Batman: Tři Jokeři

KDO JSOU TŘI JOKEŘI? Batman sice nechápe, jak je to možné nebo proč tomu tak je, ale fakta jsou jasná: člověk, kterého pronásleduje celý svůj život, není ve skutečnosti jedním člověkem. Jokeři jsou tři. Nyní, když zná tuto neuvěřitelnou pravdu, potřebuje Bruce nějaké skutečné odpovědi. Temný rytíř se tak s pomocí Barbary Gordonové a Jasona Todda – dvou dřívějších obětí Jokerovy brutality – konečně vydává na cestu k tomu, aby šílence s nepříčetným úsměvem porazit jednou provždy. Všechny do posledního. Bonus navíc: Rozkládací přebal s plakátem na vnitřní straně!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475003/big_batman-tri-jokeri-2Th-475003.jpg 4.251
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew

Batman: Three Jokers, 2020

Kniha Batman: Tři Jokeři

Arkagas

Na tenhle komiks jsem se těšila fakt moc a světe div se, povedlo se a dokonce překonal očekávání. Dějová linka se třemi Jokery není vůbec špatná a spolupráce s Batgirl a Redhoodem je skvělá! Každý má totiž svou temnou stránku, se kterou se musel vyrovnat a Jokeři útočí přesně na ně. Kresba nádherná, příběh pecka, všechno do sebe zapadá a nic není kostrbaté.

Moje hodnocení: 10/10

Massek

Můj návrat do komiksových vod po mnohaleté pauze. A s tím souvisí i moje nepochopení některých narážek, postav a souvislostí, o které jsem asi ochuzen. Něco jsem dohnal teď po přečtení, když sjíždím vaše komentáře (čtenáři čtenářům - díky :), začnu asi opět číst více komiksů pro znalostní základ a srovnávací materiál. Ale nyní jako nepoučený čtenář víc jak 3* dát nemůžu, sorry.

Nelíísek

Super příběh, bombová kresba

dexterman

Hodně dobrý příběh . Hodně dobře nakresleno . Myšlenka tohoto příběhu je opravdu velice originální a to mám opravdu rád . Pro mne příjemné překvapení na začátek roku .

Norri
14.12.2021

Třem Jokerům jsem se dlouho bránil. Ten nápad se třema Jokerama se mi zdál jako naprostý nesmysl. Nakonec jsem nadšený a jsem rád, že to mám v knihovně. Příběh se odkazuje k nejslavnějším zločinům v Batmanově životě a celý komiks jako celek je úžasnou poctou Moorově Kameňáku. Odkazuje se to k němu skutečně hodně. Ať už jde o Jokerův origin, devíti-panelové rozvržení stránek, či symetrii prvních a posledních panelů v příběhu. Navíc to má skvělé tempo. Co se týče kresby, tak k tomu stačí jen napsat jméno Jason Fabok, protože to jméno je záruka kvality.

Hwaelos
03.12.2021

Jsem příjemně překvapený. Poslední roky je Joker natolik přehypovanou postavou, že o ni člověk zakopává prakticky pořád. Hodně autorů (prominentně v čele se S. Snyderem) přijalo za svou Moorovu tezi, že Joker Batmana definuje (a naopak). Původní myšlenka je samozřejmě originální, ale když je opakovaná do zblbnutí, svoji přitažlivost poněkud ztrácí. Prvním varováním pro mě bylo, že Johns vychází ze stejné premisy, druhým výstražným signálem pro mě byla samotná zápletka. Říkal jsem si: "Fakt? To už neumíme vymyslet nic originálnějšího, než z jednoho záporáka udělat tři?" Ale autorovi se magickým způsobem podařilo nesklouznout k šablonovitosti. A to i přesto, že pracuje s nejznámějšími a nejkanoničtějšími motivy (umlácení Jasona Todda, postřelení Barbary Gordon a ano, dojde i na smrt Bruceových rodičů). Dialogy jsou skvělé, příběh má akurátní tempo, atmosféra je hutná a všechno podtrhuje famózní Fabokova kresba, která upomíná na Bolandovu slavnou devítipanelovou kompozici a používá ji znamenitě.

MartyManCZ
21.11.2021

Stvořitelé sami sebe se utkávají proti sobě, no není to skvělé? Geoffa Johnse mám moc rád, ale podle mě mu tu chybělo trochu místa, aby mohl tento skvělý nápad rozvinout do velkolepějšího příběhu, který by si myslím zasloužil. Takhle se komiks asi zásadním nestane, i když by jím díky své myšlence a nápaditosti být mohl. Batman tu nehraje úplně prim, což tomu taky docela sluší a přináší zase jiný pohled na věc. Nevěděl jsem co od toho čekat, a určitě jsem napoprvé nechytil všechny skryté odkazy, ale možná právě proto si užiju i další jeho přečtení. Rozhodně to nutí se zamyslet a v příběhu se pohrabat a když někdo něco takového dokáže nabídnout, tak to my, komiksoví fanoušci máme rádi :)

Delphín
10.11.2021

Tento komiks jsem bral do rukou plný očekávání. A světe div se, byla naplněna
Napřed chci vyzdvihnout samotné vydání. Skvělá pevná vazba co nekřupe, přebal rovněž kvalitní.
Kresba je fenomenální už díky tomu, že si díky ní můžeme snadno vzpomenout na ikonický Kameňák.
Celý příběh je ale výtečný i z příběhové části. Myšlenka o třech Jokerech a jejich chování se mi zamlouvalo. Po krku jim jde Bazmanův tým, kde rovněž panuje skvělá chemie. Při scéně, kdy Red Hood stojí u svázaného Jokera jsem ani nedutal. Tuto několika stránkovou scénu jsem si užil nejvíc z celého tohoto super komiksu