Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Štvanice Štvanice Clive Cussler

Vynikající napínavý akční thriller ze zajímavého období konce věku dobývání divokého západu. Dobre se to četlo, takže s mým prvním setkáním s tímto autorem jsem spokojen. Škoda, ze s Bellem vyšel pouze jeden další díl na který se vrhnu, a víc ne :(

08.06.2018 5 z 5

Teplé světy Teplé světy James Tiptree jr. (p)

Přečetl jsem první čtyři povídky a přidal k nim komentáře. Dvě byly divné, dvě nicmoc. Tvorba mě nezaujala, je to vše zdlouhavé a nudné, pokud to není vyloženě divné. Pointa o ničem. Víc číst nebudu,

02.06.2018 2 z 5

Nakažlivá smrt Nakažlivá smrt Patricia Cornwell

Docela zajímave. Moje první a asi i poslední kniha této autorky.
Soudní patolozka která má čas vyšetřovat vraždy...mimo pitvy mrtvol zkoumá i místa činu a v podstatě sama vyšetřuje...moc neuvěřitelne a nereálné (stejně jak Castle, Vip vraždy).
Dlouhé vyšetřování virové nákazy je spis takové lékařské krimi. Rozuzleni a odhalení vraha strašně rychle a hodně náhodné (v knize skoro žádné indicie kdo to je a až náhodná návštěva hrdinky vše rozuzli). Motivu bych také moc neuveril, pomsta po tolika letech a tak všeobecně namířena proti všem lidem...
Náznaky ohledně života a vztahu hrdinky pro čtenáře jedné knihy jsou spis zmatečnost a je potřeba asi číst od první knihy do poslední.
Epilog zbytečný a jak hrdinka přijme hned vysvětlení smrti manžela, no nevím...

30.05.2018 2 z 5

Dobrodružství Jeronýma Moucherota Dobrodružství Jeronýma Moucherota François Boucq

Nebavilo, Nezaujalo. Kresba zajímavá, příběhy ne. Horko těžko jsem dočetl první a stačilo mi to :(

30.05.2018 1 z 5

Já jsem Gotham Já jsem Gotham Scott Snyder

Docela dobre, kresba pěkná. Libilo se mi to.

27.05.2018 3 z 5

Cesta podivných Cesta podivných Jason Aaron

Docela zajímavý příběh i pěkný kresba. Příjemné překvapeni.

27.05.2018 4 z 5

Dlouhý zítřek a další příběhy Dlouhý zítřek a další příběhy Mœbius (p)

Nezaujalo. Krátké příběhy, občas dobra pointa, ale většina se mi nelíbila. Ani jsem to nedočetl. Kresba nechytla vůbec.

27.05.2018 1 z 5

Procitnutí Procitnutí Russell Blake

Naprosto oddychová četba. Hlavní hrdinka prochází dějem jako nůž máslem, bez komplikací a zádrhelů. Bez jakékoli větší zápletky skoro přímý děj.

22.05.2018 2 z 5

Putování za jantarovým drakem Putování za jantarovým drakem Vlado Ríša

Čtivé, hezky napsané. Příběhy na sebe dobře navazují, ačkoliv se jedná o samostatné povídky. Umně převyprávěný příběh o našem hrdinném rytíři Bruncvíkovi.

15.05.2018 4 z 5

Terorformace Terorformace Robbie Morrison

S postavou jsem se setkal poprvé a neznám seriál, každopádně mě to nijak neoslovilo.

10.05.2018 2 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Ctive, zajímavé.

17.04.2018 3 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Super příběh, uveritelny (zejména pro pamětníky), velice ctivy.

12.04.2018 4 z 5

Žoldnéři fantasie: Dobré zprávy ze záhrobí Žoldnéři fantasie: Dobré zprávy ze záhrobí Michael Bronec

Povídková Sb. mě nějak nenadchla. Vítězné práce mi přišly nejslabší. Celkově spíš horší průměr.

09.04.2018 3 z 5

Chrám devíti Múz Chrám devíti Múz John Maddox Roberts

Velice ctivy a zajímavý detektivní příběh.

23.03.2018 5 z 5

Invaze Invaze Jay Bonansinga

Slabší než předchozí díl. Kvalita upadá, přemáhal jsem se to dočíst, od půlky mi to přišlo zbytečně zdlouhavé a popisné.

16.03.2018 2 z 5

Zkáza Zkáza Jay Bonansinga

Nakonec jsem to prelouskal, ale přišlo mi to slabší než předchozí díly. Uvidím další díl a pokud vydají ještě ty další dva co autor napsal...
Příběh s guvernérem byl o poznání kvalitnější.

07.03.2018 2 z 5

Svatokrádež Svatokrádež John Maddox Roberts

Čtivá, zábavná, historická detektivka.

04.03.2018 4 z 5

Pád Guvernéra 2 Pád Guvernéra 2 Robert Kirkman

Dobrý závěr příběhu o guvernérovi.

27.02.2018 4 z 5

Pád Guvernéra 1 Pád Guvernéra 1 Robert Kirkman

Dobře napsané, čtivé. Mě se to líbilo. Jsem zvědavý na pokračování. Celá knižní série hezky dokresluje ději komiksů a filmového seriálu.

12.02.2018 4 z 5

Nezlom císařů meč Nezlom císařů meč František Novotný

Dobre napsána a ctiva kniha, která vychází z dostupných informaci o historických událostech.

07.02.2018 4 z 5