Dela90 Dela90 komentáře u knih

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Poslední dobou historickým románům docela přicházím na chuť. A tahle kniha je jednou z nich. Dostala jsem se k ní v rámci #zavislackespolecnecteni a jsem moc ráda, že jsem s ji přečetla. Někdy je dobré obměnit svůj obvyklý žánr.

Knížka je vyprávěna z pohledu dvou žen napříč desetiletími. Taktéž je rozdělena na 4 části.

Lobotomie - neboli operativní neurochirurgický zákrok, který přeruší určitá nervová vlákna spojující mozkový lalok s ostatními částmi mozku. Jako brr, tohle fakt není pro slabé povahy.

Hlavní postavou je Ruth, která pracuje na Emeraldinově nemocnici pro duševně choré. Povídá si s pacienty a stará se o ně. Když přijme do nemocnice doktor Apter. Vše se najednou přetočí o 180 stupňů. Zamiluje se a vypadá to, že bude moci pomoci i doposud beznadějným případům. Protože doktor Apter provede s pomocí chirurga první lobotomii vůbec.

Musím říct, že bylo zajímavé sledovat, jak život Ruth postupně plynul. A ačkoliv to byla jen žena průkopníka, byla to úžasně silná a bojovná žena. To co ke konci dokázala, čeho se vzdala, klobouk dolů.

Robert Apter byl ze začátku normální chlap a doktor, jenže bohužel sláva a uznání se na něm dosti podepsaly. Ke konci už z něho šel docela strach. Přišel mi, jak maniak, jen si prostě říznout, aby byl v klidu. A na nikoho ani na svou ženu nebral ohledy. A upřímně, jak je možné, že muž, který v té době neměl neurochirurgické vzdělání, mohl něco takového vůbec provádět?

Pak tu máme Margaret, jejíž příběh je vyprávěn v pozadí, a ke konci knihy se spojí její osud a Ruth. Té mi bylo hrozně moc líto, ale měla milujícího manžela a já pořád tajně doufala, že se rozhodne správně.

Někde v druhé třetině se příběh krásně rozvinul a už to nebyla jen taková ta omáčka okolo. Mělo to hlavu a patu. Jako plusové body beru krátké kapitoly.

Přijde mi úplně šílené, že se taková metoda mohla opravdu kdysi používat. Nicméně knihu jako takovou Vám určitě doporučím, stojí za to si ji přečíst. Je to opravdu silný román.

14.02.2024 4 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Fake, je jednoznačně jednohubka, kterou slupnete jedna dvě. Za předpokladu, že máte rádi domluvený vztah, předstírání a jiskření mezi hlavními hrdiny.

On je filmová hvězda, ale momentálně má útrum. A aby znovu dostál v očích fanoušků a filmových studií, musí si najít drahou polovičku. Možná náhoda a možná taky ne, mu přihraje do cesty servírku, která se na tohle předstírání dokonale hodí. Je totiž úplně obyčejná.

Co se si budeme povídat, děj je opravdu dosti předvídatelný, a nečekejte žádnou zamotanou zápletku. Upřímně jsem doufala, že bude na konci aspoň nějaké velké drama. Nicméně, bylo to takové průměrné čtení na chvíle odpočinku, kdy potřebujete úplně vypnout hlavu.

Mně tahle kniha doslova padla do noty k mé aktuální náladě. Ale autorka rozhodně umí psát i lepší knihy - viz. série Stage Dive.

14.02.2024 4 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Jessie právě nastoupila na vysokou, společně se svou kamarádkou Sárou a plánovaly si, jak si to všechno hezky užijou. Jenže ve skutečnosti se Sára “hezky vybarvila a Jessie zůstala na ocet. A tak, když ji jednoho dne naboural počítač hacker, začala si s ním dopisovat.

Knížka se četla dobře. Nicméně hlavní hrdinka mi přišla strašně naivní. Na někoho, kdo je studuje vysokou školu, až moc. Přece si nemůžete dopisovat s hackerem, já bych se teda bála. Vy ne? Ona to brala jako zábavu.

