Delphín Delphín komentáře u knih

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Skleněný dům mě tedy bavil o poznání více. Začátek je super, Gerald se dostává na loď a příběh se nám rozjíždí, bohužel ale ne nijak velkolepě. Zajímavých postav je zde dost, ovšem de facto žádná nedostane prostor a všechny jsou v průběhu skoro až zbytečně. Dost mi taky vadilo, že se příběh točí v jedné šabloně a časem se mi stal ohraným a předvídatelným.
Ale abych jen nekritizoval, hlášky zde padají dobré a Tobin zde dobře buduje atmosféru.

17.11.2021 3 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Dost fajn temný zaklínačský příběh, co postupně graduje. Pro nováčky značka ideál.

16.11.2021 4 z 5

Batman: Tři Jokeři Batman: Tři Jokeři Geoff Johns

Tento komiks jsem bral do rukou plný očekávání. A světe div se, byla naplněna
Napřed chci vyzdvihnout samotné vydání. Skvělá pevná vazba co nekřupe, přebal rovněž kvalitní.
Kresba je fenomenální už díky tomu, že si díky ní můžeme snadno vzpomenout na ikonický Kameňák.
Celý příběh je ale výtečný i z příběhové části. Myšlenka o třech Jokerech a jejich chování se mi zamlouvalo. Po krku jim jde Bazmanův tým, kde rovněž panuje skvělá chemie. Při scéně, kdy Red Hood stojí u svázaného Jokera jsem ani nedutal. Tuto několika stránkovou scénu jsem si užil nejvíc z celého tohoto super komiksu

10.11.2021 5 z 5

Thor: Vikingové Thor: Vikingové Garth Ennis

Dost pohodové čtení. Ennis si tu s Thorem nedělá hlavu a šoupá jej de facto do vedlejší role, díky čemuž mohou dostat prostor zombie vikingové, kteří si z New Yorku udělají krvavá jatka.

09.11.2021 4 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Úlovek z knihobudky. Autorka umí dobře vylíčit traumatické momenty z války, zbytek ale místy dosti pokulhává.

08.11.2021 3 z 5

Dílo v červené, dílo ve žluté Dílo v červené, dílo ve žluté Alejandro Jodorowsky

Rozhodně si mě to získalo více jak první díl. I přesto však nejsem zcela spokojený. Když skončilo utrpení s Napoleonem, nastala zde dějová linka s Jackem Rozparovačem. A vypadala opravdu slibně. Bohužel to autor brzy zabil a stal se z celého komiksu jeden velký mix všech možných myšlenek, ale ve finále žádná nebyla dotažena do konce, nebo se naopak dočkala konce na pár stránkách...

24.10.2021 3 z 5

Občanská válka Občanská válka Mark Millar

,,Stříbrný dolar? To nechápu."
,,Hodí se ti do sbírky k těm třiceti, ne? Sladké sny, Jidáši."
Pan Millar stvořil opravdu klenot. Máme dvě strany hádající se o zajímavý spor. Je na každém jedinci, kterému z týmů bude v průběhu čtení fandit, každá srana má svoje. Navíc to není jen bezduché mlácení lidí v kostýmech, kterého je tu tuna. Máme zde řadu úžasných filozofických dialogů, nečekaná úmrtí či překvapivé zvraty, famózně je zde vyobrazena např. rodinná krize ve FF. A to vše za doprovodu naprosto úžasné kresby.
Naprosto oprávněně jeden z nejzásadnějších a nejlepších eventů Marvelu. A leč nechci dávat plný počet hvězdiček kde čemu, zde zkrátka nemohu jinak.

25.08.2021 5 z 5

Na cestách s Jotarem Na cestách s Jotarem Stan Sakai

Parádní díl, kde nám nyní kráčí Usagi bok po boku s Jotarem a více jak na nějaké nepřátele je zde kladen důraz na vztah a chemii mezi nimi. Příšer se i tak dočkáme a to ve velkém stylu, kdy se Sakai hlavně po stránce kresby utrhl ze řetězu a stvořil tak zlatou tečku za dalším pohlazením po duši, kterým tento komiks je.

20.08.2021 5 z 5

Americký upír 2 Americký upír 2 Scott Snyder

Naprosto parádní upíří jízda, kterou jsem si užíval stránku po stránce. O to více mě mrzí, že se u nás dalších dílů nedočkáme...

17.08.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Paní Klevisová prostě umí a ani touto knihou mě nezklamala. Jedná se o dosti poklidný díl z krásného a rovněž klidného prostředí, které umí paní autorka skvěle popsat do posledního detailu. V této knize se navíc velmi vyřádila z tvorbou postav, jejichž osudy se vzájemně propojovaly a byla radost do číst.

13.08.2021 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Když si protrpíte lehce nudných prvních cca sto stránek, dostane se Vám do rukou fantastické čtivo, kdy autor umí skvěle nabudit atmosféru deprese, lásky i napětí. Na knihách od Nesbøho mám rád hlavně to, jak každý detail jenž v průběhu příběhu zmínil, v onom finále vždy hraje důležitou roli i když se zdánlivě zdá o naprostou prkotinu.
Škoda slabšího začátku, ale doporučuji!

