Odhalení

Odhalení https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7273/bmid_odhaleni-3I9-7273.jpg 4 51 4

Amazing Spider-Man série

Na konci prvního svazku teta May pochopila, že Petr Parker je Spider-Man... Nyní se s tímto faktem musí vypořádat, zatímco její synovec má plné ruce práce s hledáním zmizelých dětí a soubojem s nehmotným protivníkem, stejně jako i se svou novou prací pedagoga.

fvalek
13.06.2022 4 z 5

Byl jsem natěšený z předchozího dílu, jak celé odhalení dopadne, a ono vlastně nedopadlo nic moc... Kromě nějakého soucítění s tetou May a dlouhých rozhovorech, které se nesou v přátelském duchu se to vyřeší prakticky samo, ale aspoň nám to ukázalo nějakou psychologickou perspektivu vztahu mezi Petrem a May a ukázalo to, že Spider-Man není jen o poskakujícím hrdinovi. Do toho se dostává ještě MJ a její napjatý vztah s Petrem a je z toho pomalu telenovela.

Nicméně je tu i akční stránka a ta je docela zajímavá. Petr jako učitel zabrouzdá mezi studenty a jejich osudy a samozřejmě jim jako správný hrdina musí pomoct. Nepřítel je tentokrát docela magický, což je super, protože se vymyká standardu (a teorii z minulého dílu). Na pomoc si volá Doctora Strange a je to komické, protože se na něj vykašle přesně tak jako na něj většinou kašle ten filmový. Astrální sféra je zajímavá, možná bych tam pobyt trošku protáhnul, aby se ukázalo vše důležité, ale v pohodě, je potřeba pokračovat v zápletce a boji. Celkově to je asi trošku zbytečnější záporák, ale vhodně to doplňuje probíhající psychologickou zápletku v pozadí.

TimeLord
05.01.2019 4 z 5

Pohodové čítanie

hroubek
02.05.2015 4 z 5

Po Návratu muselo přijít Odhalení, které je mnohem osobnější a co si budeme říkat, civilnější. A to také jde. Tetička se konečně dozví pravdu a Peter se snaží být dobrým příkladem pro žáky a vypořádávat se s gangy a drogy atd. Z příběhu je cítit sociální kritika, ale pořád jsem v komiksu, takže nějaké řešení, tady opravdu nehledejte. Dokonce ani záporák, tady není důležitý, to nejdůležitější je mezi dialogy Petera a May, kterou jsou napsané nádherně a jsou opravdu silné.

Kapis
24.03.2014 4 z 5

(šest let starý komentář) Jelikož jsem zahlídl, že Návrat je už téměř k nesehnání a Odhalení mi leželo v Antiku na polici déle než rok za 220, rozhodl jsem si pokračování pro jistotu koupit. Myslím, že Soap opera je moc silné přirovnání, protože Odhalení je docela zásadní v Spideyho životě - ale bylo toho sentimentu přece jen trochu moc a i když Straczynski dokáže a celé to bylo trochu drsnější (drogy, problémy dětí bez domova apod.) je to přece jen furt naivní superherovský mainstream. Spideyho hlášky vcelku v klidu. Vyřešení problému s astrální sférou přišlo úplně samo, jak nalajnované, první domněnka jak by to mohlo být a prásk...bylo to tak do posledního detailu. Nakonec zamáčknout slzu, když Peťka nestihne svou lásku.

Co mě se však až eklovalo je kresba - ty zašpičatělé nohy a vosí pas, MJ vypadá jak s implantovanými rty a že by byla nějak pěkná......, policajt vypadá, že má úsměv na hubě přišroubovaný, rozdíly ve výrazech postav při různých stavech mysli - žádné. Pozadí, neživé předměty a osvětlení bez chyby, ale ti lidi....uuuuargghh.

Nicméně, myslím, že to byl takový překlenovací citově založený díl a snad další pokračování přinese trochu více akce