Působilo to na mě pocitem, že je to psané pro mladší čtenáře. Byla to taková pěkná oddechovka, ale příběh samotný mě upřímně moc neoslovil. Asi poslední dobu narážím na psaní na chatech, nebo nevím.

Na scéně jsou celkem 3 kluci a můj typ byl správný. Hacker byl ve své podstatě slušný a sladký kluk.

Co se mi líbil, byl epilog. Za ten má autorka u mě plusové body.
Ale více se mi líbila série Hřiště lásky, ale jako oddechovka. Dobrý.

14.02.2024 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Proč? Proč mě tahle série při jejím prvním vydání, minula? Nechápu. Tahle knížka mi neskutečně sedla. Už teď vím, že si musím přečíst i pokračování.

V tomhle díle se opět potkáváme s Rose, která řeší nejeden problém. Je tu také její matka, se kterou nemá dobrý vztah. Mason, který se může přetrhnout, aby si ho Rose všimla. Jenže ta má oči jen pro svého učitele Dimitrije.
Plus velká hrozba na obzoru jménem Strigové.

Co se mi líbilo, byla změna prostředí, a to luxusní horské středisko Což bylo za mě příjemné zpřestření, než kdyby se děj odehrával opět na Akademii sv. Vladimira. Pak tajemný Adrian a jeho moc.
Jiskření mezi Rose a Dimkou, která bylo v tomhle díle dost hmatatelné.
Více prostoru tu taky dostává Christian, musím říct, že mě hodně mile překvapil.

Závěr knížky mě docela šokoval. Ale aspoň si někteří z nich uvědomí, že Strigojové jsou vážně hrozba.

Těším se, co přinese další díl. Za mě doporučuju přečíst, pokud máte rádi fantasy knížky s lehkou romantickou linkou a nebezpečím k tomu, a podle mě je jedno u téhle série, jestli je Vám -náct nebo -cet.

14.02.2024 5 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

(SPOILER) DOKONALOST. Jestli jsem o jedničce tvrdila, že to bylo skvělý, tak tohle bylo tak minimálně 2x lepší .

Bridget je princezna, bez práva na trůn. Do doby dokud se její bratr nerozhodne abdikovat a ona se musí vzniklé situaci postavit čelem. Najednou je z ní korunní princezna.

Knížka má celkem 2 části. Kdy v první části se zaměřuje na seznámí princezny a jejího bodyguarda a vzájemné oťukávání. Ze začátku to spolu ti dva vůbec neměli lehké, ona rebelka a on mrznout.

Potkáváme se tu také s Avou a Alexem z předchozího dílu, jsou zde jisté náznaky a souvislosti, které se stali v 1.dílu, takže doporučuji číst po sobě. Ať Vám nic neunikne.

Bridget měla skvělý seznam, co chce stihnout ještě jako svobodná mladá dáma, a právě Rhys ji byl napomocen. Do toho mrzouta jsem se okamžitě zamilovala. Bylo vidět, jak je z ji celý paf. Vlastně oni oba.

“Došlo mi, že tahle žena, která mě nesnášela nejvíc na světě, byla tou, po níž jsem toužil.

V 2.části je zda spoustu královských povinností, ale taky pikantních scének. Taky jeden skandál, touha změnit zákon, spousta tajemství. U toho hlavního mi spadla brada, protože jsem to nečekala. A byla to pecka! A v neposlední řadě láska.

Garantuju Vám, že pana Larsena a princeznu si okamžitě zamilujete! Protože zakázaná láska chutná nejvíc!

Hrozně moc se mi to líbilo a já doufám, že se brzy dostanu k přečtení 3.dílu a moc děkuji holkám, že se účastnily společného čtení, vždy má to čtení pak jiný rozměr.

14.02.2024 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

(SPOILER) Bohužel, z tohoto závěru celé série jsem zklamaná. Nemělo to vůbec žádnou šťávu a přitom to ze začátku vypadalo tak dobře. Hm, opak je pravdou.

