Dela90 Dela90 komentáře u knih

River Wild River Wild Samantha Towle

(SPOILER) Carrie - nové město, nová identita, těhotenství, na útěku. River Wild - náladový zmetek a soused v jednom. Smutek, bolest a osamělost. Vzájemně se zachrání. Naleznou štěstí, nebo je minulost dožene?

Tato knížka mě hodně překvapila svým příběhem. Byl to dechberoucí příběh, plný bolesti, ztráty, hledání nového. Dvě zlomené duše s kostlivcem ve skříni, které chtějí být sami. A přesto si k sobě najdou cestu a začnou si rozumět. A co víc najdou konečně štěstí.

Knížka je protkaná událostmi z minulosti, u kterých Vám běhá mráz po zádech.

Carrie měla neskutečnou odvahu utéct. Protože, když jste těhotná, nejde jen o Vás, ale jste zodpovědná i za své nenarozené dítě. Útěk, nový začátek. Pes, nejlepší přítel člověka. A náladový zmetek jménem River Wild, jakožto její nový soused.

River byl zlomený a tzv. "bouchal pěstmi okolo sebe" protože, jen on znal skutečnou pravdu. Líbilo se mi, že jakmile se dozvěděl, že je jeho sousedka těhotná, najednou obrátil a začal se chovat jinak.

Oni dva se hledali, až se našli. Moc jsem jim přála, aby zažili konečně štěstí.
Rozhodně doporučuju přečíst, pokud máte rádi silné příběhy.

27.03.2023 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

(SPOILER) Bubeník Mall potká na jednou z večírku docela obyčejnou dívku, která je se mu zdát smutná. Dá se s ní do řeči a pak všechno začne mít rychlý spád. Anne, měla příšerný den, ale večer už je lepší, dostane se na večírek rockové kapely, kde se dá do řeči s idolem svých mladých let. Mall ji pomůže vyřešit její problém a ona pomůže jemu, když se stane jeho fiktivní snoubenkou. Jejich nespoutané rockové sólo je jako na houpačce a jen oni můžou udávat ten správný směr. Jak se s tím poperou?

Opět bomba! Mall - bubeník rockové kapely, který si jde tvrdě za svým cílem. Mně kdyby se do bytu nastěhoval cizí chlap ještě k tomu taková hvězda. No, sakra. Nevěděla bych jestli ho vytřískat ven, nebo si sednou na zadek. Někdy mi přišlo, že se chová jako neandrtálec, z druhé strany, jak se jednalo o Anne, tak byl prostě milouš. Až na pár okamžiků.

Líbilo se mi, jak Anne automaticky přijali do rodiny kapely. Bylo super, že se tam objevovaly i postavy z předešlých dílů.

Mall a Anne takové náhodné setkání, které Vám obrátí život vzhůru nohama. A vy najednou zjistíte, že hrajete rockové sólo a nechcete nikdy přestat! Protože, ať už Vám život hází klacky pod nohy, tak máte toho druhého.

Moc doporučiji přečíst, stejně jako 1. díl. A já se těším na pokračování.

25.03.2023 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

(SPOILER) Sofii pracuje v rodinném bistru společně se svou kamarádkou Millie, jenže jednoho dne tam objeví med s černou stuhou. A od té nabere její život nečekaný směr. Do města se stěhuje italská rodina s pěti přitažlivými bratry. A jednomu z nich nedokáže Sophie odolat. Jenže něco je na něm zvláštní, chová se jinak. Tajemství rodiny brzy začnou vyplouvat na povrch a co víc, Sophie a její rodina je její součástí. Její strýc není dobrý člověk. Dá Sophie přednost lásce nebo loajalitě? Kdo komu zachrání život? Protože nic už nebude takové jako dřív.

Famózní jízda od začátku až do konce. Když jsem knížku brala do rukou, netušila jsem, že se jedná o romantický thriller, prostě jsem si ji chtěla přečíst. A jsem moc ráda, že jsem se nenechala odradit. Ten příběh měl spád a odsýpal, vlastně jste se vůbec nenudila.

