Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7308/bmid_batman-dlouhy-halloween-kniha-prvni-L1g-7308.jpg 4 129 14

Dlouhý Halloween série

V ulicích Gothamu řádí maniak. Maskovaný hrdina zjišťuje, že jeho činy můžou mít následky. Sériový vrah využívá svátky jako obchodní značku. Šéf podsvětí se snaží zachránit své hroutící se impérium. Město ovládané zločinci se stává útočištěm monster. Ambiciózní okresní návladní skrývá temné tajemství. Tajemná žena svádí temného rytíře Jedno přátelství bude navěky zničeno. To všechno jsou střípky vražedné záhady jménem DLOUHÝ HALLOWEEN.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art , Crew

Batman: The Long Halloween , 1998

Loxias
29.03.2023 2 z 5

Kresba mi hodne nesedla. A hlavni pribeh vlastne taky ne. Vybijeni mafianu je v gothamu denni chleb a nejak me to nedokazalo vtahnout do atmosfery. Jedina zajimava vec pro me byla promena Denta, ale ten se mi zdal dost podivnej uz od zacatku a byl prvni kandidat na vinika, takze promena se vlastne nekonala. To, ze svatecni vrah beze stopy unika i kdyz se proti nemu obrati vsichni hrdinove gothamu je proste mimo a ten konec to je radsi bez komentare

Frizer
19.12.2022 5 z 5

Batman je jedním z mých hrdinů už od doby, kdy jsem jako malý kluk sledoval filmy Tima Burtona.

Myslel jsem, že jsem většinu důležitých příběhů Batmana už přečetl, ale musím s radostí říct, že Dlouhý Halloween jsem dlouho vynechával.

Celý příběh se skvělou vizuální stránkou bude hrdě čnět v mé knihovně jako jeden z komiksových klenotů spolu se Sandmanem, Watchmany, Mausem a Conanem Barbarem od Roye Thomase.

Pokud jste nečetli tyto příběhy....Temné vítězství, dlouhý Halloween, dlužíte to sami sobě.

A vizuální stránka knihy je jedna z nejlepších v rámci media.

ComicGuy899
10.05.2022 5 z 5

Batman Dlhý Halloween je krásnou ukážkou toho, že keby bol Batman zo svojho príbehu úplne vyselektovaný, stále by sa jednalo o kráľovsky dobre napísanú komiksovú, noirovú detektívku.

Príbeh v skratke pojednáva o vrahovi, nazývajúc sa Holiday, ktorý zabíja významných predstaviteľov Gothamského podsvetia na štátne sviatky a významné udalosti.

Kto už niekedy Batmana čítal, alebo sa mal tú česť spoznať s Nolanovými filmami vie, čo môže očakávať.

Autori siahli na istotu a tak do príbehu zakomponovali najznámejšie postavy z Gotham city, ako aj ich príbehové archy. Ak teda očakávate nejaké nekonvenčné spôsoby narratoringu, budete skôr sklamaní.

Spolu so sériou Batman: Ticho sa, pre ma osobne, jedná o nadčasové dielo, ktoré by nadšenec do grafických noviel rozhodne nemal minúť.
Jedinú výhradu mám ku kresbe, ktorá skutočne nezostarla práve najlepšie.

Inak môžem výsledný dvojdielny komiks jedine srdečne odporučiť

WilliamEldar
05.01.2022 4 z 5

Slušný Batmanovský komiks se vším co k tomu patří. Spousta batmanování zahrnující rvačky, gadgety, auta a další. Přehlídka záporáků a k tomu všemu atraktivní vizuální zpracování. Kresba je zvláštní až umělecká a k atmosféře příběhu mi sedla.

Delphín
18.05.2021 5 z 5

Počátky Batmana, kde je ještě Gotham ovládán mafií. Dlouhý Halloween je fantastický počin a oprávněná netopýří klasika, které nejde nic vytknout!

D.L.S.
28.05.2020 4 z 5

Největším zklamáním byl pro mě určitě Joker. Zkrátka bych od komiksu, který inspiroval Nolanova ,,Temného rytíře" čekala, že Batmanův úhlavní nepřítel se zmůže na víc cool zločiny, než je kradení vánočních dárků v kostýmu Santy Clause. Nemluvě o tom, že veškerý jeho vtipy jsou na téma líbání s Batmanem a celej působí dost dětinsky na to, jak temnej tenhle příběh vlastně je. Důvodem, proč je Joker většinou tak super je, že umí být vtipnej a děsivej najednou a tady zkrátka není ani jedno. Na druhou stranu nejpříjemnější překvápko byli určitě Mad Hatter a Scarecrow. Jejich zpracování je dokonale výstižný a za mě i vážně jedno z nejvtipnějších. Jejich vtipy jsou prostě ty vtipy s velkým 'V', které se tak často nevidí. Myslím, že tihle dva jsou bohužel hodně často podceňovaní a určitě si zaslouží víc prostoru, než ohrané Jokerovy vtipy. Jinak taky musím zmínit úžasnou kresbu, temnou typicky batmanovskou atmosféru a slušnou detektivní zápletku, která mě nechává trochu tápat ještě teď. Skvělý komiks, který stojí za to, až na toho ne zrovna nejkvalitnějšího Jokera.

