Dela90 Dela90 komentáře u knih

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

(SPOILER) Mina, dívka, kterou spolklo moře se snaží zachránit svůj lid a probudit mořského boha. S pomocí několika duchů, démonů a bohů se pokouší v Říši duchů splnit svůj cíl. Má na to však omezený čas, lidé v Říši bohů dlouho nepřežijí.

Nežeň se za osudem, nech osud, ať se žene za tebou.

Knížka, která ve mě vyvolala při čtení hned několik emocí. Ze začátku knihy jsem byla zmatená, bylo tam na mě příliš mnoho jmen, různých událostí z minulosti, některé odstavce jsem četla vícekrát, abych si ujasnila, kdo je kdo. Uvítala bych, nějaký seznam postav na konci knihy.

Ale v okamžiku, kdy se Mína a Šin srazí mě jako mávnutí kouzelného proutku začala kniha hodně bavit. Je tu také spousta akce, bitev a hledání. Je to taková magická výprava do asijské mytologie.

Linka se spřízněnými dušemi se mi moc líbila, tak i jemná romantická linka. Autorka to nádherně vymyslela, nebudu vám tady spoilerovat, přečtěte si to.

Nemyslím si, že lásku si lze koupit, nebo zasloužit nebo vymodlit. Musí být darována svobodně.

Co musím pochválit je nádherná obálka včetně popisu podmořského světa. Ještě teď vidím ty kapry, jak plují okolo :D

Knížka mě dohnala k slzám. Závěr knížky mě strašlivě pohltil a jednu konkrétní scénu jsem musela číst dvakrát, abych uvěřila, že se mi to nezdá. Nic podobného jsem zatím nečetla a jsem ráda, že jsem to nevzdala hned na začátku, byla by to škoda.
Hodnocení: 4,5*/5*

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

(SPOILER) Tillie a Malum přišli o to nejcenější. Každý se s tím vyrovnává po svém. Malum se tváří jako nepřístupný král. A Tillie se uzavírá do sebe a snaží se najít odpovědi. Mezi Bishopem a Madi to skřípe. A temná hra ještě není u konce, co všechno se stane?

Jako jak? . Jak je možné, že mě s každým dalším dílem Amo posadí na zadek? Abych řekla, pravdu tento díl byl za mě zatím nejlepší.

Ačkoliv je plný bolesti a zármutku, tajemství a šokujících překvapení. Nate zde ukazuje, že má tvrdou slupku, pod kterou může nahlédnout jen jedna jediná osoba. A dostat se přes tu slupku není vůbec snadné.

Jak už to u Amo chodí, jednou jste dole a jednou nahoře. Je tu zrada, pomatení mysli, pronásledování, rozchod, útěk, okamžik štěstí, vášeň a touha.

Tillie je Stuprum, a tak se k ní i tak všichni chovají. Líbilo se mi, že ji Králové vzali pod svá ochranná křídla a brali ji jako rodinu. Popichování mezi Tillie a Branym mě vyloženě bavilo :D

V tomhle díle je hodně na scéně i Brantley alias Brany, o kterém se postupně dozvídáme trošku víc. Těším se na další díl, který by měl být převážně o něm.

Bishop a Madison mají krizi. Bohužel, nechápu ani v tomhle díle chování Madison.
Závěr knížky je opět šokující ve všech směrech!

A mně nezbývá než říct, tohle chcete číst.

Tohle není láska. Je to čirá a neředěná posedlost. Nemusí se mnou takhle mávat, abych mu patřila, protože jeho duše se přisála k mojí už dávno a já teď nemůžu ani dýchat, když pomyslím na to, že bych od něj byla moc daleko.

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

(SPOILER) Pojedeš do Ameriky a vezmeš si dceru našeho nejlepšího přítele."
Dohodnutá svatba, syn mafiánského bosse, jeho osud je dopředu nalajnovaný. On si myslí, že se mu podřídí. Jenže, pak ji potká a ví, že už nic nebude takové jako dřív.

Bomba. Poslední dobou se mi dost zalíbily příběhy z mafiánského prostředí, takže když jsem viděla, že autorce vyjde tahle kniha u nás, musela jsem ji mít. A opravdu mě nezklamala, právě naopak.

Co vy a dohodnutý sňatek v knihách? Já mám tyhle příběh ráda, ačkoliv je to pořád o tom samém. Tady mě vývoj dohodnutého sňatku docela mile překvapil. Líbilo se mi, jak se to mezi nimi postupně měnilo.

Kromě jiskření mezi hlavními hrdiny i hmatatelné chemie zde najdete pasáže, u kterých vám budou cukat koutky viz. scéna s pračkou. :D anebo naopak scény, při kterých jde mráz po zádech. Klobouk dolů před autorkou.

Do Nera se nejde nezamilovat. Mafiánský princ Čtení je prudce návykové a já Vám příběh doporučuji všemi deseti. Nudit se opravdu nebudete!