Elsa opět nevěděla co chce. Hrozně mě tim štvala, z jedné strany ho neustále oslovovala kok*te, z té druhé po něm toužila. Jasně, lhal ji a to člověka rozpoltí.
Fakt mi přišla jak tele.

Ohledně jejich společné minulosti jsem pořád čekala nějakou bombu, ale mně to odhalení zase tak cool nepřišlo. Navíc to bylo vše tak hozené do outu a najednou to bylo vše ok? Nechápala jsem.

A pak je tu Aiden, co se to z něj proboha stalo? Nepoznávala jsem ho a ten epilog bych z knihy nejraději vystřihla. Ne, nehodilo se to tam. Nebyla to růžová romantika, ale dark romantika!

Co se mi líbilo byl Knox, tady ho poznáváme trošku víc.

Erotické scény, některé byly opravdu zvrácené, ale tak to musíte očekávat při názvu této knížky

Mrzelo mě, že jsem z knížky po dočtení, měla takové pocity. Možná kdybych, všechny tři knihy četla za sebou bylo by to lepší, než s takovým velkým časovým odstupem. Nebylo to to pravé ořechové.

Nicméně autorčiny styl psaní se mi líbí, první dva díly byly super. Tak bych ráda vyzkoušela i další autorčiny knihy.

14.02.2024 3 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

(SPOILER) Závěrečný a poslední díl Stage Dive se zaměřuje na baskytaristu Bena, který podlehne krásné dívce Lizzy.. Bohužel pro něj, je to sestra Anne, která žije s Malem (který je jako jeho brácha). A aby toho nebylo málo, Lizzy zjišťuje, že je těhotná. Najednou se Benovi obrátí život naruby a on už není svobodný, bude mít dítě!

Je pravda, že polovinu knihy se Ben choval, jako naprostý idiot! A Lizzy si toho dost zkusila.

Co se mi líbilo byly, textové zprávy, které si ti dva už od začátku posílali. Ben zjevně žárlil, ale nechtěl si přiznat co skutečně cítí. S Lizzy zase cvičely hormony a někdy z ní šel fakt strach :D Oproti tomu jsou tu i žhavé chvilky, které se Vám zaručeně budou líbit.

Na scéně jsou i předešlé páry, což bylo super. Pozorovat Male, jak si chrání svou malou švagrovou bylo naprosto boží! V tomhle díle jsem si více oblíbila Lenu a Jima.

Vyznání Bena jsem obrečela - to bylo tak krásné a romantické. (A ano, i se mnou cvičí hormony no:D)

Pokud se sérií stále váháte, tak už neváhejte ani den! DOPORUČUJU všema dvaceti!

26.01.2024 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Kempování, láska, dobrodružství, hvězdy a rodina. Tohle všechno skrývá pod obálkou tato kniha.

Hned na začátku se seznamuje s dívkou jménem Zorie a klukem Lennonem, kteří mají společnou minulost, kdysi byli kamarádi, ti nejlepší a pak se něco stalo a najednou se nenávidí. Pak je tu taky otec Zorie, který má spoustu tajemství a rozhodně Vám nebude moc sympatický.

Když se Zorie nechá přemluvit na kempování s ostatními kamarády, netuší, že jede i Lennon. Z jedné nemilé návštěvy kempu se stane útěk, který vyústí v hádku. Kamarádka Regan očividně není taková kamarádka, jak se může zdát a Brett je naprostý idiot. Tak jsem byla ráda, když konečně zmizely ze scény.
Zorie a Lennon se vydávají na cestu do Condor Peak, kde se koná hvězdářský sraz. Protože Zorie je nadšencem do astronomie. Cesta je však spletitá.

Z jejich putování jsem měla na malý okamžik pocit, že bych snad i já chtěla aspoň na chvíli kempovat.A to už je co říct! Lennon byl skvělý průvodce, bohužel si zažil své a nebyl tu nikdo, kdo by ho podržel. Zorie, se naopak díky této výpravě dozvídá celou pravdu, a zjišťuje, že k němu pořád něco cítí. Jedna obrovská bouřka všechno změní.

