Čtvrtý labyrint

Ve starověkém světě existoval mýtus o králi, pokladu a pekelném labyrintu. Brána těchto pekel se nyní znovu otevírá. Lovec pokladů Nathan Drake je povolán do New Yorku mužem, který ho zasvětil do hledání starožitností. Victor Sullivan potřebuje Drakeovu pomoc. Sullyho starý přítel, světově proslulý archeolog, byl právě nalezen zavražděný na Manhattanu. Drake, Sully a Jada Hzujaková – dcera zavražděného – unikají z New Yorku před zabijáky a vydávají se na podzemní archeologická naleziště v Egyptě a Řecku. Jejich cílem je rozplést starověký mýtus o alchymii, vypátrat tři dávno zapomenuté labyrinty a dojít k úžasnému objevu, kvůli němuž byl Jadin otec zabit. Ukáže se, že čtvrtý labyrint byl postavený v jiné zemi a jiné kultuře – a skrývá v sobě klíč k pohádkovému bohatství a moci. Podzemní bludiště je však střeženo armádou děsivých, tajuplných bojovníků. A také netvorem. Pokud se Drakeovi podaří přežít, v dálce na něj čeká poklad i zkáza, ráj i peklo. 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136827/uncharted-ctvrty-labyrint-3NG-136827.jpg 3.531

Uncharted 1.

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

The Fourth Labyrinth, 2011

Kniha Čtvrtý labyrint

panCHLEBA
09.12.2019

Nečekejte žádnej literární skvost, je to spíš taková oddychovka. Kniha baví, pořád se něco děje a poměrně dost vystihuje povahu herní předlohy (samozřejmě ty úchvatné scenérie ze hry si už musíte představit :) )

daudurhundur
27.06.2019

Pro fanoušky Uncharted je to celkem fajn příběh s Natem a spol, samozřejmě plný klišé a s několika nelogičnostmi na všech stranách, ale Nate je prostě Nate a tak lze knize ledasco odpustit ;-)
Pro ostatní asi jen akční jízda bez hlubší motivace postav ve stylu Lary Croft (oproti knižním přepisům s ní je tohle ale přeci jen výš)...

Kyri
26.12.2018

Asi bych potřebovala tu půlku, pak bych dala 2,5. Nejspíš bych to četla znovu, kdybych se rozhodovala, takže by to bylo na víc než dva.
Působí to jako typ scénáře akční s....y typu Mumie. Postavy jsou spíš povrchní, než vykreslené, emoce silné, často sentimentální, municí se nešetří, nešetří se ani podříznutými krky.
Autor má vskutku fantazii, což je docela fajn. Některé informace nejsou využité nebo vysvětlené, ale vlastně jsem docela ráda. Víc už bych toho asi nedala :)

kristyna7552
27.03.2017

Knihu jsem koupila jen kvůli hře a nezklamala

davidurban1973
21.04.2016

Poměrně slabota. Hry jsem nehrál, kniha je napodobenina Indiana Jonese a Tomb Raidera, o hledači pokladů, což mě lákalo :(. Bohužel.
Přečíst se to dá, ale řekl bych, že je to takové nemastné, neslané, a popisované dost nepřesvědčivě.Postava hlavního hrdiny působí dost nepřesvědčivě, charaktery postav jsou hodně slabě popsané. Prvních pár odstavců začne několika drsnými zbytečnými "sprostějšími" slovy,které jsou jako, když tam nepatří a asi jsou tam omylem, protože jsou poslední a kniha je pak psána úplně jinak. Špičkování a rádoby vtipné hlášky hlavních postav jsou posléze spíš otravné. Finále knihy je předvídatelné.