Dela90 Dela90 komentáře u knih

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

(SPOILER) Od chvíle, kdy jsme se potkali, jsme věděl, že v tobě je mnohem víc.

Ayla je vyděděnec. Její matka byla člověk a její otec Alfa u smečky Raka to nemůže překousnout. Všichni se na ni dívají skrz prsty až na její kamarádku Miru a jejího bratra Wesleyho.
Když se konečně uskuteční Konvergence - shromáždění všech 12 smeček získá schopnost se přeměnit ve vlka a její taky přidělen osudový druh. Jenže, všechno se zvrtne a místo toho, že by snad konečně mohla někam patřit, jí všechno seberou, zase.

Kdo jsou to Hadonoši? Co po ni chtějí, dá se Kadenovi - alfovi vůbec věřit? A proč ji tak nemilosrdně přitahuje, ačkoliv je svázaná k druhu vraha své rodiny?

Wooow! Bože,to byla bombastická fantasy kniha. Knížku jsem tento rok vyhrála a pořád na ni nebyl čas, ale jako tohle chcete číst. Proč? Vlci, znamení zvěrokruhu. Každá smečka má svůj osobitý dar, pak je tu Alfa smečky, přitažlivý sexy muž - prostě Kaden, plný tajemství.

Je tu nastíněn milostný trojúhelník. Já tenhle typ knížek moc nevyhledávám, ale tady mi to vůbec nevadilo. Příběh má spád, pořád se tam něco děje a vy nestačíte zírat. Je tu milostná linka a taky je to erotická vlčí romance. Ale nemusít se bát, je tam té pikantnosti tak akorát.

Překvapila mě říje vlků,a to jak na ně působí.
Ayla měla v životě strašnou smůlu, ale myslím si, že to ji docela zocelilo. Měla pěkně prořízlou pusu a nebála se říct co si myslí.

“Zaskočeně zafuněl a stál tam ztuhlý jako prkno, když jsem ho objímala. “Co to sakra děláš? Říkáme tomu objetí, Kadene, řekla jsem. “Víš, mezi lidmi, kteří nejsou citově zakrnělí, se to používá k projevení vděčnosti.

V příběhu je spousta otazníků a já věřím, že první byl jen předkrm a další díly budou nabyté hlavní chody.

Já obecně knížky s vlky miluju a už jen ta obálka je dokonalá! Autorka vymyslela dokonalý příběh se zvěrokruhem, který má hlavu a patu a vy se do něj ponoříte a chcete vědět, jak to bude dál.

Děkuji holkám na společné čtení, protože to bylo úplně famózní, a doufám, že si brzy přečteme i ten druhý díl, protože ten konec!!!

19.12.2023 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

(SPOILER) Vánoční koleda vás přenese do staré Anglie a vypráví o panu Kolenovrtu, kterého všichni znají, jako toho největšího morouse a lakomce ve městě. Do doby, než ho o Vánocích navštíví duch Marleyho, jeho zesnulého obchodního partnera.

Tři noci po sobě, ho navštíví duchové Vánoc. A ukazují mu, na co zapomněl. Jaký býval dřív, jak se má rodina, co si o něm lidé myslí a taky mu ukážou budoucnost. Co si z toho všechno Kolovrt vezme, poučí ho to? Nebo bude dál žít svůj život jako lakomec v ústranní.

“Cesty lidí předznamenávají konce, ke kterým dojdou, když na nich setrvají. pravil Kolonovrt, “ale když onu cestu opustí, snad se změní i konce, ke kterým dospějí.

Z knížky nasajete vůni Vánoc, ale také ponaučení. Každý člověk má nárok na druhou šanci. A je jen a jen na nás, jak se svým životem naložíme.

Krásný vánoční příběh, který by si měl přečíst naprosto každý. Je to taková jednohubka, kterou budete mít přečtenou opravdu hned. Mně se moc líbí letošní vydání, nádherná obálka.

Hodnocení: 4*

19.12.2023 4 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

(SPOILER) Kristen je zasnoubená. Jednoho dne do ní autem vrazí pohledný muž, jménem Josh. A z této srážky nakonec vyjde to, že oba dva jsou světci na svatbě kamarádů. Kromě toho Kristen to k Joshovi táhne. A není to jednostranné. Jenže on pořád mluví o tom, že chce velkou rodinu. A to je ten zádrhel.

Josh je sexy hasič a zdravotník a truhlář v jednom. To je prostě sexy kombinace, nemyslíte? Když začne vypomáhat Kristen v jejím podnikání, začne s ní trávit i více času. Ale ona pořád mluví jen o tom,že budou jen kamarádi s výhodami. Josh si myslí, že je to jen otázka času.

