Dokud hvězdy nezhasnou

Dokud hvězdy nezhasnou https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7274/amazing-spider-man-dokud-hvezdy-nezhasnou-7274.jpg 4 57 7

Amazing Spider-Man série

Spider-Man stojí před nejtěžším úkolem svého života - musí navštívit Hollywood a usmířit se s Mary Jane. Vedle toho je souboj s doktorem Octopusem vyloženou dětskou zábavou... tedy kdyby se do něj nezapojila i doktorova mladší, modernější a nebezpečnější verze. Jenže ani po návratu zpátky do rodného New Yorku Spideyho problémy nekončí. Naopak. Chyba minulosti se vrací, aby hrdinovi zničila život a vzápětí mu ho i vzala. Pokud má Spidey přežít, musí se vrátit ke svým kořenům... které sahají až na samý počátek světa. A možná ještě o kus dál.... celý text

fvalek
24.04.2023 4 z 5

Tak tenhle příběh mi bohužel dělal problém a měl jsem potíže se do něj pořádně začíst. Bohužel Hollywoodské rodeo s uraženou MJ mě nijak neoslovilo a celkově mi je postava MJ neskonale ukradená - přijde mi hrozně nesympatická a proti ní zlatá Gwen Stacy nebo Black Cat. Osobní život Petera tu nedělá zrovna dobrou službu, i když někomu se asi líbit může. Jediná světlá chvíle je snad jen teta May, která už zná Peterovo tajemství a umí se do toho pěkně obout. Bohužel příběh nevylepšuje ani doktor Octopus, který byl jistou dobu velmi nadužívaná postava a jeho souboj s konkurencí není zrovna nic světoborného. Bylo to velmi otravné a nudné...

Velký rozdíl byl u druhého příběhu, kde se objevila Hrabalka. Ten mi vrátil elán do čtení a druhou půlku knihy jsem si moc užil. Hrabalka je i přes svůj nejasný původ skvělou postavou, která se k celkovému ladění Spider-Mana hodí. Navíc se skvěle rozvíjí příběh s totemickými silami. Hrabalka je skvělý nepřítel nejen svou silou a magií, ale i tím, že je pořádná mrcha během snahy zničit Peterovu pověst. Škoda, že v Česku jaksi nevyšel starší příběh s Doctorem Strsangem, kde se Spider-man dostává do astrální dimenze.

Delphín
30.11.2021 5 z 5

Straczynski je prostě borec. Dokázal se Spider-Manem udělat to, co žádný jiný velký autor. A tento komiks je toho jasným důkazem, skvělé čtení plné zvratů akce a trochy magie :-)

Ivan Kučera
03.03.2021 4 z 5

„Udělat dobrý dojem nikdy neškodí.“ Od pokračovania fenomenálneho Straczynského Návratu som čakal predsa len o pavučinu viac, takže to nie sú čisté 4*. Shade má ďaleko k mrazivo nezastaviteľnému Morlunovi a hollywoodska linka s Dr. Ockom (a jeho protivníkom, ktorým prekvapivo nie je Spider-Man!) je priemerná, také superhrdinské klišé. Je tu ale jedno ALE. Ale akonáhle sa prejaví priamo v praxi „ten“ Straczynski, je to božské, vynikajúce a fantastické. Je to dojemné (sľub MJ o čakaní na ňu až „dosud hvězdy nezhasnou“), silné (rozhovor s tetou May, na ktorý fanúšikovia čakali niekoľko desaťročí), skvelé (pukance), parádne (Jennifer), vtipné (JJJ vo výťahu, Adam Sandler), fantastické (nemá pasáž) a máte z toho slzy v očiach („Já jsem Spider-Man.“). Straczynski zbožňuje nielen postavy (dve minúty), ale aj dialógy (pani vs. madam). Okrem toho skvele prepracoval May a z osoby, o ktorú sa Peter neustále bojí, spravil silnú ženu, o ktorú sa môže oprieť (a rovnako tak sa o ňu konečne môže oprieť aj MJ, ktorá bola doteraz vo vedení tajomstva osamelá a to ju robilo zraniteľnou). Práve za tieto scény udeľujem s prižmúreným pavúkom aj štvrtú hviezdu. Na tej má bez debaty podiel aj kresba Johna Romitu Jr. Ďalšou pozitívnou správou je, že sa jedná o skvelú kúpu, nakoľko za jednu cenu dostanete dva komiksy (Odhalení a Dokud hvězdy nezhasnou v češtine vyšli samostatne v rokoch 2005 a 2006).

TimeLord
06.01.2019 4 z 5

Lepšie než predchádzajúci diel, ale nie lepšie ako ten prvý

hroubek
02.05.2015 4 z 5

Pomalejší rozjezd, trošku nudnější podzápletka s doktorem, setkání s MJ, epická bitka v hotelu. Je to dobré čtení, ale jakmile se dostaneme do druhé části knihy, tak víte, že to byl jenom předkrm. Druhá půlka je skvělá, jelikož se objevuje nový mytologický(totemický) protivník, který Spideyho zasáhne na velmi citlivé místo, opět se vrací Ezekiel a samozřejmě výborné finále, které má zajímavou pointu. Straczynski je tady ve skvělé formě, jen mě trochu mrzel pomalejší rozjezd.

Kapis
24.03.2014 4 z 5

(čtyři roky starý koment) Taxem se během víkendové open-air chlastačky lehce nachladil a tři dny po práci jsme trávil s čajem a grogem pod dekou, u čehož jsme si sjel skoro celé dvě série Big-bang theory a dostal jsem chuť na nějakou pořádnou nerdovinu. Chodil jsem bezradný s kapesníkem u huby kolem své intelektuální knihovny;-) až jsem zahlédl už nějakou tu dobu odpočívajícího Spideyho, kterého jsem si jak jinak koupil v antiku za 2 kila. Straczynski posouvá tohoto superhrdinu opravdu o nutný kousek dál a je to dospělejší počtení, přičemž striktně dodržuje kořeny a život Petra Parkera. Trocha mystiky neuškodí, je fajn vidět, že JMS radši nechá Spidermanovi pomoci, než by ho nechal porazit neporazitelné nějakým "frikulínovsko-sofistikovaným-ultravědeckým" způsobem alá pyčapaprsky z planetky X-tron. Jojo, komiksové legendy už nedávám, tím se už neprokoušu, jak mě to nebaví, ale tento Spider-man je příjemné osvěžení.

Obrovskou šmouhou pro mně, stejně jako v minulých dílech, je Romita a jeho kresba. Tentokrát mě akorát sraly Spideyho nohy, to je něco otřesného, copak má nějaké kanady, které mu svírají lýtka jako španělské kozačky??? By se mu zastavil krevní oběh. Navíc se zjevně během děje mění svalový objem jeho dolních končetin. Opravdu, kresba strhává tento komiks u mně dost dolů. Jinak OK, dobrá oddechovka, hned jak se v mém oblíbeném antiku objeví 4.díl v nesalátovém stavu, taxi ho koupím pro podobnou chvíli, kdy na mě přijde super-hero nutkání.

tyzik.cejka
07.05.2013 odpad!

nechápu kdo to může vymyslet takovou hlupárnu

Spider-Man Marvel

Kniha Dokud hvězdy nezhasnou je v