Inteligentní investor

V knize nejvýznamnějšího investičního poradce 20. století (Warren E. Buffett ji označil za „zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána“) se dozvíte od nejzasvěcenějšího „guru investování“, jak se jako investor, makléř nebo investiční poradce vyhnout závažným chybám a jaké dlouhodobě úspěšné strategie při investování uplatnit. Nadčasově platné přístupy Grahamovy filozofie jsou podány formou vhodnou pro laiky a jsou doplněny o komentář uznávaného finančního analytika časopisu Money Jasona Zweiga, který aplikuje Grahamovy moudré rady, analytické přístupy a výstražné příběhy na dnešní tržní podmínky. Toto klasické dílo je nejdůležitější knihou, kterou kdy přečtete o tom, jak dosáhnout vašich finančních cílů. Překypuje moudrostí a je určena pro opravdové investory, nikoliv pro spekulanty!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/75_/75378/inteligentni-investo-75378.jpg 4.626

The Intelligent Investor (1949)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno:, Grada

MaňaWW

"Bible" hodnotového přístupu v oblasti investování do akcií. Přečteno mnohokrát a stále se k ní vracím a opakovaně nacházím nové precizní myšlenky. Doporučuji jako základ všem lidem, kteří se rozhodli začít investovat do akcií.

Dejf_ano

Velice obsáhlá kniha, která Vás provede světem investic. Rozhodně doporučuji za přečtení, nicméně je skutečně plná informací a vyhraďte si na její zpracování HODNĚ ČASU a některé pasáže se nečtou zrovna lehce.

Colleague

Kniha vysvětlující podstatu investování. Povinná četba pro všechny value investory.

lucky_zebra
19.08.2017

Nejlepší kniha o investování! Kdyby nic jiného, tohle si musíte přečíst.
Autor vyvrátí řadu polopravd a mýtů o investování a možná vás překvapí. Knihu jsem četl jednou a určitě si ji přečtu minimálně ještě jednou

Baibarosa
13.04.2017

Nesouhlasim s niže uvedenym komentářem. Jak píše Graham spolu is Buffettem je potřeba selský rozum a schopnost ovládnout sebe sama. Naopak odrazuji od "odborných" znalostí.

Tohle je start na ceste investic, začít přemýšlet jinak než většina... Jednoznačeně doporučuji lidem, kteří mají zájem o investice, lidé hledající rychlé zbohatnutí nebudou nadšeni...

dalimoni
26.01.2012

Odobrné kruhy tuto knihu považují za bibli knih o investování, není to moc určené pro laiky, místy dost obtížné a bez znalosti souvislostí prakticky nečitelné.