DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

Jsi můj král (dvojkniha 1. a 2. díl) Jsi můj král (dvojkniha 1. a 2. díl) Jan Bauer

Karla IV. císaře římského a krále českého, ctím jako slavnou historickou postavu a největší osobnost českých dějin. Ó jak my bychom ho v těchto dnech v našem českém státě potřebovali! Proto jsem se zájmem začala číst knihu o jeho začátcích coby patnáctiletého klučiny až do jeho zvolení císařem římským. Co k románu říci. Smyšlenky jak určité věci mohly a nemusely být, ve mě zanechaly rozpaky a tak jsem z knihy spíše rozladěná nežli naladěná. Každopádně pokud hledáte historický příběh, kniha je velice čtivá a poutavá místy i napínavá, tak se vám bude příběh o Karlu IV. a jeho tajemném dominikánském mnichovi a papežském agentovi Pavlovi určitě líbit.

14.05.2021 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

S obrovským očekáváním jsem se do knihy pustila, ale v první třetině knihy mě příběh dvou bratrů moc neoslovil, nebyla jsem schopna se do příběhu začíst. Nakonec jsem knihu dočetla, ale nijak zvlášť mě neoslovila. Bylo to drsné až šílené čeho všeho byli bratři schopni.

03.05.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Čtení úžasné. Někdo tady psal, že všechny postavy v románu byly zapšklé, nepřející, pesimistické. Nemyslím si, že všechny, některé si v tom beznadějném čase života velmi tvrdého až surového s osudy pohnutými, dokázaly najít i kousek radosti. My žijící v současné době, mající v podstatě všeho nadměrně si jen těžko dovedeme představit jak krutá doba to byla.

13.01.2021 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Přečteno díky čtenářské výzvě a musím říct, že se mi to líbilo. Ve škole mě to sice dvakrát nenadchlo, ale po letech jsem si to s chutí přečetla.

13.01.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Co ke knize říci? Opět úchvatné, velice napínavé čtení s vybroušeným stylem a do detailu propracovaným dějem. Kdo máte rádi Roberta Brynzu určitě s přečtením této detektivky neváhejte.

07.01.2021 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Zase to bylo parádní čtení. Napínavé, zajímavé a hlavně se čtenář konečně dozví kdože to je vlastně ten tak trochu tajemný Asad.

16.10.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherně napsané, popis událostí a vykreslení jednotlivých postav naprosto bravurní. Je to hrozně smutné, ale obrovsky poutavé, četla jsem jedním dechem.

09.06.2020 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Neurazila, ale nenadchla...

18.05.2020 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět naprosto napínavý, dechberoucí a do nejmenších detailů propracovaný děj, který Vás doslova přiková do křesla a nechává vás unášet na vlně vlastní intuice, instinktu a obrazotvornosti.

23.06.2019 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Zajímavý děj. Krásně napsané i popsané a tím pádem velice čtivé. Autorka dokáže čtenáře zaujmout jak vyšetřováním samotných vražd tak poutavým popsáním charakterů jednotlivých postav.

16.05.2019 5 z 5

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Ne ne ne a ne! Vůbec, ale vůbec se mi to nelíbilo, vyprávění mi nesedělo. Dočetla jsem to pouze silou vůle a to jen díky čtenářské výzvě. Nechápu jak to může mít tak vysoké hodnocení. Přijde mi to jak dílo nějakého maniakálního umělce anebo zpověď alkoholika a ne jako dílo tolik opěvovaného a uznávaného B. Hrabala. Autor nebude mým oblíbeným spisovatelem, to už vím s jistotou. A to i přesto, že jeho zfilmované Postřižiny, Ostře sledované vlaky nebo Slavnosti sněženek miluji.

04.03.2019 1 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

To byla nádhera, to pohladilo po duši. Překrásně líbezně napsané moc pěkně povyprávněné s obrovskou dávkou životní moudrosti, velkorysosti a neutuchajícího optimismu. Sny by si člověk měl plnit a nejen o Vánocích.

12.02.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

První kniha od Patrika Hartla, kterou jsem četla a za mě byla moc pěkná, krásně a poutavě napsaná svým způsobem i napínavá jak příběhy čtyř kamarádů dopadnou. Určitě sáhnu i po dalších knihách tohoto autora.

05.02.2019 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Pamatuji se když jsme ji četli ve škole, působila na mne pochmurně až děsivě, nyní přečteno znovu a pocity mám podobné, je plná bolesti a bezradnosti.

22.01.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět velice čtivé. Moc dobrý příběh a důsledně vypracovaný děj. Propracování jednotlivých postav bylo perfektní a vůbec mi nevadilo, že pachatel byl odhalen zhruba v polovině knihy.

20.01.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jedním dechem jsem četla Dívku v ledu a za mě naprosto úžasná četba. Mělo to vše co by správná detektivka měla mít. Napětí bylo na každé stránce a závěr strhující.

15.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Za mě jasných pět hvězdiček. Zase jsem ani nedutala a nechávale se unášet skvěle čtivým, strhujícím příběhem i když tentokrát hodně drsným s opravdu chladnokrevným a bezcitným přístupem pachatelů k obětem.

15.01.2019 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Pohodička ke kafíčku a k pousmání, bylo to přijemné čtení, které dokázalo odreagovat od starostí všedních dnů.

11.10.2018 3 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Tak má oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Bylo to úžasně čtivé, velmi zajímavé, obrovsky napínavé a naprosto originální.

06.10.2018 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Naprosto ve všem souhlasím s Lenc. Jak autorku "žeru" zde to bylo určité zklamání. Jako vždy je knížka velice čtivá, ale mluva vyšetřovatele mi byla nepříjemná a lezla dost na nervy. Co mi též vadilo a svým způsobem i rušilo dobře se rozjíždějící příběh bylo vkládání novinových článků a emailů hlavních hrdinů. Rozuzlení vcelku originální, ale dost překombinované.

17.06.2018 3 z 5