Dela90 Dela90 komentáře u knih

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

(SPOILER) Lisa se vydává do Říma pátrat po svém otci. K její nelibosti se potká v letadle se Willem, se kterým má společnou minulost, on letí do Říma, aby načerpal inspiraci pro svou novou restauraci. Náhoda?
Řím je plný dobrého jídla, památek a sluníčka a když k tomu přidáte ještě jiskření mezi bývalými partnery. Je jasné, že se nabízí druhá šance.

Nádherná kniha, plná jídla, Říma a lásky.

Ze začátku jsem byla trošku překvapená z obou dvou mužských postav. Naštěstí později se ukázalo, že aspoň jeden stojí za to.

Při čtení této knížky jsem si připadala, jako kdybych skutečně cestovala Římem. Autorka skvěle popsala místa jako jsou trhy, památky. Dozvíte se zde spoustu turistických zajímavostí. A taky spoustu zajímavostí o jídle nebo třeba o tom, jak správně degustovat víno.

Vše je doplněné opětovným jiskřením mezi hlavními hrdiny. Oba dva k tomu druhému něco cítí, ale ani jeden z nich si nechce přiznat, že to samé cítí i protějšek. Z Willa se postupem času stal skvělý chlap. Babča ta byla naprosto dokonalá, hned byla ze vším hotová.

Závěr jsem tak trošku předvídala, protože autorka nastiňuje určité skutečnosti, takže jsem moc překvapená nebyla. Nicméně, Lissin útěk, byl naprosto dětinský a její chování se mi příliš nezamlouvalo.

Podtrženo sečteno, knížka se mi moc líbila. Příjemně mě překvapila, řekla bych, že je to jedna z těch lepších knížek od autorky.

04.10.2023 4 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

(SPOILER) Na tuhle knížku jsem se neskutečně těšila a fakt to stálo za to. Aida je dcerou italského bosse mafie. A není to žádná křehká květinka. Umí si se vším poradit po svém, nectí moc pravidla a je prostě svá.

Callum je dědicem irské mafie. Nemilosrdný a arogantní.

Jedna chyba spojí tyto rodiny dohromady a Aida a Callum jsou najednou v manželském svazku. Ona nenávidí jeho a on ji.

Slovní přestřelky mezi hlavními postavami byly prostě top.
Jahody na obálce, pochopíte, jakmile si knihu přečtete. Ale musím říct, že Aida má "koule".

U některých obratů jsem se prostě nahlas smála, sedělo to přesně jako prdel na hrnec.

"Nechápu, jak někdo s osobností kaktusu může mít ty nejhebčí rty, ramena a prsa."

A z nenávisti se později stane něco víc. Oba dva pochopí, že
"Důvěra, je vzácnější než láska."

Knížka plná mafiánské akce, u které budete hltat každé jedno slovo a s dosti pikantními scénami, u kterých se budete zaručeně červenat.

Za mě velké doporučení, Nelítostného prince, prostě musíte číst!

28.09.2023 5 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

(SPOILER) Mac je příliš hodná holka, která neporušuje pravidla a dělá to co od ní její rodiče a přítel očekávají. Aby vyhověla rodičům nastoupí na univerzitu v Avalon Bay. A jednou potká místňáka Coopera a díky němu má Mac chuť hodit všechny pravidla za hlavu. Jenže jejich první setkání není náhodné, Cooper se přes Mac snaží pomstít jejímu zazobanému příteli, kvůli kterému ho vyhodili z práce. Postupem času si, ale začíná uvědomovat, že k ní začíná něco citit. Navíc je jiná než ostatní “kloni ve městě. A po uši se do ní zamiluje. Jeho tajemství však brzy začíná vyplouvat na povrch, co to bude znamenat pro Mac?

To bylo tak krásný. Když jsem brala knížku do rukou vůbec jsem netušila, co se v ní skrývá za podklad. Já moc tyhle knihy s kreslenýma obálkama nečtu. Ale tohle by byla chyba. Elle to zkrátka umí. Naservíruje Vám dokonalý příběh, který Vás vtáhne do děje a už nepustí a vy prožíváte všechno s hlavními hrdiny. Stránky Vám doslova utíkají před očima.