09.08.2021 4 z 5

Lily a Magor – 1. díl Lily a Magor – 1. díl Jaroslav J. R. Tylich

Na této knize mi vadila bohužel řada věcí. Dost se skákalo v ději, byla zde tuna postav s divnými jmény, takže si je sice zapamatujete, ale k čemu vám to je, když autor sice vypíše jejich vzhled ale už ne jejich charakter? Rovněž měl být dán daleko větší důraz na stukturu písma. Těch překlepů/chybějících písmen ve větách je tam nezdravě moc...
Ale abych jen nenadával, stojím si za tím, že autor psát umí, pouze mu nesedl žánr. Či jak to říci. Protože některé pasáže jsou totiž psaný opravdu moc dobře, pak ale bohužel přijde třeba zombie apokalypsa, při jejímž čtení trpíte a je to hrozná škoda. Autorovi budu držet palce do dalších knížek. A leč si mě tato kniha bohužel příliš nezískala, případnému pokračování šanci dám.

06.08.2021 2 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Je až neuvěřitelné o jak zásadní, revoluční a výjimečný komiks se jedná. Funguje zde vše, barvy ladí do nálady, jakou na vás má dění vrhat, kresba obecně senzační a v roli scénáře kraluje Moore v plné síle. Vše, co dělá komiks opravdu dobrým je zde vyždímáno na maximum a několikrát to v různých recenzích zaznělo. Přesto i já musím ocenit komiks v komiksu či mistrně zvládnuté postavy, kteří opravdu nejsou ti hodní bez chyb, spíš naopak. Pokud nejste úplný komiksový nováček, tento komiks musíte přečíst!

02.08.2021 5 z 5

Podzim 1152 Podzim 1152 David Petersen

Tak tento komiks si mě neuvěřitelným způsobem získal! Autor má tento svět promyšlený do posledního detailu, naši hlavní protagonisté jsou každý rozdílní ale přitom se skvěle doplňují v tomto výborném příběhu, jenž se nakonec rozjede v dost slušně akcí našlápnutou jízdu a perfektně Vás navnadí na pokračování.
Komiks, který si rozhodně užije jakákoliv generace, je navíc doprovázen naprosto nádhernou kresbou, autor se tu vyžívá ve velkých panelech, barvy jsou krásně laděny do barev listopadu, ve kterém se děj odehrává. Doporučuju!

21.07.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Co by se stalo, kdyby dění v listopadu 1989 dopadlo úplně jinak? Výborný námět pro úžasnou knihu. Paní Mornštajnová má skvělé vypravěčské schopnosti, nevadí jí popsat vše do detailu, přitom to ale provádí neuvěřitelně čtivým dojmem, kdy můžeme vidět do hlav hlavních postav a tudíž zcela rozumět jejich chování ale i s nimi v určitých situacích cítit. A že pocity smutku, úzkosti ale i dojetí jsem zde cítil opravdu mnohokrát a upřímně stále se ve mně mísí tuna slov chvály a uznání, jenž bych chtěl tomuto dílu věnovat, ale to je opravdu nadlidský úkol, navíc vše podstatné zde již několikrát zaznělo. Já se paní autorce hluboce klaním za excelentní knihu, která by se měla stát povinnou četbou na všech školách!

15.07.2021 5 z 5

Souboj v Kitanoji Souboj v Kitanoji Stan Sakai

Další mistrovské dílo této série, ve kterém dojde na důležitý a osudový boj dvou postav. A leč se, jak už bylo napsáno, jedná o pouhý jediný sek mečem, Sakai tento moment zvládl úchvatně. Hltáte panel po panelu, stránku otáčíte po dlouhé časové prodlevě a duchem jste přímo na onom místě. Před panem Sakaiem klobouk dolů, takhle vybudovat atmosféru se povede jen málo komu.
Samozřejmě mi udělal i výskyt Jotara, který k Usagimu logicky sedne :-) Moc se těším na další komiks, kde se s tímto duem budeme moci znovu setkat!

02.07.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Páni, další velmi podařená detektivka s docela fajn detektivem, který má kolem sebe tým sympatických kolegů.
Obecně kniha byla napsána dobře, postav je dost ale časem jsem si je bez problému zažil, jen škoda zbytečně rychlého závěru, proto dávám nakonec 4* místo plného počtu. Ale detektivka parádní!

30.06.2021 4 z 5

Svatba Svatba David Michelinie

Začátek komiksu mě dost děsil, protože zápletky s mikroskopem, pavoukobijcem či Electrem byly opravdu tragické. Naštěstí je tu supráckých rubaček opravdu málo a to tento komiks zachraňuje. Jakmile totiž Spidey přechází do civilního života, scénáristé zde odvádí skvělou práci. Samotná svatba tedy nakonec má očekávání naplnila a užil jsem si jí. Dost prostoru tu dostala i M.J. za což jsem rád, protože se to přeci jen tak často nestává. Na závěr tu máme znovu originy našich manželů ale proč ne? Zatím co ten Peterův už asi všichni známe nazpaměť, příběh Mary Jane je dost zajímavý a stojí za to si jej připomínat. A ona heroická scéna v Octopusovo podmořské laboratoří, kterou se inspiroval seriál mého dětství Spectacular Spider-Man? Zahřálo na duši, nebudu lhát.

23.05.2021 4 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Po prvním grandiózním dílu přišlo druhé číslo, které případ se svátečním vrahem úspěšně dovedlo do konce! Jízda to opravdu byla do posledního dechu, od komiksu se neodtrhnete! Tento dvoudílný komiks je prostě fantastický počin. Skvělá kresba, kterou doplňuje též výborná práce s barvami a i Jeph Loeb zde jakožto scénárista čaruje!

18.05.2021 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Počátky Batmana, kde je ještě Gotham ovládán mafií. Dlouhý Halloween je fantastický počin a oprávněná netopýří klasika, které nejde nic vytknout!

18.05.2021 5 z 5