Jak vnímat architekturu

Jak vnímat architekturu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319294/bmid_jak-vnimat-architekturu-FkV-319294.jpg 4 5 2

Kniha Jak vnímat architekturu z roku 1959 patří mezi autorovy nejslavnější tituly. Jde o přístupný, ale hutný text, který lze vnímat v analogii k fenomenologickým přístupům k umění, aniž by zde šlo o přímočarý vliv. V sérii přednáškových esejů se Rasmussen zaměřuje na elementární složky architektury jakožto zkušenosti: objemnosti a dutosti, tíže a lehkosti, hrubosti a hladkosti, barevných ploch a teploty barev apod. Kniha se obrací k širší kulturní veřejnosti, ale nepochybně se uplatní i ve výuce architektury i dalších uměleckých a kunsthistorických oborů.... celý text

Dejf_ano
06.10.2023 5 z 5

Krásný vhled do oboru architektury a toho jak je možné toto nádherné řemeslo vnímat. Určtitě vřele doporučuji každému, kdo se chystá ke studiu architektury nebo pouze chce začít vnímat své okolí jinou perspektivou. Steen Eiler Rasmussen se v knize věnuje podobné problematice, kterou v dnešní době u nás zkoumá například Adam Gebrian.

martin9134
03.07.2019 4 z 5

Kniha shrnující to, co všechno můžeme na architektuře vnímat. Mnoho lidí by podle názvu řeklo, že čtenářovi vnucuje pohled na architekturu, není tomu ale tak. Ke čtení doporučuji být na internetu a dohledávat si popisované stavby, ne vždy jsou doplněny obrázky. Tento kousek od Rasmussena je vhodný zejména pro zájemce studia architektury, nový pohled na svět budov ale poskytne i laikům.

Autorovy knížky

Steen Eiler Rasmussen