Mac, holka, která vyrostla bez lásky rodičů v “hradě se služebnictvem a vždy musela dělat to, co se od ní očekává. Její vztah s Prestonem je šíleně toxický jenže ona sama to zatím nevidí. Ale díky potížistovi místňáku Cooperovi najednou zjistí, co je to vlastně život a začne si plnit svůj sen. Ne, sen jejich rodičů. Vzepře se a najde novou spřízněnou duši a možná i lásku a nový domov.

Cooper, místňák, jehož matku zajímaly víc peníze a alkohol, než její dva synové. Neměl úplně jednoduché dětství. Za to měl úžasného strýčka. Nenávidí “Klony tj. zbohatlické děti a když mu jede zkříží cestu a kvůli němu je vyhozen z práce, rozhodne se i svou partou pro pomstu. Využije na to, Mac. Jenže, posléze zjišťuje, že ona je jiná. Jenže tohle tajemství ho tíží a je jen otázka času, kdy se dozví pravdu. Bude o Mac bojovat nebo uteče jako jeho matka?

“Nikdy jsme neměli rodinu, jakou bysme si zasloužili, ovšem získali jsme takovou, kterou jsme potřebovali.

Za mě velké doporučení, musím si brzy přečíst i druhý díl.

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

(SPOILER) Percy a Sam se seznámí jednoho léta o prázdninách a stanou se nerozlučnou dvojkou. Každé další léto spolu tráví čas a jejich přátelství pomalu přeroste v něco víc. Jenže, pak Percy všechno zničí a odjede. Po mnoha letech se opět setkávají a jejich minulost a hlavně city, které k sobě chovaly vyplouvají na povrch.

V knížce sledujeme velké přátelství, první lásku a taky výčitky svědomí, strach a bolest.
Autorka nádherně popsala prostředí chaty a jezera, měla jsem pocit, jak kdybych tam opravdu byla - nádherná letní atmoška.

Knížka je rozdělena na minulost - kdy se Sam s Percy poznali. Jak se spřátelili. Jak jejich přátelství postupem času rostlo, co zažívali. Sam byl pro Percy nejlepší kamarád, četl i její hororové pokusy o povídky. Trénoval ji v plavání. Prostě tady byl pro ni.

Přiznám se, že mě více bavily kapitoly z přítomnosti, kdy se po letech Percy a Sam znovu potkávají, a co prožívají.

Pak tu byl Charlie, který ze začátku působil, jako namachrovaný blbeček, ale postupem času se z něj vyklubal celkem fajn kluk.

Pořád jsem čekala a v hlavě dávala dohromady různé teorie, co tedy Percy udělala!? Nakonec jsem byla úplně, ale úplně v šoku. Takové rozuzlení jsem nečekala.

Nicméně knížka se čte neuvěřitelně lehce, vtáhne vás do děje a už nepustí a vy prostě chcete vědět, jak to skončí. Doporučuju přečíst, protože u téhle knížky se rozhodně nudit nebudete.

“Jsi totiž tak nějak celá divná. Dodal a snažil se zadržet smích. Mrskla jsem po něm polštář. Zvedl ruce nad hlavu a chechtal se. Ale, já mám divné věci rád.

Děkuji, za poskytnutí recenzního výtisku v rámci #spoluprace @knihydobrovsky @kate_valter

Chci tě slyšet Chci tě slyšet Alexandra Soldánová

(SPOILER) Aneta už od malička chtěla stát na divadelních prknech a zpívat. Jenže teď si musí vydělat na živobytí. Bohužel má den Blbec, ztratí práci a ještě ji málem přizabije kolemjdoucí. Ten kolemdoucí jí, ale nabídne práci - chůva na půl úvazku. Aneta navštěvuje konkurzy, až se na ni jednoho dne obrátí štěstí a ona získá roli. K tomu všemu se začne sbližovat se svým zaměstnavatelem Robinem. Nic, ale není tak jednoduché, jak se může zdát. Robin nesnáší život showbyznysu a nehodlá se smířit s tím, že ona do něj patří. Jak to dopadne?

