Star Wars: Trojitá nula

Po vypuknutí krvavých klonových válek na Geonosis se obě strany konfliktu ocitají v bezvýchodné situaci, z níž je mohou vysvobodit pouze elitní bojovníci, jako je jednotka Omega, komando klonů vybavené děsivými schopnostmi a smrtícím arzenálem. Pro jednotku Omega, nasazenou hluboko v týle nepřítele, je to pořád tatáž rutina: sabotáže, špionáž a likvidace určených cílů. Když však Omegu naléhavě povolají na Coruscant, do nejčerstvějšího a nejnebezpečnějšího ohniska válečného dění, členové komanda zjistí, že nejsou jediní, kdo dokáže nečekaně zasáhnout nepřítele na citlivém místě. Vše nasvědčuje tomu, že za nejnovější vlnou separatistických útoků stojí síť teroristických buněk operujících na hlavní planetě Republiky a řízených informátorem přímo z vojenského velitelství. Odhalení a likvidace tajného agenta separatistů uprostřed města plného civilního obyvatelstva si vyžádá zvláštní nadání a schopnosti. Ani jediští generálové ve velení, výpomoc jednotky Delta a jistého nechvalně proslulého klonovaného kapitána šance republikového komanda nezvýší. Navíc dobře vědí, že ačkoli úspěch jim vítězství v klonových válkách nezaručí, selhání znamená jistou porážku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82713/big_star-wars-trojita-nula-wJv-82713.jpg 4.256

Star Wars - Republikové komando 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars Republic commando. Tripple zero, 2006

Kniha Star Wars: Trojitá nula

wullcann38

(+ SPOILER) No, je to o trochu lepší než první díl,ale furt nejsem ze série nějak odvařenej.
Konec byl hodně zajímavý, když otěhotněla jedna z postav (kdo asi že?).
Takže za mě:74%

daniel6725
25.11.2020

Karen Traviss bohužel trpí spisovatelským neduhem natahovat děj více, než je zdrávo. Knížka má přes 330 stran opravdu hutného textu, takže se jí neprokoušete úplně přes noc, což by nevadilo, kdyby se příběh týkal taky něčeho jiného, než tří týdnů na Coruscantu. A na to, že šlo o relativně krátké časové období, mi přišlo, že mezi některými postavami došlo k naprosto nepochopitelnému hyperbolickému prohloubení vztahů. Nerozumím tomu, jak mohla Etain nebo Bardan Jusik coby Jediové od narození vychovávání řádem natolik propadnout láskou ke Kalu Skiratovi, včetně otevřeného submisivního postoje a to když ho vlastně oba znají jen pár dnů. Ostatně všeobecná láska ke Kalu Skiratovi, nebo i vztahy obecně, mi přišly jako nejslabší prvek knihy, který bohužel dostal nejvíce prostoru. Člověk, který se těší na vzrušující příběhy republikového komanda, tak patrně ostrouhá. Celá kniha je o jedné jediné misi - potřít teroristickou buňku, která škodí Velké armádě republiky. O motivech teroristů se však nedozvíme víc, než jen "patří k separatistům" a navíc to vlastně ani nějak vzrušující vyprávění není. V závěru proběhne jedna přestřelka, do té doby je to jenom o shánění informací. Za mě bohužel jedno velké zklamání a vůle pokračovat v sérii je živená pouze tím, že už jsem si zbylé díly zakoupil. Děsím se jen jednoho: mají ještě větší rozsah, než Trojitá nula. Snad se to nějak rozjede. Oproti prvnímu dílu však citelný pokles ve spokojenosti. Ve srovnání s jinými tituly SW to bohužel není na víc, než 1 hvězdu a jelikož už kniha není běžně k dostání, musí se spíše dražit apod., tak bych ji doporučil opravdu spíše sběratelům a zarytým fanouškům Hvězdných válek jako doplnění.

KubaHanzelin
22.12.2019

Rozporuplné pocity, tak bych dvěma slovy vystihnul druhý díl Republikového Komanda, příběh bohužel poměrně nezajímavý a musím se přiznat, že knihu jsem dost často odkládal a do čtení se občas i nutil, ale jsou tu i pozitiva a to: Mandalorianská kultura, další nahlédnutí do psychologie a obyčejného života klonů, ale hlavně Kal Skirata! Který jako pro další zdejší čtenáře byl i pro mě tahoun knihy a rozhodně zajímavá postava oproti Etain, ta mi do teď nevadila, místy připomíná trošku Anakina, ale teď už mě taky začíná lehce točit, její postavu bych upozadil

BroDan
20.11.2018

Som veľký fanúšik sveta Star Wars, napriek tomu však musím zanechať nie moc kladné hodnotenie. Pre mňa osobne boli najväčšími problémami tejto časti prostredie, ale aj samotná neatraktívna zápletka. Coruscant mi nepríde moc zaujímavý a odhaľovanie teroristickej organizácie s jedným pár minútovým "bojom" na konci knihy je oproti prvej časti niečo neporovnateľné. Technicky bola kniha super, príbeh bol však slabý. Autorka tentoraz síce pekne opísala "otcovský" vzťah Kala a jeho chlapcov, no miestami mi to už začalo liezť krkom, pretože to pchala do každej jednej možnej situácie. Dosť ma ale zaujala situácia okolo Etain a som zvedavý, ako sa vyvinie jej budúcnosť. Píše sa mi to ťažko, no dávam 2*.

