DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Tento příběh má všechny atributy a kouzla nadprůměrné detektivky.

21.03.2014 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Má první přečtená knížka co jsem se naučila číst. Pro mne to bylo kouzelné čtení, zábavné a zároveň i poučné. V nedávné době ji četla má dcerka a musím říci, že jsem se velice radá vrátila do svých dětských let.

19.03.2014 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Kocour Mikeš - naprosto úžasná knížka, kterou jsem hltala jako dítko školou povinné a u které jsem skoro ani nedýchala jak jsem byla vtáhnutá do děje. Pro mne jedna z nejhezčích dětských knížek.

19.03.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé a poutavé čtení o Žítkovských bohyní. Přiznám se, že jsem o jejich existenci do té doby nevědela. Nevím jak správně popsat všechny mé pocity, které mě při čtení provázely. Co mi trochu vadilo bylo prolímání dějě se zprávami ze spisů StB. Jinak to ale bylo působivé, napínavé až strhující, ale zároveň i velice smutné, drsné a děsivé.

07.03.2014 4 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Mé úplně první setkání s Deaverem když pominu Sběratele kostí, kterého jsem ale viděla zfilmovaného. Pro mne to první setkání bylo napínavé, plné překvapení, ale místy i zbytečně překombinované.

05.03.2014 5 z 5

Naprosto úchvatné čtení. Krásné, podnětné, dojímavé a k zamyšlení. Svou lehkostí a pohodou, úsměvným pohledem na život pohladí po duši.

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tato kniha je rozhodně lepší než Hypnotizér, alespoň z mého pohledu, ale úplná bomba to zase není. Uvidím co další knihy od těchto autorů.

05.03.2014 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha je vcelku čtivá. Jsem však mírně zklamaná asi jsem po všem co jsem o této knize četla a slyšela očekávala více. Co mě nejvíce rozčarovalo byl místy chaotický a zbytečně překombinovaný děj.

05.03.2014 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Na Vzkaz v láhvi jsem se moc těšila. Opět je tu zajímavý příběh nám již známé trojice detektivů s dalšími postavami s dokonale vybroušenými povahami. Nechybí zde humor, děj má spád a je napínavý od začátku až do posledního řádku. Olsen pro mne začíná být nejzajímavějším autorem severských detektivek.

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První setkání s Jussi - Adler Olsenem. Musím říci, že setkání velmi pozitivní. Strhující, neobyčejně poutavý děj je napínavý až do úplněho konce.

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Po první knize - Žena v kleci jsem okamžitě sáhla i po tomto kriminálním románu. Zabijáci mají strhující děj, oddělení Q a trojice různorodých vyšetřovatelů je naprosto okouzlující. Četla jsem to jedním dechem a musím přiznat, že mě až mrazilo k jaké ďábelskosti a nelidství jsou někteří jedinci schopni přistoupit.

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Po přečtení knihy Les oběšených lišek jsem se na tuto knihu moc těšila. A opět mě to nezklamalo. Velice čtivé, báječný humor. Já jsem se bavila a moc. Hlavní hrdinka je naprosto úžasná a vše nakonec zvládne s noblesou jí vlastní. Nádherné počteníčko.

04.03.2014 5 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Mé první setkání s autorem. Zpočátku mi trvalo než jsem se do knížky začetla, ale pak to nemělo chybu. Je to naprosto pohodové čtení s nádherně vylíčeným popisem života v drsné, ale krásné finské přírodě.

04.03.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tak tentokrát to bylo i dost kruté, ale nechybí tomu napětí a jakési tajemno. Předčilo to i Pentagram, který byl do této doby pro mne nejlepší z celé serie. Akorát mi už trochu začíná vadit taková ta zbytečná překombinovanost závěrů, a to nejen tady ale téměř ve všech jeho knihách.

03.03.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První díl serie, krerý jsem četla až po Nemesis, Spasiteli, Pentagramu. Je to škoda, protože až nyní jsem se dozvěděla proč má vlastně problémy s alkoholem. Četlo se to opět velice lehce, je to poutavé, napínavé i mrazivé zároveň.

03.03.2014 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

S chutí přečteno, dá se říci, že skoro jedním dechem, zatím asi nejlepší co jsem od Jo Nesbø četla. Pocitu jisté překombinovanosti v závěru jeho detektivek se však nemohu zbavit.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Děj mě zase vtáhnul, škoda jen, že autora čtu napřeskáčku, přeci jen by bylo lepší číst jeho detektivky z této serie popořadě. V určitých slouvislostech, byť zanedbatelných na sebe navazují. Ale Harry Hole mě baví čím dál tím více.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Autor mi skutečně sedí, kniha je opět velice čtivá.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Opět velice strhující děj, kniha mě opět velice bavila, ale konec mi přišel totálně nelogický a silně překombinovaný.

03.03.2014 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

První knížka, kterou jsem od Jo Nesbøho četla. Velice působivé čtení , napínavé od začátku až do konce a Harry Hole mi naprosto sedl.