Knížka protkaná hudbou od začátku až do konce. Nádherný příběh, který pohladí po duši.

Autorka nás zavede k Anetě, která se chce stát herečkou na divadelních prknech. Do cesty ji náhodou osud přihraje muže, který se stará o svou malou neteř a potřebuje chůvu.

Možná by mohl někdo říct, že je to klasické klišé, kdy se chůva zamiluje do svého zaměstnavatele. Ale mně se to moc líbilo. Taky proto, že to není klasická romantika, ale že to má příběh, který má hlavu a patu.

Robin, který nechce mít se showbyznysem nic společného, protože už to jednou zažil.
A co ten starý opuštěný klavír? Dokáže jít Robin za svými sny? Tak, jako Aneta?

Bára - úžasná holčička a nad jejími výroky jsem se musela smát od ucha k uchu.

Já si knížku moc užila. Troufám si říct, že autorka bude má oblíbená, protože tohle už je druhá knížka, která mi neskutečně sedla. A jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst ve štafetě, s lepíky jsem tentokrát vůbec nešetřila. Děkuju za krásný příběh, moc jsem si ho užila!

Tam, kde nejsi Tam, kde nejsi Lenka Sadílková

(SPOILER) Elis má všechno co by si každá holkam mohla přát. Dokonalého kluka, práci, bydlení. Jenže, někdy není vše takové jak se na první pohled zdá? A když se v jejím příteli Danovi začne ukazovat jeho špatná stránka. A jednou v noci naplno. Je jasné, že Elis rozhodně nemá růžový život. Jenže, uvědomí si to i ona sama? Třeba ji v tom pomůže tajný ctitel, který ji posílá krásné básničky? Otevře oči a začne žít podle sebe? Nebo se poddá své noční můře?

Skvělá knížka. Docela těžké téma a klobouk dolů před autorkou, že vytvořila takové monstrum jako byl Dan. Mně při čtení docela jímala hrůza čeho dalšího je schopný. Dan byl jednoznačně korunovaný kretén.

Elis trvalo strašně dlouho než si připustila, že tohle je peklo. Hodně mě štvalo, že si pořád něco vyčítala a v duchu se omlouvala, za to co udělala. Přitom sypat popel na hlavu by si měl někdo jiný a ne ona.

Max, to byl romantik tělem i duší. Jeho básničky byly dokonalé a on byl takové světlo na konci tunelu pro Elis. S ním Elis rozkvetla jako květina. Jen jeho totální zkrat v jednom okamžiku jsem moc nechápala, vůbec to nebyl on.

“Nemohla jsem uvěřit tomu, co vem mně Max probudil a co ve mně zároveň uvadlo. Jako květina, která je ve váze a dostává vodu i živiny. Přežívá.

Líbilo se mi, že se Elis v závěru knížky postavila svému strachu a dobře to Danovi nandala:D

Co mě zamrzelo, byl ten konec. Já bych si dala klidně nějaký romantický kýč.
Nádherná obálka a taky musím poděkovat autorce za knížku, kterou jsem u ní v dubnu vyhrála.

Já četla už i Nelituju a musím říct, že tahle kniha se mi líbila o trošku víc.

Také děkuji Míši @misak_books za společné čtení i za pokec, někdy si to musíme zopakovat!

“Probouzel ve mně něco, co bylo dávno pohřbeno. Touhu a pocit bezpečí. A to mi Max dokázal dát. Jedině on a pak už nikdo.

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

(SPOILER) Román o nešťastném manželství a jednom nenaplněné slibu. Když Quinn potká lásku svého života ve svůj nejhorší den - nevěří tomu. Graham je naprosto dokonalý ve všech směrech.
Ustojí jejich manželství nenaplněné štěstí?

