Zrození zabijáka

od:


KoupitKoupit eknihu

Larten Hroozley tvrdě pracuje už od osmi let v továrně na hedvábí, kde musí spolu se svým bratrancem snášet násilnické chování předáka Traze. Když se Traz jednoho dne zase rozvzteklí a napadne Lartenova bratrance Vura, Larten se neudrží a bratrance začne bránit. Hrůzný konflikt ukončí předákova smrt. A Larten, který Traze zabil, musí urychleně zmizet. Na útěku se kvůli nepřízni počasí rozhodne schovat na hřbitově a přenocovat v kryptě. Tam narazí na záhadného Sebu Nila, který mu nabídne, aby se stal upířím pomocníkem. A protože Larten už nemá co ztratit, Sebovu nabídku přijme. Vydání první. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/148881/saga-lartena-hroozleyho-zrozeni-zabijaka-148881.jpg 4.3165
Série:

Sága Lartena Hroozleyho (1.)

Orig. název:

Birth of a Killer (2010)

Žánr:
Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
gabice4
16. července

Začátek knihy byl dost krutý........Taky konečně vím jak se vlastně stal Larten upírem, když ho znám z jiné knihy, co by starého, ostříleného upíra. Těším se na další díly.

Viki0
20. února

Zrození zabijáka je pro mě jedna z nejhorších knih, které jsem zatím četla. Darrenovy knihy mám ráda, jeho série Demonata patří mezi mé nejoblíbenější série, ale Zrození zabijáka je podle mě vážně propadák. Zdá se mi nesmyslný věk hrdinů v první části knihy, druhá část mě docela bavila, další dvě části propadák. Děj je prostě o ničem, činy hrdinů nemají smysl, nemají žádný cíl nebo úkol, jak už u těchto knih bývá zvykem. Larten prostě jde, něco udělá a náhle dělá zase něco jiného, aniž by to k něčemu bylo. Do dalšího dílu se v blízké době rozhodně nepustím. Kdo ví, třeba v tom časem najdu něco svého, ale prozatím to je pro mě jen nepovedená kniha, která nemá nějaký smysluplný děj.

Ailee
15. února

Začátek byl dobrý. Už je to pár let, co jsem četla původní sérii Darena Shena, ale jak se postupně Larten dostával do upířího světa, spousta věcí se mi vybavila. Ke konci byla kniha trochu nudnější, děj vázl, protože šlo hlavně o to, jak to s Lartenem bylo v jeho začátcích. Přesto kniha nebyla špatná. Taková malá chuťovka.

_tak_asi_simca_
20.11.2017

Velmi hezky napsaná kniha, nejvíce mě na ní zaujalo to, jak hlavní postava Larten přemýšlí nad danými situacemi. Rozhodně knihu doporučuji a těším se až si budu moct přečíst další díly.

panPatejl
13.07.2017

Úvodní díl bombézní upírský jízdy aneb Jak se stát krvesajem snadno a rychle. Styl psaní je poutavý a má spád. Autorovi nedělá problém přeskákat nudné části, takže po úvodní šlamastice začne děj slušně odsejpat. Malé pijavice rostou jako z vody, takže se z usmrkanců v mžiku stanou plnoletí nemrtví a příběh se rychle posouvá. Zajímavý je i koncept zubatců, kteří sice nemají rychlost Flashe ani odolnost Hulka, zato jsou odproštění ode všech drákulovin, stmívání a jiných nešvarů. I přes patrné zaměření na mladší publikum musím dát 5 hvězd, protože se to čte samo a hlavně nikdy nenudí.

