Zrození zabijáka

Larten Hroozley tvrdě pracuje už od osmi let v továrně na hedvábí, kde musí spolu se svým bratrancem snášet násilnické chování předáka Traze. Když se Traz jednoho dne zase rozvzteklí a napadne Lartenova bratrance Vura, Larten se neudrží a bratrance začne bránit. Hrůzný konflikt ukončí předákova smrt. A Larten, který Traze zabil, musí urychleně zmizet. Na útěku se kvůli nepřízni počasí rozhodne schovat na hřbitově a přenocovat v kryptě. Tam narazí na záhadného Sebu Nila, který mu nabídne, aby se stal upířím pomocníkem. A protože Larten už nemá co ztratit, Sebovu nabídku přijme. Vydání první. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/148881/saga-lartena-hroozleyho-zrozeni-zabijaka-148881.jpg 4.4180

Sága Lartena Hroozleyho 1.

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Birth of a Killer, 2010

Kniha Zrození zabijáka

mysik612

Cože. Dva DEVÍTILETÍ chlapci pracují v továrně, kde jednoho dne jednoho z nich (Vura) šéf zabije a ten druhý (Larten) mu oplatí stejnou měnou. CO TO JE?

gabice4
16.07.2018

Začátek knihy byl dost krutý........Taky konečně vím jak se vlastně stal Larten upírem, když ho znám z jiné knihy, co by starého, ostříleného upíra. Těším se na další díly.

Viki0
20.02.2018

Zrození zabijáka je pro mě jedna z nejhorších knih, které jsem zatím četla. Darrenovy knihy mám ráda, jeho série Demonata patří mezi mé nejoblíbenější série, ale Zrození zabijáka je podle mě vážně propadák. Zdá se mi nesmyslný věk hrdinů v první části knihy, druhá část mě docela bavila, další dvě části propadák. Děj je prostě o ničem, činy hrdinů nemají smysl, nemají žádný cíl nebo úkol, jak už u těchto knih bývá zvykem. Larten prostě jde, něco udělá a náhle dělá zase něco jiného, aniž by to k něčemu bylo. Do dalšího dílu se v blízké době rozhodně nepustím. Kdo ví, třeba v tom časem najdu něco svého, ale prozatím to je pro mě jen nepovedená kniha, která nemá nějaký smysluplný děj.

Ailee
15.02.2018

Začátek byl dobrý. Už je to pár let, co jsem četla původní sérii Darena Shena, ale jak se postupně Larten dostával do upířího světa, spousta věcí se mi vybavila. Ke konci byla kniha trochu nudnější, děj vázl, protože šlo hlavně o to, jak to s Lartenem bylo v jeho začátcích. Přesto kniha nebyla špatná. Taková malá chuťovka.

_tak_asi_simca_
20.11.2017

Velmi hezky napsaná kniha, nejvíce mě na ní zaujalo to, jak hlavní postava Larten přemýšlí nad danými situacemi. Rozhodně knihu doporučuji a těším se až si budu moct přečíst další díly.

panPatejl
13.07.2017

Úvodní díl bombézní upírský jízdy aneb Jak se stát krvesajem snadno a rychle. Styl psaní je poutavý a má spád. Autorovi nedělá problém přeskákat nudné části, takže po úvodní šlamastice začne děj slušně odsejpat. Malé pijavice rostou jako z vody, takže se z usmrkanců v mžiku stanou plnoletí nemrtví a příběh se rychle posouvá. Zajímavý je i koncept zubatců, kteří sice nemají rychlost Flashe ani odolnost Hulka, zato jsou odproštění ode všech drákulovin, stmívání a jiných nešvarů. I přes patrné zaměření na mladší publikum musím dát 5 hvězd, protože se to čte samo a hlavně nikdy nenudí.

davidurban1973
26.06.2017

První tři díly prodávali v Levných knihách, tak ač dospěli, řekl jsem si ze to zkusím a koupil. Chyba. Je to vyloženě pro děti. Přečetl jsem pouze první a na víc nemám. Jednoduše psané, žádný velký příběh a na to ze to je o upírech, tak tady se jedna o naprosto jinou rasu než jsou běžné popisy a charakteristiky upírů, což mě dost otravilo. Tady jsou upíři jako jiný národ, kladní (zřejmě, protože nikoho nedobrovolně nepřemění natož zabijí)... Nepochopil jsem proč jsou to vlastně upíři... velké zklamání

michaela3111
17.04.2017

Na knihu jsem jednou narazila čistou náhodou v knihovně. Procházela jsem si klasicky namátkou knihy, zaujal mě název a následně i popis, tak jsem si řekla - proč ne? Ale v tu chvíli jsem ještě netušila, že se mi dostalo do ruky to nejlepší fantasy, na které jsem kdy narazila. Od prvních stránek jsem byla zcela pohlcená poutavým dějem, před kterým dodnes před panem Shanem smekám. Překousala jsem se přes knihu za pár hodin, následující jsem si půjčila pár dní na to a napnutě čekala, až se přeloží další díly. A že se čekání vyplatilo.
Nějaký ten čas po dokončení celé ságy ve mně stále zůstává příjemný pocit z celého čtení, neboť postavy mi díky skvělému autorovu líčení pevně přirostly k srdci. A komukoliv, kdo váhá, můžu s klidem říct, ať se na tuhle skvělou jízdu vydá - nebudete litovat jediné stránky!