Cesta podivných

Doctor Strange je to jediné, co stojí mezi naším vesmírem a hrůzami ze světa magie... ale tahle moc není zadarmo. A účet Doctora Strange u nadpřirozených sil je zatraceně vysoký – a právě přišel čas, kdy je třeba zaplatit.

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373611/big_cesty-podivnych-L6R-373611.jpg 4.1112

Doctor Strange 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

The Way of the Weird, 2016

Kniha Cesta podivných

Raido26
26.03.2021

Kresba je úžasná. Ano, sice chaotická, ale zároveň přesně taková jaká by pro zobrazení života Doctora Strange měla být. Je trohu expresivní a chce to každé stránce věnovat čas. Ano, když to prolistujete za dvě hodiny, je to chaotické. Když tomu ale věnujete 4 hodiny, je to zážitek. Příběh se zde teprve rozjíždí, proto ho nechci zatím moc hodnotit. Zápletka ale nevypadá vůbec špatně.

Atlantis
12.01.2021

Ve zkratce - bavil jsem se a těším se na další díl. Doctor Strange obecně je moje velmi oblíbená postava a v podání Jasona Aarona, kdy se z něj stane nejistý člověk, který se nemůže spolehnout na to, co je pro něj základem života, jsem si tuto postavu užil ještě více.
Chválím zajímavě navržený svět, kdy za každou magickou střelu musíte zaplatit (že by vliv Fullmetal Alchemist?).
Jedinou spornou záležitostí je v mých očích Bachalova kresba, kdy se sice skvěle hodí k tématu a různá chapadla a přísavky sem padnou jako ulité, ale občas je až příliš nepřehledná.

Deimos
15.09.2020

Podivné a to téměř vše. Jestli má styl vystihnout název knihy, tak se to povedlo. Doctor Strange má být a je sice zvláštní hrdina a v tomto případě je kresba a styl vyprávění příběhu tak, jak by asi nejeden čtenář očekával. Mě to ovšem tak úplně nesedlo. Moc jsem se v tom neorientoval a ani mě to moc nebavilo. Vycházím přitom ze stylu filmu (který je odlišný) ale především pak z jednoho už čteného komiksu, který se mi líbil, ba co víc, který mě pořádně chytl v době, kdy jsem hlavního hrdinu neznal a tehdy mě slušně zaujal a o Strangeovi jsem se také něco dozvěděl. Tady mě to spíš mírně odradilo a na další díly nebudu tak úplně spěchat. (56%)

MrBaboon
28.05.2020

Skvělá kresba a úžasný příběh. Těším se na další díly.

Malarkey
12.04.2020

Po přečtení, pokud se tomu tak u komiksu dá nazývat, mohu konstatovat, že filmový Doctor Strange se nezadá s tím komiksovým originálem. Doctor Strange je šíleně ulítlý, ohýbá čas a prostor, navíc jeho autoři si dělají z obrazového prostředí co chtějí, a tak nikdy nevíte, co Vás na dalších stránkách bude čekat. Ostatně jako u filmu. Za mě zajímavý zážitek, ale nic, co bych vyhledával dalšími díly.

KillHurt
31.03.2020

Solidní začátek série, který se nebojí do toho šlápnout. Příběh se s ničím nepáře. Hned ze startu nám vykreslí Strange jako ultimátního zachránce planety, o kterém pořádně nikdo ani netuší. Slečna Stantonová plní nechápající příběhovou berličku, které je třeba vše vysvětlit, protože o magii pořádně nikdy neslyšela a to i přesto, že v Marvelovském New Yorku se děje neskutečný bordel skoro denně. Nový čtenář je díky ní ušetřen tápání. Po vysvětlení statu quo se autoři pustí do zápletky, která samozřejmě končí příchodem záporáků. Je to jak přes kopírák, ale hezky se to čte a hezky se na to dívá. Příběh je jak podle šablony, ale překvapuje v detailech. Kresba má svůj styl a nebojí se experimentovat. Chápu, že se nemusí někomu líbit.

NemmamSlov
12.03.2020

Dr. Strang: Připomeň mi abych ti zvýšil plat, Wongu.
Wong: Spokojím se s týdenní dovolenou. Někde, kde je klid a nuda
Dr. Strange: Ujednáno. Věr mi, že budeš milovať Cleveland.

Tak, konečne moja prvá Marvelovka, za ktorú vďačím časopisu Pevnosť. Skôr som zvyknutý na štýl mangy ako je Naruto, alebo Bleach, preto sa mi kresba zdala príliš chaotická, za čo jednu hviezdu uberám. Naopak, príbeh celkom zaujímavý, našla sa tu aj nejaká vtipná hláška a páčilo sa mi zobrazenie reality, ktorú videli Strangovi druhovia. Celkom som zvedavý, ako to bude pokračovať, tak počítam s kúpov ďaľšieho komiksu.

DennisMoore
04.03.2020

Jak je vidět z některých předchozích komentářů, kresba ani příběh nesednou každému, ale to je mi právě sympatické. Cesta podivných je velmi zábavný komiks, který mi Strange ukázal zase z trochu jiné stránky, tedy jako mocného, ale ne všemocného člověka (?), splácejícího a navíc zapleteného do tak bizarních příhod, že by se k nim "běžná" vyumělkovaná kresba ani nehodila. Dokážete si třeba představit, že by to všechno nakreslil Alex Ross, jehož obálka je mezi bonusy? Ano, představit si to dokážu, ale nedokážu si představit, že bych potom byl tak nadšený. Kniha mě prostě bavila od začátku do konce a závěr mě vyloženě navnadil na další díl, který bych nejraději začal číst hned, kdybych ho sákryš měl.