Dejf_ano Dejf_ano komentáře u knih

Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Mark Bowden

Velmi dobře napsaný příběh o událostech v Mogadišu. Bitva je popsána velmi syrově a například cesta s Blackburnem na základnu je nekonečná, zatímco ve filmu zabere asi 3 minutky. Pro filmové fanoušky určitě film je brilantní, ale knižní předloha ho převyšuje. Pro větší zájem doporučuji knihu Seal team six od Howarda Wasdina, který bitvu popisuje z pohledu vojáka Seals, kteří byli součástí konvoje a o kterých je v knize jen malá zmínka a ve filmu se vůbec neobjeví.

08.02.2019 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Romány o zaklínačovi jsou díl od dílu lepší. Všechny známé postavy až už Geralt, Marigold a další ustoupili na dráhu řekněme vedlejších postav a udělali prostor hlavní dějové linii, ale rozhodně jim to neubralo vůbec nic. Naopak charaktery jsou stále propracovanější a člověk je vnímá jako staré známe :)

02.02.2019 5 z 5

Solární energie pro váš dům Solární energie pro váš dům Karel Murtinger

Přehledná a dobře napsaná knížka, která seznámí člověka se základy ohledně využití solární energie.

27.01.2019 5 z 5

Leonardův skicář Leonardův skicář Leonardo Da Vinci

Tak nějak rozporuplné pocit, na jedné straně několik zajímavých myšlenek a poznatků na straně druhé spousta informací na jednou. Rozhodně kniha nedrží citát Leonarda da Vinci ,, Jednoduchost, nekonečná dokonalost "

23.01.2019 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Jediný román Emily Jane Brontëové, považován za jedno z nejvýznamnějších děl anglické literatury. Podle mě měli tehdejší kritici pravdu, když dílo nebylo dobře přijato. Jen proto, když je něco považováno za klasické dílo neznamená to, že je hned super. Hlavní postavy jako rozmazlená Kateřina nebo věčně nakrknutý Heathcliff nejsou ničím sympatické ani zajímavé. Postavy jsou každou chvíli uražené jenom proto, že vedou konverzaci s někým jiným. Pokud knihu nepřečtete určitě o nic nepřijdete :) Tak teď do mě fanoušci Větrné Hůrky a Drozdova :)

23.01.2019 2 z 5

SEAL Team Six SEAL Team Six Howard E. Wasdin

Příběh mapující výcvik a nasazení v boji příslušníka SEAL v nejreálnější podobě. Velmi dobře je vylíčena bitva o Mogadišo a to jak je Wasdin vlastenec a zároveň kritický k politickým krokům prezidenta. Nejde jinak než plný počet bodů.

19.01.2019 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Třetí kniha a první román, byl opravdu povedený. Hlavní postavy jsou více přiblíženy čtenáři a jak zaklínači tak čarodějky mají hodně lidských vlastností :) Navíc konečně jsme se podíval na Kaer Morhen, takže směle do dalšího dílu.

13.01.2019 5 z 5

Lov šakala Lov šakala Ralph Pezzullo

Super odpočinková knížka, je moc fajn, když o SEAL píše člověk, který sám sloužil a nejedná se pouze o spoustu nesmyslů napasovaných do nějakého příběhu.

08.01.2019 5 z 5

Vyzkoušel jsem přerovnat obleční svisle místo komínků jak píše autorka a nemůžu si tento systém vynachválit.

02.01.2019 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Geralt je prostě frajer. Za velké plus považuji to, že vzhledem k tomu, že autor je polák je prostředí zaklínače pro nás velmi blízké :)

30.12.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Knížka se čte téměř sama a za velké plus považuji její odbornou stránku a velmi parádní smysl pro humor. Nicméně, to že je kniha velice technicky přesná může být pro řadu lídí i velká překážka. Každopádně doporučuji přečíst :)

28.12.2018 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Knihu jsem prokrastinoval skutečně dlouho, ale přednáška Petra Ludwiga mě donutila knihu otevřít a její první přečtení zabralo zhruba víkend. Je neděle večer a mám nachystaný ToDo Today na pondělí.
Doufám, že budu úspěšně pokračovat :)

09.12.2018 5 z 5

Hradec Králové: architektura a urbanismus 1895-2009 Hradec Králové: architektura a urbanismus 1895-2009 Jakub Potůček

Velmi pěkné nejen obrazové vyprávění o historii architektury a urbanismu v Hradci Králové. I přesto, že jsem rodilý hradečák, tato knížka mě velmi obohatila a dozvěděl jsem se řadu zajímavých věcí o Josefu Gočárovi a dalších hradeckých osobnostech.

26.11.2018 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Kniha o vizionář, která rozhodně stojí za přečtení. Je plná zajímavých myšlenek a věcí k zamyšlení.

25.11.2018 5 z 5

Život mezi budovami Život mezi budovami Jan Gehl

Kniha, kterou by měl přečíst každý urbanista, projektant, architekt nebo stavař, který se chystá navrhovat nebo jakkoliv zasáhnout do projektu měst. Bohužel mnoho nešvarů vyjmenovaných v knize se podepsalo na architektuře i v ČR.

29.06.2018 5 z 5

Cesta vlka: Přímka úspěchu Cesta vlka: Přímka úspěchu Jordan Belfort

VYUŽIJTE KNIHU JAKO SVÉHO PRŮVODCE.

Tuto větu slyšíte v samém závěru knihy. A vlastně je to celé shrnutí, Jordan Belfort předkládá nástroj pro dosažení svých cílů, ale co víc kniha slouží jako průvodce i jako kuchařka v jednom. S její pomocí jste schopni vylešit nejednu prodejní prezentaci a strategii.

Když nic za přečtení určitě stojí :)

29.05.2018 5 z 5

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Velice obsáhlá kniha, která Vás provede světem investic. Rozhodně doporučuji za přečtení, nicméně je skutečně plná informací a vyhraďte si na její zpracování HODNĚ ČASU a některé pasáže se nečtou zrovna lehce.

16.05.2018 4 z 5

Teď možná přijde kritika na mojí osobu, ale kniha mě po cca 200 stránkách příliš nezaujala. Z mého pohledu je děj příliš rozvleklý a obsahuje možná až přespříliš událostí, což v kombinaci z nepříliš čtivým jazykem není můj šálek čaje :) Možná ke knize teprve dospěji :)

11.05.2018

Strach, tréma, obavy a návody jak na ně Strach, tréma, obavy a návody jak na ně Ivo Toman

Praktické tipy jak se vypořádat s běžnými problémy, které každého v životě potkají. Pokud budete pár postupů, které Ivo Toman doporučuje dělat, posunete se o stupínek víš než jste teď :)

10.04.2018 5 z 5

O úspěchu O úspěchu Ivo Toman

PECKA PLNÝ POČET

Ivo Toman opět v sedle. Tento titul je skutečně povedený. Hlavně několik posledních kapitol bylo nesmírně obohacujících a našel jsem v nich řadu zajímavých podmětů. Rozhodně doporučuji vzít k této publikaci do ruky tužku a blok na poznámky, kterých troufnu si říct bude hodně.

Knížka je plná netradičních a protiproudých názorů, což je její největší přednost.

21.03.2018 5 z 5