Doufám, že se dočkáme překladu i dalších dílů.

Není umění s mafiánem žít, ale přežít s ním.

23.07.2023 5 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

(SPOILER) Rodina je jeho prokletím. Teď se vrací zpět domů, protože jeho bratr zemřel. Chce dům nechat spálit na popel, jenže narazí. V domě žije bratrova snoubenka. Společně ho začnou renovovat a pak ho nakonec prodají? A co, když je bratrova snoubenka extrémně přitažlivá? Co vše se jim připlete do cesty.

Autorčiny knihy mám moc ráda, ještě se mi nestalo, že bych nějakou zkritizovala.
No, tak tahle bude první.

Takový ten klasický příběh, o tom, jak se dva rozdílní lidé sejdou pod jednou střechou a dají se dohromady.

Anneliese - ta mi vůbec nesedla. Její povolání jsem absolutně nechápala. Jasně, snoubenec ji podvedl se vším všudy, ale prostě jaká je šance, že Vás chytne za srdce zrovna bratr mrtvého snoubence, který byl notorický lhář?

Lachlan - co se mi líbilo, bylo, že psal a vymýšlel příběhy. To bylo docela sexy.

Vůbec žádná chemie mezi hlavními hrdiny, jiskra prostě nic. Příběh mě popravdě trošku zklamal. Nedočkali jsme se ani žádného dramatu. Něco tam chybělo, co by celé knize dalo šťávu a nebyla to jen oddechovka, u které chcete úplně vypnout a nepřemýšlet nad ničím.

Obálka je povedená! Také se mi líbily cizí slova na začátku kapitol a jejich význam.

23.07.2023 3 z 5

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

(SPOILER) Leah a Axel se opět potkávají po 3 letech na výstavě jejich obrazů. On je jejím odchodem zdeptaný a jí trvalo dlouho než se dala dohromady. Momentálně má přítele. Jakmile je osud svede opět dohromady jejich příběh nabírá na obrátkách Dočkají se šťastného konce a co všechno je to bude stát. .

Na knížku jsem se moc těšila, protože první díl byl naprosto dokonalý. Až na ten šílený konec, a tak jsem předpokládala, že dvojka mě doslova posadí na zadek. Jenže!

Začátek knihy byl velmi dobrý, a vy máte zase pocit, že jste zpátky a necháváte se unášet jejich příběhem. Knížka je plná malování, obrazů a krásný rad. Taky vzpomínek na minulost, výčitek a lásky.

Část, kdy jsou Ti dva v Paříži mě hodně bavila. Do doby, kdy Leah zase trošku přeskočilo a ona hledala samu sebe - na můj vkus fakt moc dlouho.

Což celý dojem z knihy dost zkazilo a ten závěr jsem si představovala úplně jinak. Prostě to nemělo šťávu a já z ní nebyla tak odvařená jako z prvního dílu, což je opravdu škoda. Protože autorka napsala nádherný první díl a nasadila laťku fakt vysoko a tohle vážně nebylo dobrý. Achjo.

Mě zamrzelo i to, že v knížce je několikrát zmíněna chystaná svatba Olivera a jeho snoubenky a pak se o ní už vůbec nemluví. Kdyby se Ti dva potkali třeba tam, moje romantickému já by se to asi líbilo víc. Ale to jen jen můj názor.

Co musím pochválit jsou krásné obálky. Ty se opravdu povedly!

Zavři oči, vypusť všechny myšlenky z hlavy, pak otevři oči a maluj.

Všichni žijeme ve žluté ponorce.

23.07.2023 4 z 5

Cesta do Els Cesta do Els Kateřina Pojkarová

(SPOILER) Erlina žije ve vesničce Korkýry, jejíž lidé se nakazili smrtelně nebezpečnou nemocí. Mohla by připravit léčivý nápoj, ale chybí i rumínek, který roste jenom v Els. Vydává se ho proto hledat. Čím vším si bude muset při jeho nalezení projít? A co, když najde i něco víc?

Krásná jednohubka s nádechem bylinek.
Ze začátku jsem měla hrozný guláš ve jménech. Pak se to, ale zlepšilo.

Erlina mi přišla taková babka kořenářka ačkoliv to byla mladá žena. Uměla lidem naslouchat i pomáhat.
Její cesta při hledání rumínku do Els, nebyla úplně jednoduchá. Chvílemi mi přišlo, že ji všechno až moc vycházelo, že to snad ani není možné, měla neskutečně štěstí.

Kalen, tajemný muž, který si mě naprosto získal ve výpravě přes hory.

Závěr knihy mi přišel hrozně urychlený.
Mrzelo mě, že neproběhlo žádné šťastné shledání v Els. I ta romantická linka chtěla maličko dotáhnout.

Přesto všechno se mi tenhle příběh líbil o trošku víc než knížka Zapomnění. A já určitě v blízké době sáhnu i po jiných autorčiných dílech.