Neskutečně silný příběh manželského páru, plný touhy, lásky a smutku.
Woow, woow, woow! Jako tohle bylo něco. Kniha plná emocí od začátku až do konce.

Knížka je psaná dvěma pohledy, a to minulost a současnost.
Krásně se to vzájemně doplňuje a vy se dozvíte ucelený příběh.

Mně tahle knížky velmi zasáhla, protože jsem měla chvílemi pocit, že čtu o sobě samé. Quinn na tom byla sice hůř, ale doteď se pamatuju, jak jsem se cítila, vždy, když někdo v okolí řekl: Co děti? Budou?!
Jak je to dlouho od svatby a vy pořád nemáte děti?

Žena, která děti nechce tohle prostě neřeší, jenže žena, která děti chce a nemůže ať už z jakéhokoliv důvodu - tak tohle opravdu bolí. Proto se nikdy nikoho neptám na podobné otázky. Protože vím, jaké to je.

Quinn mi bylo strašně moc líto, vesměs všechny pocity, které v knížce zazněly jsem cítila taky. Prožívala jsem to s ní a ke konci jsem byla neskutečně ráda, když konečně začala s manželem mluvit. Protože, komunikace je ve vztahu to nejdůležitější.

Graham byl naprosto úžasný chlap, a ačkoliv nebyl úplně bez černého puntíku, tak bylo vidět, jak Quinn přesto všechno miluje. Jeho dopisy mluvily za vše.

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

(SPOILER) Annie se probouzí z kómatu a musí znovu začít žít. A protože se chce co nejdřív vrátit ke své práci automechaničky v dílně musí opravdu pilně cvičit. První dny zpátky v Green Valley potká Cole Jacobse, pro ni naprosto neznámého kluka. On si o ní však myslí, že to jen hraje. Jejich cesty se nečekaně protnou, když spolu mají zkoušet Betlémskou hru. Jenže Annie je úplně jiná žena, než které Cole zná. Tudíž se pořád dohadují. Co myslíte, přeskočí mezi nimi jiskra?

Další skvělý díl ze série Láska z Green Valley. Ze začátku jsem měla trošku problém se začít, ale předpokládám, že to nebylo knihou, ale mým momentálním rozpoložením. Naštěstí, se to prolomilo, jakmile spolu začali zkoušet tu Betlémskou hru.

Cola, už známe z předešlého dílů Nové sliby. A tady si udržel svou image, až na okamžiky, kdy se zakoukal do Annie. Bylo to dokonalý. Sice ta předělávka Betlémské hry, to fakt mohla vymyslet jen hvězda Netflixu.

Líbilo se mi, jak se o Annie bál, vzal ji na akci, aby nemusela přihlížet na svého ex sama.
Super bylo, že se v tomhle díle celkem dost objevovala Lena.

Ano, tento díl má své kouzlo, ale u mě pořád vyhrává 1.díl, a to Nové začátky.

Ale Nové vyhlídky ji celkem dost šlapou na paty.

“Mám rád tu jizvu, šeptal mi do rtů.
Já ne. Připomíná mi ten nejhorší den mého života.
Pro mě znamená, že jsi přežila.

23.09.2023 4 z 5

Urob mi to Urob mi to Stela Rouge

Totální bizár! Zvrhlost a šílenou v jednom! Nechápu, že tohle mohl někdo vydat. Horší knihu jsem fakt snad nečetla a doufám, že už nikdy nic podobného číst nebudu. Ale uznávám, že na štafetu je to skvělá kniha, protože díky poznámkách od holek jsem knihu dočetla do konce.

Kniha je psaná ve slovenštině, což mi vůbec nevadilo - což bylo asi jediné pozitivum na celé knize.

Hlavní hrdinka je úplně, ale úplně blbá. Neměla vůbec žádnou soudnost.
Příběh je dosti přitažený za vlasy, plný psychopatů.

Z mužského osazenstva se mi chtělo několikrát zvracet. A závěr knihy mě totálně šokoval a utvrdil v tom, že takhle se může chovat jen naprosto narušená žena, která to nemá v hlavě v pořádku.

