Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Letargie Letargie Antonín Mazáč

Moc pěkná a čtivá detektivka s překvapivým rozuzlením.

01.02.2018 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Dobře napsané, čtivé, uvěřitelné.

22.01.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Četlo se to docela dobře. Celkem reálné. Styl vyprávění znám zřejmě pouze u této autorky.

15.01.2018 3 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Velice pěkný a čtivý postapo příběh.

10.01.2018 4 z 5

Čekal jsem od toho víc, ale je to jako každý sborník povídek. Pár jich bylo pěkně napsaných a detektivních, pár občas překvapilo, ale většina mě nezaujala.

03.01.2018 2 z 5

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Pěkně napsané, dobře doplňuje komiksy (seriál).

31.12.2017 4 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Docela dobrá detektivka. Styl psaní z pohledu dvou osob mi nevadil a docela jsem si na něj zvykl. V úvodních kapitolách mě strašně štvaly metafory a přirovnání, ale později se to naštěstí pozvolna vytrácelo.

20.12.2017 3 z 5

Rok Havrana Rok Havrana Vladimír Šlechta

Nebylo to špatné, zajímavý, uvěřitelný pohled na budoucnost, která se skoro děje :)
Povídky čtivé, pouze závěrečné rozuzlení se mi nelíbilo a zklamalo mě...

13.12.2017 3 z 5

Pomsta Pomsta Oscar Balderrama

Na knihu jsem se těšil, protože mám rád superhrdinské komiksové příběhy a psanou knihu jsem zatím četl pouze jednu.
Když jsem začal číst, měl jsem sto chutí knihu po první kapitole odložit, protože ten překlad (věřím, že to bylo překladem) byl děsný. Překladatel si zamiloval slovo JEJ a dokázal ho použít v jedné větě několikrát. A nejen to, zkrátka jsem si říkal, že to je děs. Naštěstí jsem vytrval a za pár kapitol se to zlepšilo a dalo se to číst dobře.
K obsahu knihy - pěkný příběh, který spíše než o Arrowovi popisuje život jeho bývalého přítele a nyní úhlavního nepřítele Deathstrokea a dalších sekundárních pomocníků. Styl knihy se mi líbil a pěkně dokresluje pozadí seriálu Arrow, kdy naznačuje kdy přesně se, která událost děje.
Samotný hrdina se skoro v knize nevyskytuje, až závěrem, jinak jsou hlavními postavami padouši. Za mě nakonec doporučuji.

11.12.2017 4 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Dalo se to číst, ale čekal jsem víc.
Celkově jsem nebyl schopen poznat v jaké době se to asi odehrává - mobily mají, internet taky, ale v podstatě to nepoužívají, spis z Maďarska si nenafaxují ani nenamailují apod. Je to sice vymyšlené město (aspoň tak jsem to pochopil z anotace), ale zas to má být vše reálné a realistické...
Moc uvěřitelné mi nepřijde, že tam stále chlastají a pokuřují...
Některá přirovnání jsou divná. Korektura nakladatele hodně slabá - občas chybí předložka, spojka, občas je nějaké slovo navíc...

02.12.2017 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Moc mě to neoslovilo. Je to hrozny osud, ale pro knihu nic moc, deník skoro o ničem, což je pochopitelne, když si autor nepamatuje. Zajímavé jak se sám boji nevěry manželky - holt "podle sebe soudím tebe". Každopádně přečte se to během chvilky a jsem zvědav na další knihy po této události.

27.11.2017 2 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Docela dobré a čtivé. Trochu mě nebavilo pitvání sázení. Jinak se líbilo.

25.11.2017 3 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Pěkné, čtivé, uvěřitelné, reálné.
Četl jsem většinu autorových knih, ale tady už mi občas trochu vadilo, že se z Mika Syrového stává "uplakánek", který si najednou vše strašně bere a těžce s s tím vyrovnává.
Druhou výtku mám u první poloviny knihy, u kapitol z pohledu pachatele - od začátku víme, kdo to je, ale autor podává jeho kapitoly "tajemně a neurčitě", kdy pachatele nejmenuje, jako kdybychom ho teprve měli odhalit...

22.11.2017 3 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Velice Čtivyý, napínavý, uvěřitelný, drsný kriminální příběh ze současnosti. Překvapivé rozuzleni a odhalení pachatelů.
Kvalita autorových textu s každou napsanou knihou stoupá.