Celkově se mi kniha líbila, ale určitě je psaná pro mladší publikum, protože mě osobně tam něco chybělo. Nicméně, i tak Vám knihu doporučím, protože stojí za to si přečíst jako nenáročnou oddechovku pod hvězdami.

Hodnocení: 3,5*/5*

23.01.2024 4 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Nechápu, proč jsem s přečtením této knížky, tak dlouho otálela. Je to nádherný letní příběh, který Vás vtáhne do svého děje. Jasně, je to takové to klasické klišé, kde se chůva zamiluje do svého nadřízeného. Ale má to svoje kouzlo, věřte mi.

Kariéra Josie je troskách, když musí dát výpověď a pak se tu naskytne naprosto bláznivá příležitost, stát se chůvou malé holčičky jménem Dauphine na druhé straně zeměkoule.
Nejdřív si není jistá zda to zvládne, ale postupem času si ji všichni na lodi oblíbí. A jde vidět, že i Xavier - její šéf jí není lhostejný.

Xavier zažil v životě lásku která dopadla tragicky, momentálně vychovává sám svou dcerku Dauphine a chrání ji, před nepřáteli. A dělá se nepřístupný pro všechny ženy v okolí, které jdou po penězích, jenže s Josie narazí. Ona taková vůbec není.

Dauphine byla zlatíčko, naprosto úžasná holčička, která to v životě neměla vůbec lehké.
Pak tu máme celou posádku na lodi, oblíbila jsem si hlavně Evana a Andreu a moc doufám, že druhý díl u nás taky vyjde, který se věnuje jim dvoum.

Autorka Vás přenese do prosluněné Francie s krásným mořem, velkou jachtou, bary, trhy a všeho dalšího. Popisy v knížce se mi moc líbily.

Vzájemné oťukávání mezi Josie a Xavierem bylo na můj vkus, hrozně moc dlouhé.
Co mi vadilo, byly výrazy ve francouzštině, které nebyl přeložené, a já se ptám proč?

Pikantních scén zde bylo tak akorát, jen si na ně musíte nějakou chvíli počkat.
Pak je tu taky jednoho drama, u kterého mi přebíhal slušně mráz po zádech, brrr.
Xavier se v důsledku toho zachoval jako naprostý idiot. A pak ji nechal jen tak odejít.

Ještě, že tu byla Dauphine. Konec jsem samozřejmě obrečela, protože to byl krásný happyend. Pokud máte rádi, prosluněné příběhy, s láskou, kapkem dramatu a šťastné konce, tohle je kniha rozhodně pro Vás. DOPORUČUJU.

20.01.2024 5 z 5

Vodní meloun Vodní meloun Marek Otta

Obálka moc povedená, anotace lákává. Obsah? Bída.

Začátek knihy byl neskutečně loudavý a nudný. Přemíra postav. Autor popisuje minulost každé z postav. Jasně chápu, že si čtenář o konkrétní postavě musí udělat jakýsi obrázek, nicméně tady toho bylo až příliš.

V druhé části se konečně začalo něco dít. Postava detektiva se mi líbila asi ze všech nejvíc, ačkoliv taky je tu zbytečných popisů o jeho životě.

Na obalu je napsáno, že “Vražda chutná sladce. Upřímně já po přečtení knížky tenhle pocit rozhodně nemám. Čekala jsem nadupanou krimi knihu, ale dostala jsem jen slabý odvar.

Každá z postav měla nějaká osobní trable, nebyla mi sympatická ani jedna z nich. To co se vyklubalo z jedné určité postavy, tak to bylo psycho. Jeho chování jsem absolutně nechápala a byla jsem neskutečně ráda, že jsem knížku dočetla do konce.

Zápletka knížky mě nenadchla.

19.01.2024 2 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

(SPOILER) Lily vyrostla na rodinném ranči, je dcerou známého lovce pokladů, který ji už od mala nutil řešit jednu záhadu za druhou. Lily se těšila, jak ranč jednoho dne převezme. Ale osud to zařídil jinak. Nebo vlastně její drahý tatínek, který ho prodal. Ztratila ranč a taky lásku.