4,5*/5*

29.06.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

(SPOILER) Olive pracuje jako doktorandka na Stanfordu. Mimo to se snaží prorazit do světa díky svému výzkumu. Na milostné vztahy nemá čas. Jenže, když se její kamarádka zamiluje do jejího ex, ona jí chce dát najevo, že je to ok, tak políbí na univerzitě první kolemjdoucího - Adama Carlsena. Který je na škole znám, jako přísný školitel. Byla chyba políbit ho, nebo to zažehne jiskru a bude z toho i něco víc? A co všechno se za tu dobu přihodí?

Tahle kniha byla jistou dobu vidět úplně, ale úplně všude. Pořád jsem odolávala a pak tu byla nabídka štafety. Tak jsem si řekla, jo přečtu si ji.

Najde v ní neotřelé vědecké prostředí, které mě moc bavilo. Humor, který se nesl vlastně celou knížkou. Rozhovory mezi Olive a Adamem, byly prostě k nezaplacení. Dost jsem se nasmála.

Adam, navenek protiva a pod povrchem úžasný člověk se srdcem na pravém místě. Prostě chlap k sežrání.
Líbily se mi hypotézy na začátku každé kapitoly.

Toma jsem ze začátku naprosto špatně odhadla. A no, vy si o něm udělejte obrázek sami. (žádný spoiler ode mě nečekejte :D)

Příběh samotný měl šmrnc, ale asi to není úplně kniha ze které bych si sedla na zadek. Ideální je nemít přehnané očekávání, protože ne vždy se Vám vyplní.

Doporučuju přečíst, pokud hledáte oddechovku nabytou humorem a kapkou romantiky.

28.06.2023 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

(SPOILER) Viola pracuje v opeře, hraje na violu. Jednoho dne potká sympatického muže Nata a posléze dostane úkol od ředitelky, aby se podílela na dětském představení v rámci hudby v Notthing Hillu. Společně s Natem mají spolupracovat na dětském představení. Jenže, Nate je právník a má dceru, na kterou je sám. Tudíž má spoustu povinností a tak nezbyde Viole nic jiného, než si poradit s dětskou hrou úplně sama od scénáře, hudby, zkoušek až po kostýmy. Grace - dcera Nata je okouzlující holčička, která to nemá úplně jednoduché a právě k ní začne tíhnout Viola. Jenže i k Nateovi jí to začne táhnout, ale on je stále ženatý. Jak to asi dopadne?

Z knížky mám rozporuplné pocity, polovina knížky mě fakt nebavila, vlastně se tam skoro nic nedělo. To neustále vykání už mi šlo na nervy. Ale od poloviny, nastal zvrat a najednou to mělo příběh.

Já mít takovou rodinu, tak nevím - Violina rodina byla fakt děsná, od matky až po sestřenice, jak ji neustále využívaly děs, běs.

Gracina matka byla jako kus ledu, takoví lidi, by neměli mít děti. To bylo příšerné, jak se k dceři chovala. Doma všechno sterilní. Domov úplně bez lásky.

Viola, měla srdce na pravém místě. V závěru divadelního představení jsem byla dojatá až k slzám a na konci knihy taky. Byl to takový milý příběh s vůní zimy. Na můj vkus s velmi pomalým rozjezdem. Ale v konečném důsledku to stálo za to. Asi bych knížku nepotřebovala číst znovu, ale na odreagování je to fajn volba.
3,5*/5*

26.06.2023 3 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

(SPOILER) Byl Vlad přezdívaný "Dracula" skutečně krvežíznivý upír? Nebo to byl muž, který nadevše miloval svou ženu? Jen prostě žil ve špatné době? Karolína je psycholožka, která každý rok jezdí se svou partou na neobvyklou dovolenou. Tento rok se podívají do Rumunska, ke kterému cítí velký odpor. A právě zde se začnou dít věci mezi nebem a zemí.

Krásný, propracovaný příběh od začátku až do konce.
Ze začátku jsem měla trošku problém se začíst, ale věřím, že to bylo mojí vinou a ne knihou.

V knize se střídají minulost a současnost.
Kdy prostředí je vždy perfektně vykreslené a vy si to vždy jasně představíte.

Co mi trošku vadilo byly ty rumunské slova, které jsem musela neustále googlit. Hodilo by se, kdyby byly dole pod čarou přeložené nebo klidně na konci knihy.

Nechci moc prozrazovat, protože knížka poputuje do štafety. Ale, Karolína je psycholožka, která prožije víc než jen jeden život.

Já, když jsem brala knížku do rukou a četla jsem anotaci, měla jsem úplně jinou představu o tom, o čem bude kniha. Tušila jsem Draculu, tak jak si ho v dnešní době představujeme. Ovšem byla jsem vyvedena z omylu. Vlad byl vlastně ze začátku taky člověk, který bezmezně miloval svou ženu.

