Inteligentní investor

V knize nejvýznamnějšího investičního poradce 20. století (Warren E. Buffett ji označil za „zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána“) se dozvíte od nejzasvěcenějšího „guru investování“, jak se jako investor, makléř nebo investiční poradce vyhnout závažným chybám a jaké dlouhodobě úspěšné strategie při investování uplatnit. Nadčasově platné přístupy Grahamovy filozofie jsou podány formou vhodnou pro laiky a jsou doplněny o komentář uznávaného finančního analytika časopisu Money Jasona Zweiga, který aplikuje Grahamovy moudré rady, analytické přístupy a výstražné příběhy na dnešní tržní podmínky. Toto klasické dílo je nejdůležitější knihou, kterou kdy přečtete o tom, jak dosáhnout vašich finančních cílů. Překypuje moudrostí a je určena pro opravdové investory, nikoliv pro spekulanty!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75378/inteligentni-investo-75378.jpg 4.728

The Intelligent Investor (1949)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno:, Grada

Kniha Inteligentní investor

Dejvid

Základní kniha o investování, kterou je možné prostudovat, nebo pouze přečíst. Pokud vás nezajímá detaily o technické analýze akcií či porovnávání párů akcií, určitě si odnesete cenné rady i když příslušné kapitoly přeskočíte.
Na knize už je nicméně znát zub času, přeci jen, od sedmdesátých let se toho hodně změnilo (především neustálé a nekončící sypání nových peněz do akciových trhů). Samozřejmě ale základní koncepty zůstávají neměnné. Za velice užižtečné považuji doplňující komentáře za každou kapitolou, které jsou psány někdy po roce 2000, jednak přinášejí informace o dot.com bublině, a potom v některých případech vyhodnocují Grahamovy předpovědi.

MaňaWW
28.06.2018

"Bible" hodnotového přístupu v oblasti investování do akcií. Přečteno mnohokrát a stále se k ní vracím a opakovaně nacházím nové precizní myšlenky. Doporučuji jako základ všem lidem, kteří se rozhodli začít investovat do akcií.

Dejf_ano
16.05.2018

Velice obsáhlá kniha, která Vás provede světem investic. Rozhodně doporučuji za přečtení, nicméně je skutečně plná informací a vyhraďte si na její zpracování HODNĚ ČASU a některé pasáže se nečtou zrovna lehce.

Colleague
12.02.2018

Kniha vysvětlující podstatu investování. Povinná četba pro všechny value investory.

lucky_zebra
19.08.2017

Nejlepší kniha o investování! Kdyby nic jiného, tohle si musíte přečíst.
Autor vyvrátí řadu polopravd a mýtů o investování a možná vás překvapí. Knihu jsem četl jednou a určitě si ji přečtu minimálně ještě jednou

Baibarosa
13.04.2017

Nesouhlasim s niže uvedenym komentářem. Jak píše Graham spolu is Buffettem je potřeba selský rozum a schopnost ovládnout sebe sama. Naopak odrazuji od "odborných" znalostí.

Tohle je start na ceste investic, začít přemýšlet jinak než většina... Jednoznačeně doporučuji lidem, kteří mají zájem o investice, lidé hledající rychlé zbohatnutí nebudou nadšeni...

dalimoni
26.01.2012

Odobrné kruhy tuto knihu považují za bibli knih o investování, není to moc určené pro laiky, místy dost obtížné a bez znalosti souvislostí prakticky nečitelné.

Warren Buffett investice finanční trh finance

Autor knihy

Benjamin Graham