23.09.2023 1 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

(SPOILER) Kinsley žijem knihami. Má se svými kamarádkami knihkupectví. Ona však vůbec nerandí, vystačí si s fiktivními postavami. Až do chvíle, kdy Josh, nejlepší kamarád její bratra z legrace navrhne, že ji pomůže najít přítele. Háček je ovšem v tom, že on nechce, aby si někoho z nich vůbec připustila k tělu.

Ne, ne a ještě jednou ne. Nuda. Jedinou světlou stránkou byly scény z knihkupectví. Osobně jsem čekala něco úplně jiného. Hlavní hrdinka - Kinsley mi nesedla, přišla neskutečně pitomá a naivní.

Bohužel to nezachránila ani mužská postava Josh - který řešil pořád dokola. Být nebo nebýt s ní, říct nebo neříct, zabije ho její brácha nebo ne. A když se konečně mohl vyslovit, tak mlžil, jak idiot.

U čtení jsem opravdu trpěla a nebýt to štafeta, tak ji odložím už někde v půlce.

23.09.2023 2 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

(SPOILER) Tuhle knihu si musíte přečíst!
Troufám si říct, že mě tahle kniha vytáhla ze čtecí krize. Moc děkuju!
Já se prakticky celou dobu smála. Autorčiny popisy mužských profilů na Tinderu nebo kreativní výmluvy proč nejít na rande, prostě topka.

Mám vážně, ale vážně strašně moc bolestivou menstruaci. Chceš slyšet detaily?
Ráda bych šla, ale fakt se mi nechce. Děkuju za pochopení.

A nebo, když nachytala svého přítele s jinou v autě, do kterého ve vzteku třískla. Jenže.

Pak jsem se opět zachovala jako žena, začala jsem brečet, protože mi došlo, že je to moje auto. (na tohle se nejde nesmát :D)

A on řekl památnou větu. Já ti to všechno vysvětlím.
Jak mi tohle chceš vysvětlit, kámo? Tos ji jako vezl domů a navigace ti řekla: Jakmile to bude možné, zahněte!

Skvěle pojatý humor, úžasné poznámky od holek. Prostě perfektní štafeta. Děkuju za ni .

16.09.2023 4 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

(SPOILER) Cherringham je poklidné městečko, dokud se v Temži jednoho dne nenajde mrtvá žena. Policie případ klasifikuje jako nehodu. Jenže to by nesměl být v okolí vysloužilý detektiv, který si myslí něco jiného. Společně se Sarah, kamarádkou oběti se pouští do řešení zapeklitého případu. A opravdu každý má co skrývat.

Milé, oddechové čtivo s detektivní zápletkou. Ono na těch 139 stránkách není moc co vymýšlet, ale i tak Vás to vtáhne do děje a vy chcete vědět, kdo je tedy vrah.

Ideální kniha na dovolenou. Líbila se mi Sarah, která se jako jediná snažila rozlousknout pravdu. A pak potkala Jacka, vysloužilého policistu. A společně rozplétali tuhle záhadu.

Jack byl jedinečný v jedné noční akci (nebudu konkretizovat) a tak se mi líbila scéna s otravnými babičkami (Bucklandovy vrány) v budce.

A moje detektivní já lehce zklamalo, protože jsem si celou dobu myslela, že to udělal úplně někdo jiný.

Knížka mi dala přesně to, co jsem od ní chtěla a jako odpočinkové čtivo rozhodně doporučuji.

Hodnocení: 3,5/5

12.08.2023 4 z 5

Pekař příběhů Pekař příběhů Carsten Henn

(SPOILER) Sofie musela opustit svou lásku, balet. Je to pro ni katastrofa a netuší co teď bude dělat. Jenže pak jí do života vtančí jistý pekař, který v ní vidí velký potenciál. A ona najednou najde novou lásku.

"Z mého těsta byla nejdřív tanečnice a teď právě pekařka. Ale obojí jsem já. Na sto procent. Člověk se musí umět sám tvarovat."

