Dejf_ano Dejf_ano komentáře u knih

☰ menu

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Při čtení biografie Davea Grohla jsem si opět uvědomil, jak je důležité číst knihu ve správný čas. Téměř dva roky čekala v knihovně a rozhodně se to vyplatilo. Knížka je napsána velice čtivou a zábavnou formou a pro posluchače nebo fanouška Foo Fighters určitě skvělá volba. Hned po dočtení knihy jsem si poslech znovu album Nevermind od NIrvany, což příběh podtrhlo. Opravdu dokonalé a určitě se ke knize v budoucnu rád vrátím.

02.04.2024 5 z 5


Web ostrý jako břitva Web ostrý jako břitva Jan Řezáč

Pro mě osobně první vhled do problematiky webdesignu. Jak se ukázalo, kniha je z velké části o PR a marketingu, což mě mile překvapilo. Dobrý odrazový můstek pro další studium tvorby webu a marketingu vůbec, jelikož je kniha velmi dobře zdrojována.

11.03.2024 5 z 5


Jak na triatlon Jak na triatlon Petr Vabroušek

Jedná se o soubor článků a jak bylo zmíněno níže často se informace opakují. Nicméně jsou zde zajímavé typy pro začátečníky jako jsou přechodové tréninky, tipy při plaveckém tréninku nebo specifický nácvik depa mezi jednotlivými disciplínami.

06.03.2024 4 z 5


Technologie stavby vozovek Technologie stavby vozovek Jan Zajíček

Pro nastudování knihy, pochopení problematiky a následnou aplikaci v praxi jsou třeba dny a roky práce.

21.02.2024 5 z 5


Městské inženýrství nejen pro městské inženýry Městské inženýrství nejen pro městské inženýry kolektiv autorů

Kniha svým názve, a popisem napovídá jaké je její téma a přesně to je splněno na 100%. Je potřeba říct, že i přes to, že se jedná o technickou literatura, kniha je napsána čtivě a poutavě. I člověk, který není z oboru stavebnictví, může témata lehce navnímat.

13.02.2024 5 z 5


Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Velmi dobrá a čtivá kniha. Na jedné straně příběh poručíka Dunbara s dobrým koncem, který leží ve stínu událostí, které mají na svědomí bílí muži, kteří dorazí do pevnosti.
Román i film stojí za přečtení a zhlédnutí.

01.02.2024 5 z 5


Poprvé tátou - Průvodce pro novopečené tatínky Poprvé tátou - Průvodce pro novopečené tatínky Benoit Le Goëdec

Kniha obsahuje řadu zajímavých a jednoduchých tipů jak lépe zvládat nové náročné období v životě budoucího rodiče.

22.01.2024 5 z 5


Soumrak rytířstva Soumrak rytířstva Jiří Kovařík

Závěrečný díl historické tetralogie v podání pan Kovaříka byl opět vynikající. Každý díl je lepší možná i z důvodu, že si každou následující stránkou zvykáte na vyprávěcí styl autora. Rozhodně stojí za zvážení pokračování četby navazující sérií.

19.01.2024 5 z 5


Čas stoleté války Čas stoleté války Jiří Kovařík

I třetí díl si bezpochyby zaslouží plný počet bodů. Vyprávění shrnující dění během stoleté války v Evropě je napsáno velmi záživnou a čtivou formou. Mezi všemi příběhy bych rozhodně vyzdvihl osudy Johanky z Arku a navazující osudy Gillese de Rais, který byl opravdu vynikající. Opět mohu pouze doporučit.

18.12.2023 5 z 5


Umění odolnosti Umění odolnosti Ross Edgley

Opravdu velmi povedený kousek knihy, respektive výkon, který Ross předvedl. Jak jinak ukázat, že lze provést nepředstavitelné než vlastním příkladem. Jak bylo zmíněno níže, jedná se o soubor vědeckých poznatků, které jsou opřeny o zkušenosti sportovců a ověřeny jedním neskutečným výkonem v podobě obeplavání Velké Británie. Můj názor je ten, že v knize může každý člověk najít alespoň malý kousek inspirace, který může ve svém životě aplikovat.

06.12.2023 5 z 5


Smrt a život amerických velkoměst Smrt a život amerických velkoměst Jane Jacobs

Osobně rozumím tomu, že v době vydání knihy způsobila Jane Jacobs velký rozruch. Její myšlenky určtitě museli být velmi kontroverzní a unikátní a čemž svědčí i velká popularita této knihy.
Bohužel mě příliš nenadchla forma, jakou je kniha napsaná což je zvláštní, protože v případě Ekonomie měst jsem tento problém nezaznamenal.
Je smutné, že problémy o kterých autorka píše jsou stále aktuální a pořád je velká většina, která se stále nepoučila z chyb minulosti. Jsou samozřejmě i jisté vlaštovky zlepší, které mluví o těchto problémech a čest jim.