Hrozně moc mě mrzelo, že tak dlouho Kristen zapírala a neřekla mu pravdu. Ač se knížka četla opravdu velmi dobře, až mě to samotnou překvapilo. Tak to neustále dohádování, že budou jen kamrádi si fakt mohla ušetřit. Zraňovala sebe a io jeho, který byl v nevědomosti.

Na druhou stranu, ani Josh nebyl bez poskvrnky hrozně žárlil.

Jedna konkrétně událost, které se v knížce stala mě totálně chytla za srdce a rozbrečela. Takový vývoj událostí jsem opravdu nečekala. Naštěstí to pak aspoň trošku vyvážila jedna radostná událost.

U téhle knížky se mi znovu potvrdilo, že člověk nemá knihu soudit podle obalu. Protože co si budeme podívat, ta obálka je děsná, ale obsah rozhodně stojí za to.
Hodnocení: 4,5*

11.12.2023 4 z 5

Candy Candy Baja Dolce

"Jsem Dorian Fabri, ale v práci mi říkají Candy.

Candy Show budu mít v paměti ještě dlouho.
Candy byl naprosto k sežrání. “A ta prdelka. jako dva česneky.
Už nikdy neuvidím jen česnek

Dokonalost. Candy se četl jedna báseň, mně se mi líbil trošičku víc než Habibi.
Dorian měl svou temnou minulost a rozhodl se pomstít za to, čím si vším musel projít.
Přesto všechno se snažil být dobrý majitelem klubu a “o své holky se skvěle staral.
Zapůsobil i na spolumajitelku Virginii.

“Protože rodina není jen o krvi. Ta kterou si vybereš, je mnohem víc.

Znovu otevření LocalX bylo grandiózní. Popisy vystoupení i klubu samotného mě vtáhly do děje a všechno jsem to prožívala, jako kdybych tam skutečně byla.

Není zde nouze ani o pikantnější chvilky. Candy se prostě uměl postarat o ženu.
“ Jsi drahokam. Jsi vzácná, krásná i silná. Jen si musíš dovolit zářit.

Autorka Vám nabídne vyprávění ze dvou pohledů. Virginie a Doriana.
Je zde také retrospektiva obou hlavních postav, které krásně říkají co vše si musely prožít.

Líbilo se mi, že i v tomhle díle se objevoval i Habibi a Cassie.
Čtení Candyho jsem si moc užila a nechtěla jsem, aby skončilo. Tak jsem si ho pomalu dávkovala.

Nicméně konec, mě totálně šokoval a spadla mi brada. Jakože, cože? A proč? V hlavě mi zůstalo po dočtení několik otázek a já chci opravdu vědět, jak to bude dál!

Musím pochválit nádhernou ořízku, klenot mé knihovny.

Děkuji za možnost si knihu přečíst v rámci #spolupráce @venupress @bajadolce opět to byl zážitek!

09.12.2023 5 z 5

Síla obsidiánu Síla obsidiánu Petra Martišková

(SPOILER) Anna se vzpamatovává z vražedného řádění Kiry. A je jí jasné, že teď je na řadě ona. proto musí co nejdřív rozluštit proroctví a její plán překazit?

“Nás osud není vepsán ve hvězdách, ale v nás samých.

Nejlepší díl z celé série. Taková třešnička na dortu, kdy se všechno vyjasní. Jakmile Anna a její přátelé odhalí co ukrývá proroctví. Nechybí zde tedy špetka napětí, tajemství, magie, ale je tu zastoupena i romantika. Protože prostě Damien

Kapitoly jsou tak akorát dlouhé a na začátku je vždy krásný citát, který se k ní hodí.
"Co tají vyšší moc, to bezpečně se nehledá."

Špičkování Cedrika a Jasminy, nezapomenutelné :-D

Anna se snažila i přes svůj osud chovat jako obyčejná studentka, na můj vkus byla až moc umíněná v těhle věcech.
Náhodné shledání se ztraceným členem rodiny ten jsem obrečela.

Romantická linka Anna a Damiena zde krásně graduje.

Knížka se četla neuvěřitelně dobře, až jsem byla překvapená, že jsem najednou na konci knihy. Skvělé zakončení celé série a já Vám ji rozhodně doporučuju přečíst.

Proč? Odehrává se v současné Praze. Naprosto skvěle napsané a promyšlené fantasy, u které nepoznáte, že to nepsal zahraniční autor. Více takových knížek.

09.12.2023 5 z 5

Hra temné čarodějky – Bitva začíná Hra temné čarodějky – Bitva začíná Natalija Matolinec

(SPOILER) Temná čarodějka Varta si žila v poklidu, dokud ji setkání s tajemným cizincem z Prahy nezmění směr. Je nucena se zapojit do hry, mezi světluškami, alchymisty, kouzelníky a léčiteli.