Knížka je plná velké lásky, silného příběhu napříč staletími. To, jak se odkrývají jednotlivé kousky minulosti a všechno do sebe nádherně zapadá. Já jsem nadšená a fakt doufám, že někdo přeloží do češtiny i některé další autorčiny knihy, protože jinak si je budu muset přečíst ve slovenštině!

Hodnocení: 4,5/5
IG: adule.books

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Alessandra Torre

(SPOILER) Brad De Luca je sexy muž a ambiciózní právník. Nejednou zavede Julii na hranici touhy, ukáže jí čeho je schopen, vtáhne ji do divokého svůdného světa. Dokáže Julie pokořit své hranice? Stále svůj vztah drží pod pokličkou, ale jen do doby, dokud v jeh firmě není zavražděn jeho společník. Jako naschvál je on jeden z podezřelých, protože má konexe s mafií. Navíc je do toho zapletená i Julie, které hrozí smrt. Co všechno Brad skrývá za tajemství a jaké prostředky vynaloží k tomu, aby ji ochránil?

Wow! Tahle knížka je nabitá vášní a touhou. Bude vám zaručeně horko a možná se budete i červenat. Brad není jen tak obyčejný právník, je to sexy chlap a navíc není ten za koho se celou dobu vydává.

To ovšem nic nemění na tom, že spolu mají jakýsi vztah. Ona je k němu doslova připoutaná a on to má dost podobně, jen mu to trvá delší dobu - prostě chlap.

Líbilo se mi, že to nebyl čistě erotický román, je zde zakomponovaná taky vražda. Nějaké to vyšetřování a pak mafiánská rodina. Jsou zde peprnější scény viz. klub - tady se mi líbilo, že Brad je opravdu ten správný chlap a ženu v nesnázích zachrání natotata,

V průběhu knížky můžeme vidět, jak se jejich vzájemný vztah vyvíjí.

Když jsem s ním, připadá mi to přirozené, jako by byl moje druhá půlka, kterou jsem celou dobu hledala. On je všechno.

Scéna z klenotnictví, u té jsem se hodně nasmála - Julie má skvělé kamarádky a Brad ukázal, že pro něj nic není problém.
Stejně jako Julie jsem netušila, že je Brad schopný něčeho romantického a hle, je

Jsem ráda, že jsem autorce dala ještě jednu šanci, protože tahle knížka byla jednoznačně nejlepší a už se moc těším na závěrečný díl.

Nejde o tvoje peníze nebo o to, jak vypadáš. Jde o tvoji podstatu. Miluju tvůj smysl pro humor, tvoji upřímnost, schopnost mě vytočit a zároveň rozesmát.

Za mě jednoznačně doporučuji přečíst!

Padesát odstínů ostudy Padesát odstínů ostudy Andrew Shaffer

(SPOILER) Parodie na 50 odstínů šedi. Já se parodiím snažím vyhýbat, protože to nemám moc ráda. Ale tady jsem si řekla, že by to mohla být sranda. A opravdu byla. Sice to byla šílená, šílená blbost! Ale přesně tohle jsem od knížky čekala. Něco co mě odreaguje, u čeho se zasměju. A já se místama smála, fakt jak blázen :-D

Dostala jsem přesně to co jsem chtěla, pana Earl Greye, který vlastní vrtulník, umí snad všechno i to se najednou objevit u Anny pod postelí :D Místo kouzelného cylindru vlastní župan, který skrývá řadu různých věcí :D

A pak je tu Anna, panna, která se dokáže udusit obyčejným kartáčkem na zuby, neustále se šťourá v nose a netuší co je to e-mail.

Všechno dohromady tvoří dokonalou parodii, u které se budete smát nahlas jako já.

21.06.2023 3 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

(SPOILER) Margot, dědička velkého hotelového impéria, která si měla zažít svou dokonalou pohádku ve svůj svatební den. Jenže najednou si není jistá, že si vybrala toho správného prince. A tak uteče ženichovi od oltáře.
A pak potká v baru obyčejného kluka Davida o několik let mladšího a její život nabere nečekaný směr. Dokáže si Margot užívat obyčejného života a najít sebe samu? A co, když nakonec skutečně prožije tu dokonalou pohádku?

Wow! Nádherný příběh dvou lidí o tom, že pokud se osud, touha a láska spojí dohromady vyjde Vám dokonalá pohádka. A pokud přidáte ještě chuť bojovat, možná vydrží.

Musím se přiznat, že začátek knihy pro mě byl strašně táhnoucí. Ale, než poznáte všechny souvislosti a postavy, se kterými Vás autorka seznamuje, tak to asi ani jinak nejde.

Já si užívala knížku hlavně v té prostřední části ala Řecko. Měla jsem pocit, jako bych cestovala přímo s Margot a Davidem. Nádherně popsaná turistická místa. Prožívala jsem i to, co měli ti dva mezi sebou a jak dlouho zavíraly oči před tím co bylo naprosto očividné.