Po letech pořádá výpravy za pokladem dle deníků jejího otce. Jednou přiletí na tuto výpravu parta mužů. A jeden z nich je její velká láska.

Kniha je vlastně celou dobu zaměřená na hledání pokladu. Na to, jak se dostat z finanční tísně a jak získat zpět ztracenou lásku. Bohužel, já jsem od knihy očekávala něco krapet jiného.

Když beru do rukou knihu od Christiny Lauren, mám pocit, že by to měla být romantika každým coulem. Tahle kniha té romantiky moc nemá, spíš je hodně, hodně dobrodružná. Nebylo to úplně špatné čtení to ne. Jen jen to taková oddechovka, ve které se se střílí, umírá se, taky je tu nějaká ta erotika, ale prostě hm, moc mi to nepadlo do noty.
Chvílemi mi to připadalo, strašně přitažené za vlasy.

Nicole byla úžasná kamarádka. A Leo byl zase nadaný na luštění hádanek.
Terry, toho bych nejradši kopla víte, kam. Ale jeho osud, mě překvapil, ale upřímně si to zasloužil.

Pokud hledáte oddechovku s dobrodružstvím a minimum romantiky, tak tohle je kniha zaručeně pro Vás.

19.01.2024 3 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Tohle bylo opravdu velmi těžké a silné čtení. Obdivuju autorku, že dokázala svou posedlost přenést na papíru a vyprávět ji tak více lidem.

Nedovedu si ani představit, jak to muselo být všechno těžké. Při čtení této knihy jsem si vzpomněla na svou spolužačku ze základky, která byla dřív naprosto v pohodě, a pak jak přestoupila na jinou školu, vše se změnilo. Ještě teď na ní Anna zanechala určité stopy.

Bylo to srdcervoucí čtení a asi to úplně není kniha pro každého. Na druhou stranu, o téhle nemoci by se mělo mluvit daleko víc.

Vůbec jsem nechápala její vztah s Tadeášem. Moc mě mrzelo, jak se k ní chovala maminka, že ji vůbec neposlouchala, to je pak jasné, že když nemáte oporu u rodiny, vše jde do kytek.

Je šílené, že tohle může někdo zažít. Obdivuju Petru, že bojovala a teď žije svůj život.
Děkuji za možnost si knihu přečíst, bohudík, že já tento problém nikdy neměla, takže se asi úplně nemůžu vcítit do její situace. Ale rozhodně Vám knihu doporučím přečíst, protože se jedná o opravdu silný příběh.

10.01.2024 4 z 5

Pomsta čarodějnic Pomsta čarodějnic Michaela Mitroci

Ano, tohle se mi moc líbilo. S autorkou jsem se potkala už po druhé a ani tady jsem nebyla zklamaná. Kniha vás zavede do 16. století země Koruny české. Kdy hned na úvod se dozvíme, proč se čarodějnice chtějí pomstít.

Musím říct, že mě děj knihy opravdu bavil. Děj hezky plynul, protože sestry cestouvaly napříč českou zemí. Každá měla svou vlastní magii, ale jejich síla rostla. Autorka postupně odkrývala jejich moc, a to jak funguje. Opravdu se mi to líbilo, bylo to hezky popsané.

Marie byla ta hodnější z nich, měla magii přírody. Jen ty oběti přírody, aby se spustil déšť se mi tedy moc nezamlouvali

Anna, to byl pravý protipól od Marie. Ovládala oheň a vše s ním spojené.

Sestry jsou vlastně pořád na útěku. Ale jsou tu i romantické momenty, kdy se jedna ze sester zamiluje. O napínavé a dramatické scény tu taky není nouze.

Já si knihu moc užila a protože jde kniha do štafety, nehodlám více prozrazovat.
Nicméně, konec jsem čekala trošku jiný, co si budeme povídat, ale dostál názvu knihy, to ano.

