Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Čtvrtý labyrint Čtvrtý labyrint Christopher Golden

Poměrně slabota. Hry jsem nehrál, kniha je napodobenina Indiana Jonese a Tomb Raidera, o hledači pokladů, což mě lákalo :(. Bohužel.
Přečíst se to dá, ale řekl bych, že je to takové nemastné, neslané, a popisované dost nepřesvědčivě.Postava hlavního hrdiny působí dost nepřesvědčivě, charaktery postav jsou hodně slabě popsané. Prvních pár odstavců začne několika drsnými zbytečnými "sprostějšími" slovy,které jsou jako, když tam nepatří a asi jsou tam omylem, protože jsou poslední a kniha je pak psána úplně jinak. Špičkování a rádoby vtipné hlášky hlavních postav jsou posléze spíš otravné. Finále knihy je předvídatelné.

21.04.2016 2 z 5

Star Wars: Trojitá nula Star Wars: Trojitá nula Karen Traviss

Celkem hezky napsané, série se dobře rozjíždí. Čtivější než první díl. Zajímavé je sledovat, jak se kloni začínají vyvíjet a uvědomovat si sami sebe a svůj osud.
Když se nad nimi pak člověka zamyslí, tak je opravdu skoro děsivé, že jsou to jen vyrobené hračky Darth Plagueise a Palpatina pro jejich sithský plán. Jsou bráni v podstatě jako spotřební materiál, jako droidi proti kterým bojují. Vytvořeni pouze pro boj, bez vyhlídky normálního života.

18.04.2016 4 z 5

Star Wars: Přímý kontakt Star Wars: Přímý kontakt Karen Traviss

Docela slušná kniha. Dobrý úvod do série o klonových komandech a náhled do myšlení a vývoje klonových vojáků.

03.04.2016 3 z 5

Star Wars - Darth Plagueis Star Wars - Darth Plagueis James Luceno

Velice pěkná kniha, čtivá. Hezký náhled na dlouhodobý sithský plán a perfektně popisující události před klonovými válkami a vznik a vývoj senátora Palpatina alias Darth Sidiuse. Kniha je spíše podrobně zaměřena na vývoj Palpatina než na samotného Darth Plagueise.

03.04.2016 5 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Jedna z lepších knih z prostředí Star wars. Pěkně popsaný život jednoho z největších Sithů. Hodně čtivé.

03.04.2016 5 z 5