DarthSoren
07.10.2018

Z Triple Zero mám smíšené pocity. Velice se mi zamlouvalo množství prostoru, které dostal Kal "Kal'buir" Skirata. Z mého pohledu to byl tahoun knihy a teda její největší pozitivum. Rovněž sa mi kromě jednotky Omega líbila přítomnost jednotky Delta, známé z videohry Republic Commando. Děj se nese na akční vlně a Travissová nám nabízí hluboký náhled do tradic a kultury Mandalorianů (opravdových Mandalorianů, ne těch cingrlátek z Disneyho Rebelů). Tolik k pozitivům. Co ovšem bylo horší... Moc se mi nepozdává, jak autorka rozvíjí postavu Etain (co velice trefně vystihl i AuroN v komentáři pode mnou) a už vůbec se mi nepozdává, jak se rozvíjí vztah mezi Etain a Darmanem. Ne, nejsem fanda toho, co zde Travissová udělala. Neříkám, že zápletka Triple Zero byla nudná, nebo nedejsithu špatná, ale příběh z předešlé knihy (Přímý kontakt) se mi líbil víc... i když byl jednodušší a přímočařejší.

AuroN
08.03.2018

Republikové komando se vrací se svým druhým pokračováním a vypráví nám obstojný špionážní militairy sci-fi příběh o jednotce Omega, která řeší teroristickou činnost v neobvyklém prostředí hlavního světa Republiky. Po příběhové stránce jde určitě o posun vpřed oproti předchozímu dílu, byť musím říct, že mě to stále z nějakého důvodu úplně neuspokojilo. Stejně jako v první knize, i zde je kladen důraz na vnitřní vývoj klonů, jejich osobnosti, emoce, pocity a vztahy, což by v zásadě bylo v pořádku, ale má to i své neduhy. Počet hlavních postav se se totiž exponenciálně zvýšil a román se snaží se všemi pracovat. Jednotlivé charaktery jsou detailně prohloubeny a jde vidět, že si autorka s jejich tvorbou dala práci, což by jeden měl ocenit. Jednotliví bratři jsou čtenáři tak představeni dosti podrobně a brzy se tedy může dostavit pocit, že je dobře znáte. Na můj vkus jich tedy je až až, ale což. Co se postav týče, hodně prostoru dostává Kal Skirata, bývalý seržant jednotky Omega, který je jakýmsi "velitelem výpravy" a skrze kterého sledujeme, jak je vlastně s klony zacházeno a jak se to s nimi všechno má. Je to zajímavé, nicméně někdy mi to přišlo až příliš dokola omílané. Další je pak postava Etain, která je bídně napsaná a je velice jednoduché si ji neoblíbit. Bohužel kniha trpí několika nekvalitami, kvůli kterým jsem měl její čtení opravdu ztížené. Je mi to líto, protože tento příběh měl potenciál být super akční jízdou. Takhle je z toho trochu... telenovela.

+ zajímavý námět
+ tempo vyprávění
+ komanda v akci
+ odkazy na mandalorianskou kulturu a mandalorianský slovník

- mnoho postav (některé zbytečné)
- neustálé omílání toho, jak je z klony špatně zacházeno = zbytečné upozadění děje
- postava Etain a její logika (za mě osobně tragédie)
- zbytečné a nezajímavé dialogy

celkové hodnocení: 70%

davidurban1973
18.04.2016

Celkem hezky napsané, série se dobře rozjíždí. Čtivější než první díl. Zajímavé je sledovat, jak se kloni začínají vyvíjet a uvědomovat si sami sebe a svůj osud.
Když se nad nimi pak člověka zamyslí, tak je opravdu skoro děsivé, že jsou to jen vyrobené hračky Darth Plagueise a Palpatina pro jejich sithský plán. Jsou bráni v podstatě jako spotřební materiál, jako droidi proti kterým bojují. Vytvořeni pouze pro boj, bez vyhlídky normálního života.

Palorizek85
14.03.2016

Zajímavá druhá kniha ze série. Dobrý nápad poslat komanda na Coruscant na řešení větších problémů. 5 hvězdiček dávám, ale další knihy ze série jsou ještě zajímavější.