Srdcová královna

Zadie Ansonová a Emma Colleyová jsou lékařky. Už od studií na medicíně jsou nejlepší přítelkyně, přestože jsou velmi odlišné. Dětská kardioložka Zadie je v nemocnici za hvězdu, zatímco tišší Emma bojuje každý den s drastickými případy na traumatologii. Vědí o sobě všechno – anebo to tak na první pohled vypadá. Když se do města Charlotte, kde obě žijí, přistěhuje jejich dávný společný známý, pohledný lékař s přezdívkou „doktor X“, začnou krvácet i jiná srdce než ta z operačních sálů. Jak se vypořádat s přítomností muže, který téměř zničil nejen jejich přátelství, ale i jejich kariéry, jehož však jedna i druhá kdysi milovaly?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397122/srdcova-kralovna-v5E-397122.jpg 3.116

The Queen of Hearts (2018)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Srdcová královna

pinkpop
21. březnaodpad!

no to byla blbost.....

knihomolka_elka

Tak na tuto knihu jsem se opravdu těšila. Sama se v prostředí nemocnice pohybuji téměř denně a tak mě zajímalo, jak bude tato romantika ztvárněná. Po přečtení musím podotknout, že se sice o nejlepší knihu letošního roku nejedná, ale jistě ani o tu nejhorší. Je to takový průměrný románek, který zhltne každá romantická čtenářka u čaje o páté.

Sabča92

Všude jsem slyšela na tuto knihu nesmírnou chválu. Těšila jsem se na romantický milostný příběh. Dvě nejlepší kamarádky a jeden muž. Téma stokrát použité. Oceňuji prostředí, ve kterém se děj odehrával. Ovšem přátelství mezi dvěma dívkami nebylo vůbec věrohodné. Ty dvě ženy spolu vůbec nekomunikovaly, takže nechápu, jak se mohly nazývat nejlepšími kamarádkami. Dalším hřebíčkem do rakve byl konec.. Opravdu mě to naštavlo. Mělo to končit o jednu stranu předtím a bylo by líp. Velká škoda :-(

LuciKo

Na průměrné hodnocení na Databázi knih se vždycky na začátku příběhu snažím nehledět. Chci vstupovat do děje s otevřenou myslí. U této knížky tomu bylo stejně, ale bohužel jsem celou dobu pouze čekala na to, čím by tento příběh mohl vystoupit z průměru. Přestože jsem sama lékařsky vzdělaná, prošla jsem si praxemi v nemocnicích a teoreticky bych mohla mít k tomuto prostředí blízko, nestalo se tak. Rozuměla jsem všemu popisovanému, odborné názvy a informace pro mě nebyly cizí a tudíž nepůsobily nijak rušivě, přesto jsem si k příběhu a hlavním postavám nebyla schopna vytvořit vztah. Ale co se povedlo - ta obálka! Nádherná :)))

Ivuska.09

Tahle kniha mě zase v něčem poučila: pokud si vyhlédnete nějaký příběh, který si chcete přečíst, nenechte se odradit hodnocením ostatních a jednoduše se pusťte do čtení, abyste vše mohli posoudit sami. Na Srdcovou královnu jsem se moc těšila. Pak jsem ale zabrousila k recenzím a viděla spíše negativní názory a poměrně nízké hodnocení. Nakonec jsem se do čtení pustila a jsem za to moc ráda. Mně se kniha opravdu líbila. Ano, měla jsem pocit, že se mi před očima odehrává seriál z lékařského prostředí. No a co? Skvěle napsané, lékařské historky mě bavily a k tomu všemu je příběh protkán zapeklitým osudem hlavních hrdinů. Zápletku sice postupně odhadnete. Ale jak to vše nakonec dopadne, to se odhaduje jen těžko. Za mě je to příjemný román pro ženy, který se skvěle čte a dokáže čtenáře pohltit.

zuzana2599

Právě jsem dočetla Srdcovou královnu. Zatím má nízké hodnocení, moc se čtenářům nelíbí, ale mně se docela líbila. Příběh z lékařského prostředí, příběh dvou lékařek, kamarádek, z nichž jedna má tajemství z minulosti... Místy kniha upoutala více mou pozornost, místy je kapku vleklá. Těším se na příznivější hodnocení !

CleoXandra

Je to takové nevyrovnané béčko z nemocničního prostředí. Víc k tomu v mé recenzi ...

evasamankova

Srdcová královna je poměrně rozporuplná kniha. Chvílemi úžasně čtivá, na jiných stránkách zase vleklá a nudná. Autorka působí místy chaoticky, nepřesvědčivě, jindy naopak skrze hloubku svých myšlenek dojímavě a sugestivně.
V první polovině knihy je její roztržitost markantnější oproti druhé části, která už oplývá větším dějem a především akcí.
Srdcová královna je takovým "béčkovým" Grey´s Anatomy.

Autor knihy

Kimmery Martin