Nádherný příběh, který Vás pohladí po duši. Příběh o ženě, která přišla o svou lásku - balet. Nemůže se smířit se skutečností, že už nikdy nebude tancovat, že už nikdy neuvidí přeplněný sál z pódia. Nežije, pouze přežívá a k tomu se jí hroutí i její manželství.

Pak, ale přijde na pohovor do jednoho pekařství a pekař Giacomo ji přiměje, aby znovu začala žít. Kouzlo je v pečení chleba. Giacomo ji postupně odhaluje svoje tajemství. Jeho vyprávění příběhů nad každým pecnem chleba. To se mi moc líbilo - každý příběh patřil někomu jinému.

Sophie, měla milující sestru a taky neteř (ta byla číslo! :D)
A pak tu byl Sophiin manžel, který se snažil, aby se jejich manželství nerozpadlo. Chvílemi jsem si přála, aby ji už dal pokoj :D Ale! K lásce jsou potřeba dva!

Giacomo byl dobrosrdečný pekař, který miloval svou práci, svou pec, které říkal stará dračice. Ve všech viděl jen to dobré a naprosto vše přirovnával k chlebu.

"Pečeme chléb, který Vám bude tančit na jazyku."

Překvapilo mě, jak je příběh čtivý a jak hezky odsýpá a hlavně, z každé strany doslova voněl čerstvě upečený chleba.

09.08.2023 5 z 5

Věž Věž Skye Warren

(SPOILER) Avery je zavřená v bezpečí u Gabriela Millera. Venku číhá nepřítel, který ji chce pro sebe. A Avery začíná pomaloučku šílet. Slyší hlasy. Uteče na svobodu nebo zůstane?

Tohle fakt ne. Z prvního dílu jsem byla rozpolcená, druhý díl se mi oproti tomu opravdu líbil, ale třetí ne. Co to sakra bylo?

Plácání od ničeho k ničemu. Oslovování malá panno už mě opravdu vytáčelo. Však si její panenství už dávno vzal.

Druhý díl nabízel spoustu otázek, ale ve třetím mi přišlo, že jsme se prakticky nic nedozvěděli.
Jen ji chtěl někdo zabít. Ona začala šílet.
A konečné rozuzlení mě tedy zklamalo.

Za mě to byla fakt nuda.

08.08.2023 2 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Stacey Kennedy

(SPOILER) Hazel momentálně nemá střechu nad hlavou, a tak ji Kieran nabídne přátelskou výpomoc. A to takovou, že může do doby než si něco najde bydlet u něj. Kromě toho se na Hazel valí problém v práci, kdy šéfová chce zjistit totožnost muže na fotce pořízeném v erotickém klubu. A pak je tu Bryce. Dokáže se Hazel oprostit od minulosti a začít si užívat a vážit sebe sama? A jakou roli v tom sehraje Kieran?

Žhavé. Klub Phoenix potřetí a opět mě to nezklamalo.

Tentokrát se příběh zaměřil na hasiče Kierana a redaktorku Hazel.
Jiskření mezi těmi dvěmi bylo úplně hmatatelné. Líbilo se mi, jak se mu Hazel otevřela a on jako ten správný záchranář ji přispěchal na pomoc.

Já ty ochranářské typy prostě miluju!

Hazel si nesla démony z minulosti, nevěřila sama sobě. Nechtěla být s žádným mužem, ale pak ji Kieran otevřel svět Phoenixu a nových možností.

I zde se setkáváme s Rhysem Zoey, Elise i Archerem. Už je to taková rozrostlá rodina, která nepřipustí, aby se komukoliv z nich něco stalo.

Najdete tu poměrně žhavé, erotické scény, u kterých se možná budete krapet červenat. Ale to už k této sérii patří.

Takže neváhejte a jděte do toho!

Máš v povaze zachraňovat, ne zraňovat.