davidurban1973
26.06.2017

První tři díly prodávali v Levných knihách, tak ač dospěli, řekl jsem si ze to zkusím a koupil. Chyba. Je to vyloženě pro děti. Přečetl jsem pouze první a na víc nemám. Jednoduše psané, žádný velký příběh a na to ze to je o upírech, tak tady se jedna o naprosto jinou rasu než jsou běžné popisy a charakteristiky upírů, což mě dost otravilo. Tady jsou upíři jako jiný národ, kladní (zřejmě, protože nikoho nedobrovolně nepřemění natož zabijí)... Nepochopil jsem proč jsou to vlastně upíři... velké zklamání

michaela3111
17.04.2017

Na knihu jsem jednou narazila čistou náhodou v knihovně. Procházela jsem si klasicky namátkou knihy, zaujal mě název a následně i popis, tak jsem si řekla - proč ne? Ale v tu chvíli jsem ještě netušila, že se mi dostalo do ruky to nejlepší fantasy, na které jsem kdy narazila. Od prvních stránek jsem byla zcela pohlcená poutavým dějem, před kterým dodnes před panem Shanem smekám. Překousala jsem se přes knihu za pár hodin, následující jsem si půjčila pár dní na to a napnutě čekala, až se přeloží další díly. A že se čekání vyplatilo.
Nějaký ten čas po dokončení celé ságy ve mně stále zůstává příjemný pocit z celého čtení, neboť postavy mi díky skvělému autorovu líčení pevně přirostly k srdci. A komukoliv, kdo váhá, můžu s klidem říct, ať se na tuhle skvělou jízdu vydá - nebudete litovat jediné stránky!

HannaFuchs
12.06.2016

Nejdříve jsem s přečetla komentáře a dost mě zklamali. Přesto jsem se nenechala odradit a knížku si přečetla...
Vůbec mě nezklamala. Asi mi hodně vyhovuje styl psaní tohoto autora. A to jak je upíří život tak svobodný. Sice těžký a náročný, ale svobodný.
Život upíra mě vždy lákal, ale v podání Darrena O´Shaughnessyho by byl nejlepší. Chtěla bych se setkat s Darrenem a Lartenem a vydat se s nimi na upíří dobrodružství.
Tento autor patří k mým nejoblíbenějším.

Viky007
22.02.2016

Skákala jsem radostí, že Darren Shan vydal i příběh o Lartenovi, který je bezesporu nejlepší postavou z celé ságy o upírech. Po přečtení prvního dílu mám však rozporuplné pocity. Ano, jsou tam super postavy, ale to je asi tak všechno. Prakticky nic nového se tam neděje, žádná originální zápletka. Prostě něco tomu chybělo.

Sarfias
28.09.2015

Knížky, povídky Darrena Shana mám skutečně ráda. Četla jsem je ještě v době mých povinných školních let. Ale tato kniha mě maličko zklamala. Slibně začal začátek jako nějaký příběh z 19. století. Hltala jsem každou stránku. První nadšení ale vystřídalo zklamání. Knihu jsem dočítala těžce. Neoslovili mě upíři ani příběh chlapců učedníků. Řadila bych ji spíše k průměru. Zůstanu u Madam Okty :-)

Attia
19.12.2014

Zrození zabijáka je moje první kniha od tohoto autora vůbec. Asi se nepobavím jako ti, kdo četli Darrena Shana a nejspíš mi unikají nějaké hlubší věci, ale prý se má celá tahle série odehrávat ještě před tím vším...

Kniha se mi líbila, ale řadím ji spíš do průměru. Díky zhruba 180 stranách jsem ji přelouskala za krátkou dobu, ale nedá se říct, že bych se do ní úplně začetla, místy to bylo napínavé, ale jinak ve mně Zrození zabijáka nezanechala žádné hlubší pocity. Taky mi vadily obrovské skoky mezi roky, pořádně jsem nepochopila, jak moc Larten stárl jako upír a nemohla si to proto představit. Nepovažuji knihu za plnohodnotnou, protože tomu chyběl pořádný příběh.