10.01.2024 4 z 5

Královsky tvá Královsky tvá Emma Chase

(SPOILER) Lenora byla vychována, tak aby mohla po otci převzít korunu. Její osud byl od první chvíle pevně daný. A tak, když její otec zemře, je nucena převzít jeho post v pouhých 19ti letech, a stát se královnou.

Je chytrá a jde si pevně za svým. Bohužel jako královna nemá jediné slovo atak je nucena začít si hledat manžela. Ačkoliv po sňatku netouží, její lid to vidí jinak. Napadne ji bláznivý nápad, že pojme za manžela svého dlouholetého kamaráda Thomase. Ten souhlasí, jenže osud jim nadělí něco jiného než štěstí a lásku.

Když se po letech vrací z cest Thomasův bratr Edward, jejich cesty se nečekaně protnou. A z ničeho se stane něco velkého. Něco, co jen tak někdo nemá. Překvapí je velká osudová láska.

Nádherná knížka, která je byť tenoučká, skrývá v sobě silný příběh.

Lenora si musela projít nejednou ztrátou. Musela se stát královnou, vzít na svá bedra odpovědnost za svůj lid, za své rozhodnutí. Nemohla si užívat, ale panovat. A pak se na scéně objevil “princ, který ji uhranul a ona díky němu začala poznávat co je to milovat a být milována.

Lenora a Edward byť to ze začátku vypadalo všelijak, jejich vztah přerostl v osudovou lásku. Kniha není však jen romantická, užijete si zde několik erotických, šťastných, smutných a dramatických scén.

Musím říct, že první tři díly byly skvělé, ale tenhle 4.díl, kdy se vracíme do doby, královny Lenory je za mě ten nejlepší. Doporučuji přečíst!

01.01.2024 5 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

(SPOILER) Dva právníci, expartneři, kteří se po letech znovu potkají. Oba dva se navzájem nenávidí, protože každý má svou verzi toho, jak se rozešli. Jenže pak je k sobě přitáhne vzájemná přitažlivost a když Kyle předloží Ruby na stůl smlouvu na sex a rozpálí jí tak, že není schopná ničeho jiného než souhlasit. Je všechno rázem jinak.

Tento díl je plný erotických scén, chtíče a touhy, dominance a podvolení. Určitě se budete při nejedné scéně červenat. Protože tohle je prostě erotický román se vším všudy. Nenávidí se, ale přitom bez sebe nemůžou být.

Co je spojuje báječné hrátky v posteli. Je jasné, jak to asi dopadne, že nezůstanou jen u toho jednoho, ale že i city si k nim brzy najdou cestu.

Líbilo se mi, že se potkáváme i s Payton, sestrou Kyla. Josephem i Noemi. A ačkoliv je zde Klub zavázaných očí, zmíněn velmi okrajově - sehraje zde důležitou roli v tom, že komunikace mezi partnery je základ dobrého vztahu.

Pokud milujete erotické romány, tady rozhodně nešlápnete vedle! Horko vám bude, zaručeně!

01.01.2024 5 z 5

Čtenářský kroužek na konci světa Čtenářský kroužek na konci světa Frida Skybäck

(SPOILER) Knížka je vyprávěna ze dvou časových úseků.
Minulosti - kde se seznamuje s Madeleine, která přijíždí pracovat do sboru Svobodné církve.
Najde si zde přátele a začne tu žít společně s ostatními. Je pověřena, aby převzala sbor v kostele. Pak je tu několik vedlejších postav, které značně zamíchají dějem.

Přítomnosti - kde je ústřední postava Patricie, která přijíždí do Ljusskäru, aby zjistila co se skutečně stalo její sestře Madeleine, která před lety záhadně zmizela.

Knížka se jmenuje Čtenářský kroužek na konci světa. Je tu hotýlek, který vlastní žena jménem Mona, kterého se nechce vzdát, ale taky ho nedokáže uživit. Společně se svými nejlepšími přítelkyněmi a svou dcerou založí Čtenářský kroužek. Líbilo se mi, že jsou v knížce zmíněny literární klasiky, o kterých se ženy baví.

