Zrádná říše

Následkem šokující tragédie se Emilia Lancasterová stala někým, kým se nikdy stát nechtěla: vládnoucí královnou Germánie. Unavená anti-monarchistickými útoky na své království, topící se v žalu nad čerstvou ztrátou svého otce a zklamaná zradou nejbližších spojenců, se nová panovnice potýká se stále silnějším pocitem samoty, navzdory tomu, že její kroky sleduje celá země. Nejradši by utekla, ovšem útěk není řešení: ne, když musíte vládnout celé říši. Nezbývá jí tedy nic jiného než se vzchopit a jednat jako schopná vladařka. Když se začne domnívat, že má to nejhorší za sebou, ukáže se, že nepřátelé stále číhají v koutech, odhodlaní jednou provždy utnout rodovou linii Lancasterů. Jejich poslední terč? Nová, nezkrotná královna Germánie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474664/big_zradna-rise-LGc-474664.jpg 4.1131

Zapovězená královna 3.

Literatura světová, Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Sordid Empire, 2019

Kniha Zrádná říše

Miliamka

Nejlepší díl. Ne že by se něco výrazně změnilo - E je pořád uplakánek, pořád se nimrá ve svém nitru a zase je to jakoby se USA se všemi svými specifiky přenesly do Evropy, ale nějak svižněji to utíkalo a líp se to četlo. Nebo možná se moje nálada po půl roce zlepšila.

romca4180

Jen mě zaráží, že celou dobu řeší, jak nemůžou být spolu a na konci knihy už je to úplně jedno a nepadne ani slovo, jak to teda vyřešili? Ten konec je nějaký nevím :-/

Andrejka91

Tento díl byl pro mě o malinko slabší než předchozí dva a to hlavně proto, že alespoň prvních 200 stran byl děj takový rozpačitý, žádná akce jak v předchozích dílech. Ke konci sme dostali rozuzlení, ale bylo jakési jednoduché a rychlé.
Každopádně to byla krásná pohádka pro dospělé se šťastným koncem a škoda, že už to končí.

Kristy.Seb

Ty zdi, které jsme prorazili, ať žijí a jen pro nás všechna světla království září.

Nic netrvá věčně.

Čas nás nakonec všechny vymaže.

Nezáleží na tom, kdo jsi, nezáleží na tom, jaké dědictví tady necháš, když opouštíš planetu... Záleží jen na tom, co děláš, když jsi tady. Když odejdeš už to nemůžeš změnit.

Každý život má hodnotu. Záleží na tom, jak žiješ a jak se chováš. Ne na věcech, které po sobě zanecháš. Ne na tom, co přijde po tobě.

Nemůžeme se pořád trápit kvůli minulosti. Ne, pokud se chceme posunout dál.

Láska je skok do neznáma s porouchanými křídly.

Nevadí, jestli klopýtnete. Záleží na tom, jak budete pokračovat dál.

Jednoznačně nejlepší díl. Spoustu nových a důležitých informací! Emilie byla naprosto skvělá. Jen ten konec nemusel být tak rychlý..

čtenář6363

Celá kniha moc hezká. Škoda že je konec uspěchaný. Autorka mohla klidně vydat ještě jednu knížku, ale i tak to byla krásná kniha.

be_pa

Série se rychle četla. Škoda, že někdy děj působil dětsky naivně, někdy překombinovaně - hlavně závěrečné rozuzlení příběhu. SPOILER: To, co celé tři díly nemělo řešení, na konci bylo prekvapivě přijato bez komentářů.

Majuš333

Nedočítané... Vzdávam to po 180 stranách... Snažila som sa, aby túžba vedieť, ako to dopadne, zvíťazila nad nezáživnosťou tejto knihy, ale nedá sa to... Myslím, že som mala dať na radu autorky a aj napriek tomu, že som 'zvrátená' a 'zvrhlá', si radšej pustiť ten animák :)

"...ale občas nejvíc ubližujeme lidem, které milujeme. Protože můžeme. Protože potřebujeme ulevit vlastní bolesti."

'Nejhlubší jizvy v našich srdcích tam zanechali lidé, kteří nás opustili. Čím silnější láska, tím krutější rána.'

AnetaVelJur

Poslední díl, byl daleko lepší než ty dva předchozí. Bylo tam více zvratů, více děje. Pokud bych měla shrnout celou sérii, tak určitě koupi těchto knih nelituji.
Bylo to pěkné, milé, rychle se to četlo. Pěkná oddechovka na dlouhou zimní večery.