Delphín Delphín komentáře u knih

Utrpení Utrpení Todd McFarlane

Kresba Todda McFarlaneho se mi nikdy nelíbila, to co dělá s obličeji postav je prostě divný, každý panel temný. Ale jakožto komiksového autora jej uznávám, jeho komiks Utrpení však pro mě bylo opravdu velké utrpení. Autor se tu snaží najet na psychologickou notu jako například duo DeMatteis - Zeck v komiksu Kravenův poslední lov. McFarlanemu se to ale brutálně nedaří. Nuda, řada nevysvětlených nebo nedokončených pasáží. Přitom obecně nápad dobrej, ale provedení prostě drhne v několika faktorech.
Nevím no, dost zvláštní dílo, ke kterému se vracet fakt nebudu

06.03.2021 2 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Louise Simonson

Relativně dobrá kresba a zajímavý ale fajn nápad na příběh, který je psán moc dobře, leč blíže k němu rozhodně bude mít náctileté publikum. Vadily mi místy nelogické/nesmyslné pasáže a rozhodnutí některých postav. A i když je komiks jinak dobrý počin, působí zbytečně uspěchaně. Kdyby si autorka dala více práce v zápletkách, dialozích apodob. mohla z toho vzniknout zajímavá série.
Komiks obecně teda opravdu fajn ale dalo se z něj vymlátit daleko víc..

05.03.2021 4 z 5

Zvířecí instinkt Zvířecí instinkt Roberto Aguirre-Sacasa

Byl to pro mě prvotní kousek autora Aguirre-Sacasa, pokud tedy nepočítáme ,,Zpátky v černé" , kde si zahrál druhé housle u Straczynskiho. No, velmi milé překvapení! Budu asi dost odbočovat z davu, ale mně se tenhle komiks opravdu líbil. Odpočinková krátká jednohubka. Její krátkost sice ději ubírá větší napětí a dramatičtější rozuzlení, nicméně i tak je to napsáno skvěle za doprovodu pěkné kresby.

01.03.2021 5 z 5

Maska démona Maska démona Stan Sakai

,,Zručnější šermíř nemusí být nutně lepším šermířem."
Tuhle sérii je ohromně těžké hodnotit, aby se člověk věčně neopakoval. Sakai si s postavami výborně hraje, příběh o Ostří trav se nám znovu rapidně posouvá. Mimo toho tu ale máme vtipné povídky nebo velmi krátké příběhy jako je například Skákající ninja. U srdce mě neuvěřitelně zahřál příběh Netsuké. Jasně nápad a zpracování naprosto geniální. Byl to ale úplně první příběh, který jsem s Usagim kdysi před cca sedmi lety četl v časopisu. Ach ta nostalgie :)

28.02.2021 5 z 5

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Tomuhle komiksu obecně škodí ten hype, jenž okolo něj panuje. Člověk to otevře a čeká naprostou bombu. Bohužel musíme uznat, že komiks zestárnul. Dřív se jednalo o něco naprosto revolučního. Nyní už nám tu nic moc revolučního a ojedinělého opravdu nepřijde. Obecně to ale rozhodně není špatný komiks. Miller nás dává do Gothamu v budoucnosti, kde je již Wayne padesátník co superhrdinský kostým pověsil na hřebík a snaží se srovnat se smrtí svých rodičů a Robina. Jenže ve městě nekontrolovatelně stoupá vlna kriminality a Bruce tedy znovu obléká svůj kostým, připravený na poslední boj. Super nápad i zpracování. Možná se Miller až moc snažil nimrat v psychologii postav, takže dialogy tu hlavně první půlku dost váznou a komiks to brzdí, závěr rovněž zbytečně sluníčkový v porovnání s tím, jaké temné dílo to po zbytek komiksu bylo. I přes to všechno mohu, jakožto Marvelák, komiks doporučit. Pokud jste skalní DCčkář, tomuhle byste měli dát minimálně šanci.

28.02.2021 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další naprosto senzační počin od skvělé autorky, která nás tentokrát zavede do krásných končin Norska, s jejímž popisy si nádherně vyhrála. Vystupují zde dost zajímavé postavy, jen bych některým dal trochu víc prostoru. Jinak ale pecka, čtivá detektivka, rozhodně se ale nejedná o žádný krvák. Každý detail zde má význam (jak vám časem dojde) a vy společně s Bergmanem postupně luštíte složitou záhadu. Fakt perfektní kniha po všech stránkách. Nebyla pasáž, která by mi vadila nebo naopak chyběla.

25.02.2021 5 z 5

Šedé stíny Šedé stíny Stan Sakai

I tentokrát se jedná o výborný komiks, ovšem oproti předchozím krapet slabší. Ne že by se mi nějaký příběh nelíbil, to vůbec, navíc se nám zde vyskytuje sympatický detektiv Ishida, příběhy s ním jsem si obzvlášť užil, ovšem z prvotních příběhů tohoto komiksu se rozhodně dalo vykřesat více..