Každá z postav se potýká se svým vlastním životem, se svými strastmi a minulostí, ale hotýlek je všechny spojí dohromady. Nalezne Patricia odpovědi na to, co se stalo její sestře? Zvládne konečně celou tu věc uzavřít a jít dál?

Líbilo se mi, jak se postupně děj vykresloval skrze minulosti a dával tak smysl v přítomnosti. Ke konci knížky jsem už měla neblahé tušení, co se skutečně stalo a ano, moje tušení se potvrdilo.

Bylo to pohodové čtení na pár večerů. Stránky mi doslova ubíhaly před očima a ke konci už byla kniha naprosto neodložitelná. Rozhodně budu knížku doporučovat dál, protože to byl takový normální pohodový příběh plný tajemství.

Děkuju, že jsem si knihu mohla přečíst v rámci vánočního společného čtení #bookstorming #knihydobrovsky @kate_valter #spoluprace knížku jsem četla jako e-knihu a rozhodně si ji musím pořídit i ve fyzické podobě, protože věřím, že ženská část mé rodiny si ji bude chtít přečíst též.

01.01.2024 4 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Kde začít, na tuhle knihu jsem se moc těšila. Byla to jedna z nejočekávanějších knih tohoto roku. Protože druhý díl naprostá pecka.

Autorka se soustředila hlavě na hlavní postavy Laylu a prince Rotha, byla jsem nesmírně šťastná, že si Layla vybrala tuhle stranu. To, jak se Roth opil a tím i své pokrevníky, tak u té scény jsem se dost nasmála. Kdo by se nesmál, když je korunní princ pekel na plech :D .

Máme tu pokrevníky Bambi, koťata a taky se tu konečně objevuje Dupík. To byl zážitek se vším všudy.

Nemůžu říct, že by knížka nebyla nabytá akcí, jen mi tam prostě pořád něco chybělo a hlavně konečné rozuzlení, se až nápadně podobalo Lovcům stínů, zase.

Rothova oddanost vůči Layle byla nepřekonatelná. Úplně jsem cítila jeho lásku z každého přečteného slova.

“Asi nerozumíš, co to znamená, když se démon zamiluje, Laylo. Nepouští nás to. Nezmizí, to ani kdybychom chtěli. Milujeme až do smrti. Není to jen takovej plk. Když milujeme, milujeme jen jedinkrát a navždycky. “

Co se mi líbilo, byla bitva, které se účastnili i kameňáci v čele s Abbotem. Jedna scéna mě dojala. (ale nebudu spoilerovat).

Děj plyne, ale vám už je jasné, jak to skončí. Bohužel jsem nezažila žádné “woow , tak nějak jsem to tušila. Z toho důvodu ztrhávám 0,5 hvězdičky. Ale jako celek je série opravdu moc povedená a stojí za to si ji přečíst.

Hodnocení: 4,5*

30.12.2023 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

(SPOILER) Ayla je jako vězeň u smečky Lva, ačkoliv se jí její druh snaží přesvědčit, aby byla jeho Alfa samicí, a mají mezi sebou partnerské pouto, Aylu to stejně táhne ke Kadenovi. Proč má pocit, že to partnerské pouto je špatné?

V tomhle díle poznáváme i více Sluneční čarodějky, které vládnou opravdu velkou mocí a hlavně, ovlivňují smečku Lva.

Za mě je tento díl ještě více nadupanější než ten první. Je tu více akce, erotických scén, magie a tajemství.

Ayla nachází svou rodinu a taky zjišťuje, kdo byla skutečně její matka.
Společné chvilky Ayly a Kadena byly pikantní. Tady opravdu dostojí slova na zadní straně, že se jedná o Erotickou fantasy sérii.

Úplně jsem čekala, co se pokazí. A moje tušení bylo správné. Ale zase to skončilo otevřeně, bůů a hlavně tak napínavě. Kdy bude prosím další díl?