Upřímně opravdu nevím, co bych k této knize měla napsat. V životě se mi nestalo, že bych byla tak zmatená při čtení knížky.

Za prvé v knize je neskutečné množství postav, které si nemáte šanci zapamatovat např. Ostap, Dykorosla, Tajfun, Molybden, Ljusent a mnoho dalších. Upřímně jsem byla ráda, že jsem si zapamatovala hlavní postavy.

Za druhé nebylo vůbec vysvětleno, kdo je kdo, co za hru to vlastně “hrají pořádně ani pravidla nebyla nastíněna. Autorka nás prostě hodila do děje, jako kdyby jsme věděli už dávno o co go.

A za třetí obálka pěkná, anotace slibná, ale obsah knihy hrozný chaos a byla jsem ráda, že jsem vůbec knížku dočetla do konce.
Věřím, že někomu se to asi líbit může, za mě tedy ne.

06.12.2023 2 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

(SPOILER) Alex je nejlepší kamarád bratra Avy. Ava ho opravdu nemusí. Jenže to ještě netuší, že po dobu bratrovi nepřítomnosti ji má Alex hlídat. Nejdříve se nemohou vystát, ale posléze i ta nejtvrdší ledová slupka praskne. Ačkoliv každý z nich si nese démony ze své minulosti,touha a chtíč je spojí. Jenže, bude tohle po prozrazení tajemství, které začínají vyplouvat na povrch stačit, nebo si půjdou každý svou vlastní cestou?

Woow! Tohle byl skvost. Už chápu co na téhle knize všichni mají.

Přiznám se, že se ze začátku mi příliš nesedla Ava, její chování a tak celkově. Zato, Alex ten si mě získal téměř hned. Čtení je to rozhodně návykové. Knížka je plná bolesti, strachu, touhy a lží.

Postupem se dozvídáme, proč má Ava panickou hrůzu z vody. A jako brr, nechtěla bych tohle v životě zažít. Moc se mi líbily scény, kdy ji učil plavat. Táhne je to k sobě jako magnet, ale Alex bral dost zpátečku, nicméně všechno má své důvody. A ten hlavní byla pomsta za svou rodinu. Když jsem četla úryvky z toho co se stalo, šel mi mráz po zádech.

A pak tu byla scény, které jsou zase extrémně žhavé, prostě k sobě zapadly jako ztracené dílky puzzle.

Ke konci knihy se střídá jeden zvrat za druhým a vy nestačíte zírat. Odhalení, kdo za tím vším stojí. Jako woow, já si to tak na oko myslela. Chudák Ava, prožila si toho v životě dost, jako bolest, ztrátu a hlavně nespočet lží.

Upřímně za to, co ji Alex provedl - co si nadrobil, ať si sní!

ALE!! Při konci knihy mé romantické srdíčko zaplesalo štěstím. Po takové smršti zvratů si takový konec zasloužili a já se moc těším na díl druhý.

Děkuji holkám za společné čtení!

“Láska není zásluha je to dar.

06.12.2023 5 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

(SPOILER) Henika je čarodějka, ale vystupuje spíše jako léčitelka. Matka ji zavrhla, protože se rozhodla pomáhat lidem. Na své cestě životem ji provází její věrná klisna Potvora a straka. Pomáhá všude, kde je to zapotřebí. Někdy jede na určené místo i několik dní.

Kniha je rozdělena na výpravy za léčením Heniky a mezihrou, kde se dovídáme, proč je země bez vědy, umění a naděje.

Nejvíc se mi líbila asi část u Fabiána v Koncově. Váha s kostičkami a Medelina krabička ztracených emocí. Opravdu hezky vymyšlená povídka.

Chvílemi jsem, ale měla dejavu, protože mi to trošku připomínalo jisté pohádky.

Proto bych řekla, že to byla taková pohádková fantasy, která Vás zanese do říše, kde zpívají straky.

Jediné co mě mrzelo, byl ten konec. Který byl na můj vkus, takový nedotažený. Nevím, zda to byl záměr. Nicméně, já se těšila, že se dozvím, jak to celé vlastně je. A mám otázku na autorku, to měl být otevřený konec? Bude pokračování?

18.11.2023 4 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Molly vyrůstává od jisté doby v sirotčinci a když ji umře kamarádka za záhadných okolností a ona dostává zprávu, že má tetu, která si ji vezme k sobě. Otočí se její svět vzhůru nohama.

Mrtvoly, mrtvoly a zase mrtvoly. Kniha plná děsivých anomáliích a situacích. Některé byly na můj vkus dost nechutné. Nicméně příběh jako takový se mi líbil. A dozajista bych po knize asi jen tak nesáhla, děkuji za společné čtení, které bylo v rámci #ukolovkasaduli

Děj se odehrává ve Philadelphii v 50. letech 19. století. Molly se dozví, že její teta je hodně bohatá a má ve městě značný vliv. Ti vyvolení ji znají jako “královnu mrtvol a Molly si může žít v blahobytu pokud přijme její nabídku. Bude pro ni obstarávat těla.

