Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Byl jsem zvědavý, jak moc brutální příběhy kniha obsahuje a jestli je to šílenější než třeba Dívka od vedle od Ketchuma. Rovnou řeknu, že Dívka od vedle je kvalitnější, co do příběhu i zpracování.
Spisovatelka si v Utrpení těla opravdu nebere servítky a celý děj je hodně popisný, detailní a brutální. Místy jsem si říkal, že ta ženská musí být naprosto úchylná masochistka, když ji to vůbec napadne. Nicméně příběh je moc jednoduchý, celkem přímočarý, akorát je opepřen těmi nechutnými popisy znásilnění a mučení, které si nemusíme ani představovat, protože autorka je detailně popíše. Nicméně celý děj vzbudí maximálně odpor, nic víc. Postavy mi přišly poměrně málo uvěřitelné, celý příběh taky a pointa či rozuzlení bylo hodně slabé.
Druhá povídka Jasmín a česnek je kratší a stačí to. Opět je úchyl, který znásilňuje, nicméně tentokrát je zde aspoň nějaký motiv jeho jednání a celkem ucházející pointa.
Poslední povídka se tentokrát zaměří na mučení muže. Opět děsné zvěrstvo, co hrdinové provádí, ale motiv slabý, rozuzlení nic moc a pointa taky slabá.
Za mě celá kniha příběhově celkem slabá, nepříliš uvěřitelná, akorát s množstvím popisných sexuálních brutalit.

22.12.2021 1 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Docela ctiva a primocara akce, kterou přečtete během chvilky. Neurazi ale ani nijak nenadchne. Zkratka oddechova četba.

22.12.2021 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Čtivý a dobře napsaný uvěřitelný příběh.

16.12.2021 3 z 5

Země kanibalů Země kanibalů Mark E. Pocha (p)

Dobre napsané dobrodružství v džungli, které mě vrátilo do minulosti, kdy jsem viděl ty staré kanibalisticke italské horory.
Děsivé scény porcování a mučeni vloženy ve správnou chvíli a ani bych neřekl, ze by to autor nějak moc přeháněl s podrobnými popisy - děsivá je už podstata toho co domorodci prováděli.
Pohodové čtení, které shltnete během dne či dvou.

27.11.2021 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Velice čtivý a dobře napsaný příběh o rekapitulaci starých událostí z konce války a dvou vražd za doby po sametové revoluci.
Každopádně nečekejte vyloženě detektivku, kde by se nějak aktivně pátralo. Jedná se spíše o rozhovor dvou lidí, kdy svědek tehdejších událostí vypráví hlavnímu hrdinovi (policistovi) kompletně celou událost od počátku až do rozuzlení.

08.11.2021 3 z 5

Doktor Andromeda a království ztracených zítřků Doktor Andromeda a království ztracených zítřků Jeff Lemire

Perfektní příběh.

09.09.2021 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Děj samotného příběhu slušný, přímočarý s dobře vykresleným uvěřitelným postapo prostředím.
Poslouchána audiokniha a musím říct, že perfektně čtená.

27.08.2021 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Stvůra je uvěřitelný příběh z českého prostředí s realisticky popsanou prací vyšetřovatelů se všemi úskalími, přehmaty a slepými uličkami, provázejícimi vyšetřování a patrani po pachateli, což mám rád.

21.08.2021 4 z 5

Bratrstvo růžového kříže Bratrstvo růžového kříže Jan Bauer

Román je psán svižně, čtivě a uvěřitelně. Docela mě potěšil autorem zprostředkovaný popis staré Prahy, život běžných lidí i šlechticů a připomenutí některých význačných osobností našich dějin.
Knihu za sebe mohu doporučit, protože se u ní rozhodně nebudete nudit a ještě se dozvíte něco z naší historie.

02.08.2021 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Perfektní pokračování s ostrilenou dvojkou detektivů. Opět hodně drsný způsob vražděni zaporaka, zajímavý motiv, dobre popsaná a uveritelna detektivní práce. Trochu jsem se bal v recenzích avizovaneho “nadpřirozená” ve formě účasti média, ale naštěstí výskyt dívky s tímto darem nebyl pro příběh nic zásadního.
Četlo se to jedním dechem.

10.07.2021 5 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

(SPOILER) Docela povedené a ctive LitRPG, které oproti ostatním v sobě více propojuje dění v reálném světě s virtuálním. Hlavní hrdina má na můj vkus strasne moc štěstí a všechno mu snadno vychazi, zlepšuje se jedna radost a zvládá každou výzvu. Samozřejmě zrovna on narazi na speciální úkoly a potká NPC nove generace a na závěr knihy dostane, co chce a “zachrání situaci”, což zavání těžkým pohádkovým happyendem.
Za mě v tomto žánru stale vede Mahanenkuv saman.

05.07.2021 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Perfektně vymyšlený a napsaný kriminální příběh s překvapivým rozuzlením. Těším se na další díl a jsem rád, že jsem tuto sérii objevil.

