Šedé stíny

Cesta samuraje bez pána vedoucí k osvícení je plná nebezpečí, některých zcela zjevných, některých sotva zachytitelných koutkem oka. Během svých cest po Japonsku šestnáctého století se Miyamoto Usagi zaplétá do série událostí propojených temnými, smrtícími tajemstvími: potkává mladého samuraje, který kráčí ve stopách svého hrdinského otce, dostane se do vesnice, kterou sužuje nadpřirozený zabiják provázený chytlavou melodií, převypráví dětem klasický příběh z japonského folklóru, zúčastní se spolu s inspektorem Ishidou vyšetřování záhadných vražd ve dvou detektivních případech a zaplete se do zlověstného spiknutí majícího za cíl ovlivnit následnictví na trůn místního lorda. Šedé stíny jsou směsí vzpomínek, záhad a zrady....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45206/usagi-yojimbo-sede-stiny-BFx-45206.jpg 4.643

Usagi Yojimbo 13.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno · Crew

Grey Shadows · 2000

Kniha Šedé stíny

Mercatino
31.08.2017

Toto je díl inspektora Ishida, kde mu Usagi pouze pokorně sekunduje, což každopádně vůbec příběhu nevadí. Protože Ishida je skvělý detektiv, který potřebuje prostor, aby dokázal jasně vykreslit své schopnosti.

martinstefko
03.08.2016

Je skoro až neuvěřitelné, že si Stan Sakai udržuje takovou příběhovou kvalitu v jediné sérii, ale nedá se nic dělat, kniha "Usagi Yojimbo 13: Šedé stíny" je opět skvělá a já si při každém dalším čtení říkám, že si jednou musím dát celou sérii hned za sebou, aby mi neutekly ani ty nejjemnější nuance, ani ty nejjemnější náznaky toho, která postava se v budoucnu objeví. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/08/1228-usagi-yojimbo-13-sede-stiny-100.html

OldaB
01.02.2011

Trochu slabší díl ze skvělé série, ale je jasné, že po výborném Ostří trav je těžké navazovat. Sympatická nová postava alias inspektor Ishida.

Lusa
17.01.2011

Trochu detektivně podané, kvůli Ishedovi, ale jinak skvělé.
Už aby tady byl další díl, toužím se dozvědět více o Inazumě.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Japonsko japonská kultura samurajové

Stan Sakai