Návrat

Morlun. Prastarý tvor, který se živý superhrdiny, se zaměřil na našeho Petera Parkera. Spider-man ještě nikdy nebojoval proti nikomu tak silnému, tak nelítostnému, tak nezastavitelnému. Morlun jde za svým cílem a je mu jedno jak ho dosáhne...

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7272/big_navrat-yTF-7272.jpg 4.4139

Ultimátní komiksový komplet 21.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Crew, Netopejr

Coming Home, 2001

Kniha Návrat

Ivan Kučera
29.04.2020

„Nikdo nevyhrává věčně.“ Skvelý, čistý, svižný a svieži príbeh s bombastickou, krásnou kresbou a dynamickým scenárom, ktorý na jednotku s hviezdičkou vystihol vážnosť a zároveň humor (premýšľanie o suchom zipse) ústrednej postavy plným právom patriacej k celosvetovo najobľúbenejším komiksovým superhrdinom v histórii sveta. J.M. Straczynski sa rozhodol takpovediac vrátiť na začiatok, k rádioaktívnemu pavúkovi a zároveň prísť s viacerými nečakanými súvislostiam (totemoví nepriatelia alias imitátori). A urobil čertovsky dobre! Návrat bol natoľko vydarený a tak dobre sa predával (len v Čechách sa dočkal dvoch reedícií), že sa zaradil po bok Daredevila a ostatných, ktorých fantastický Joe Quesada v pre americký komiks vo všeobecnosti neľahkom období 90. rokov úspešne reštartoval najznámejšie marvelácke postavy. Táto kniha okrem spomínaných kladov ponúka aj silného súpera. Dokonca natoľko silného, že aj obvykle nesmierne ukecanému Stenolezcovi nenapadajú žiadne hlášky (a to už je vážne čo povedať). A parádneho Ezekiela (už len to meno!). Spajdymu (na rozdiel od niektorých iných superhrdinov) výborne fungujú v príbehoch ako dialógovo-vzťahové záležitosti, tak akčné sekvencie, ktoré sú plné nápadov a hýria farbami, od temných po pestré. Návrat do istej miery (a od istého momentu) môžeme zaradiť po bok iných spider-manovských nonstop akčných jázd, kedy hrdina bojuje s nepriateľom naprieč mestom v reálnom čase, typu Masky (Hobgoblin a Ghost Rider) alebo Utrpení (Lizard).

trudoš
24.03.2020

Dal jsem si po deseti letech repete a pořád stejně vynikající. J. Michael Straczynski byl zkrátka tím nejlepším, co kdy Spider-Mana potkalo. Dokázal z něj udělat civilní postavu a zároveň mu ponechat punc nadčlověka, přičemž pořád je to někdo, s kým nemáte problém se ztotožnit. Navíc do univerza zakomponoval pár nových skutečností, jako je třeba totemová magie, čímž nepřímo zvrátil původní tezi, že Peter Parker přišel ke svým schopnostem díky kousnutí radioaktivního pavouka. No a závěrečný cliffhanger, kdy tetička May odhalí synovcovu identitu superhrdiny, je parádním zlomem i s odstupem celé té jedné dekády.
Protivník je jinak důstojný, ačkoli v důsledku nijak nepřekračuje hranice toho, čemu už v minulosti musel babouk čelit. Ale to je ostatně problém každého dalšího padoucha, který má být ještě zlejší, než všichni ti poraženci před ním. Daleko zajímavější je tak linie Parkerova nového života coby středoškolského učitele a samozřejmě počínající těžkosti ve vztahu s krásnou Mary Jane.

Atak
23.09.2019

Tento pavoučí chlapík je mi stále oblíbenější

OniDourou
05.05.2019

Úplně můj komiks, který jsem si koupil, tím pádem má v mém srdci malé místečko ❤️. Postavu Petera Parkera mám velice rád (přece jenom, kdo by neměl rád toho přerostlého puberťáka s tak cool hláškami) a tak jsem si komiks velice příjemně užil ^.

TimeLord
10.11.2018

Spider-Manove komiksy mám rád, a tento bol veľmi dobrý. Prečítaný za chvíľu, určite budem v tejto sérii pokračovať.

hippiesak
05.07.2018

Velmi krásná a moderní kresba. Bylo koupeno za pár kaček jako start této série a určitě nelituji. již jsem to otevřel podruhé a opět nadšený :)

Hadati
02.07.2018

Přestože není pavoučí muž můj oblíbený superhrdina, tenhle komiks má určité kvality. Tentokrát se neklade důraz tolik na akci a souboje se superpadouchy, ale nad filosofickým zamyšlením, k čemu vlastně Peteru Parkerovi tyto schopnosti byly, odkud se vzaly a kam ho mohly zavést, pokud by se nerozhodl je používat k „páchání“ dobra. V tomhle komiksu už není Peter Parker teenager, ale pracující třicátník, takže i jeho názory jsou vyzrálejší. Ale je pravda, že snaha vrazit do tohohle komiksu filosofickou diskuzi, zda bylo dříve vejce nebo slepice, mi moc nesedělo. Bylo to jako si plést kozu s vozem.

Sliver
08.03.2018

Úžasný komiks na kterém jsem vyrůstal. Dodnes nejlepší spider-man co jsem kdy četl.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova