Dejf_ano Dejf_ano komentáře u knih

Anarchokapitalismus Anarchokapitalismus Urza (p)

Knihu považuji za velmi povedenou a rozhodně obsahuje pokud nic zajímavé myšlenky. Například ve školství s ankapem naprosto souhlasím. Pokud si dáte tu práci a nastudujete si i rakouskou ekonomickou školu o které Urza často mluví zjistíte, že věci v knize opravdu dávají smysl (alespoň na teoretické úrovni).
Knížku bych například dal k dispozici i ve školách, aby si děti v případě zájmu mohli stát kriticky a nestraně posoudit z více pohledů.

18.02.2020 5 z 5

Pokracovani pribehu z knihy My deti ze stanice ZOO se mi libilo. Je pravda, ze prvni dil pusobi vic na emoce a tady se jedna spis o stripky ze zivota divky, ktera se nikdy nedokazala zbavit drogove zavisloti.
Je zde, ale krasne videt fakt, ze pokud clovek ma dostatecne financni prostredky, ktere Christiane prinesla puvodni kniha a film, dokaze i narkoman zit relativne dlouho a normalne. Nejvetsi zhouba je prave to, ze drogy jsou nelegalni a drahe, takze vetsinu narkomanu zabije prave shaneni penez na dalsi davku, coz bylo v prvni knize hezky videt.
Represe nicemu nepomaha, kdyby doslo k legalizaci drog a jejich ceny by byly rozumne ubylo by i umrti narkomanu jako v pripade Christiane.

10.02.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Po 16 letech jsem se vratil do Berlina 70.let mezi mladez, ktera propadla heroinu. Po tech letech je pribeh porad zajimavy a je skvele jak ho clovek driv vnimal vice s pohledu Christiany a dnes je schopen ho posoudit ze strany jeji matky. Nicmene jsou tam krasne videt veci, jak boj proti drogam nevede nikam a nakonec pouze informovanost vitezi. Pekna knizka.

06.02.2020 4 z 5

Mýty ve vzdělávání (o škodlivosti některých zaběhaných představ o učení, škole a výchově a cestách, jak je překonat) Mýty ve vzdělávání (o škodlivosti některých zaběhaných představ o učení, škole a výchově a cestách, jak je překonat) Jana Nováčková

Dalsi z knizek o vzdelani, ktera by nemela zapadnout. Pani Novackova nastinuje moznosti jak svobodu uceni aplikovat v ceskem skolstvi. Pokud se myslenka bude sirit, muzeme se urcite dockat zmeny.

02.02.2020 5 z 5

Svoboda učení Svoboda učení Peter Gray

S myšlenkou v knize se osobně ztotožňuji. A doporučuji přečíst každému, kdo je ochotný být objektivní a naslouchat možná jinému názoru. Určitě by si knihu měl přečíst každý rodič, budoucí rodič, dítě, učitel a prostě kdokoliv Vás napadne :)

31.01.2020 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Oproti prvnímu románu z mého pohledu maličko slabší. Každopádně pořád dobře čtivé a téma zajímavé až děsivé.

26.01.2020 4 z 5

Informační válka Informační válka Karel Řehka

Zajimava kniha od cloveka, ktery vi o cem mluvi. Zaroven postavena na faktech a peakticky zkusenostech. Dalsi kniha, ktera by mela patrit do povinne cetby.

13.01.2020 5 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Musim priznat, ze kniha me velmi zaujala a odhalila mi mnoho aspektu osobnosti Vaclava Havla. Autor pana prezidenta nijak neprikrasluje a ukazuje ho se spatnymi i dobrymi strankami. Tleskam tomuto vytvoru a opravdu takovato postava v soucasne dobe v Cechach chybi a doufam, ze ji brzo najdeme znovu.

24.12.2019 5 z 5

Jack Rozparovač: Rozluštěné tajemství Jack Rozparovač: Rozluštěné tajemství Paul H. Feldman

Autor v knize přináší fakta a z mého pohledu i řadu vlastních dojmů a identitě Jacka Rozparovače. Vzhledem k tomu, že jsem pracující člověk nemám dostatek času abych si ověřil pravost jmenovaných zdrojů a proto pro mě bude totožnost Jacka Rozparovače nadále pouze jedna z možností. Ti z Vás, kteří autorovi uvěří celou knihu naleznou kýžené rozluštění této staré záhady vraha z whitechapelu. Pěkné čtení.

10.11.2019 3 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Pro fanoušky vetřelce parádní knížka

09.09.2019 5 z 5

Corleone Corleone Mario Puzo

Kmotr je naprostá klasika a tento prequel pro něho konkurence skutečně není. Rozhodně, ale setkání s postavami, které člověk považuje spíš za staré známé je příjemné. Rozhodně nepovažuji za problém, že knížka se čte jako film, naopak jí to dává zvláštní kouzlo.