I tak se těším na další díly :)

JolanaC
12.06.2014

Ságu Darrena Shana jsem zbožňovala a Larten byl moje oblíbená postava, takže jsem se opravdu těšila, až si tuto knihu přečtu.
Nemůžu říct, že bych čtení litovala, ale mám z ní prazvláštní pocit. Možná jsem měla přemrštěná očekávání.
Bylo fajn se znovu setkat s postavami z původní ságy a je super sledovat vývoj Lartena. Bylo opravdu vidět, kolik si toho od svého mistra odnesl a kolik se toho naučil.
Ale něco knize musím vytknout. Začátek knihy mě moc nezaujal a i po přečtení knihy mám pocit, že vlastně ani nešlo o žádný pořádný příběh. Možná nám autor nabídne něco víc v dalších dílech (ještě jsem nečetla, ale chystám se na to). Ale velkou nevýhodu pro samotného autora vidím v tom, že aby člověk pochopil spoustu věcí a měl z toho pořádný zážitek, musí nejprve znát Ságu Darrena Shana, jinak mu spousta věcí unikne. Myslím si, že pokud by si tuhle knihu vzal do ruky někdo, kdo předchozí ságu nečetl, tak ji po nějakých dvaceti stranách odloží. A to by byla škoda. (Ano, já vím, že je "doplněk" ke knihám o Darrenovi. A že by mě pravděpodobně nebavilo číst znovu celé to vysvětlování, ale znáte to - člověk si vždycky nějakou výtku najde.)

KerrKnock
19.03.2014

Ságu Darrena Shana jsem přečetla jedním dechem, chodila jsem si do knihovny pro další díly téměř každý den a když jsem se dozvěděla o této knize, která popisovala život mé nejoblíbenější postavy vůbec (nemluvě o skvělém filmovém zpracování v Upírův pomocník) musela jsem jí mít. Dneska už mi krásně leží v poličce a myslím, že se k ní budu ještě vracet. Ačkoliv byl začátek řekla bych až nudný, obsah celé knihy mě pak celkem bavil. Sice jsem čekala něco víc, ale uvidíme, byl to první díl, třeba ty další budou o to lepší:)

Elisabet
15.10.2013

Mám moc ráda ságu Darrena Shana a Latren byl má oblíbená postava. Na tuhle knihu jsem se těšila a musím říct, že mě sice nezklamala, ale ani nenadchla. Bylo zajímavé vidět Lartena, když byl mladší. Čekám na další díl:)

Kate.S
28.05.2013

Tak tento upír byl mou nejoblíbenější postavou z celé ságy Darrena Shana. Proto jsem také po knize sáhla. Abych se dozvěděla, jak Larten žil dříve. No, začátek byl sice zajímavý, ale celkem nudný. Začalo mě to bavit, až když potká Sebu. Nejlepší části pro mě byly Upíří hora a Circo Monstruoso. Čekala jsem něco víc, ale i přes to je to dobrá kniha, která neurazí. Darren Shan je ale stoprocentně lepší:)

spami
22.05.2013

Darrena miluju. Všechny jeho knihy byli naprosto úžasné.. Ale tento první díl o Lartenovi mě teda docela zklamal.
Jak píše Paulhunter´s pet - bylo to nemastné neslané.
Snad budou další díly lepší :)

Issiriana
14.04.2013

Úžasné jako vždycky, Darren prostě ví, jak nadchnout své čtenáře. Moc ráda jsem byla hlavně za Vandžu, i když se objevil pouze na pár stránkách. Trošku zmatené mi přišly pasáže, ve kterých byl velký časový posun... Stejně ale dávám pět *, protože kdo by si rád nepočetl se svými oblíbenými postavami... :)

Paulhunterspet
16.03.2013

Zde hraje roli nostalgie, Darren se snaží a chce ságu prohloubit a pan Hroozley byl má nejoblíbenější postava... Nicméně, nadšení je vlažné. Nenadchne a neurazí :)

Adelica-Opica
05.03.2013

ze začátku se mi to moc nelíbilo, ale to asi jen proto,že obyčejně nejsem zastánce knih a filmu kde se z obyčejných lidí stávají "superhrdinove" ale po pár prvních kapitolách mě děj plně vtáhl. už aby tu byl další díl :-)

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

upíři přátelství

Autor a jeho další knihy

Darren O

Darren Shan (p)
irská, 1972

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených237x
v Čtenářské výzvě10x
v Doporučených18x
v Knihotéce77x
v Chystám se číst98x
v Chci si koupit24x
v dalších seznamech2x