Sůva / Dr. Manhattan

Hrdinou Dan Drieberga byl Sůva – vzorný obránce spravedlnosti a symbol poctivosti. Zoufalá touha uniknout problematickému rodinnému životu přivede Dana až na práh jeho idolu – Hollise Masona, skutečného člověka za soví maskou. Dan na Masona udělá dojem svými geniálními technickými dovednostmi a ten mu propůjčí svou identitu. Jenže nezměnil se mezitím svět a nejsou maskovaní hrdinové překonaní? Pro doktora Manhattana je minulost, přítomnost a budoucnost jedno a totéž. Ale zůstávají události jeho života stejné, když je pozoruje? Anebo se mění? Už jen to, že existuje, možná změnilo povahu toho, co bude či nebude…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204020/big_pred-strazci-suva-manhattan-AEs-204020.jpg 4.336

Před Strážci 3.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , BB art

Nite Owl / Dr. Manhattan: Deluxe Edition, 2014

Kniha Sůva / Dr. Manhattan

wullcann38
14.11.2021

Tak tohle mě bavilo možná i trochu víc než původní Watchmeni.
Nejvíce se mi líbily Dr.Manhattan a Molok, kteří byli asi nejvíce dramitičtí.
Takže za mě:98%

trudoš
10.01.2021

Opět maličko zklamání. Tahle série evidentně od svého počátku kladla na scénáristy vysoké nároky, aby ve stínu Strážců vytvořili vlastní majstrštyk. U mě bodoval zatím jen Darwyn Cooke s Minutemany, ostatní tvůrci pouze okořeňovali již dostatečně kořeněné. A ani J. Michael Straczynski nepředvedl žádný zázrak. Příběhy pracují s jeho oblíbeným motivem hledání smyslu života, přičemž Sůva si ještě drží dobrodružný charakter a pěkně propojuje minulost s budoucností. Ovšem Dr. Manhattan už je přesně tak zmatený, jak jsem se od počátku bál – co ale čekat jiného od postavy, putující napříč časem a realitami. Nejlépe z toho nakonec vychází bonusový Moloch, který je výborně vypointovaný, třebaže je dopředu jasné, jakým směrem se budou události vyvíjet, znáte-li opus magnum Alana Moorea. Charakteristická kresba Eduarda Rissa pak v tomto případě taky dělá svoje.
Album sice splňuje, co si redaktoři předsevzali, avšak že by povýšilo celou sérii na zapsání se do školních čítanek, to zas bohužel ne.

Wheelcrusher
21.10.2015

Jelikož je Jon Manhattan z WATCHMEN prostě nejvíc a Sůvovy seXuální patálie mi jsou skoro vlastní, byl tenhle díl jasná volba, rozhodně navnadil na ostatní! Výborný zapojení Rorschacha s Ozákem i perfektní nastínění Molocha. Opravdu BRAVO, dokonalej fííling jak z akce, tak ze všeho toho kvantovýho brajglu, respektive iluze svobodný vůle;)