18.11.2017 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Dobře napsané, uvěřitelné, čtivé. Velice pěkný kriminální příběh ze současné Prahy a policie.

13.11.2017 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Čtivé, realistické a uvěřitelné. Dobrá krimi.

07.11.2017 4 z 5

Nejlepší detektivní povídky roku 2012 Nejlepší detektivní povídky roku 2012 * antologie

3/3 dočteno. Řekl bych kvalita narůstá a povídky se zlepšují.

- Sklep - hezky napsaná a čtivá povídky, dobrý konec a předpokládaná pointa, líbilo se - 4/5

- Zášť - pěkné, čtivé, líbilo se - 4/5

- Alibi - pěkné, čtivé, uvěřitelné a dobrá pointa - 4/5

- Pátá oběť - zdlouhavé a rozuzlení a celému příběhu důchodce, který najde vraha své vnučky se nedá uvěřit - 2/5

- Dokonalá tma - dobrý, čtivý, uvěřitelný příběh s hezkým koncem - 4/5

- Pane, vy jste blázen - další z fantasy či scifi příběhů, ale proč ne, četlo se to dobře - 4/5

31.10.2017 3 z 5

2/3 - další šestice povídek zdolána:

- V náruči andělů - docela zajímavé, čtivé, mě se líbilo, uvěřitelné, že by se tak trauma mohlo projevovat - 4/5

- Žena v nesnázích - dalo se, hezky napsané, dobře se četlo, ale asi bych tomu neuvěřil - 3/5

- Cizinky ve vlaku - slušný příběh, čtivé, líbilo se - 3/5

- Dvakrát prokletý - čtivé, zajímavé. Takové duchařské, spíše než krimi příběh. Nicméně líbilo se - 4/5

- Pomsta za hrob - hezky napsané, čtivé, spíše než krimi, bych řekl fantasy, každopádně pěkné - 4/5

- Tvůrčí muka - ucházející příběh a celkem se to dobře četlo - 3/5

29.10.2017 3 z 5

1/3 - zatím jsem ve třetině, ale protože tu není žádný bližší komentář ani seznam povídek, napíšu sem svůj. Už teď vím, že kdo dával 100% nejspíš hodnotil jen jednu povídku a to tu svoji...

- Kámen na zarostlém hrobě - jméno hrdinky a slogan "ségry zaprděný" mě točilo, příběhu nelze uvěřit - důchodkyně jde po padesáti letech zjistit okolnosti smrti svého otce a hned při hovoru s prvním člověkem vše zjistí a nejen to (neprozradím víc) - 1/5

- Klepej silně, život je hluchej - tajný agent nasazený v organizaci a smrt hlavního podezřelého...dobře rozjeté, zajímavé a nakonec to bez pointy skončí (možná jsem nepochopil) - přijde mi to jako začátek delšího příběhu - 2/5

- Nejistý krůček ke smrti - selhání vyjednavače při sebevraždě - ok příběh dobrý a uvěřitelný do fáze, kdy to vyšetřuje inspekce. Potom další aktivita hrdiny a zjišťování pozadí a důvodů - ok uvěřitelné, ale shrnuto skoro jednou větou na závěr a bez jakékoliv zajímavé pointy. Normální příběh ze života... 3/5

- Není úniku - hezky napsané a čtivé - ovšem závěrečné šokování, co je vlastně hrdina zač a jak se cítí on jako oběť... nebudu prozrazovat - ale hlavního hrdinu mi to znechutilo a jeho řešení úplně. Snaha šokovat za každou cenu? 3/5

- Bruch Gramoňa a... - zajímavý nápad na povídku a pak to vyšetřování, každopádně název je děsný a odrazoval mě. Je to takové Columbovské/Holmesovské vyšetřování - jakmile policista rozkoduje básníkovu zprávu, chytnou podle popisu ve vedlejší vesnici pachatele - ok, pokud to bylo za první republiky... 3/5

- Uteč nebo zabij - z prvních 6 povídek jasně nejlepší, proto asi vyhrála :) - čtivé, svižné, napínavé a uvěřitelné - 5/5

22.10.2017 3 z 5

Žoldnéři fantasie: Dálnice ke všem čertům Žoldnéři fantasie: Dálnice ke všem čertům Michael Bronec

Několik povídek bylo slušných a napínavých, jiné slabší. Evidentně mám jiný vkus než porota :)

18.10.2017 3 z 5