Protože se snaží vypátrat, kdo zabil její kamarádku Kitty, která se ji neustále zjevuje. Přistoupí na tyto podmínky. Najde si tu taky přátele, Toma, Ginny a Jamese.

Na scéně je taky tajemný řezník, který zabijí ženy, ne moc hezkým způsobem. Kromě toho je tu děsivý zubař, brrr z toho mi běhal mráz po zádech.

Pak tu máme taky její touhu stát se chirurgičkou, což v téhle době nebylo nic lehkého. Ženy nemohly být doktorkami. Ale Molly dokáže, že na to má.

Konec knížky střídá jen zvrat za druhým a já vůbec neodhadla, kdo je řezník. A z celkového tajemství jsem byla dost překvapená.

Takže za mě pokud miluje děsivé příběhy, kde se vraždí a kde je plno tajemství, tohle je přesně pro Vás.

18.11.2023 4 z 5

Následuj oheň Následuj oheň Hope Marks

(SPOILER) Čtivý příběh od 1. strany. Oheň cítíte doslova z každé stránky. Máme tu sexy hasiče Dylana, který náhodou pomůže ženě, tou ženou je Hayley, která nemá zrovna ideální den a rozhodně ani ideálního partnera.

Osud ty dva svede znovu dohromady a bude záležet jen na nich samotných zda utečenou nebo budou následovat oheň.

“Cítím se bez ní jako oheň bez vzduchu.

Co se týče hlavních postav s Hayley jsem si úplně nesedla. Ale nejspíš je to tím, že já díky bohu nemám zkušenost s nevěrou. Tak jsem se asi nedokázala úplně vcítit do její situace a pochopit pro mě její nesmyslné chování.

Nicméně scéna s hasičákem, to si prostě musít přečíst! To je prostě top strop, u kterého jsem se smála nahlas. A myslím, že na tuhle scénu jen tak nezapomenu :D

Krátké kapitoly Vás nutí číst dál a dál.
Na scéně jsou dva záporáci, kteří se autorce fakt podařily. Melissa mi pila krev a Luka bych nejradši nakopala mezi nohy. Ale mělo to šťávu a nebylo to jen o tom jednom, což je za mě velké plus. Ale o žhavé scény tu taky nouze není.

Pak tu máme Dylana, hasiče, který musí neustále zachrańovat Hayley. Hayley je totiž nemehlo se vším všudy. A víte co? Mně to vůbec nevadilo, tyhle typy v knížkách mám dost ráda.
Dylan byl miláček se vším všudy, v jedné scéně mi ho bylo dost líto.
Jediné co mi vadilo bylo to šílené oslovení “kotě - proboha proč? Fakt to nemám ráda.

Líbilo se mi nahlédnutí i do požární akce. Sice jsem měla místama husí kůži, ale stálo to za to.

Mozkomorka alias matka Dylana - ta přezdívka ji sedla, jak prdel na hrnec .
Naopak babča byla naprosto dokonalá.

Konec mě dojal k slzám, bylo to krásný.

“Z jiskry se stal popel. Z plamene oheň, který neměl šanci propadnou se v saze a popel. Následovali jsme oheň, který nás k sobě volal.

Doporučuju přečíst, protože za prvné skvělé prostředí, za druhé výborně napsaný příběh včetně záporáků, a za třetí dokonalá romantika a erotika v jednom. Co víc si přát.

Hodnocení: 4,5*
IG: adule.books

15.11.2023 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

(SPOILER) Jimmy je frontman rockové kapely Stage Dive. Je zvyklý, že dostane vše na co si ukáže, život je pro něj jedna velká párty. Jenže kromě toho se také potýká se závislostmi, které ho ničí a vrhají špatné světlo na celou kapelu. Nastoupí tedy na odvykačku a taky pozná Lenu, která mu začne dělat asistentku. Ti dva se nemůžou vůbec vystát. Jenže, znáte to, co se škádlívá to se rádo mívá.

Skvělý příběh, ačkoliv na mě příliš zdlouhavý. Nemůžu říct, že by se mi ta jejich slow-burn romantika nelíbila. Jen se na můj vkus nějak moc dlouho poznávali. To, jak na sebe štěkali a dohadování se u toho jsem se dost bavila. Štval mě Jimmy, že se tak dlouho držel zpátky.

Lena měla neskutečnou trpělivost. Jimmy se někdy choval, jako naprostý kretén.
Scéna s pokusem o vykopnutí dveří, u té se směju ještě teď - tady si mě Jimmy získal.