20.05.2021 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Podle komentářů u knihy jsem se obával, že to bude opravdu hrozny hnus a váhal jsem, zda knihu vůbec začít číst. Nicméně jsem do toho šel a rozhodně ve mě zanechala velký dojem a nekonečně rezonující otázku, jako je tohle proboha možné?
Autor píše poutavé, čtivě a hodně uveritelne. Neskutečný příběh o nezletilých dětech, které se pod dozorem a se souhlasem matky dopouští naprosto nelidských skutků na vlastní sestřenici byl zkrátka k neuvěření. Ne z důvodu, že by to byl výmysl, ale člověk zkrátka nemohl a nechtěl věřit tomu, že by popisované hrůzy opravdu někdo páchal. Z jednání postav rozum zůstával stát. Autor prováděné hrůzy gradoval s každou další kapitolou až do finálního vyústění. Jeho popis nebyl zas tak brutálně popisný a nechutný, jak se z komentářů zdálo, ale volil v pravou chvíli správná slova, kterými konsternoval, když jste si popisovaný děj predstavili.
Děj knihy byl rozhodně šílený a nepředstavitelný, ale když v doslovu knihy uvedl, že je příběh postaven na pravdivém případu a on vynechal ty nejhorší skutky a mučení, tak si neumím představit, co mohlo být horšího než, co popisoval...vlastne, nechci si to představit...
Každopádně na tuto knihu jen tak nezapomenete.

29.04.2021 5 z 5

Vstříc mrtvým vodám Vstříc mrtvým vodám Mike Mignola

Opravdu hubená ale čtivá a hezky kreslená jednohubka.

28.03.2021 3 z 5

Odkaz rodu Blacků Odkaz rodu Blacků Cullen Bunn

Zajímavý rozjezd nové série, ve které se seznámíme s čarodějem rodiny Blacků, který řeší dilema, komu z rodiny má předat kontrolu nad jejich magií krve. Mezitím se však jméno prahu objeví dívka v nesnázích, poslední z rodu, který ovládal ohnivou magií, a potřebuje pomoc.
Epizoda je ukončena, ale hlavni děj bude pokračovat v dalších dílech.
Není to špatné, čte se to dobře. Kresba pěkná, stejná jako u Pochmurného kraje.

28.03.2021 3 z 5

Conan: Černý kolos Conan: Černý kolos Timothy Truman

Kniha obsahuje jeden dlouhý ucelený příběh, který se oproti minule knize věnuje zase jen a jen Conanovi. Tentokrat dostanete přesně to co očekáváte od Conanovych příběhu - dívku v nesnázích, zlého čaroděje ze Setovy bandy, poradne bitvy a akci a samozřejmě se zde mimo velkých hadů mihne i velké monstrum.
Kresba perfektni.

01.03.2021 5 z 5

Conan: Cimerie Conan: Cimerie Timothy Truman

Tentokrat se Conan vydává zpátky do rodné Cimmerie, do své rodné vesnice. Cestou střetne dívku v nesnázích a par dalších osob ze své a otcovy minulosti. Po cestě vzpomínají na dobrodružství svého otce Conachta.
Samotný příběh hlavního hrdiny je víceméně jednoduchý a přímočarý. V Podstatě jde pouze o putování a vyprávění příběhů o osudech jeho otce. Proto je i kresba v knize od dvou kreslířů.
Nebylo to špatné, ale bylo to spíše o Conachtovi, nicméně ani jeho dobrodružství nebyla žádný zázrak.

01.03.2021 3 z 5

Conan z Aquilonie Conan z Aquilonie Lyon Sprague de Camp

Kniha je tentokrat souborem čtyř části či čtyř na sebe navazujících povídek, ve kterých mimo krále Conana vystupuje i jeho starší syn Conn a vše se točí kolem Thoth-Amona, který na začátku vystrčí růžky, unese Conanova syna a tím na sebe opět hlavního hrdinu upozorní. Kdyby to nedělal, mohl si kout pikle jinde. Conan se tedy vrhá do pronásledováni po celém světě a v každé povídce se utká s jedním z Thoth-Amonovych spojenců.
Nebylo to spatne, četlo se to rychle, zkratka klasika, která neurazi ani neohromi.

22.02.2021 3 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Jako vše od autora velice čtivé a zajímavé. Pěkný vzhled do fungování sekt, zabalený do napínavého příběhu, při jehož čtení neodtrhnete zrak.
Příjemným překvapením je i drobné propojení hlavního hrdiny s hrdinou předchozí série Mikem Syrovým.
Mimo jiné první knížka, kterou jsem četl, a zmiňuje aktuální covidovou situaci.

07.02.2021 4 z 5

Život a smrt barbara Conana: Kniha druhá Život a smrt barbara Conana: Kniha druhá Jason Aaron

Perfektní kresba, dobrý a hlavně dokončeny a ukončeny příběh z první knihy.

02.02.2021 4 z 5