Margot toužila po svobodě a dělat si jednou věci podle sebe. To, jak ošálila svou starší sestru Candelu, z toho jsem měla málem infarkt, fakt!
Měla 2 starší sestry, které měly své vlastní problémy, ale jako sestry táhly za jeden provaz - což se mi moc líbilo.

Děj byl dosti předvídatelný, ale mě to vůbec nevadilo.
V knížce najdete i vtipné hlášky, u kterých se budete zaručeně smát.
Příběh je vyprávěn, jak z pohledu Margot tak i Davida - miluju tenhle typ knih, dostanete pak ucelený příběh se vším všudy!

David, na to, že byl o 5 let mladší, věděl spoustu věcí a vždy z něho vypadla nějaká zajímavá myšlenka. Líbilo se mi, že v příběhu jsou vsazeny písničky, které se pro danou situaci hodily.

Dokonalá pohádka nemůže být dokonalá navěky. Štěstí je pomíjivé a je jen na nás, jak si to v životě zařídíme tak, aby jsme byli skutečně šťastní. Děkuji autorce za takový závěr. V konečném důsledku máme vždy na vybranou.

Byly jednou dva páry nejsmutnějších očí v celém baru, které se mezi tolika lidmi poznaly.
A odletěly spolu do Řecka.
A zamilovaly se do toho, čím mohly být.
až je spolklo moře.

Zašli jsme příliš daleko a ani jeden z nás si nekryl záda.

Hodnocení: 4,5/5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

(SPOILER) Elena se kvůli neshodám s otcem stěhuje k matce. Brzy ji čeká maturita. Během chvilky si najde nové kamarády a taky se seznámí s partou místních kluků, před kterými je varována. Jenže Elena nechce věřit pomluvám a snaží se Tadeáše poznat sama. Je to sympatický spolužák, který tíhne ke knihám, stejně jako ona sama. Osud je svede dohromady, jenže, co když není vše tak jak se zdá? Myslí to s ní Tadeáš opravdu vážně?

Poslední dobou jsem propadla českým autorkám, a to doslova. Křídla vážky jsou toho důkazem. Ačkoliv je knížka psaná jistě pro mladší čtenáře, mně to vůbec nevadilo.

Líbil se mi Elenin příběh o tom, jak musela nechat svůj sen a vytvořit si jiný. Vidíme zde problémy s tátou, nové přátelství, zamilovanost, rozpolcenost mezit tím co je dobré a co ne.

Přestěhovat se a začít chodit do úplně jiné školy, je určitě nesmírně těžké, ale Elena si celkem rychle našla nové kamarády. Jáchym byl toho důkazem.

Líbily se mi zmínky na různé knihy - miluju číst o knihách v příběhu.

Úplně si nedovedu představit, že bych v jejím věku sedla k cizímu klukovi (kterého znám pouze ze školy) do auta s tím, že mě zaveze domů.

Ač na Tadeáše všichni označovali za děvkaře - přišlo mi, že s Elenou byl takový jiný, jakoby našel sám sebe. Jejich vztahu jsem věřila, ale ten konec mě strašně šokoval. O to víc, že Elena se rozhodla utéct. Zůstala viset ve vzduchu spousta otázek a já doufám, že pokračování se dočkáme. Protože chci vědět, proč a jak to bylo.

Víš někdy neříkáme lidem pravdu, protože se bojíme, že by ji nepochopili. Že bychom o ně přišli.

Pouč se, narovnej se, zvedni hlavu a jdi dál.

Pěkná, oddechová kniha s nádechem romantiky, která vám připomene, jaké to je, když se poprvé zamilujete.
4,5*/5*

15.06.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

(SPOILER) Brexley skončí díky svému chtíči v Domě smrti. Obávanému žaláři. Ve vězení fungují tvrdá pravidla a ten kdo je poruší, tvrdě za ně zaplatí. Ať už rány bičem, rvačkou, dírou nebo dokonce smrtí v boji. Brexley vyložene přitahuje problém a ten největší problém široko daleko je Warwick Farkas. Žijící legenda a hodně nebezpečná legenda. Jakmile se ve věznici provalí, kdo ve skutečnosti je. Má na zádech terč a nějakým zvláštním způsobem ji to začne táhnout právě k Warwickovi, zaplatí za to životem?
Woow! Když jsem brala knížku do rukou, netušila jsem, že to bude takové drsné a krvavé. Kniha rozhodně není pro slabé povahy. Je plná násilí, vražd a boje.