Super bylo, že se i zde setkáváme s předešlými postavami. Postupně se tak dozvíte, jak je to s nimi dál.

Pikantních scén je v knížce dostatek, ale i tak mám pocit, že se mi předešlé dva díly líbily o trošku více. Každopádně je to fajn romantika.

“Přesto že to s ním někdy bylo obtížné, Jimmy Ferris byl výjimečný muž, komplikovaný, krásný, divoký, vše úhledně zabalené v jednom balíčku. Rozený umělec.

09.11.2023 4 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

(SPOILER) Vanessa, jak ji přezdívá veřejnost “zlatokopka Vanessa pracuje jako osobní bodyguard. Její klienti byli zpěváci, herci i spisovatelé. Její nejnovější klient má být pilot Formule 1. Jenže, vše se vyvrbí tak, že Anthony potřebuje přítelkyni “na oko a tak se Vanessa přestěhuje k němu a tu přítelkyni začne hrát, ale taky mu kryje záda za všech okolností.

Boží, boží, boží!
Za mě skvělý příběh z neokoukaného prostředí, kdy bodyguarda dělá žena. Příběh Vás vtáhne do děje už od prvních stránek a já jakožto laik formule F1, jsem byla mile překvapena, co vše se v knize dovíte.

Vanessa mi byla opravdu sympatická, protože to nebyla žádná křehká květinka. Ale žena, která bere svou práci naprosto vážně. Taky by z ní byla dobrá herečka :D. Jeho přítelkyni hrála vážně na výbornou. A pak tu je ta její láska ke knihám. Konečně knihomolka v knížce, která není pitomá :D. Děkuju.

Moc hezká slow-burn romance, začínám jim přicházet na chuť.

U knížky jsem se moc bavila, často mi cukaly koutky nebo jsem se nahlas smála. Prostě ta představa :D

“Na všem co říkala, mi přišla zajímavá hlavně jedna věc. Ona se mi potulovala po pozemku a zkoušela překonat zeď? Budu se muset podívat na záznamy z kamer, protože plížící se Vanessu si rozhodně nemůžu nechat ujít.

Líbilo se mi, střídání pohledů. To, jak mezi sebou komunikovali. Jejich přezdívky, byly TOP!

Sestra Vanessy, Kate byla správně prdlá, těhotná, ale prdlá.

Kromě toho, že od knížky dostane kvalitní příběh s romantickou linkou s dávkou napětí. Autorka taky řeší i závaznější témata jako je ADHD a dyslexie.

Musím pochválit i krásné grafické zpracování, hlavně tu nádhernou obálku, ta se Vážně povedla.

Líbilo se mi, že se zde prolínají i postavy z autorčiny předešlé knihy.
Jde vidět, že to není autorčina prvotina. Děkuju za krásný příběh, který ve mě zůstane ještě dlouho a doporučuju přečíst všem, kteří milují slow-burn romanci. Tady se nudit nebudete.

“Pole position jsem si udržel, svět okolo mě se změnil v barevnou šmouhu a přestal existovat. Miloval jsem tu rychlost, tu sílu motoru, který poháněl celou formuli kupředu. Pro tohle jsem se narodil. “

08.11.2023 5 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

(SPOILER) Jeden večer, jeden chybný telefonát a její život je najednou vzhůru nohama, a to doslova.

Asher Black je bývalý zabiják, mafián a miliardář a taky neskutečně sexy chlap. A tomuto chlapovi ona něco dluží.
Bude mu hrát falešnou snoubenku, aby získal potřebné hlasy pro hlasování.

Abych byla upřímná, podle obálky jsem čekala žhavou mafiánskou romanci. Byla to spíš taková slow-burn romantika s nádechem akce a s často humornými scénami.

“Jednou rukou mě zatahá za vlasy a zintenzivní polibek. Reaguju nadšeně - spodní polovinu těla se mu třu o tvrdou erekci a vychutnávám si chuť jeho jazyka.
V dálce slyším blížící se kroky, ale nevšímám si jich. Přestanu teprve když zaslechnu odkašlání. Ani se nemusím otočit, abych věděla, že je to Monika. Ta ženská má radar na blokaci ptáků.

Asher je na první pohled nebezpečný a neodolatelný chlap, kterého by chtěla snad každá žena ve městě. Jenže, před Lucy se najednou otevře a získá si k ní důvěru. Stane se z něj ochranitelský, laskavý a vtipný muž. Až mě jednu dobu docela mrzelo, že ona k němu tak upřímná nebyla. Nesla si temné démony ze své minulosti, ale nakonec se své minulosti postavila čelem, silná žena.

“Neexistuje nic, co bych neudělal pro ty, které miluji.