Je plný nebezpečí, tajemství, ale taky lásky a loajality.
Mně ta knížka stylem psaní hrozně připomínala knížky od Amo, ale takové víc romantické. To je přirovnání co? :D
Nico a Luca mi okamžitě přirostli k srdci. Byť Luca se dělal takovým drsňákem, ale ve své podstatě má srdce na pravém místě.
Za to Valentin ten mě teda šokoval. (nebudu spoilerovat)

Jediné co mi trošku rušilo čtení byly ty italské výrazy. Takže jsem pořád musela házet do překladače, abych věděla, co říkají. Škoda, že tam nebyl pod čarou překlad.

Závěr knížky byl nabytý akcí, doslova jsem hltala stránku za stránkou. Jsem ráda, že jsem tenhle skvost objevila, byť se jedná o starší kousek. Už teď se těším na další díl.
A pokud jste vy zastánci nepřeslazené romantiky s pořádnou dávkou akce, tak tady si rozhodně přijdete na své.

Hodnocení: 4,5*/5*

23.03.2023 5 z 5

Námořníkův poklad Námořníkův poklad Jill Murphy

(SPOILER) Mildered je za začátku školy odebrán její milovaný Mourek. Loni zachránila zakletého kouzelníka, proto je nyní přijímá pozvání se svou třídou na jeho hrad u moře. Jí se však velmi nechce bez Mourka někam letět, proto se rozhodne, že ho s sebou vezme na tajňačku. Kouzelník jim vypráví legendu o pokladu dávného Námořníka. To by nebyla Mildred, aby neskončila zase v nějaké šlamastice, jak tohle dopadne?

Já na těchto příbězích vyrostla. Doteď si pamatuju, jak to běželo v telce. A tak jsem si po letech řekla, že si je přečtu. Sehnala jsem je, série má celkem 7 dílů. No, já jsem teprve u 4.
Knížky jsou tenoučké a vy je slupnete jako malinu, protože mají i docela velké písmenka. Kromě toho mají nádherné ilustrace, které Vás úplně vtáhnou do děje.

Mildred Virválová a její patálie je prostě klasika. Slečna Metlová a Krákavá nesmí chybět.
Já si knížku moc užila, ačkoliv už dávno nejsem cílovka, ale jako odpočinkové čtivo je to super.

A moc doufám, že jednou si tyhle knížky přečteme i s prckem, protože tyhle knihy rozhodně z domu nepůjdou. Je to krásný příběh o obyčejné holčičce, která se stane čarodějkou a její cesta za čarodějnictvím je plná patálií.

19.03.2023 5 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

(SPOILER) Nola pracuje v restauraci jako servírka, vychovává mladšího bratra Griffa. Jednou do restaurace vejdou tři sexy muži, a jeden z nich ji najme jako chůvu pro svého syna Bena. Griff a Ben k sobě okamžitě najdou cestu. Stejně podobně jako Nola a Jack. Jenže Jack se nechce vázat k němu, kdo mu pomáhá s Benem. Nechce, aby Ben prožil další ztrátu. A Nola se snaží svou choutky a city držet na uzdě, jenže před Jackem to jde těžko. Najdou k sobě Ti dva cestu? A co jim osud nadělí do vínku?

Bomba! Tahle série se autorce jednoznačně povedla. Já se při čtení knížky neustále smála nahlas. Vtipné a místné hlášky. Perfektní oddechovka, která má hlavu a patu. Milý příběh se žhavou linkou.

Za mě jednoznačně nejlepší díl z celé série. Jack, milující táta a profesionální hráč.
Ještě teď se směju, když utíkal domů, protože mu chůva místo novinky napsala v sms nahotinky :D A těch situacích je tam několik, u kterých budete pukat smíchy.

Nola, u ní mě trošku štvalo, že se nedokázala hned rozhodnou co je pro ni priorita. Naštěstí Jackovi kamarádi ji v tomhle pomohli (postavy z předešlých dvou dílů).

Úspěšný vztah nastane, když se dva dílky skládačky, které k sobě nepatří, rozhodnou, že i přesto do sebe zapadnou. Nikdy nebudou dokonale pasovat, ale záleží jenom na tom, jestli jste oba odhodlaní do sebe vrážet a užívat si vše okolo.

Tohle si prostě musíte přečíst, věřte mi, budete se bavit!

16.03.2023 5 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

(SPOILER) Zadie a Emma jsou dlouholeté nejlepší přítelkyně, matky, manželky a hlavně lékařky. Zadie je dětská kardioložka a má 4 děti. Emma pracuje na traumatologii a má jedno dítě. Když se do města přestěhuje jejich dávný známý jménem "doktor X" je najednou všechno vzhůru nohama a na povrch vyplouvá nejedno dávné tajemství. Je jejich přátelství natolik silné, aby to ustálo?