20.05.2019 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Styl psaní pana Kmenty jsem už komentoval, jeho styl je velmi poutavý a čtivý. Jednoduše se mě dobře čte.
Opravdu z této knihy mrazí a to neodhaluje zdaleka všechno a v takových detailech jaká nejspíš bude skutečnost. Knihy pana Kmenty bych doporučil každému, kdo se chce seznámit nejen s politickou situací v naší republice po revoluci, ale i v současné době. Rozhodně každý, kdo chodí k volbám by měl mít alespoň představu o lidech, kteří nám slibují hory doly.

04.05.2019 5 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Možná jsem čekal, trochu propracovanější systém cvičení, ale jinak good :)

02.05.2019 3 z 5

Bláto, pot a slzy Bláto, pot a slzy Bear Grylls (p)

Bear Grylls je neskutečný sympaťák. Když jsem poprvé viděl jeho pořad Nutné k přežití okamžitě mě uchvátil a všechny díly jsem shlédl na vysoké škole několikrát. Když jsem objevil jeho autobiografii hned jsem věděl, že ji musím přečíst.
Vůbec jsem se nezklamal BG velmi jednoduchým jazykem, přitom poutavou, vtipnou a čtivou formou vypráví zásadní události svého života. I na stránkách knihy dokáže neskutečně motivovat. Stačí se zvednout a víte, že po přečtení dokážete cokoliv. Naprostá paráda !!

29.04.2019 5 z 5

Železné ambice - Co jsem se naučil od muže, který ze mě udělal šampiona Železné ambice - Co jsem se naučil od muže, který ze mě udělal šampiona Mike Tyson

Propojení mafie a boxu, které je v knize popsáno je velmi zajímavé téma a dotváří celý obraz historie boxu a považuji ho za velké plus.
Už v době kdy jsem četl Zabijáci a gentlemani v ringu a knihu od Teddyho Atlase, mě osobnost Mike Tysona nebyla sympatická. Tyson byl rozhodně skvělý boxer, ale jako člověk to je jiná písnička. Kniha mapuje jeho vztah Mike Tysona s Cusem a ukazuje, že byl v podstatě kopií svého učitele a mentora. Po přečtení je jasné, kde se vzala osobnost Mikea Tysona, který se nikdy nevzpamatoval ze smrti Cuse D"Amanta. Doporučuji přečíst!!

19.04.2019 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Hodnotit knihu je opravdu těžké. Líbí se mi styl jakým pan Kmenta píše, ale obsah ? Kdyby byla pravda jenom polovina už to stačí, aby Andreje Babiše žádný člověk se selským rozumem nevolil. Knížku by měl přečíst každý kdo pana Babiše chvalořečí jaký je to super člověk.

31.03.2019 5 z 5

Chobotnice - příběh sicilské mafie Chobotnice - příběh sicilské mafie Jaroslav Bouček

Velmi dobrá knížka průřezem historie sicilské mafie od jejího vzniku až po začátek 80 let minulého století. Autor nejenom popisuje osudy mafiosů a státních činitelů, kteří jím zkřížili cestu, ale zároveň nás seznamuje se strukturou a mafie jako celku a jejích zvyklostí jako například přijetí nových členů. Rozhodně doporučuji každému koho téma organizovaného zločinu oslovuje nebo zajímá.

27.03.2019 5 z 5

Další případy Sherlocka Holmese Další případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Postava Sherlocka Holmese je sama o sobě legendární, když připočítáme atmosféru Anglie a například fakt, že Holmes a Dr. Watson si jako dlouholetí přátelé vykají nemůžeme jinak než chválit a knihu doporučit dál.

16.03.2019 5 z 5

Lov vlka Lov vlka Ralph Pezzullo

Další příjemná návštěva do světa a života SEAL team six. Opět se knížka velmi dobře četla a její děj byl svižný a akční. Nicméně Lov Šakala působil celkově lépe proto za čtyři hvězdy.

12.02.2019 4 z 5

Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Mark Bowden

Velmi dobře napsaný příběh o událostech v Mogadišu. Bitva je popsána velmi syrově a například cesta s Blackburnem na základnu je nekonečná, zatímco ve filmu zabere asi 3 minutky. Pro filmové fanoušky určitě film je brilantní, ale knižní předloha ho převyšuje. Pro větší zájem doporučuji knihu Seal team six od Howarda Wasdina, který bitvu popisuje z pohledu vojáka Seals, kteří byli součástí konvoje a o kterých je v knize jen malá zmínka a ve filmu se vůbec neobjeví.

08.02.2019 5 z 5