Erekce, ejakulace, exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství

Soubor pětatřiceti krátkých povídek amerického básníka a prozaika přináší texty, publikované většinou v časopisech šedesátých let. Tematicky se uvedené povídky neliší od ostatní tvorby, s obvyklou autenticitou zachycují život losangeleské periférie, atmosféru hospod, nevěstinců a barů, a nesentimentálně a barvitě líčí život člověka na okraji společnosti. Příběhy, úvahy a vzpomínky, erotické a pijácké zážitky podává autor bez zábran bohatým, nevybíravě drsným a plastickým jazykem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11255/erekce-ejakulace-exh-11255.gif 4513

Tales of Ordinary Madness (1983)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Pragma

Kniha Erekce, ejakulace, exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství

Radim.01

Mám rád Buka a hlavně jeho lidskost a neformální způsoby:-))
Nechte mě být, já se chci napít..

JamesHappy

Buk opět nezklamal. Jako snad v každé povídkové knize se najdou slabší kousky, ale jako celek hodnotím velmi kladně.

Blancheerka

Vulgární, chaotická, nevyrovnaná, zmateční - pravděpodobně stejná, jako Bukowskiho osobnost. Věřím, že sousta povídek je opravdu z jeho života, jako např. ta, kde na ZENové svatbě koupí novomanželům rakev coby svatební dar a potom zmlátí i ZENového mistra :D Věřím, že Bukowski byl nešťastné prase i za svého žití ...

Michalkotea

Mám rád Bukowskeho ale niekedy ma to nudilo,hlavne keď sa jednako o dostihy. Ale jeho štýl mi veľmi sedí. Neostal nič dlžný svojmu humoru.

Patapuf
04.12.2018

Soubor povídek ve kterých zjistíte, že Buk je jenom vulgární vypitej levičáckej bisexuál.... Ale ve spoustě věcí má pravdu....

Lujza031
13.11.2018

Druhá kniha Ch.B., kterou jsem četla také ještě na střední. Bylo to skoro to samé jako Šunkový nářez, ale trochu tvrdší a sprostější. Líbila se mi o dost méně. Vzpomínám si, že jsme ji četly s mou dobrou kamarádkou cestu v autobuse ze školy. Jak jsme ji četly spolu, tak jsme se smály současně a u jedné pasáže obě znechuceně užasly, ale celkově jsme se bavily. Myslím, že když mladé kluky nezajímá čtení, měli by sáhnout po tomto spisovateli, možná se tam místy poznají a rozhodně se zasmějí.
Další knihy jsem už nečetla, přišlo mi, že to je vše úplně stejné. Stejný typ hlavního hrdiny (ošklivý a bez peněz), sex a chlast. Ale kdo ví, možná se zase budu chtít zasmát, tak uvidím.

Daduna
28.09.2018

Moje první kniha od tohoto autora. Některé povídky byly slabší a zbytečně táhlé ale zbytek se mi líbil. Syrový styl psaní,bez servítek,což se mi líbí. Určitě se k tomuto autorovi ještě vrátím.

Shindo
23.04.2018

Úplne prvý Bukowski, ktorého som čítal, nejako som mu nevedel prísť na chuť. Prvotný výplesk vystriedalo prekvapenie, celkovo mi prišiel akýsi nevyrovnaný. Predsa ma to však chytilo a prečítal som si od neho ďalšie knihy, až sa stal jedným z mojich obľúbených autorov.

zfilmováno

Charles Bukowski