Uf. Tohle bylo z jedné strany nesmírně těžké čtení. Na můj vkus tam bylo možná až příliš autentických situací ze sálu. Čtení o dětech, které se zranily a jsou na sále a jde jim o život. Tohle není čtení pro mě, jako pro mámu. Některé scény jsem musela přeskakovat, protože mi šel mráz po zádech.

O doktoru X (jeho jméno je tedy šílené:D) jsem nějak nevěděla co si po většinu knihy myslet. Přišel mi jako takový ten samolibý chlap, který si vezme, použije a čau. Ke konci knihy si reputaci však napravil.

Ze začátku to bylo fajn, líbilo se mi nahlédnutí k Zadie a pak i k Emmě. Střídání přítomnosti a minulosti - super. Jen ten příběh mě úplně neoslovil. A prakticky jsem chtěla, aby už byl konec. Kdyby to nebyla štafeta, tak ji asi odložím.

Věřím, že pokud já píšu nelichotivou recenzi, tak někdo může napsat pozitivní. Každá knížka má svého čtenáře.

Co se musí nechat tak je ta nádherná obálka.

13.03.2023 2 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

(SPOILER) Greta se seznamuje se svým nevlastním bratrem Elecem, který je velmi, ale velmi přitažlivý. On se však k ní chová jako hulvát a pitomec v jednom. Svou zlost si vybíjí na Gretě. Až se před ním jednou rozpláče a tehdy povolí ledy a najednou z nich jsou kamarádi. On ji chrání nebo možná i žárlí na ostatní kluky, kteří s ní mohou trávit čas. Jenže, on je její nevlastní bratr, má šílený vztah se svým otcem a pak najednou musí pryč, zpátky za matkou. Noc před odjezdem, se v mezi nimi něco zásadního stane a oni se pak dlouho nevidí, do doby dokud Elecovi neumře táta. Co s nimi udělá čas?

Úžasná knížka s nádherným příběhem, který mě chytl za srdce. Já se do něj zamilovala, ačkoliv v něm byly i smutné okamžiky. Viz. hádky Eleca s otcem, dlouhé odloučení.

Příběh mě dojal až k slzám, byl opravdu krásný a jednoznačně se knížka zařadí mezi moje topky tohoto roku

Ač byl Elec ze začátku opravdový pitomec, pak se ukázal, že pod tou tvrdou slupkou má i srdce. Já knížku slupla, jako malinu a díky poznámkám od holek jsem se skvěle bavila.

Možná tomu nebudeš věřit, ale nikdy jsem ti nechtěl ublížit. A nikdy nebudu jen tak stát a opodál a přihlížet tomu, jak se ti chystá ublížit někdo jinej, sakra.

12.03.2023 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) "Nemyslím si, že pravá láska představuje vaši jedinou lásku.
Myslím, že pravá láska znamená milovat opravdově.
Milovat čistě. Milovat beze zbytku.

Woow! Skvělá emocionální jízda od začátku až do konce.

Knížku jsem si pořídila na základě přečtení Sedm manželků Evelyn Hugo, protože mě autorka moc nadchla svým psaním. A po dočtení, vím, že tohle byla správná volba.

Nádherný, byť smutný příběh - prožívala jsem s Emmou naprosto všechno. Někdy jsem sice měla pocit, že bych ji tak popostrčila kupředu, ale nikdy nemůžete soudit druhého dokud neprožijete to co on. A tohle bych jako manželka rozhodně prožít nechtěla.

Je úplně absurdní, jak si člověk může myslet, že se po letech, kdy byl mimo vrátí zpátky do stejného okamžiku, kdy zmizel a všechno bude jako dřív. Fakt šílená představa.

To co prožil Jessie, brrr (vstávaly mi hrůzou vlasy na hlavě).
Bylo hezké sledovat i vzájemný sourozenecký posun mezi Emmou a Marií.
Ale je to hrozné, že tragédie v rodině teprve spojí sestry dohromady.

Pokud máte rádi knížku s emocionálním a silným příběhem, tak tohle je ono.
Doporučuju všema deseti!

