Delphín Delphín komentáře u knih

Matka hor Matka hor Stan Sakai

Paráda

02.03.2022 5 z 5

Frankenstein (dvojjazyčná kniha) Frankenstein (dvojjazyčná kniha) John Grant

Kniha, jejíž prvky hororu už dnešní čtenáře nevyděsí, přesto se ale drží na vrcholu hororu, ze kterého už asi Frankensteinovo monstrum nikdo nesesadí.

24.02.2022 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl má řadu několik nesrovnalostí, autorce to ale nelze vyčítat, páč ještě možná ani netušila, jak jedinečný svět nakonec stvoří.
A nač jí to vlastně vyčítat, když je jinak kniha naprosto kouzelná? Rowlingová vás vtáhne do děje vedle našeho golden tria se kterým se radujete z Vánoc a chodíte na čaj k dobráckému Hagridovi. Myslím že hlavně v dnešní době je takovéto pohlazení po duši víc než potřeba.

18.02.2022 4 z 5

Záblesky smrti Záblesky smrti Stan Sakai

Stále výborný komiks, ovšem v tomto tomu chybělo něco navíc, proto našemu ušatému samuraji bez pána výjimečně nemohu střelit 5*. Ale čtivo pochopitelně stále boží

07.02.2022 4 z 5

Otcové a synové Otcové a synové Stan Sakai

Neskutečně nádherné, silné a emotivní počtení

01.02.2022 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Upíři nikdy nebyly téma, jenž by mě nějak zvlášť zajímalo, ovšem od mistra hororu mi to náležitě sedlo. Jedná se o výborný upíří příběh, kde umí King nádherně budovat atmosféru a strach. Doporučuju!

31.01.2022 4 z 5

Mutantský faktor Mutantský faktor Todd McFarlane

Komiks dost zvedá příběh s Thanosem, který byl zajímavý. Zbytek ale podprůměrný příběhy, co obsahují nepřehledné a nezáživné rubačky s (pro mě) nepěknou kresbou Larsena i McFarlaneho.

17.01.2022 2 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Děj knihy byl občas opravdu zamotaný. I tak jsem si jí dost užil

11.01.2022 4 z 5

Ezekielův návrat Ezekielův návrat Joseph Michael Straczynski

Když pominu pasáž s Lokim, která mě nebavila, tak se jedná o důstojné rozloučení se skvělou sérií.

06.01.2022 4 z 5

Šťastné narozeniny Šťastné narozeniny Joseph Michael Straczynski

Můj oblíbený a vícekrát čtený pavoučí příběh, který mě vždycky naprosto dostane. Straczynski je fakt frajer, užívá si strhující i dojemné monenty a obecně celý Spidey vesmír chápe tak, jako málo kdo

28.12.2021 5 z 5

Příčiny & následky Příčiny & následky Joseph Michael Straczynski

Další parádní komiks ze Straczynskiho dílny! Jak už název napovídá, opět se zde řeší otázka onoho pavoučího kousnutí a výrazně se pohne napjatý vztah mezi Peterem a M.J. Druhá půlka příběhu obsahuje dost fajn záporáka z mého milovaného prostředí mafie. Vtipy jsou rovněž dobré, pecka dílo!

24.12.2021 5 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Úchvatné, ponuré a děsivě dílo, které budete číst s husí kůží a slzou v oku.

18.12.2021 5 z 5

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

,,Pamatuj, lidé si pravdu znát nepřejí."
Musím uznat, že velmi milé překvapení. Má to zajímavý nápad a ponurou atmosféru, kterou umocňuje rovněž kvalitní práce s barvami.
Komiks se s ničím nemaže, po celou dobu tu máme depresivní i brutální scénky ale v ideální míře, z čeho rázem vyplívá kvalitní dílo.

12.12.2021 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

,,Hlas se mu netřásl, protože už byl zlomený."
Nebudu lhát, dost silné čtení, rozhodně se nejedná o obyčejný celek z klasické růžové knihovny. Kniha Vám dá fakt hodně. Zasmějete se u ní, ale zároveň se i zamyslet nad svým živote, či o životě obecně jako takovém. Pevně věří, že pro mnoho lidí byla tato kniha cestou do hloubi jejich srdce. Poklona před autorem.

09.12.2021 4 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Tak tohle mě extrémně nebavilo. Gerald se tu chová totálně mimo charakter, děj nudný a předvídatelný bez zaklínačské atmosféry...

06.12.2021 2 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Třetí díl mě bavil zatím asi nejvíce. Série se po stránce kresby dala do nového a lepšího gala, začátek sice slabší, pak se to ale solidně rozjelo, byť ve finále je zápletka dosti prostá.

05.12.2021 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Ze všech knih, co jsem v této sérii četl, mě Ostrov šedých mnichů bavil asi nejméně, nicméně pořád se jedná o tu fajn poklidnou detektivku ze zajímavého prostředí. Postav je tu dost a leč se to nezdá, v průběhu se jejich cesty opět klikatě spojí a vytvoří super celek. Konec knihy byl opět dobrý, ale dalo se z něj vykřesat víc

03.12.2021 4 z 5

Dokud hvězdy nezhasnou Dokud hvězdy nezhasnou Joseph Michael Straczynski

Straczynski je prostě borec. Dokázal se Spider-Manem udělat to, co žádný jiný velký autor. A tento komiks je toho jasným důkazem, skvělé čtení plné zvratů akce a trochy magie :-)

30.11.2021 5 z 5

Spider-Man: Strašná souměrnost - Kravenův poslední lov Spider-Man: Strašná souměrnost - Kravenův poslední lov J.M. DeMatteis

,,Každý muž... každá žena... každý národ... každý věk má svého Pavouka. Ty jsi byl můj. Jaká to čest!"
Naprosto fenomenální dílo, ke kterému se mi jen těžko hledají slova, abych se odlišil od ostatních recenzí. Vše podstatné již ale o tomto komiksu bylo již mnohokráte řečeno a já se budu jen s chutí opakovat.
Naprosto geniální cesta do hloubi duše Spider-Mana ale hlavně Kravena. Jako záporáka jsem ho nikdy moc nemusel. Tady se ale ukázal jako neuvěřitelně charizmatický člověk s nešťastným osudem. Myšlenkové rámečky jsou tu udělané oproti jiným komiksům odlišně, díky čemuž se více můžete ponořit do té velké psychologické noty, která zní celým tímto komiksem. Podstatu příběhu navíc pochopí každý, nemusíte být nějaký vystudovaný psycholog.
Kresba na první pohled taková klasika, která neurazí. K tomuto příběhu ale skvěle sedne. Furt tam prší, každý panel na Vás doslova vdechuje tu depresivní atmosféru špinavých uliček v New Yorku

Návrat Návrat Joseph Michael Straczynski

Excelentní kousek. Straczynski zde oblékl pavouka do v té době zcela nového kabátu, který mu opravdu sluší. Rozjíždí se nám zde mystično, filozofování a dospělejší témata plná vztahů či drog. Přitom si to ale nechává to jedinečné kouzlo a důvtip, jenž kolem Spideyho panuje.