23.11.2023 3 z 5


Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Obsahuje řadu zajímavých a podnětných myšlenek. Je s podivem,že morálku a hodnoty o kterých píše člověk z 2.století jsme stále jako společnost neobjevili a nevzali za své ani dnes.

31.10.2023 5 z 5


Grafická prezentace architektury Grafická prezentace architektury Jindřich Svatoš

Kniha se přesně věnuje grafické prezentaci vlastní práce, přesně jak napovídá její název. Jedná se o skvělou kuchařku, která vás krok za krokem provede vyjádřením vlastních myšlenek jejich předvedením investorovi případně dalším účastníků. Není chyba mít tuto knihu ve vlastní knihovně.

30.10.2023 5 z 5


Rytířská krev - Rytířské bitvy a osudy II. 1208-1346 Rytířská krev - Rytířské bitvy a osudy II. 1208-1346 Jiří Kovařík

Osobní pocit je takový, že druhý díl tetralogie je lepší než ten předcházející. Pokud bude mít celá série vzestupnou tendenci má se čtenář na co těšit. Velice se mi líbily kapitoly věnované Přemyslu II. Otakaru a Janu Lucemburskému. Nutno dodat, že Jan Lucemburský na mě působil jako velmi sympatický panovník, který byl věrný rytířským ctnostem. Naproti tomu v hodinách dějepisu jsem tento pocit vůbec neměl, kde s poutavé historie žák dostane pouze nudnou bramboračku :)

19.10.2023 5 z 5


Jak vnímat architekturu Jak vnímat architekturu Steen Eiler Rasmussen

Krásný vhled do oboru architektury a toho jak je možné toto nádherné řemeslo vnímat. Určtitě vřele doporučuji každému, kdo se chystá ke studiu architektury nebo pouze chce začít vnímat své okolí jinou perspektivou. Steen Eiler Rasmussen se v knize věnuje podobné problematice, kterou v dnešní době u nás zkoumá například Adam Gebrian.

06.10.2023 5 z 5


Meč a kříž Meč a kříž Jiří Kovařík

Kniha faktu, která je velice čtivě napsána. Kéž by hodiny dějepisu vypadaly tímto způsobem. Těžko hledat nejlepší kapitolu, kniha jakoby postupně gradovala a jednotlivé příběhy se více či méně prolínaly.

29.09.2023 5 z 5


Stavba měst podle uměleckých zásad Stavba měst podle uměleckých zásad Camillo Sitte

Úžasná retrospektiva. Je velice poučné podívat se 100 let zpátky a zjistit jaká témata byla palčivá ve veřejném prostoru. Mnohdy zjistíme, že problémy, které se začali objevovat v 19. a 20. století jsem nebyly schopni doposud vyřešit spíše naopak.
Velmi poučné pro všechny komu není lhostejný veřejný prostor.

20.09.2023 5 z 5


Ekonomie měst Ekonomie měst Jane Jacobs

Kniha nabízí řadu myšlenek k zamyšlení a retrospektivní pohled na řešenou problematiku. V roce 2023 jsou myšlenky z knihy zformovány před více než 50 lety a každý se může zamyslet, v čem se autorka mýlila nebo nemýlila.
Za mě nejzásadnější myšlenka je ta, že "hospodářský růst země (města) závisí na vlastní práci obyvatel". V dnešní době opět tolik diskutované téma přerozdělování a podobně. Zároveň tuto myšlenku autorka opírá o velmi obsáhlou a logickou analýzu.

15.09.2023 4 z 5


Architekti SIAL Architekti SIAL Rostislav Švácha

Krásná publikace, která čtenáře seznámí se zajímavými architekti a techniky, kteří prošli samotným SIALem nebo Školkou. Několik rozhovorů je velmi poutavých a zajímavých.
Opět se potvrzuje, že SIAL a vše kolem pana Hubáčka a Masáka by v jiné době mohl být světoznámý unikát. To co tito stavaři dokázali navzdory minulému režimu je úžasné.

07.09.2023 5 z 5


Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

V knize jsem se poprvé potkal s tím, že chronické zánětlivé autoimunitní onemocnění není nemoc, ale pouze projev vnitřní nerovnováhy v těle. Nejvíce povzbuzující je to, že když dnešní medicína nezná cestu, jak se této nerovnováhy zbavit neznamená to, že by byla nevyléčitelná. Kniha vám může dát naději a možná novou energii se skutečně uzdravit.

Opravdu bych chtěl za svého života zažít, že tento přístup bude standardem v našem zdravotnictví.

06.09.2023 5 z 5