01.08.2023 4 z 5

Vykoupení Černé vlaštovky Vykoupení Černé vlaštovky Martin Fišer

(SPOILER) Pirát Edward Tenner společně se svou posádkou a velitel britského lodi Henry Johnson se utkají proti sobě v honbě za ztraceným pokladem. Je tu však jakýsi Francouz a jeho loď, která se nebojí jít přes mrtvoly, aby dostal to co chce. Jakou cenu však zaplatí za nalezení pokladu a co všechno ztratí?

Piráti Skvělá, dobrodružná knížka s piráty! Dobrodružství v honbě za pokladem.
Já si knihu moc užila. Musím říct, že po všech romanťárnách byla tohle opravdu příjemná změna.

Kniha je vyprávěna z pohledu dvou ústředních postav. První je pirát Edward Tenner, kterého postupem času poznáváme blíž. Během příběhu jsem si ho opravdu hodně oblíbila. Ačkoliv to nebyl takový ten krvežíznivý pirát, prostě měl charakter.

A na druhé straně velitel britské lodě Henry Johnson, který sice plnil rozkazy, ale především, to byl chlap se srdcem na pravém místě.

Co mi vadilo bylo, že u jednotlivých kapitol nebylo označeno o jakou linku jde.
Co musím naopak pochválit, bylo grafické znázornění takeláže fregaty a tu nádhernou obálku!

Skvěle promyšlený příběh do posledního detailu. Napínavé dobrodružství, které Vás vtáhne do děje a nepustí až do konce knihy. V závěru knížky jsem trnula hrůzou, jak to všechno dopadne. Chvílemi to sice trošku připomínalo Piráty z Karibiku, ale vlastně mi to vůbec nevadilo, právě naopak.

Doufám, že to nebyla autorova poslední kniha, protože tohle bylo přesně podle mého gusta a já děkuji za úžasný pirátský příběh.

31.07.2023 4 z 5

Poznej & důvěřuj Poznej & důvěřuj Nena Tramountani

(SPOILER) Uf. Očekávala jsem skvělý příběh, jako to bylo u 1.dílu. Ale tady to nebylo ono.

Matylda mi strašně lezla na nervy. Svým chováním, jejím neustálými útěky, vypadalo to, jak kdyby byla rozpolcená a vůbec nevěděla co chce. Chápu, že když člověk zažije něco špatného v minulosti, tak ho to poznamená, ale tohle bylo šílené.

Anthony, tam už to tak hrozné nebylo. Líbilo se mi, jak v každém člověku viděl barvy

Před očima mi explodovaly barvy. Smaragd se setkal s mahagonem, nefrit s palisandrem a její ústa s mými.

Celkově se mi příběh začal trochu líbit v okamžiku, kdy ho Matylda přesvědčila, aby pokračovali v malování. Protože mu chtěla splnit sen. Nicméně, já z těch dvou necítila vůbec žádnou chemii. To Liv s Noahem to bylo jiné kafe.

Jako oddechovka ok, ale pro mě byl 1.díl Leť & Zapomeň prostě lepší.

Ale pochválit musím nádhernou obálku, ta je boží!

31.07.2023 3 z 5

Tiene minulosti Tiene minulosti Martina Domaničová

(SPOILER) I AB, IWH, IS. - April Blaková, bola jsem tu, prežila som.

Páni, netušila jsem, že mě může nějaký příběh, který je označen jako thriller, takhle strhnout.
To bylo něco. Dechberoucí příběh April, která přežila šílený útok sériového vraha. Neustále ji straší její stíny minulosti, démoni, kterých se ii po letech nemůže zbavit.

Upřímně, kdo by se jí divil? To bylo fakt peklo.

Má úžasné přátele. Rita byla správně trhlá a Trey byl takové zlatíčko.
A pak tu máme Daniela, terapeuta, který se nemůže přenést přes smrt své vlastní ženy, ale pak potká April a jeho život má zase světlejší okamžiky.
No a Danielova švagrová, tak ta se mi taky hodně líbila!

Postupem knížky se vlastně pomalu dozvídáme, co si všechno April musela přetrpět a no, není to pro slabé žaludky. Při čtení mi doslova běhal mráz po zádech, protože knížka je plná nebezpečí z minulosti. Ale nebojte, nezamrznete! :) Příběh má lehkou romantickou linku a taky nějaké ty erotické scény.