Dobré věci nečekají na to, až na ně budete připraveni. Někdy se před Vámi objeví, dřív než v tom bodě jste.

08.03.2023

(SPOILER) Mia je vlivem okolností donucena začít pracovat u své tetičky v eskortní službě. Musí splácet dluhy po taťkovi. Proto bude každých 24 dní v měsíci u jiného klienta. Sex však není v podmínkou. Již první klient Wes, Miu naprosto učaruje a ona ho nemůže dostat z hlavy ani v následujících měsících. Musí splatit dluh a postarat se o sestru a pak může myslet na svou budoucnost, třeba je Wes skutečně ten pan pravý?

Zajímavý námět knihy s eskortní službou. Ačkoliv to, proč to dělá mi malinko připomínalo knížku Cizí dluh. Nicméně, je zajímavé, že každý měsíc je u jiného klienta a vy tak můžete prožívat další a další dobrodružství a není to jen to samé pořád a pořád dokola.

Leden - kdo by se prostě nezamiloval do surfaře? Tohle byla fakt pohádka a já doufám, že se s Wesem ještě uvidíme v dalších dílech.
Únor - přiznám se, že ač byl začátek povedený, tady to sklouzávalo k tomu jednomu pořád dokola a vesměs už jsem se těšila, až bude únor pryč.
Březen - za mě příjemné osvěžení příběhu, upřímně jsem něco podobného čekala. A konec mě totálně dojal k slzám.

Knížka mě velmi mile překvapila, moc se těším na pokračování.

07.03.2023 4 z 5

Hrátky s doktorem Hrátky s doktorem J. D. Hawkins

Colin nastupuje do nemocnice, jako nový pediatr. Po šílené aféře s kolegyní se rozhodne, že vztahy na pracovišti nejsou nic pro něj a rozhodne se držet celibát. Mia, je místní gynekoložka a jediné co je pro ní hlavní priorita je práce a zase práce. Ideály obou se zhroutí v okamžiku, kdy se poprvé potkají. Jak tohle asi dopadne? A jak s tím vším zamíchá Colinova minulost?

Achjo, čekala jsem romantickou knížku z lékařského prostředí. Ale dostala jsem spíš lehkou oddechovku bez lékaře. Celá knížka je vlastně o myšlenkách Colina nebo Mii. V podstatě to nemělo skoro žádný děj. Zápletka nijaká. To, že se tam objeví Colinova minulost příběh nijak neobohatilo.

Za mě fakt zklamání a myslím, že jsem s tímhle autorem nadobro skončila.

01.03.2023 3 z 5

Perský květ Perský květ Mon Coucou

Sophia je tajemná žena, která miluje květiny a bylinky, ze kterých tvoří různé eleixíry. Už po druhé se stala vdovou. Bohužel, někteří lidé si myslí, že smrt jejích manželů nebyla jen pouhá náhoda, proto se jí do života připlete tajný agent Lorenzo. Sophia ho prosí, zda by jí pomohl s hledáním její rodiny. Přeskočí mezi nimi jiskra? Jenže vše se záhy ještě zkomplikuje, protože na Sophii je vypsána odměna. S Mafií si není radno zahrávat. Kdo přežije? A najde Sophie svou rodinu? Komu bude patřit její srdce?

Když jsem brala knížku do rukou hrozně moc jsem se těšila, protože první knížka, kterou jsem od autorky četla byla vážně bomba!

Znáte to, než se pořádně začtete tak to chvíli trvá. Nemůžu říct, že by knížka nebyla čtivá, jen jsem měla za začátku trošku problém s erotickými scénami, kterých bylo hodně a všechny byly takové šup a rup. Rychle to sfouknout. Taky mi přišlo trošku divné, že Sophií zemřel manžel a hned o několik stránek dál, už to táhla s jiným. Tomuhle jsem moc nerozuměla. Nicméně, jakmile se na scéně objevila Mafie, knížka začala mít svoje správné grády a já měla velký problém ji odložit.

Líbily se mi pohledy postav nejčastěji Sophie a Lola. Ale také jiných. Tím si do sebe dáváte dohromady celý příběh a pak Vám to krásně zapadá, jako puzzle.