Děj se odehrává v dystopické Budapešti. Jsou tu lidé, víly, vlkodlaci, druidi, démoni a pak jsou tu legendy. Jednou z nich je i Warwick Farkas, který si odpykává trest v Domě smrti. Kromě toho má výhradní postavení a všichni vězni se ho bojí nebo z něj mají alespoň respekt. Když se Brex dostane díky své vlastní chybě do tohoto vězení musí se naučit pravidla, které zde vládnout. Ze začátku si nedokáže ani sednou na toaletu, aniž by vedle sebe měla někoho druhého. Postupem času, jak je více a více otupělá zjišťuje, že to co pro ni bylo dříve nepřijatelné, teď bere jako samozřejmost.
Zde vidíme, jak se člověk pod vlivem vězení změní, Brex změnily okolnosti, byla mnohokrát zbičovaná a zbitá v boji v hrách. Jenže jakoby snad byla i jiná. Divoká, nespoutaná. Byla neskutečně silná, vždy mi přišlo, že jí jakoby přeplo a najednu byla jako zvíře, které baží po krvi a touze zvítězit.

Jakoby začínala cítit něco Warwickovi. Jak to, že ona i on nemají svou vlastní auru?
A co se stane, když spolu nastoupí v hrách, kdo z nich půjde smrti vstříc a kdo zvítězí?

Knížku jsem hltala od začátku až do konce. Divoká říše je nesmírně čtivá, byť se odehrává právě ve vězení. Řekla bych, že to byla příjemná změna, přes všechny zámky, paláce a různá města.

O Warwickovi jsem nevěděla co si myslet, byl nečitelný a když už to začalo být na dobré cestě, tak mě tak naštval, že jsem měla chuť ho chytit pod krkem a nakopat mezi nohy!

V tomhle světě je nejlepší nevěřit vůbec nikomu, ten konec mě totálně odrovnal. Aneb nenávidím otevřené konce, a fakt doufám, že brzy vyjde 2.díl, nebo umřu zvědavostí!

Tohle chcete číst i za ten šílený konec, to fakt stojí!
Díky holkám za společné čtení v rámci #ukolovskasaduli

08.06.2023 5 z 5

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

(SPOILER) Klaudie oslavila 18té narozeniny, která sice žije na vesnici, ale má kluka z bohaté rodiny. Když jednou potká Vítka, kluka od koní - nejdřív mu nemůže vůbec přijít na jméno. Ale pak s ním prožije koňský tábor a uvědomí si, že to co má teď, tak úplně nechce. Vítek je milý a hodný kluk, který se zakouká do Klau, u které nemá žádnou šanci. Nebo si to aspoň do určité doby myslí. Navíc má ne jeden sen, který z nich se mu asi splní?

Pohlazení po duši. To byl přesně tenhle příběh. Už do prvních stránek jsem z knihy cítila léto. Takové to venkovské léto. Přátelství, lásku a koně.

Knížka je plná koní. Vítkova rodina vlastní koně.
Klaudie se vlivem svého otčíma (který mi byl šílené nesympatický) ocitne na koňském táboře, kde bude dohlížet na svého mladšího bratra. Nakonec z tábora vyjde nejedno přátelství.

Vítek mě moc překvapil, jak byl úplně fajn kluk, který si na nic nehraje a snaží se rodině pomáhat, jak jen to jde. Navíc má své sny, hraje na kytaru a skládá, chce jít na práva. Mimo to složil nádhernou písničku pro Klaudii. Pro svou fialku. Ještě teď mi zní jeho písnička v uších. Vážně nádhera.

Klaudie mě hrozně vytáčela, Chvílemi jsem ji opravdu chtěla zařadit do rozmazlených fifin. Naštěstí se to pak zlomilo, ale pořád nějak nevěděla co chce, chovala se jednou tak a pak zase tak. Ale ta v 18 člověk asi málo co ví na první dobrou, že?

Pak tu máme Andy, sestřenici Vítka, která byla správně prdlá do všeho se vrhala po hlavě.
Kamarádky Klaudie, tak tam jsem nestačila zírat, a závěrečné rozuzlení mě docela šokovalo.

Nakonec Klaudie našla přátelé a lásku tam, kde by to čekala nejmíň. Prostě srdci neporučíš.

Knihu doporučuju číst v létě, ideálně na dovči a věřím, že vám ani nemusí být náct (mně už hodně dlouho není :D) a bude se Vám líbit.

Tomu teda říkám jízda snů. Ale příště už to bude mnohem lepší, uvidíš.
No, páni. Zlehounka mě k sobě přivinul. Ty si vážně troufáš na nějaký příště? To mám obrovskou radost, Fialko.
Znovu Ti všechno ukážu, začneme s pořádným výcvikem a než skončí prázdniny, udělám z tebe - .
Jak jsi mi to řekl?
Po tváři se mu rozlil ruměnec. Bylo to tak sladké, že jsem neodolala a znovu ho políbila..

Děkuji za zaslání knihy k recenzi autorce Petra Langová a nakladatelství Alpress , moc jsem si ji užila.