Celou knížkou nás provází citáty o odvaze.
“Odvaha znamená udělat něco z čeho máte strach. Pokud se nebojíte, není to odvaha.

Mě knížka velmi mile překvapila a já si ji užila opravdu plnými doušky. Protože to nebylo jen o tom jednom, ale mělo to vtip, akci, romantiku a trošku nebezpečí.

08.11.2023 5 z 5

Búrka Búrka Iveta Klemanová

(SPOILER) Louisa je letuška v 1. třídě aerolinek. Doslova si žije svůj sen, dokud nenarazí na problém. Jeden neznámý pasažér ji obviní ze sexuálního obtěžování. A protože vedení firmy jí nemůže prozradit jeho jméno, rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Muž, kterého proklíná celé dny ji nakonec nabídne práci snů.
Ellliot je majitelem NFL a veřejně známá osobnost, bez ochranky se nehne ani o milimentr. Médiím se úspěšně vyhýbá až do doby, dokud nepotká ji. Lousiu. Tehdy začne ta pravá “búrka v jejich životech .

Konečně jsem našla knížku, která se odehrává v oblacích a opravdu stojí za to!

Jedná se o romantický příběh, ve kterém má hlavní roli pravda a lež. Byla jsem až překvapená, jak příběh nabíral grády. Čtení ve slovenštině mi ze začátku dělalo menší problémy, ale jakmile byly na scéně Louisa a Elliot dohromady, četlo se to jako po másle.

Louisa měla obrovskou smůlu, ale taky se moc s ničím nemazala.
Jakmile ji cestu zkřížil Ellio, to jiskření mezi nimi bylo doslova hmatatelné. Z toho, jak z ní byl Elliot hotový, jsem šla do kolen. Prostě se zamiloval, jako puberťák. Oba dva se přitahovaly jako magnety, ale Louisa vždy vzala zpátečku. A popravdě se jí ani nedivím, ona sama měla asi víc co ztratit.

Ava, dcera Elliota naprosto úžasný člověk.

Proč se kniha jmenuje Búrka se dozvíte a pochopíte v části knížky. Je šílené co si novináři všechno přikrášlí, aby to byla senzace. Upřímně opravdu lituju lidi, kteří v tomhle musí žít.

Knížka a příběh se mi moc líbil. Jediné co bych vytkla, byl ten konec. Sice pravda, asi to se to tam hodilo. Nicméně já bych jim přála, něco víc sladšího. Zasloužili by si to oba dva.

Rozhodně si musíte knížku přečíst a moc děkuji @holka_z_knihupec za společné čtení. Snad nebylo naše poslední.

29.10.2023 4 z 5

Julie a žralok Julie a žralok Kiran Millwood Hargrave

(SPOILER) Julie se svými rodiči přestěhuje na odlehlý ostrov v Severním moři. Její otec má práci na majáku a její matka se snaží najít žraloka grónského. Společně s nimi přijela i kočka Nudle.
Jak tu Julie vydrží celé léto? A najde její maminka žraloka?

Tohle byl skvost. Od obálky počínaje až po nádherné ilustrace a obsahem konče.
Příběh je určen pro mladší čtenáře, nicméně tady mi to vůbec nevadilo.

Kniha řeší závažné témata jako je šikana a duševní choroba.
Taky tu vidíme vzájemnou lásku rodičů, ačkoliv je jeden z nich nemocný, ten druhý se ho snaží podpořit. To, že občas někomu rupnou nervy, je asi jasné. Nicméně já tam tu lásku cítila.

Julie jakožto dítě má svůj vlastní svět viz. její sny o žralokovi.

Ke konci knihy jsem byla ráda, že je to jen smyšlený příběh, protože, kdyby se moje dítě vypravilo v takové kocábce na rozlehlé moře s cílem narazit na žraloka, asi bych umřela strachy.

Byla to taková hezká pohádka s relativně hezkým koncem a já moc děkuju za štafetu.
Ještě na ni budu dlouho vzpomínat.

27.10.2023 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

(SPOILER) Druhý díl temné fantasy série z dystopické Budapešti. Kvůli zradě Warwicka se Brexley stane zajatkyní Killiána. Jenže, všechno je jinak a on není ten krutý vládce, jak ho všichni líčili. Po následné explozi, se její život znovu doslova převrátí vzhůru nohama a tam kde si myslela, že má domov, už se doma necítí. Co je dobré a co naopak ne?

Jestli jsem si o prvním dílu říkala, že to byla bomba, tak dvojka ji daleko předčila. Knížka má 365 stránek a na každé stránce bylo “wow! Před autorkou musím vyseknout poklonu, protože napsat něco tak fascinujícího, co Vás nutí číst pořád dál a dál a vy pořád jen koukáte s otevřenou pusou, bomba!