Jestli pořád váháte, zda se do série pustit, tak neváhejte, tohle je opravdu boží fantasy, ovšem pro 18+.

29.12.2023 5 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

(SPOILER) D.O.K.O.N.A.L.O.S.T

Moc děkuji za možnost si knihu přečíst v rámci spolupráce, vůbec jsem nečekala, že budu tak nadšená. Děkuji #humbookblogeri #humbook

Nathan - nadějný basketbalista, kterému holky padají k nohám, namachrovaný týpek, který je pro někoho trnem v oku, násilník, který dostal obecně prospěšné práce a stopku v hraní.
Elena - dcera vévody a vévodkyně, která se narodila se zlatou lžičkou v puse, musí dodržovat pravidla, ačkoliv jí to příliš nejde. Musí utíkat před novináři a je zavřená v zlaté kleci svých rodičů. Chce konečně svobodně dýchat, proto si prosadí nástup na univerzitu.

Dva naprosto odlišní lidé, které svede dohromady. náhoda?!
Když má Nathan zákaz hraní a musí vykonávat obecně prospěšné práce, zavolá jeho kouč svému příteli otci Eleny. Ten mu nabídne zajímavou smlouvu dle které, bude dělat Eleně “chůvu aniž by o tom ona věděla.

To jejich vzájemné popichování jsem si fakt užívala.

“Eleno, tos neříkala,že je to až takovej kus. Říkala jsem, že je to kus. Bránila se Elena a mě nevím proč, její sebejisté prohlášení, potěšlo. Teda až do chvíle, než z Natalie vypadlo. Jo, to říkala, ale kus vola, Elena nevzrušeně pokrčila rameny , kus jako kus. “

Příběh se četl neuvěřitelně lehce, až jsem byla překvapená, jak jsem se nechala pohltit. Za mě asi nejlepší romantika od autorky. A to jsem si myslela, že Tanec v srdci, zůstane můj oblíbený navždy. Ne, teď je to Náhodou.

Také je tu Elenina kamarádka Natalie, která je správné trhlá, Kluk Ian, který je z dobré rodiny, kterého jsem ze začátku špatně odhadla.
A pak také Mia, sestra Nathana - ta byla takové úžasné zlatíčko.
Naprosto dokonalá babča, která se s ničím nepáře. A vyloudí Vám úsměv na tváři.
Nathanovi kamarádi byli také skvělí, jeden za všechny všichni za jednoho. V týmu byli jako jedna rodina.

Postupem příběhu se dozvídáme, že ne všechno je tak jak na první pohled vypadá. Viz. Nathan,a to jaký ve skutečnosti je. Ty dva to k sobě táhne jako magnet, až se jednou podvolí oba dva.

Měli mezi sebou takový opravdu krásný, růžovoučký vztah, a já celou dobu čekala, kdy se něco pokazí. Nebudu Vám spoilerovat, ale přesně takový typ dramatu jsem čekala.

Konec mě dojal k slzám, ale sedl tam jako prdel na hrnec.
Knížku Vám doporučím všema deseti, protože je to taková krásně plynoucí romantická knížka, která je plná tajemství a lásky.

Hodnocení: 5*
IG: Adule.books

19.12.2023 5 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Na knížku jsem se moc těšila, protože jsem četla spoustu kladných recenzí. První povídky byly moc fajn. Zvony se mi moc líbily. A hlavně u Odchylky jsem se dost nasmála. Některé povídky byly zase hezké, ale na mě moc smutné viz Ester.

Je pravda, že povídky jsou vždy ke konci tak navzájem hezky propojené. Ale já asi čekala takový více harmonický příběh. Bohužel nemůžu říct, že by mě kniha zasáhla, upřímně už jsem se těšila až dočtu.

Možná tím, že je kniha psaná pozpátku, tak to na mě nepůsobilo, tak jak by mělo. Je to zajímavý nápad, ale já ho asi nedocením.

Ale i tak moc děkuju za štafetu

Nicméně zkuste si ji přečíst a uvidíte, zda Vám padne do noty .

19.12.2023 3 z 5