Hodnocení: 4,5

06.06.2023 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

(SPOILER) Karin se po nehodě rodičů musí postarat o svou mladší sestru. Jejich matka je v ústavu a není jisté, zda ještě někdy bude zdravá. Jejich otec tragicky zemřel. A pak se všechnno změní, když ji pán Mrazu věnuje minci a s ní i možnost přání! Jeho cena je však vysoká, ale ona se rozhodne pro svou mladší sestru udělat vše, aby byla znovu šťastná. Díky pánu Mrazu objeví svět o kterém neměla ani ponětí a co víc, možná nakonec i ona sama najde štěstí.

Originální.Nádherná pohádková zimní fantasy pro dospělé.
Přijít o oba rodiče je šílené, o to víc, když máte mladšího sourozence a musíte se o něj postarat. Vlastně se Karin vůbec nedivím, že vyslovila tohle přání ačkoliv posléze trošku litovala.

Mráz mi v mysli připomínal Mrazíka, ale pak se to zlomilo. Solan, o tom jsem ze začátku vůbec nevěděla co si mám myslet a pak ta jedna scéna jasně napovídala k tomu, že je něco špatně. A můj odhad byl zcela správný.

Příběh začíná nabírat na obrátkách hlavně v Ledozemi, kdy autorka vykreslila naprosto nádherně zámek či obyvatelé Ledozemě.

Musím se přiznat, že mě tehle magický svět naprosto okouzlil. Je tu toho tolik, co se Vám bude líbit. Líbil se mi nápad ledorušek. I to, jak fungovala Mrázova hole - Mrazilka. Kletba, která byla seslaná na Ledozem.

Je tu také romantická linka mezi hlavními hrdiny. Karin byla hrozně paličatá a trvalo ji opravdu dlouho než její city vyšly na povrch

Odloučení znamená pro lásku
totéž, co vítr pro oheň: je-li slabá, hasí ji, je-li silná, rozněcuje.

Obdivovala jsem ji, jak se s královským postem poprala, jak jednala za Mráze.

V závěru příběhu mi doslova puklo srdce, ale epilog to napravil. Sice jsem brečela, jako želva. Protože tohle bylo krásný a skvěle vymyšlený, palec nahoru!

Děkuju za tak nádherný příběh a autorce knížky, že jsem si její knihu mohla přečíst ve štafetě. Děkuju, byl to zážitek!

Také musím pochválit nádhernou obálku včetně spousty vloček uvnitř. To se opravdu povedlo!

04.06.2023 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

@adule.books

Harry žije dvojí život. Přes den plní funkci redaktora v rodinném nakladatelství a v noci je manažerem nočního klubu. Nechává si říkat Habibi. Není to obyčejný klub.
Nyní má za úkol spolupracovat s Cassie na jejím díle a dát ji cenné rady. Jenže, co když ty rady neskončí jen u psaní? Spojení mezi nimi nabere nový směr a provede Vás temnotou a vášní. Co když se Habibi stane pro Cassie návykovým? A jaké tajemství se ukrývají pod povrchem?

Ó, můj ty Habibi! Excelentní dark romance.
Habibi, bad boy s velkým B, příběh je sexy, žhavý, šmrncnutým nebezpečím a tajemstvími.

Ze začátku knihy jsem se dost nasmála. Mezi Cassie a Harrym proběhla nejedna vtipná hláška.

Líbil se mi příběh Habibiho, jak přišel ke své přezdívce a tetování.

Cassie byla svá, nedala se nikam tlačit. Ke všemu přistupovala opatrně. Měla skvělé kamarády, taková správná trhlá trojice.

Knížka má neotřelý děj, ve kterém držení za ručičky či pozorování hvězd určitě nenajdete! Harry neboli Habibi je sexy drsňák, který si rozhodně nebere servítky.

V kožené bundě a černých džínách vypadal jako anděl pomsty. Jako překrásný a zkažený Lucifer, kníže temnoty a tužeb.

Čekala jsem, kdy a jestli vůbec Habibi poruší jedno svoje pravidlo. A jako ach! Úplně to jiskření mezi nimi bylo hmatatelné. Nechyběly ani žhavé erotické scény, které si prostě nejde nezamilovat. Naopak temné a místy nebezpečné scény u těch mi běhal mráz po zádech, ale to je přesně to co od příběhu chci. Probudí ve vás všechny možné emoce a vy dostanete jeden dokonalý příběh!

Musím pochválit autorku, protože mě ke konci totálně zamotala a já vůbec nechápala, že co se to děje. Přiznám se, že já při čtení skoro nedýchala, jak jsem čekala, co se z toho vyvrbí. A pak to do sebe vše krásně zapadlo, jako kousky skládačky. Palec nahoru za skvělé rozuzlení.

Pokud jsem měla hořet v pekle, rozhodně jsem chtěla hořet s ním.

A kromě toho je Habibi extrémně návykový, jak jednou začnete číst, těžko knížku odložíte! Děkujuj autorce za takový skvost!

Moc děkuji, že jsem si ji mohla přečíst nakladatelství Venupress a autorce Baja Dolce #spoluprace #receznivytisk

Velkou pochvalu si zaslouží i ta naprosto bombastická ořízka!
Doufám, že Candy vyjde brzy!!!