Brexley zjišťuje, že se změnila, a to doslova. Dozví se spoustu nových informací o sobě i o své rodině. Dávná tajemství vyplouvají na povrch. A pak je tu to zvláštní pouto co má s Warwickem.Musím uznat, že se mi to jejich pouto docela líbí.

Warwick v tomhle díle dostal větší prostor, poznáváme jeho minulost. Na scéně je taky Kilián vládce fae, který není až tak strašný, jak se na první pohled může zdát. Pak tu máme Scorpiona, Ashe, Andrise atd..- spousta nových postav, které zasáhnou do děje.

Mrňouska a Opie tyto dvě stvoření mě vždy rozesmějí. Jejich lumpárny jsou skvělé oživení pro tuto knihu nabytou akcí.

Brexley je silná žena, která se po pobytu v Halalhazu změnila. Pere se jako chlap. A jen tak něco ji neskolí. Špičkování mezi Warwickem a Brex naprosto dokonalé a přitom tak dost HOT Bohové!

“Lhaní ti přijde zbytečné. Jsi jako tsunami - všechno převálcuješ, selemeš a rozdrtíš. Ale nelžež.

S jistotou můžu říct, že tahle kniha je za mě zatím nejlepší knihou roku. A já už napjatě čekám na další díl. Protože, ten konec!!!!

A jestli vy s touhle sérií váháte? Děláte chybu, protože tohle je skvěle promyšlený svět plný tajemství okořeněný touhou, který chcete číst.

19.10.2023 5 z 5

Mlha mezi námi Mlha mezi námi Katarína Gillerová

(SPOILER) Parta kamarádů se vydává na dovolenou do Apalačského pohoří. Velké sídlo, dvoupatrová budova s názvem George Hall s masivní kovovou bránou. Právě zda je mužské osazenstvo okouzleno půvabnou Caroline. Jakmile začnou na sebe navzájem žárlit, začnou se na panství dít prapodivné věci. Je tu hřbitov se známým jménem, rakev ve skříni a nakonec se stane tragédie.
O dvě desetiletí později vycházejí na světlo nové události, které se před lety staly a ovlivnily tak jejich životy.

Neopětovaná láska, pomsta, lež, tajemný les, intriky a spousta smutných příběhů.

Knížka mě na první pohled zaujala svou obálkou a po přečtení anotace jsem se domnívala, že se bude jedna o záhadný thriller, který bude mít společný George Hall a události, které se v něm budou odehrávat, postupně se po letech bude odtajňovat jedno tajemství za druhým.

No, nebylo to úplně takhle. Začátek byl skvělý. Ačkoliv mě spousta postav vytáčela do nepříčetnosti viz. Edward a jeho chování k bratrovi, někdy jsem měla pocit, že dítě je spíš on. A pak další mužské osazenstvo - jako kdyby Caroline měla nápoj lásky a všichni muži ji chtěli. Fakt mi to přišlo přitažené za vlasy.

Náhlá tragédie, která vlastně všechno spustila. Tajemný les, spousta příběhů a jeho vysvětlení mi ke konci přišlo trošku na prvky sci-fi viz. neviditelný plášť.

Život Caroline mě ke konci hodně šokoval a tak nějak jsem pochopila její chování.

V knize najdete vyprávění z minulosti, přítomnosti a budoucnosti.
Hrozně jsem se ztrácela v postavách, musela jsem se několikrát vracet, abych si ujasnila kdo je kdo a v jakém časovém období se zrovna nacházíme.

Ocenila bych kratší kapitoly, nemám ráda, když musím čtení přerušit uprostřed. (ale to je můj problém)

Závěr knížky mi přišel takový neukončený, a ačkoliv mi příběh úplně nesedl do noty, ráda bych věděla, jak to tedy všechno dopadlo.

Každopádně děkuji za možnost si knížku přečíst. Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale věřím, že kniha si své čtenáře najde. Děkuji za štafetu @mama_nad_knihou i samotné autorce.

17.10.2023 3 z 5

Konec nevinnosti Konec nevinnosti Alessandra Torre

(SPOILER) Brad požádal Julii o ruku a ona má teď prsten. Pořád chce mít svou svobodu, ačkoliv Brada nadevše miluje. Avšak jeho rodina to nevidí stejně. Chce se jí zbavit stůj co stůj. Právě budoucímu tchánovi leží v žaludku. Jenže Brad má kořeny v mafiánské rodině. A tak ne, všechno bude dokonalé. Julie si zažije šílené věci. Ale ty krásné a nemravné zažije právě s Bradem. Ona mu ukradla srdce a on pro ni udělá i nemožné.

Poslední díl byl tedy nářez. Nenajdete tu přeslazenou pohádku, ale pořádně nabušenou erotickou knihu s mafií za zády.

