Web ostrý jako břitva

„Webdesign není jednoduchý, jen podceňovaný. A právě nadešel čas to změnit. Napsal jsem totiž první českou knihu o návrhu webu. Začínajícím webdesignerům ukáže cestu, zkušeným doplní mezery a zadavatelům ušetří statisíce za špatně navržený web nebo nesmyslný tendr.“ Zastavme perpetuum mobile na mizerné weby. I zkušenější webdesigner občas podlehne Dunning-Krugerovu efektu. Tedy „netuší, že netuší, že netuší“. Zadavatelé omezí výběrové řízení na grafiku hlavní strany a výsledek hodnotí jako líbí/nelíbí. Kniha Web ostrý jako břitva to změní. A pomůže oběma stranám najít společnou řeč. Webdesigneři - po přečtení knihy budete rozdýchávat ztrátu iluzí o webdesignu. Ale zamyšlení nad svým procesem návrhu a doporučená literatura v každé kapitole vás vystřelí na dráhu úspěšného webdesignera. Inspirujte se tipy, které jsem sbíral 10 let. Technika WBS usnadní nacenění webu, začnete brát vážně projektový trojimperativ a k návrhu přiberete metody Zlatých kruhů, Design studia nebo See-Think-Do framework. Sepsal jsem svůj rámec pro návrh webu, který vás provede malou zakázkou i projektem za statisíce. Webdesigneři, grafici, analytici, kodéři a copywriteři tak lépe pochopí kontext své práce v týmu a celém procesu. Zadavatelé projektů - ujasníte si obchodní strategii, vlastní branding a archetyp značky. Lépe pak internetovou prezentaci zasadíte do svého marketingu a připravíte dokonalé podklady pro webdesignera. Dozvíte se, proč příprava webu trvá déle než 3 měsíce a jak nastavit projektový rámec. Hodnocení webu změníte z posuzování grafiky na měření KPI a snížíte rizika, která by váš projekt ohrozila. Navrhuje vám webdesigner uživatelský výzkum a vám to připadá zbytečné? Díky knize si i jako laik snadno ověříte, že váš dodavatel odvádí profesionální práci. A stačí k tomu jen pár kapitol, které vám dají potřebný rozhled. Recenze: https://www.zdrojak.cz/clanky/rezacuv-web-ostry-britva/ https://www.cevelova.cz/web-ostry-britva/ https://www.martindomes.cz/recenze-knihy-web-ostry-jako-britva/...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221256/big_web-ostry-jako-britva-PJz-221256.jpg 443

Kniha Web ostrý jako břitva

amaenium

Nejsem webdesignér, ale v rámci osobního rozvoje a zájmu o tvoření webových stránek jsem se dostala k této knize. A i když se primárně nevěnuji tvorbě webdesignu, kniha mě - řekla bych i obecně, ale zároveň úderně - provedla tímto oborem a ukázala, jak přesně by se dala tvorba webu rozkouskovat do jednotlivých pasáží, a co všechno ty jednotlivé pasáže vlastně obnáší.
Kniha mi poskytla několik důležitých tipů a návodů, které se dají svým postupem aplikovat i na jiné projekty a tudíž mi velmi pomohou v organizaci mých vlastních projektů.
Ač jsem měla knihu půjčenou z knihovny, je to dílo které se chystám pořídit si i do vlastní knihovny. Přínosná kniha.

Tyrkysová
22.10.2019

Celá kniha je nádherně zpracovaná. Obsahuje množství milých a vtipných ilustrací, doplňujících poznámek a postřehů i odkazů na další literaturu, kterou si můžete prostudovat. Díky komplexnímu pohledu je vhodná jak pro začínající web developery / designéry, tak zadavatele a i mnohý zkušený praktik zde jistě najde pár užitečných podnětů, díky nimž bude moci svoji práci zase o něco zkvalitnit či posunout dál.

daliboroslav
28.05.2019

Kazdy kdo jen trochu dela s webem by si ji mel precist.

angloumene
14.04.2019

Web ostrý jako břitva má tu smůlu, že v mezičase vyšlo Vlachovo Na volné noze. To nabízí ucelenější pohled na to, jak se stát profesionálem ať už v jakémkoliv oboru. Samozřejmě zde zbývá prostor zaměřený přímo na webdesign, ale ani tady autor nezachází příliš hluboko.

Celkově Web ostrý jako břitva hodnotím jako podařený, nádherně zpracovaný a s řadou zajímavých postřehů. Bohužel (nebo možná naštěstí) došlo v rámci tohoto tématu k celkovému posunu dostupné literatury a tím pádem kniha trochu zastarala.

xsmejky
19.07.2017

Užitečná kniha, která pomůže jak začínajícím web developerům tak i zadavatelům. Zkušenější lidé z oboru určitě najdou pár užitečných poznámek kolem a nebo jim to aspoň pomůže se zaměřit trochu víc na jiné části webů, kterým před tím nepřikládali takovou váhu. Kniha určitě stojí za přečtení.

toulava
05.07.2016

Ač nejsem z IT, tak se mi kniha líbila. Design byl přijemný a celkově byla kniha přistupná i laikům. Naučila jsem se něco nového a také jsem se přiblížila k procesu vyrábění webových stránek. :)

jakub2696
30.12.2015

Prepracovaná kniha ku ktorej sa budem urcite este vraciať.

Barbara02
27.09.2015

Za přečtení stojí.Jen, dost neprakticky mi přišel formát, provedení knihy. Přišlo mi, že se často autor opakuje a ta kniha by se dala o dost zkrátit. Často byly víc zajímavější doplňující popisky po stranách, než celá strana, kerá obsahovala vlastně totéž, ale strašně košatě :-).