29.05.2023 5 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

(SPOILER) Když jsem se před časem hlásila do štafety, tak jsem se opravdu těšila, protože knížka podle anotace slibovala zajímavý neokoukaný námět. Navíc má opravdu krásnou obálku.

Bohužel, zpracování příběhu už mě tolik neoslovilo. Příběh se strašně vlekl, prakticky se tam nic nedělo. Pořád jsem čekala, kdy přijde nějaký zvrat, drama nebo cokoliv co by příběh trošku oživilo. Vždyť je to Královská rodina, tak bych čekala co já vím nějaký skandál. Já se musím přiznat, že jsem nudila a je to škoda, protože ten nápad s králem je super.

Musím pochválit seznam postav ke konci knihy, ten se šikl.
Líbil se mi "lev" Alberta, pořád jsem čekala, co se z toho vyklube.
U jmen postav jsme se dost pobavila viz. BŘITVA.

Pokračování nejspíš číst nebudu, ale věřím, že tato kniha si své čtenáře najde.

28.05.2023 2 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

(SPOILER) Leah je zlomená, přišla o rodiče a momentálně je spíš jen tak přežívá. Když její bratr musí odjet za prací, aby vydělal Leah na školu. Nechává ji u svého nejlepšího kamaráda Axela. Ten se o ni postará, ba co víc - znovu ji ukáže, že život je barevný, a to ve všech ohledech.

Velké překvapení. Knížka s krásným příběhem, který Vás chytne za srdce a postupně prožijete s hlavními postavami vše od bolesti, štěstí až po lásku.

Líbilo se mi zakomponování malování a barev.
Příběh je vyprávěn z pohledu Leah a Axela.
Krátké kapitoly.
Střídá se minulost a přítomnost. Krásně Vám poskládá celý příběh dohromady.

Axelova rodina byla úžasná, to jak přijala Leah a Olivera do své rodiny.
Axel byl ze začátku úplně slepý, ale jako úplně. Líbily se mi okamžiky, kdy zjistil, že je z ní totálně v háji.
V příběhu poznáváme otce Leah, to byl podle všeho skvělý člověk.

Řekl mi, že když ti v hlavě hraje píseň ve chvíli, kdy najdeš druhou půlku své duše, je to dar. Je to něco výjimečného.

Knížka má nádherné myšlenky. Axel přivedl Leah znovu k barvám.

A tak mě napadlo, že problém někdy není ve světě kolem nás, ale v tom jak se na něj díváme.
Vzpomínky jsou jako jiskra. Objeví se, když je nejmíň čekáš.
Myslím, že nemůžeme vědět, jak se popereme s nějakým pocitem dřív, než si jej prožijeme na vlastní kůži.

To, co u sebe Leah a Axel našli - věřila jsem jim to, každé slovo, každý polibek.
Láska znamená cítit úplně všechno při jediném polibku.

O to víc mě mrzel ten otevřený a naprosto nečekaný konec. Sakra! Ještě, že ten druhý díl vychází už brzy .

A knížku doporučuju všem všema deseti, tohle bylo tak krásné, že to si prostě musíte přečíst.

24.05.2023 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

(SPOILER) Corey chtěla být hokejová hvězda, bohužel však skončila po pádu na ledě na vozíčku. Nyní nastoupila na vysokou školu. Její soused přes chodbu jménem Adam Hartley je univerzitní hokejová hvězda, momentálně má však na noze sádru, takže se spřátelí právě s Corey. Začnou spolu trávit čas a on si najednou uvědomí, že to co měl před ní, není to co ve skutečnosti chce.

Nádherný příběh dvou zlomených sportovců.
Corey byla za mě neskutečně silná holka, díky nehodě skončila na vozíčku. Ale přesto se nevzdávala a šla studovat. Všechno brala s nadhledem. Osud to byl šílený, ale díky osudu potkala Hartleyho.

Přistihla jsem se, jak mi u jejích výroků dost často cukají koutky.
Jsi vážně poklad.
Já vím, jen zahrabat. :D

Líbilo se mi, jak z přátelství vzniká víc. Jak spolu dokázali řešit věci, jako to jestli jako žena tam dole něco cítí a on jí dá k narozkám erotickou pomůcku já byla fakt mrtvá smíchy :D

Oni dva se prostě k sobě hodili.
Byl jsem jako drát pod napětím. Jako papírový drak za bouřky. Jako seismograf, jehož jehla se chvěje v očekávání zemětřesení.

Měli stejný humor a přece se doplňovali. Za mě krásný příběh, který jsem si opravdu užila a rozhodně se musím pustit i do dalších dílů. Díky knižnímu bingu jsem se ke knížce dostala a fakt nelituju. Za mě velká spokojenost, jak s postavami tak příběhem samotným.

18.05.2023 5 z 5