18.02.2021 4 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 2. (To by se zvěrolékaři stát nemělo) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 2. (To by se zvěrolékaři stát nemělo) James Herriot (p)

Znovu skvělý počin, dost možná i lepší než první díl. Již se není třeba seznamovat se stylem Herriotova psaní, rovnou se společně se zvěrolékařem můžeme vrhnout do příběhů. Oproti minulému dílu jsou dosti humornější, značnou část zde hraje i osobní příběh zvěrolékaře, což je fajn. Klasika se zvířaty však nechybí. Ať už zde vyzdvihneme jakoukoliv pasáž, z knížky, která je perfektně napsána, je až neuvěřitelně cítit, že Herriot miloval zvířata a lidi. Psal o něčem, čím celý život žil. A to z této knížky dělá opravdový klenot, který pohladí (nejen) po čtenářské duši.

14.02.2021 5 z 5

300 300 Frank Miller

Frank Miler stvořil unikátní komiks a jsem moc rád, že jsem se k němu dostal. Možná by si zasloužil fenomenálnější kresbu ale samozřejmě dá se na to koukat, není to nic nevzhledného. Po stránce scénáře je to ale naprosto dokonalé vyobrazení víry, věrnosti, statečnosti ale i smíření se svým osudem. Miller tady možná až moc idealizoval Sparťany, kdy z nich de facto udělal samuraje ale na celkový děj to má v tomto komiksu skvělý vliv a pokud nejste extrémní fanatici do dějepisu, tak to zcela bez problému vezmete.
Dialogů tu není až tak mnoho. Když ale na nějaký dojde, rozhodně má smysl a hloubku, vtáhne vás do děje a úspěšně si celou dobu pevně drží vaší pozornost. Možná škoda trochu uspěchaného konce, nejedná se o tak dechberoucí scénu jako v úspěšné filmové adaptaci, ale celkový dojem mi to rozhodně nezkazilo.

05.02.2021 5 z 5

Dílo v černé, dílo v bílé Dílo v černé, dílo v bílé Alejandro Jodorowsky

Asi jsem od toho čekal něco jiného. Samotný nápad není špatný, ale provedení plné wtf momentů, nelogických událostí co komiks sráží dolů. A nepomohli ani postavy v tomto příběhu. Téměř k žádné jste neměli potřebu cítit nějaké sympatie a fandit jim, což je taky špatně

03.02.2021 2 z 5

Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana Brian Michael Bendis

Úctyhodné zakončení fajn série!
Ta obětavost pro druhé z Petera sálá víc než kdy dřív a já si jeho odhodlání užíval. Věříte mu tu vůli a ten strach o své blízké Závěrečný fight byl skvělý. Správná mlátička kde Spideymu pomalu dochází síly ale do poslední kapky krve bojuje o své nejbližší. A závěrečná poslední kresba? Doják. Ještě větší doják to ale mohl být, kdyby smrt Spider-Mana přišla nečekaně, tak nějak by to ještě víc vzalo za srdce. Rovněž některé pasáže byli zbytečně uspěchané. Bendis se asi těšil na závěrečnou velkou bitvu a ta se mu povedla!
Když se za tím obecně ohlédnu, Ultimate série měla pár slabších sešitů, ale ve většině případů si Ultimate Spider-Man držel velice vysokou kvalitu. Až nebudu mít co číst, Ultimate Spider-Man bude sérka, ke které se kdykoliv rád vrátím!

22.01.2021 4 z 5

Ultimate Spider-man a spol. 18 Ultimate Spider-man a spol. 18 Brian Michael Bendis

Spider-Man tu nedostal mnoho prostoru ale i tak si příběh užijete. Skvěle je znát postupná vypracovanost jednotlivých postav, v tomto ohledu Bendis opravdu nezaspal.
X-Meni pokračují ve výborné práci, jakou začali v minulém čísle. I Xavierova minulost stála za to.
Obecně je škoda, že po tak grandiózních číslech tomu Crew dala stopku a další čísla této série už si nikdy v češtině nepřečteme. Jasně, máme tu UKK ale sakra, není to celá série, která si rozhodně hlavně po posledních dvou číslech zasloužila krapet delší životnost

21.01.2021 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 17 Ultimate Spider-Man a spol. 17 Brian Michael Bendis

Po předchozím čísle je toto víc jak dobrý vykompenzování. Spider-Man se vrátil do kvality, jaká je od něj během této Ultimate série zvykem, navíc se tu stane jeden zásadní moment, který je velice důležitý a Bendis ho zde zvládl zcela úžasně. Ta událost přišla jako blesk z čistého nebe a samotné oznámení oné události je též geniální.
X-Meni zatím nejlepší číslo této série. Vrací se nám Magneto a hraje nám ze začátku ta samá písnička. Chce Homo sapiens nahradit druhem Homo superior a neváhá jít přes mrtvoly. X-Meni a jejich okolí se nachází ve složité situaci, do všeho navíc přichází Avengers. Dva sešity plné akce, vtipů a dost kvalitních dialogů!
Opravdu zatím nejlepší kousek této série, žádná hluchá místa, obě dějové linky jsem si užil naplno!

