Star Wars: Přímý kontakt

Klonové války zuří po celé galaxii. Vítězství či porážka je v rukou elitních jednotek - chladnokrevných klonovaných vojáků, kteří plní nejtěžší úkoly a jdou tam, kam by nikdo jiný nešel, a dokážou to, co by nikdo jiný nedokázal. Čtyři klonovaní vojáci republikového komanda operují hluboko na území nepřítele. Mají za úkol sabotovat výzkum nové biologické zbraně na planetě obsazené separatisty. Ale nepřátel je příliš mnoho a komando nemůže spoléhat na žádnou podporu. Komando navíc tvoří přeživší vojáci různých elitních jednotek, kteří si na sebe musejí teprve zvykat. Situaci jim ještě ztíží nezdařený výsadek, při němž je Darman, specialista na trhaviny, odříznut od svých druhů. Při hledání zbytku jednotky se sice setká s padawankou Jedi, ale ta bohužel nemá žádné bojové ani velitelské zkušenosti. Republikové komando a osamělou padawanku čeká nebezpečná cesta nepřátelským územím, na němž se to hemží trandoshanskými otrokáři, separatisty a podezíravými domorodci. Jediný chybný krok může vést k jejich prozrazení... a rychlé smrti. Pro každou jinou jednotku by to znamenalo sebevražednou misi - kromě republikového komanda....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61568/big_star-wars-primy-kontakt-yjv-61568.jpg 4.263

Star Wars - Republikové komando 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars Republic commando. Hard contact, 2004

Kniha Star Wars: Přímý kontakt

wullcann38

Na začátek série teda né moc dobré,ale jsem zvědav na další díl.
Takže za mě:70%

daniel6725
29.12.2020

Přímý kontakt vítězí svou stručností, akcí, dobrými dialogy a trochu jinou atmosférou, než na jakou jsme zvyklí u jiných SW titulů. Jestli mě něco při čtení občas rušilo, pak to byly až přílišné popisné pasáže, které trhaly dynamiku dialogů.

KubaHanzelin
11.12.2019

Musím uznat, že jsem se toho trochu bál, přece jen fanoušci chtějí knihy o uživatelích Síly, ať Světlé nebo Temné strany, ale tohle je něco jiného..a příjemně překvapilo!
Nečekal jsem, že by se mi mohla líbit kniha, která je zaměřená na speciální jednotku klonových komand, ale stalo se tak, taková SW military, která bavila skoro stejně, jako jiné SW knihy, ano, má to své mouchy (viz. začátek, ne moc originální příběh), ale i tak jsem se příjemně bavil, hlavně díky nahlédnutí do myšlení a života klonových vojáků a jejich názorů..
Těším se až se dostanu k dalšímu dílu, který, jak tu čtu je ještě lepší

DarthSoren
22.07.2018

FPS hra Republic Commando byla totální, prostě skvělá. Románová série, kterou otevírá Přímý kontakt, na hru z dílny LucasArts navazuje. Ale první díl mě zpočátku nebavil ani zdaleka tak jako hra. Pasáže s komandy byly fajn, ale... Postava Etain Tur-Mukan mi přišla plytká, nezajímavá a nudná. Až do jejího setkání s Darmanem jsem se u její příběhové linie opravdu nudil. Pak ale příběh jakoby nabral na obrátkách, postava Etain se začala rozvíjet a začal jsem hltat i pasáže Darmana a Etain a rovněž pasáže zbylých členů komanda. Je potřeba zmínit, že první díl je spíše úvodem, představením hlavních postav série, takže nečekejte nějak zvlášť ohromující příběh. Vždycky jsem měl radši příběhy s rytíři Jedi a Sithy než tyhle "military" Star Wars romány, ale Karen Travissová mě zaujala a ukázala, že s Mandaloriany a komandem pracovat umí. Jo, líbilo se mi to - až na ten docela nezáživný a roztahaný začátek.

AuroN
07.03.2018

Republikové komando je původně mimořádně dobrá FPS střílečka, která se bohužel nikdy nedočkala žádného přímého pokračování. Za jistou satisfakci můžeme považovat tuto stejnojmennou knižní sérii, která příběh členů jednotky Delta a Omega rozvíjí dále. Přímý kontakt je v této sérii první knihou a jako taková slouží v prvé řadě k seznámení se s hlavními postavami - jednotkou Omega a jejich první společné misi, která tak úplně nejde podle plánu. Příběh je v zásadě jednoduchý a zdálo se mi, že slouží spíše jako takový podkres k postavám, které jsou hlavními tahouny románu. Vše, co se v průběhu děje stane je psáno syrověji, což je jeden z aspektů, kterými se série odlišuje od jiných. Zajímavostí může být, že autorka je z velké části jedním z největších budovatelů mandalorianské kultury a tak s odkazy na ni nikterak nešetří. Je to rozhodně zajímavá kniha, byť musím říct, že v nabídce najdeme určitě i lepší kusy. Ovšem jako start jedné série je to určitě důstojné čtivo.

+ syrovost, přehlednost a akce
+ velmi odlišný pohled na válku
+ hloubka charakterů

- plytký děj
- nepříliš zajímavé záporné postavy
- Etain - tento charakter mi prostě nesedl

celkové hodnocení: 70%

Veve636
21.04.2016

tak konečně jsem se dostal k prequelu mé první SW knihy a jsem trošičku zklamaný. To ale neznamená, že je to špatná kniha, to vůbec né, Druhý díl - Trojitá nula je ovšem ve všem o kousek lepší, zde je méně postav a přímočařejší příběh. Nakonec ale vůbec nevadilo že jsem začal druhým dílem, nic tak zásadního krom setkání Etain s Omegou vzhledem k druhému dílu tu nebylo

davidurban1973
03.04.2016

Docela slušná kniha. Dobrý úvod do série o klonových komandech a náhled do myšlení a vývoje klonových vojáků.

Palorizek85
04.03.2016

Výborný úvod do ságy. Pozdější díly se mi sice líbí více, ale pro uvedení do obrazu je to dobré.