Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Docela čtivé, uvěřitelné. Zajímavě psané překvapivě dlouhé věty. V podstatě sbírka propojených krátkých povidek.

14.10.2017 3 z 5

Vražedná povaha Vražedná povaha John Connolly

Naprosto vynikající. Napínavé, mysteriózní... Podstatně lepší než první dva díly.

11.10.2017 5 z 5

Žoldnéři fantasie: Inteligentní ledovce a jiné zrůdy Žoldnéři fantasie: Inteligentní ledovce a jiné zrůdy Michael Bronec

Většina povídek mě nezaujala, pár soutěžních bylo pěkných, hostující asi nejlepší.

03.10.2017 3 z 5

Flotila Země Flotila Země Patrick Zandl

Nebylo to špatné. Čtivé. Jak píši lidé přede mnou - novela o jedné bitvě :)

23.09.2017 3 z 5

Conan: Vrah králů Conan: Vrah králů Jaroslav Mostecký

Příběh se mi líbil. Slušné napsané, čtivé.
Jak píši lidé přede mnou, Conan zkrátka není jedinou hlavní postavou, ale to nijak nevadí. Prostor mají všichni zúčastnění. Nemám tolik Conanovek načteno takže mi to nijak nevadilo.

13.09.2017 4 z 5

Klub elitních milenců Klub elitních milenců Petr Eidler

Knížka se mi líbila, dobře se četla a v podstatě byla i uvěřitelná. České poměry současnosti věrohodné. Trochu mě dráždilo, že tisková mluvčí policie věděla podrobnosti k vraždám a viděla i fotky z místa činu či pitvy... ale jinak doporučuji

03.09.2017 4 z 5

Čtivé, věrohodné a uvěřitelné. Jediná nevýhoda - krátké :)

21.08.2017 4 z 5

14 nejlepších detektivních povídek roku 2013 14 nejlepších detektivních povídek roku 2013 Hana Doubková

Výherní povídky jsou opravdu dobré. Ostatní mají proměnlivou kvalitu, ale většina je ctivych a zábavných. Všichni se snaží o pointu, někde lépe a někde hůře. U některých povídek mi přišlo, ze celou dobu zjišťujeme co se stalo a najednou střih a případ je v posledním odstavci rozlousknuty, aniž by k tomu předem směřovaly nějaké kroky nebo zazněly indicie, natož aspoň popis nějaké policejní práce...takové S.Holmesovske ;)

16.08.2017 3 z 5

Nejlepší detektivní povídky roku 2016 Nejlepší detektivní povídky roku 2016 * antologie

Některé povídky slabší, hodně jich bylo strašné krátkých a rychle vyřešených, pár velice pěkných, nicméně skoro všechny dobré čtivé.

30.07.2017 3 z 5

Čistá postupka – 6 přátel, kteří se díky pokeru stali milionáři Čistá postupka – 6 přátel, kteří se díky pokeru stali milionáři Ben Mezrich

Zajímavý příběh, čtivě napsané. Za mě spokojenost.

27.07.2017 4 z 5

(Ne)Šťastné konce (Ne)Šťastné konce Jim Hines

Čtivé, zajimave použité pohádkové postavy v novém příběhu. Čekal jsem nicméně trochu víc.

19.07.2017 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Docela dobrý příběh, čtivé napsané. Těším se na další díly.
Malou chybou je to hloupé přirovnání k Harry Potterovi s kterým to nemá ani zdaleka co dělat a je zavádějící...

09.07.2017 4 z 5

Zrození zabijáka Zrození zabijáka Darren Shan (p)

První tři díly prodávali v Levných knihách, tak ač dospěli, řekl jsem si ze to zkusím a koupil. Chyba. Je to vyloženě pro děti. Přečetl jsem pouze první a na víc nemám. Jednoduše psané, žádný velký příběh a na to ze to je o upírech, tak tady se jedna o naprosto jinou rasu než jsou běžné popisy a charakteristiky upírů, což mě dost otravilo. Tady jsou upíři jako jiný národ, kladní (zřejmě, protože nikoho nedobrovolně nepřemění natož zabijí)... Nepochopil jsem proč jsou to vlastně upíři... velké zklamání

26.06.2017 1 z 5

Lovci snů Lovci snů Lukáš Hrdlička

Mě se to líbilo, čte se to pěkně. Hezká vize postapokalypticke Prahy s gangy, bezdomovci a počítačovou inteligenci. Celkem uvěřitelné a má to spád. Možná závěrecne finále je najednou moc rychle skončené. Ale jinak mile překvapeni, kdyby to nebylo v Levných knihách za babku, tak si to kvůli neznámému autorovi ani nekoupim a to bych prohloupil ;)

22.06.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Perfektní, napínavé a čtivé. Knihu od knihy se autor zlepšuje.

05.06.2017 5 z 5

Na ostří nože Na ostří nože John Connolly

Zajímavé, čtivé, možná ke konci už takové překombinované.

27.05.2017 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Docela hezké počtení, oddechovka, Uvěřitelná. Oproti prvnímu dílu lépe napsané, každopádně knihy novější s Harry Holem jsou podle mě stále lepší

18.05.2017 3 z 5

Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Některé povídky zajímavé, vtipné a čtivé. Některé mě nenadchly.

13.05.2017 3 z 5

Zabiják Zabiják Lawrence Block

Čtivé, i když takové krátké epizodky k jednotlivým zakázkám. Zajímavé, jak se autor umně vyhnul jakémukoliv popisu samotných vražd.

13.05.2017 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Čte se to dobře, ale je to takový jiný slabší Nesbo. Nedosahuje to kvalit predchozich knih, je to spíš jak jeho prvotina.

08.11.2016 3 z 5