20.01.2021 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 16 Ultimate Spider-Man a spol. 16 Brian Michael Bendis

Spider-Man rozhodně není špatný. Má menší potíže s MJ a navíc je třeba rozlousknout, kdo se za něj vydává. I když Spideymu není moc co vytknout, oproti ostatním příběhům Pavouka od Bendise je tato část lepší průměr.
To škatulky průměr bohužel v tomto čísle zapadli X-Meni. Spor Wolverina se Scottem se vypařil jak pára nad hrncem, vyskutují se tu dva zajímaví záporácí, jejíchž potenciál se ale absolutně nevyužije. Prostě bum, pár panelů machrujou a najednou je s nimi ámen, aniž by pro to X-Meni museli vůbec něco udělat. I chování samotných X-menů tu bylo velice zvláštní, teda až na Icemana.

20.01.2021 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Bohužel, většina knihy je jen zdlouhavý popis všedních dní rodiny na stavení. A všedních bohužel doslova a do písmene. Všechny postavy jsou zde hrozně idealizovány, mluví jak roboti. Prakticky k žádné postavě si tudíž nezískáte vztah či sympatie.
V knížce jsou ale i dobré pasáže. Jedná se o poslední kapitolu, která byla skvěle napsaná. V knize mě bavily pasáže o minulosti babičky a dějová linka Viktorky.

18.01.2021

Simpsonovi: K popukání Simpsonovi: K popukání Matt Groening

Oproti sešitovkám, které v současnosti vychází, je toto něco nesrovnatelně lepšího! Jasně, stále nic geniálního ale příběhy jsou i tak fajn a i se u nich kolikrát zasmějete. Myslím, že pokud si tento komiks koupíte, litovat nebudete. Ideální fajnová oddychová četba

17.01.2021 4 z 5

Člověk Jágr Člověk Jágr Petr Čermák

,,Jsi sám, bez rodiny, dřeš jako kůň, nikdo na tebe doma nečeká. Proč to pořád děláš? Protože to miluji. Láska je to nejkrásnější, nejkrásnější a nejúžasnější, co člověk může pocítit."
Skvěle sepsána kariéra JJ68. Klaním se Jágrovi, co vše v kariéře dokázal, jak skvěle řadu let na vrcholu reprezentoval naší zem. Časté lezení autora Jágrovi do prdele bohužel knížce dost podraží nohy. Když to ale přejdete a rovněž jste jako já, velcí milovníci Jágra, tuto knihu si užijete.

10.01.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

,,Co je to za svobodu, když od šesti pět dnů v týdnu vstáváte na budík a jste nuceni vstřebávat informace, z nichž 80% nikdy v životě prakticky nevyužijete? Jaká je to svoboda, když jste od šesti vychováváni ke slepému uznávání autorit a potlačování vlastní jedinečnosti? Když vám neustále někdo opakuje, že dokud něco nedokážete, nejste sami o sobě nic?"
Neuvěřitelně skvělá detektivka! Autorka má krásný styl psaní, u kterého jde rovnou k věci ale zároveň je schopná do každé stránky vložit hlubší myšlenku. Postav je tu hodně, máte ale dost času si ke každé vybudovat vztah a tudíž se pak i vcítit do jejich životů a činů, což při čtení této knížky bylo dost důležité.
5* bez váhání!

06.01.2021 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

První kniha, jenž jsem od F. Kotlety četl a musím uznat, že velice milé překvapení. První příběh bylo pro mě spíš takové seznámení se stylem autorovo psaní. A musím uznat, že ten styl mi dost sedl. Řada nadsázky, skvělého humoru. Ani jeden příběh nepostrádá na akci, které je tu opravdu dost. Nejvíc jsem si asi užil příběhy z Ústí a Tokia, který jsem přečetl na jeden zátah, ten byl opravdu senzační. Poslední příběh už mi přišel trochu slabší, ale obecně je to dost fajn oddechová četba. Rozhodně si s Tomášem Koskem přečtu i další případy!

29.12.2020 4 z 5

Ostří trav Ostří trav Stan Sakai

Při prologu jsem trpěl, nebavilo mě to. Muselo to ale být, aby čtenář pochopil, co to vlastně ten meč Ostří trav vlastně je. A až si Stan vytvořil základní půdu, postavil na ní další naprosto senzační příběh Usagiho! Ukazuje se tu hned několik postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají a dohromady fungují naprosto skvěle. Užil jsem si hlavně dobrodružství oněch intrikánů ale i návrat Jeie a mojí oblíbené Tomoe. Když opomenu onen pro mě ne moc dobrý prolog, stává se z toho nejlepší Usagi, kterého jsem zatím četl!

26.12.2020 5 z 5