Vůbec mi nevadilo, že čtu ve slovenštině, stránky mi ubíhaly pod rukama a já hltala srdceryvný příběh zlomené ženy.

Jediné co bych vytkla je, jak jako Daniel, zjistil, kde je? Úplně mi to tam nesedlo, ale jinak vřele doporučuju! Děkuju autorce za skvělý byť mrazivý příběh.

31.07.2023 5 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

(SPOILER) Princezna Jen, si musí vzít prince z Turie, kterého nikdy neviděla. Probíhá válka a tehle sňatek by mohl být dobrým spojenectvím pro obě země. Bohužel však se při cestě do království něco zvrtne a oni jsou napadeni. Hrozba je obrovská a jen Jena může všechny zachránit, podaří se jí to?

Začátek knihy byl super, okamžitě Vás vtáhne do děje a vy chcete číst dál a dál. Ona si musí vzít prince, kterého nikdy neviděla, musí opustit své rodné království a ještě musí střežit své tajemství. Má na svých bedrech opravdu těžký úkol. Jenže! Na obzoru je velké nebezpečí.

Čekala jsem nadupanou fantasy, ale jsem trošku zklamaná. Možná mladší ročníky by to viděly jinak, na mě to bylo moc utahané.

Jednu dobu se všechno táhlo, hrdinka byla značnou část knížky sama a ani, když se objevili další lidé nebylo to o moc zajímavější.

Co se mi naopak líbilo, jak se postupem knížky naučila bojovat, užívat zbraně i magii. Byl na ní vidět velký pokrok.

Posledních 150 stran bylo za mě nejzajímavějších z celé knihy. Tam to za mě byla pořádná fantasy. Magie tryskala doslova z každé stránky, boje, tajemství, mágové, láska, zrada i intriky.
Líbil se mi taky princ z Turie - třeba jak učil svou sestru sebeobranu :D
Magie pout, které měla Jen byla také zajímavě vymyšlená.

Knížka mě úplně neoslnila, ale tak uvidím, třeba se mi to ještě rozleží a budu si chtít přečíst i pokračování.

23.07.2023 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

(SPOILER) Riley sní o tom, že jednoho dne bude stát na prknech Brodwaye. Dře, ale spíš se jí nedaří, do doby dokud nedostane práci v bistru prestižní školy, na kterou by ráda sama chodila, bohužel si to však nemůže dovolit. Seznamuje se s Julianem, který je slavný rocker. Ona se nechce zaplétat s muži, ale věnovat se svému snu. On se zase nechce znovu zaplést s holkou, která taky touží po slávě. Jenže hudba je nakonec ta, co je svede dohromady. Jenže média nikdy nespí, takže co všechno si bude muset Riley i Julian přetrpět?

, rodina hlavně ta kapelová ho v tom nikdy nenechala. A on jim to náležitě vrací.

Ethan - to je kapitola sama o sobě, jeho vtipným hláškám se směju ještě teď.

Riley - neskutečně statečná a ničím nezkažená holka, která si jde tvrdě za svým. Má úžasného bratra. A talent.

V knížce vidíme, jak je síla médií naprosto šílená. Udělají úplně z komára velblouda a ještě ke všemu zničí všem život.

Nebudu zastírat, Julian mě ke konci knihy hodně štval, rozhodl se věřit špatným lidem a vůbec choval se hloupě, jako idiot. Riley mi bylo hrozně moc líto.

Jejich muzicírování mě chytlo za srdce ke konci knihy mi ukápla i nejedna slza.

Ale konec dobrý, všechno dobré Tuhle knihu budu všem doporučovat, protože si to opravdu zaslouží. Ještě nikdy jsem necítila tolik hudby ze stránek jako při tomhle čtení.

Hudba je vášeň, je to intimita. Umí spojovat lidi, utkat mezi nimi neviditelné pouto.

23.07.2023 5 z 5