Musím říct, že v některých okamžicích jsem musela přivírat oči, co se týká mučení nebo zneškodnění. (Jo, jsem strašpytel:D)

Celkový příběh a název knížky je dokonalý. Nic podobného jsem nikdy nečetla a spojení s magií bylinek byla boží. Spoustu věcí se takhle i dovíte.
Hrozně moc jsem přála Sophie, aby se dozvěděla, kdo její rodina. V závěrečným rozuzlení mi doslova spadla brada a já skákala fakt dva metry vysoko, protože to líp dopadnout nemohlo!

Pokud hledáte mafiánskou knížku, plnou akce, erotiky, napětí, tajemství a lásky. Tak tohle je naprosto jasná volba.

Za mě můžu jedině doporučit! A těším se na další díly!
Hodnocení: 4,5*/5*

01.03.2023 5 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

(SPOILER) Největším Sářiným snem je být spisovatelkou. Jednou ji v kavárně osloví muž jménem Richard, který ji uvádí do rozpaků. Zároveň, ale cítí něco co už dlouho necítila. Vymění si spolu několik psaní a pak začne její touha za hranicí fantazie.

Sára je takový snílek, který se snaží o dráhu spisovatelky. Musím říct, že takhle jsem se už dlouho nezasmála. Je vůbec možný, být takhle nemotorný? :D

Knížka ukrývá naprosto úžasný příběh, který prostě chcete číst. Já sama jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Byť vztah mezi Sárou a Richardem byl na mě příšerně přeslazený. Bylo to jako, byste kousli do čokoládového bonbonu a místo čokolády tam byl ještě karamel a nugát. Pořád jsem čekala, kdy přijde nějaké ale. Přece nemůžeš existovat takhle dokonalý muž.

Ke konci knížky už bylo jasné, že je něco špatně, a to ALE se blíží. Co Vám budu povídat obrečela jsem to. (nebudu spoilerovat)

Prokládání Sářinou knihou bylo zajímavé, ale podle mě trošku nedotažené. Více méně psala o tom, jak se skutečně cítila, takže neměla potřebu psát nějakou extra zápletku navíc. Škoda.

Dneska u psaní recenze jsem zjistila, že se jedná o českou autorku, což bych podle jména vůbec neřekla a co víc, ona ta knížka má pokračování! To si musím rozhodně přečíst.

Doporučuju přečíst tuhle krásnou a milou knížku se silným příběhem všem, kdo milují knihy v knihách.

24.02.2023 4 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

(SPOILER) Regan pracuje v utajení v klubu zavázaných očí. Ona sama však svoje tělo neprodává. Nepodřizuje se ani se nevzdává svobody. Nemá ráda, když ji někdo rozkazuje. Přesněji řečeno do doby, dokud nepotká tatéra, malíře Silase. Najednou je všechno vzhůru nohama a ona musí jednat tak, aby se neprozradila. Jejich vzájemný boj o dominanci je opravdu žhavý.

Po knížce by měl rozhodně sáhnout ten, kdo má rád erotiku. Protože u téhle autorky je sázka na jistotu, že čtení bude pěkně žhavé a vy se budete možná i krapet červenat. Podle mě padesát odstínů šedi se tady může jít klidně zahrabat.

Já mám tuhle sérii moc ráda. A ačkoliv je opravdu dost nabušená erotikou, a ne každému to může úplně sednout. Já si knížku užila.

Hrozně moc se mi líbilo, že se v knížce objevovaly postavy z předešlých dílů, krásně se to doplňovalo a vy se vlastně dozvíte, jak je to s nimi dál.

Tahle knížka v sobě ukrývá i krimi zápletku, která je sice jenom okrajová a na můj vkus moc zrychlená. Mě osobně hodně mrzelo, že jsme se nedozvěděli více z práce FBI, mohla to autorka třeba ještě rozvinout mělo to potenciál.

Opět to byla jízda, žhavý boj o dominanci ale já tentokrát nebudu hodnotit plným počtem bodů.

23.02.2023 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

(SPOILER) Raven pracuje v létě společně s matkou jako pomocná síla v domě zbohatlíků. Jednoho dne potká Gavina, který se vrací domů na prázdniny. Padnou si do oka a posléze se z toho stane láska. Jenže Raven do toho ještě zasahuje nešťastně osud, a zlá matka její lásky. Musí ho nechat jít, pro vyšší dobro. Po letech se však potkávají znovu. Je možné, že tahle kapitola stále není uzavřená ani z jedné strany?

