3 hvězdičkami, pominu-li velmi špatný překlad.

12.02.2018 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nejlepší , v daném žánru, co jsem v poslední době četl. Sice bukanýří rukopis, ale velmi čtivé, nenudí .

29.01.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Pokud disponujete schopností vnímat a chápat děj příběhu s určitým nadhledem, nemusí vás to zklamat. Směle do čtení - vychechtáte se. Pobavilo mě to tak, že musím dát 4 hvězdičky. Je to S/M porno-pohádka. Jednoduchý příběh o masochistce a sadistovi, kteří se našli, zapadli do sebe jak klíč do zámku a svoje úchylky si oba užívají naplno.

08.01.2018 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Chris Carter, který zcela zjevně vykrádá z děl jiných autorů, to tentokrát přehnal,když opsal celou kompletní scénu z populárního filmu Lovci myšlenek (2004). Kvůli tomu opisování ( i když zkombinované to má dobře), bych jeho knihy doporučil nenáročným čtenářům pod 25 let. Ostatním budou události i chování některých hrdinů velmi povědomé.

03.04.2018 3 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Přefeminizované s incestní láskou k dětem. Nudné čtení.

24.09.2018 3 z 5

Zlé sny se někdy vracejí Zlé sny se někdy vracejí Nicci French

Děj se mění, má spád , napínavé až do konce. Podle mě lepší než Dívka ve vlaku nebo Manželé odvedle, které reprezentují stejný styl, ale nejsou tak čtivé.

09.05.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Přitažlivý název i obálka,dávají tušit napínavou četbu uvnitř, stejně jako čtivě napsaný začátek příběhu, který je návnadou pro čtenáře . A dál ? NUDA a víc už nic . Přijde mi to spíš jako čtení pro lidi, kteří trpí nespavostí, než pro milovníky napětí.

14.02.2018 2 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Taková (pod)průměrná detektivka a la Levné knihy: neschopní policisté s problémy mezi sebou, nervově labilní policejní tisková mluvčí, hlavní pachatel je " učebnicový příklad sériového vraha". Nudil jsem se až do konce.

19.01.2018 3 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Napínavé i poučné. Jeffery Deaver mě opět nezklamal.

09.11.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Nejhorší Keplerovka, kterou jsem četl. Pominu-li děj, který je nudný a předvídatelný,je tam spousta chyb. Předpokládám, že to nepíšou jen dva lidé, proto taková slátanina. Hypnotizér a Svědkyně ohně se mně líbily, Lovec králíků méně .Číst Paganiniho smlouvu je ztráta času.

11.09.2017 3 z 5

Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Sarah Knight

Souhrn obsahu: Čím víc omezíte sociální kontakty a sebepéči, tím víc času budete mít na opíjení se doma v teplákách.

08.09.2017 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Říká se, že v jednoduchosti je genialita, ale v tomto případě to neplatí. Cílovou čtenářskou skupinou budou asi ženy s vysokou hladinou prolaktinu. Tedy nic pro mě.

07.08.2017 2 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

**Chris Carter v sobě nezapře dvě věci : znalost sociální psychologie a svoji neobvyklou (nelekněte se ..... asi tušíte,co?) sexuální orientaci.Mimochodem, myslím, že GL komunita, po celém světě je na něho pyšná a tvoří podstatnou část jeho čtenářů.
Komu nejsou tato fakta známa, může mít problém pochopit určitý charakter jeho postav, zejména specifický charakter obětí.
Já myslím, že Chris Carter už ničím nepřekvapí.

03.02.2017 2 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha má velkou reklamu a také je aktuálně ve výloze téměř každého knihkupectví. Hadrový panák se mi líbil a ke čtení bych ho doporučil. Loutkář, na kterého jsem se "namlsaný :)" Hadrovým panákem moc těšil, mě poněkud zklamal.

11.09.2018 3 z 5

Šílená hra Šílená hra Sebastian Fitzek

Čtivý začátek jako upoutávka, zpravidla bývá zveřejněn na různých knižních e -shopech a literárních webech jako ukázka z knihy, aby čtenáři kupovali, následuje nudný zdlouhavý děj a konec (konečně!) čtenářova utrpení v podobě nečekaně gradujícího závěru.
Takových knih,napsaných dle výše popsaného schématu, co okrádají čtenáře o peníze a o čas je spousta, tohle je jedna z nich.

26.03.2018 1 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

První knihy, které jsem od Lars Kepler četl, Hypnotizér a Svědkyně ohně se mně velice líbily. Lovec králíků už méně. Čtení Paganiniho smlouvy jsem považoval za ztrátu času a tolik vychvalovaný Písečný muž mě už úplně dorazil, škoda času i peněz. Objektivně vzato, možná tvůrčí krize autorů, která časem pomine. Osobně jsem zvědavý co bude dál?

13.02.2018 2 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Chris Carter opisuje už i od sebe, ale stejně tomu nedám pod 4 hvězdičky. Má to dobře zkombinované :).

06.02.2018 4 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Je to jiný styl, než slavná trilogie,což svědčí o kvalitách autora. Autor udržuje čtenáře stále v napětí, děj je velmi "čtivý".Dávám pět hvězdiček a těším se na další knihu od Anderse de la Motte.

05.10.2017 5 z 5