Brad je v tom až po uši a pro Julii by udělal prakticky cokoliv. Julie dá nevinnosti sbohem. Protože s Bradem v posteli je naprostá ďáblice. A její nejtajnější a nemravné přání se plní.

A ačkoliv rodina Julie chystá svatbu, ta Bradova se od všeho distancuje. Nevěří, že je s ním Julie pro lásku. A tak večer před svatbou mafiánská rodina zasáhne. Zvládne Julie najít zpět cestu k Bradovi? A jak se k tomu všemu postaví Brad?

Jednoznačně nejlepší kniha a prakticky i celá série od autorky. Doporučuju.

“Zachránil jsi mě ve chvíli, kdy jsem tě poznala. Ten den, jsem začala žít.

12.10.2023 5 z 5

Knihovna na Páté avenue Knihovna na Páté avenue Fiona Davis

(SPOILER) Kniha líčí osudy Laury, matky dvou dětí. Její muž pracuje v nádherné Newyorské knihovně a píše knihu. Společně bydlí v bytě nad knihovnou. Někomu by se to mohlo zdát, jako něco úžasného (já bych byla určitě pro :D), jenže Laura má pocit, že by mohla dělat i něco jiného, než se starat o rodinu a domácnost. Touží se stát novinářkou, a proto začne studovat. Během studia, nalezne však víc, než by si dokázala kdy představit. Snaží se o úspěšné dokončení školy. Jenže v roce 1913 jsou ženy utlačovány a nemají právo vlastně na nic. A když se v knihovně ztratí několik knih, nemá ani tušení, že zloděj je vlastně na dosah ruky. A že je potřeba riskovat, než ztratí vše, co je jí drahé.

Naproti tomu tu máme Sadie, která se snaží vyrovnat s odkazem své babičky. Pracuje ve stejné knihovně, jako kdysi její dědeček. Když konečně získá svou vysněnou pozici, začnou se ztrácet knihy. A k tomu se začne odkrývat minulost její rodiny. Co všechno Sadie o své babičce zjistí? A kdo, a jak vlastně krade knihy?

Abych byla upřímná, ze začátku jsem s knihou dost bojovala. Nedařilo se mi úplně začíst, ale postupně jsem se do příběhu zamilovala. Stejně jako Laura a Sadie jsem se nenechala odradit a pokračovala.

Líbila se mi taková malá detektivní zápletka, pohled do minulosti. Člověk si pak spoustu věcí uvědomí a zjistí, že žije vlastně ve fajn době. Tehdy ženy neměly žádné právo, nemohly o ničem rozhodovat, musely se tajně scházet, tajit lásku k druhé osobě atd.

Popisování knihovny a jejích krásných exemplářů, to byl naprostý skvost.
Laura byla neskutečně silná žena.

“Ženy se dočkají zrovnoprávnění - opravdového zrovnoprávnění jak doma, tak mimo domov -, jen když ukážeme úspěchy těch, které právě teď mění svět, a inspirujeme ostatní ženy k tomu, aby usilovaly v životě o víc.

“Chci s lidmi sdílet svůj názor, přesvědčit je, že jejich způsob myšlení je zastaralý, a pokusit se pomocí slov změnit jejich pohled na svět.

Myslím, že na tenhle příběh jen tak nezapomenu. A těším se, až si ho jednou přečtu znovu.
Doporučila bych ho těm, kteří mají rády silné romány s příběhem napříč generacemi.
A pak, který knihomil, by nechtěl číst o knihovně? :)

Moc děkuju za možnost si knihu přečíst v rámci spolupráce @knihydobrovsky @sberatelka.knih , splnili jste mi sen . Kniha již dříve vyšla ve slovenštině a já ji opravdu marně sháněla

Hodnocení: 4/5

04.10.2023 4 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

(SPOILER) Tohle byla jízda. Woow. Keira se snaží vzpouzet Mountovi, ale není ji to nic platné. On naopak nemyslí na nic jiného než na ni. Což mu značně komplikuje práci a i ostatní lidé si toho začínají všímat. Má svou pověst a hodlá si ji udržet. Jenže ona je vzdorující královna, které musí NE, CHCE dát to po čem nejvíce touží. .

Keira zjišťuje, že ho potřebuje a z jedné noci se z Mounta stane Lachlan.

Kniha je nabytá erotikou od začátku až do konce.
A závěrečný zvrat mě utvrdil v tom, že si třetí díl musím přečíst co nejdřív.

“Stejně jako narkoman, který touží po další dávce, i já chci při každém s*xu s ní zažít to co poprvé. V čem je ale rozdíl mezi Keirou a drogrami? S ní je to vždycky lepší.

04.10.2023 5 z 5