Knížka s nádherným byť smutným, ale silným příběhem, který vás naprosto pohltí.
Láska dvou mladých lidí, nástrahy okolního světa, nemoc, a shledání po letech.

Fandila jsem Gavinovi s Raven, aby dospěli ke svému šťastnému konci, jenže život není procházka růžovou zahradou.
A tak to bylo i tady. O to víc jsem byla ráda, že když se po letech znovu potkali, bylo to jako by tam ten uhlík byl pořád a nikdy nevyhasl.

Rozhodně to nebude má poslední kniha od této autorky.

“Vždycky jsem měla pocit, že podvádím … tebe i sama sebe. Nemůžeš dát své srdce někomu, když už patří jinému. Dala jsem ti své srdce a už navždy u tebe zůstalo, i když to možná nevíš.”

22.02.2023 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

(SPOILER) Do venkovského hotelu přijíždí několik hostů, aby zde strávili hezké chvilky se svými nejbližšími. Gwen a její kamarádka Riley, Ian a Lauren, Snoubenci Matthew a Dana , Manželský pár Beverly a Henry a advokát David a spisovatelka Candice. Jakmile jsou všichni v hotelu udeří sněhová bouře. Jenže kromě toho udeří i vrah a vypadne elektřina. Atmosféra se náhle mění a i myšlení hostů se zvrtne. Kdo je vrah? A kdo je další na řadě?

Ze začátku jsem měla trošku problém se zorientovat, protože tam na mě bylo moc postav. Ale postupem času jsem si v hlavě zesumírovala, kdo je kdo. A už to bylo ok.

Je zvláštní, jak lidé začnou přemýšlet, když jsou pod tlakem. Nikdy bych neřekla, že může někomu tak přepnout a přemýšlet o tom, že zabije svou druhou polovičku.

Co se musí nechat bylo to, že jsem do poslední chvíle nevěděla kdo je vrah. Sice jsem měla dva tipy, ale jako klobouk dolů před autorkou. Chápu, že jsou všichni z jejích knížek nadšení.

Příběh byl opravdu šokující, opravdu jsem se cítila, jakoby venku řádila ta zimní bouře. Úplně jsem se do knížky vžila.

Bylo to ve své podstatě zajímavé čtení, člověk si trošku rozšíří obzory, ale myslím, že na dlouho mám thrillerů dost. Není to můj šálek čtení. Ale vystoupit ze své komfortní zóny je super.

18.02.2023 4 z 5

30 nocí vášně 30 nocí vášně Christine D’Abo

(SPOILER) Glenna na pohřbu své prababičky najde u jednoho z hrobů podivný balíček karet. Posléze zjišťuje, že se jedná o sex karty. 30 karet s různými úkoly, jak si okořenit svůj sexuální život. Glenna pracuje na univerzitě společně se svou nejlepší kamarádku. V jejím hledáčku je i charismatický profesor Eric. S kterým se pouští do tohoto nemravného projektu. Udrží Glenna city na uzdě? Nebo zapojí do projektu i své srdce?

Předvídatelý příběh, který slupnete jako malinu. Pokud jste už četli první díl je jasné, co bude následovat. Děj je prakticky stejný, jen pár plní jiné úkoly.

Oproti tomu, chci dodat, že tyhle dvě postavy mi přišly daleko sympatičtější, reálnější a i prostředí mi víc ladilo do noty. Asistentka a profesor je vždy sázka na jistotu. Glenna mi přišla ze začátku jako někdo, kdo nechce moc riskovat, ale poté jí její prababička otevřela oči. Což bylo super. Protože, risk je zisk

Na Ericovi bylo něco zvláštního, pořád jsem přemýšlela, co udělal takového, že si musel něco dokazovat. Příběh knížky mě zasáhl a v konečném důsledku jsem dostala přesně to, co jsem chtěla.

Nečekejte nic převratného, ale rozhodně je to pohodová knížka s pořádně erotickým nábojem. Když k tomu přidáte ještě skleničku vína a něco dobrého k tomu, máte ideálního parťáka na večer.

14.02.2023 4 z 5

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

(SPOILER) Emilia se stává právoplatnou královnou Germánie. Bohužel lidé, které považovala za nejbližší, ji zradili. Proto momentálně jede na autopilota a hlavně se snaží přežít každý jeden den. Jenže, když Vás sleduje celá země, je těžké jen přežívat.
Postupem času dospěje královna do fáze, kdy chce vést svou zemi, tak jak se sluší a patří. Nechce už utíkat, ale bojovat.
Dokáže to? A co, když je na obzoru daleko horší nepřítel? Ustojí to?
A jakou roli v tom sehraje láska?

