Procitnutí

Osmadvacetiletá Jet byla kdysi jednou z nejvýkonějších agentek Mossadu. Pak se ale rozhodla fingovat vlastní smrt a tuto část svého života navždy pohřbít. Jenže minulost se tak snadno nevzdává… Jetin poklidný nový život naruší brutální útok a ex-agentka se musí vrátit k tajnému životu plnému krutosti a klamu, aby zachránila sebe i ty, které miluje. Román Jet: Procitnutí přivádí na scénu novou atypickou protagonistku, jež se musí vypořádat s drsnou a nekompromisní skutečností plnou nečekaných zvratů a střemhlavých pádů do neznáma. Fanoušci Lizbeth Salanderové, Salt nebo Bourneovy trilogie se mohou těšit na zběsilou jízdu, která je každou další prudkou zatáčkou přiblíží k vyvrcholení stejně překvapivému a nekonvenčnímu, jako je samotná hlavní hrdinka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268284/big_jet-procitnuti-Y11-268284.jpg 3.8111

Jet 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press, Fantom Print

Jet, 2012

Kniha Procitnutí

Filatov
dnes

Tenhle žánr normálně nečtu, ale knihu jsem dostal zdarma k jiné knize a popis mě zaujal, tak jsem jí dal šanci. Byla to docela svěží změna a kniha mě bavila. Špionka je sympatická osoba, která se s ničím moc nepárá a umí dostát svému "povolání". Popisy akcí byly poutavé a lokace chudých karibských zemí také, takže vlastně nemám co tomuto titulu vyčíst a rozhodl jsem se, že si přečtu i pokračování.

1T0S_
16.07.2021

Pokud máte rádi akční béčkové thrillery, je Procitnutí přesně pro Vás. O nějakou realističnost se totiž ani nesnaží - nahrazuje ji akčností, neprůstřelnými hlavními hrdiny, podlými záporáky a tunou konspirací. Celé je to napsáno poměrně jednoduchým a strohým stylem, takže četba plyne rychle. Jako oddechovka fajn.

Claudius
09.01.2021

Jestli jste se někdy dívali na bondovku, jistě jste narazili na tuto situaci - po scéně, kdy Bond zjistí, že jeho další cíl je (řekněme) v Alpách, následuje střih a v další scéně už Bond lyžuje na Großglockneru. Pokud jste si někdy položili otázku, jak se Bond dostal na letiště, jaký měl let, kde měl mezipřistání, kterým autobusem dojel na sjezdovku a kde si půjčil lyže, je tato kniha přesně pro vás.
Autor se snaží podat realistický obraz. To se projevuje zejména v tom, že si autor uvědomuje, že dostat se bez dokladů přes Atlantik není jen tak, a tak tomuto problému věnuje poměrně rozsáhlou část knihy (neboť Jet cestuje přes Atlantik oběma směry). Tento nepříliš vítaný realistický rozměr je ovšem narušen klišovitou dokonalostí hlavní hrdinky, která je nebývale krásná, smrtící, inteligentní, hovoří asi osmdesáti jazyky a zvládá hacknout skoro cokoliv. Takže akce jsou v knize tak čtyři, hrdinka je vše bez problému zvládne, a to i proti ohromné přesile, aby se poté rozvlekle přesunula dvanácti různými dopravními prostředky na místo jiného střetu.
Další díl si odpustím.

chodícírohožka
05.05.2020

Akční, nenáročné, v pohodě, ale nic extra. Dílko se četlo dobře, postavy byly stravitelné, děj ubíhal, i když spousta věcí se dala dopředu předvídat. Chování a myšlenkové pochody hlavní hrdinky podle mě ne vždy souhlasily s její povahou (stejně tak motivy některých jejích činů) a některé události byly poněkud šílené, ale jak napsal autor ve velmi sympatické poznámce na konci knihy - cílem nebylo popsat realitu, ale užít si fikci. A podle mě je více než patrné, že si autor psaní svého příběhu opravdu užíval.

Hella
01.05.2020

Opravdu taková povrchní béčkovka. Ale milovníkům akce a nesmrtelných hrdinů nabídne i tak napínavé počtení jedním dechem.

hana4834
22.10.2019

Přebal me upoutal a kniha stejně tak proste super

Yokolobuna
09.12.2018

První díl série Jet je přinejlepším "OK". Není v něm vyloženě nic špatného, ale stejně tak ani nic zajímavého. Skutečně vůbec nic (povedená obálka se moc počítat nedá). Kniha, která se pro mne stane laťkou průměrnosti. Napsaná je jednoduše, nečte se zle, ale nepřekvapí ani příběhem, ani postavami, ani prostředím a už vůbec ne jazykem. Je tu spousta průměrné akce, namířené proti průměrným padouchům s průměrnými hrdiny zavlečenými do průměrné konspirace. Vyloženě špatný mi však přišel asi jen zvrat, který přeci jen nebudu spoilovat. Každopádně toto odhalení napadne většinu čtenářů už v půli knihy, kde se nachází přespříliš okatě napsaná související kapitola.

Autorovi se bohužel příliš nedařilo ani střídání tempa, kdy klidnější pasáže vyplňuje většinou tím, že postavy "chodí na jídlo" nebo nakupují. Čtení Jet vám vyloženě vadit nebude, jen budete mít pocit, že držíte v ruce dost zbytečnou knížku.

Zkráceně? Relativně čtivý špionážní thriller, který mantinely žánru nejen nerozšiřuje, ale ani se k nim nedokázal přiblížit. Čteno díky Pevnosti PLUS. Další díl asi taky jedině jako přílohu.

Malarkey
22.07.2018

Solidní jednoduchá a akcí nabušená jednohubka, která není kdovíjak chytrá, ale jako odpočinkové čtení je postačující. Druhý díl ale hledat nějak nehodlám. Třeba jednou přijde sám.