KillHurt
06.05.2019 4 z 5

Přidám se k ostatním a přiznám se, že se mi kresba z počátku nelíbila. Po pár stránkách jsem si zvykl a nechal jsem se unášet klasickou noirovou detektivkou. Komorní gangsterka se mění ve sled superpadouchů a naopak. Postavy mají komplikované vztahy a chvíli trvá než je čtenář schopen je rozplést.

lassse
11.07.2018 4 z 5

Batman v gangsterském hávu. Kresba mi moc nesedla, ale rozhodně doporučuji.

Gordonlord
28.03.2017 5 z 5

Spektrum Batmanových příběhů se pohybuje od žánru superhrdinské akce, dětského dobrodružství, ulítlého sci-fi až k temné detektivce - a právě posledně jmenovaný žánr je kabátem, do kterého se "Dlouhý Halloween" v noirovém stylu oblékl a sluší mu to tak, že by i samotný tvůrce drsné temnoty v netopýrově universu - Frank Miller - radostí zaplesal !

Scénárista Jeph Loeb zde rozehrál mafiánskou detektivku, lehce říznutou atmosférou třicátých let, s napínavým a zajímavým příběhem na pozadí dobrého nápadu, kterým je zde vraždění pouze o svátcích. ( Znalí čtenáři Batmanových comicsů si jistě vybaví příběhy se superpadouchem zvaným "Calendar-Man" ).V časové ose vyprávění tento příběh navaztuje na Millerův "Rok Jedna" a stejně jako v něm, tak i v Dlouhé Halloweenu se dočkáte panelů, které pěkně citlivě přibližují osobní život některých hlavních hrdinů. Jsou to malé drobnosti, díky kterým ale čtenář s postavami naváže blízký vztah, což vždy napomáhá k tomu, aby vás příběh beze zbytku pohltil.

Prvotřídně kvalitní příběh zde doplňuje temná kresba Tima Saleho, která stylu vyprávění dokonale sedí. V tomto bodě musím rovněž vyzdvihnout i pasáže, kdy dochází k vraždám, které jsou nápaditě provedeny pouze černobíle, což trochu připomenu atmosféru z comicsů Sin-City (opět ten Frank Miller ? :-D )

Už v tuto chvíli se dost těším na druhý díl ...jo - a zajímavým bonusem této knihy jsou opět - jak už je v Comicsovém kompletu od DC dobrým zvykem - dva příběhy ze Zlaté éry. Ale i bez nich by to ode mne bylo za 5/5 !

OldaB
20.07.2015 5 z 5

Ze začátku se mi nedařilo dostat se do děje, ono i na kresbu Tima Salea je potřeba si zvyknout. Ale jakmile mě příběh chytil drápkem, nemohl jsem přestat, dokud jsem příběh nedočetl. Naštěstí jsem měl i druhý díl.

RaptoR
31.01.2013 5 z 5

Pokud jste viděli film Temný rytíř, tento komiks vám bude blízký - z něj totiž film lehce vychází. Ve městě Gotham jsou dva mafiánské klany, na které jsou komisař Gordon, státní návladní Harvey Dent i Batman příliš krátcí. Pak se ale objeví tajemný vrah, který začne jeden z klanů decimovat - jeho členy vraždí vždy o nějaký svátek. Sice si řeknete, že vraždit záporáky sice není asi tak špatné (to si myslí i Dent), ale Gordon a Batman na to mají jiný názor a vydávají se po stopě "Svátečního vraha".

Představte si film Kmotr, ve kterém se promenáduje Batman... Nesmyslné? Kdepak. Dvojice Jeph Loeb a Tim Sale si řekli, jak by asi vypadal lehce noirový komiks s gangsterama a netopýřím mužem. Ano Batman má díky Salovi NOIROVOU kresbu, která mu velmi sluší. I gangsteři vypadají dobře, některé panely jsou jako vystřižené z Kmotra. Absence zbytečných detailů komiksu nic neubírá a barvy mu dodávají lehký styl let šedesátých i temný záběr.

Komiks Dlouhý Halloween navazuje na Rok jedna od F. Millera a mapuje jedne rok ve městě Gotham. Je rozdělen do dvou knih, které jsou kvalitativně velmi výborně zpracované, brožované, které se navíc pěkně doplňují s ostatními brožovanými Batmany a Supermany. Ani cena není za tento komiks přemrštěná, takže můžu vřele doporučit i všem milovníkům Marlona Branda.

Lazy
27.01.2013 4 z 5

Jediná věc, co mě na tomto komixu mrzí je to, že je rodělen na dvě části. Jinak v pohodě, nezabere to moc času a navíc příběh perfektní.

Budly
19.05.2012 3 z 5

Trocha ma to sklamalo, tak som sa na to tešila a napokon to bolo čo sa týka príbehu horšie ako obyčajné tenučké komiksy zakúpiteľné za dve eurá.

Okřídlená li
26.03.2011 4 z 5

Jako komiks je to úžasná věc, nicméně mě trochu štvala nepřehlednost děje, která určitě nebyla způsobena mou nepozorností. Grafická část dokonale oslní a Batman konečně nevypadá jako dobrácký krerén se syndromem pečovatelky, ale jako hrdina. ;)

komiksy DC Comics Batman

Autoři knihy