Woow! Vůbec nechápu, proč jsem s dočtením téhle série tak dlouho otálela. První dva díly jsem četla sice už loni, ale pamatovala jsem si naprosto všechno.

Byl to nádherný příběh, který jsem si moc užila. Protože je to třetí díl, tak už víte co předcházelo, jak trnitá byla cesta Emilie. Co musela přetrpět, co všechno ztratila. A jak bylo pro ni těžké se něčeho vzdát, aby mohla být tou pravou královnou. Ztratit milovanou osobu, je šílené. O to víc, když víte, že osud Vám nepřeje.

Já s touhle knížkou dýchala, brečela i se smála. Byla naprosto v šoku z jednotlivých událostí, které se v knížce vyřešily. Pořád jsem jí přála, že se něco stane a ona bude nakonec šťastná.

Není to jenom román, je to román o království, ve kterém je vzpoura, nebezpečí, atentát, emancipace ženského pohlaví, láska, touha, síla rodiny, přátelství a taky trochu erotiky.

Za mě to byl neskutečně boží závěr série.

Tak moc mě dlouho žádná kniha nedostala, jako takhle. Zapovězenou královnu mám rozhodně doporučuji!

“Jsem diamant - přetvořený z nejtemnějšího minerálu do nezlomitelné síly a natolik odolný, aby ustál útok tradic a zlé jazyky.”

“Jsi nejmocnější žena v zemi.” zašeptá za mnou. Ale pořád jsi stejně uvězněná jako minulý podzim, kdy jsme se poprvé potkali. Jsi královna. Přestaň se chovat jako pešák.”

“Bez ohledu na dnešní výsledek tady před vámi stojím plná naděje pro budoucnost. Budoucnost, která nás nebude definovat rozdíly, ale spíš tím co nás spojuje.

12.02.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

(SPOILER) Míša spolupracuje s Tomášem se svým šéfem ve firmě. Jenže nad nimi ještě jeden šéf, a to Adam. Který dává všem svým zaměstnancům jasně najevo, kdo je tu šéf. Jenže Míša, je lvice a ona se jen tak nedá. Adam naproti tomu nemá rád, když mu někdo odporuje. Natož tak jeho podřízení. Jenže s Míšou je to jiné, schválně ji popichuje. Táhne ho to k ní jako magnet a má dojem, že ona to cítí stejně. Jenže ne všechno je jen procházka růžovou zahradou a když se na scéně objeví Adamova minulost je najednou všechno vzhůru nohama a začíná jít do tuhého. Zvládnou to?

Tleskám! Naprosto skvělý příběh, který měl hlavu a patu. Vymyšlen naprosto do detailů.
Když jsem knížku brala do rukou, myslela jsem si, že to bude takové to klasické klišé ředitel a podřízená (nicméně, já mám tohle klišé ráda:D), ale tohle je sexy nespoutané čtení okořeněné nebezpečím z Adamovi minulosti. Hrozně moc mě to bavilo.

Míša byla naprosto skvělá. Opravdu taková lvice, která se nebojí říct co má na jazyku. Adam se coby šéf ze začátku choval fakt strašně. A i já ho měla chvílemi sto chutí nakopat do zadku.

Čekala jsem, kdy se v příběhu objeví nějaké to ale, prostě se to úplně nabízelo a ono opravdu! Potrhlá nebezpečná minulost, jak vyšitá z nějakého filmu. Adam měl vážně skvělé kamarády, kteří mu vypomohli.

Musím pochválit pikantní scény, které byly bravurně napsané. A extrémně hot!

Pokud rádi čtete erotické romány, které mají ještě navíc i příběh a o pikantní scény není nouze, jednoznačně sáhněte po této knize. Tady se rozhodně nudit nebudete.

Jsem lev, takže je to moje znamení a zároveň povaha. Chráním, co je moje, a když se mi něco nelíbí, tak řvu.

Zjišťovala jsem, že Adam je moje droga a já bez pravidelných dávek nepřežiju. Vnímala jsem semenší pohyb, dotek i polibek a nasávala jeho typickou vůni.

10.02.2023 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Layla je rozpolcená mezi tím co prožila a následně ztratila u Rotha a co by chtěla, ale nemůže mít u Zayna. Stále ho nemůže políbit, protože by mu ukradla duši. Strážci její klan, se k ní začne chovat jinak, necítí se v domě dobře. Takže jakmile se jí naskytne příležitost snaží se pátrat po tom co se vyvolo rituálem. Jedno nebezpečí číhá za druhým. Celá škola je v ohrožení. Dokáže Layla odolat svým choutkám? Dokáže spolupracovat s těmi správnými osobami nebo ji to bude stát víc, než je ochotná a schopná zaplatit?

Tohle je naprosto návykové čtení, která vás vtáhne do svého děje mezi strážce a démony.
A vy budete hltat kapitolu za kapitolou. Musím podotknout, že z prvního dílu jsem moc odvářená nebyla. Nicméně, je dobré příběhu dát ještě jednu šanci. Protože tohle, tohle byla bomba! Obrat o 360 stupňů, z kterého jsem si doslova sedla na zadek. Woow! Akce tajemství, nebezpečí a taky trošku romantiky v jednom.

Moc se mi líbilo, že první kapitoly seznamuje autorka, čtenáře s tím, co se stalo v minulém díle, když knížky čtete s časovým odstupem tohle se vážně hodí.

Co se týče milostného trojúhelníku, který byl zmíněn už v jedničce. Nejsem zastánce téhle romantiky. Ale! Tady to sedělo. Layla. Je prostě mladá holka, která úplně neví, co chce. Je mezi nimi taková rozpolcená. Zayne se v tomhle díle docela projevil. Nějak si ho prostě řadím mezi “šampóny” byť Laylu chránil co, to šlo. Pořád mi k ní, ale nesedí. Já jsem prostě na ty grázlíky, co si budeme podívat. Takže tým ROTH.

Bambi se mi doslova vryla pod kůži - její oddanost mě opravdu fascinovala.

Myslím si, že ani na jedné stránce se nenudit nebudete, protože knížka má takový šmrnc. Konec knížky byl naprosto překvapující a dechberoucí. Všechno se protne a vyřeší, ale zároveň zůstane otevřené. A vy najednou zjistíte, že je konec a už tam není žádná kapitola. Musím říct, že jsem byla docela v šoku a doufám, že třetí díl vyjde brzy.

Za mě jedno velké doporučení, tohle fakt stálo za to!

10.02.2023 5 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

(SPOILER) Nela je máma dvou kluků. Náhodou potká svou dávnou kamarádku ze školy, která ji ihned vtáhne do víru dění, pozve ji na svou oslavu narozenin. Romana má 19tiletého syna Bena, který se do ní okamžitě zamiluje a začne ji uhánět. Nela se brání. Ben hraje fotbal, stejně jako oba dva její synové. Osud však zasáhne a najednou je všechno vzhůru nohama. Najdou si ti dva k sobě cestu i přes velký věkový rozdíl? A jak to nakonec dopadne s Benem?

Moc pěkně vyprávěný příběh. Nevadil mi ani velký věkový rozdíl. Já pořád tvrdím, že srdci prostě neporučíš. Buď to tam je nebo ne.
Ben - kluk, který si jde tvrdě za svým ať už za Nelou nebo za tím stát opět a hřišti.
Nela - já teda nevím, ale může být člověk v 37 tak nerozhodný? Chápu, že nechtěla ublížit kamarádce, ale prostě uf. Chvílemi jsem ji chtěla sama popostrčit, protože pořád utíkala a to já přímo nesnáším. Útěk není řešení.
Některé scény byly na mě moc zrychlené, asi jsem teď prostě zvyklá spíš na slow-burn.

Celkově se mi ten příběh moc líbil, ačkoliv jsem měla pár menších výtek viz výše. Určitě stojí za přečtení a doufám, že se snad dočkáme od autorky nějakého pokračování? Hodnotím 4*, protože to mělo fakt příběh, který mě ne jednou rozbrečel.

“Měnily se v kapky. Prosakovaly skrze bílou látku, která díky nim tmavla. Jako by se propíjely do čistého, nepopsaného papíru. Podobně, jako se do mě vpíjely všechny ty chvíle s Benem. Od začátku až do dnešního rána.”

02.02.2023 4 z 5