Procitnutí

Osmadvacetiletá Jet byla kdysi jednou z nejvýkonějších agentek Mossadu. Pak se ale rozhodla fingovat vlastní smrt a tuto část svého života navždy pohřbít. Jenže minulost se tak snadno nevzdává… Jetin poklidný nový život naruší brutální útok a ex-agentka se musí vrátit k tajnému životu plnému krutosti a klamu, aby zachránila sebe i ty, které miluje. Román Jet: Procitnutí přivádí na scénu novou atypickou protagonistku, jež se musí vypořádat s drsnou a nekompromisní skutečností plnou nečekaných zvratů a střemhlavých pádů do neznáma. Fanoušci Lizbeth Salanderové, Salt nebo Bourneovy trilogie se mohou těšit na zběsilou jízdu, která je každou další prudkou zatáčkou přiblíží k vyvrcholení stejně překvapivému a nekonvenčnímu, jako je samotná hlavní hrdinka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268284/jet-procitnuti-Y11-268284.jpg 3.8109

Jet 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Mystery Press, Fantom Print

Jet, 2012

Kniha Procitnutí

Claudius

Jestli jste se někdy dívali na bondovku, jistě jste narazili na tuto situaci - po scéně, kdy Bond zjistí, že jeho další cíl je (řekněme) v Alpách, následuje střih a v další scéně už Bond lyžuje na Großglockneru. Pokud jste si někdy položili otázku, jak se Bond dostal na letiště, jaký měl let, kde měl mezipřistání, kterým autobusem dojel na sjezdovku a kde si půjčil lyže, je tato kniha přesně pro vás.
Autor se snaží podat realistický obraz. To se projevuje zejména v tom, že si autor uvědomuje, že dostat se bez dokladů přes Atlantik není jen tak, a tak tomuto problému věnuje poměrně rozsáhlou část knihy (neboť Jet cestuje přes Atlantik oběma směry). Tento nepříliš vítaný realistický rozměr je ovšem narušen klišovitou dokonalostí hlavní hrdinky, která je nebývale krásná, smrtící, inteligentní, hovoří asi osmdesáti jazyky a zvládá hacknout skoro cokoliv. Takže akce jsou v knize tak čtyři, hrdinka je vše bez problému zvládne, a to i proti ohromné přesile, aby se poté rozvlekle přesunula dvanácti různými dopravními prostředky na místo jiného střetu.
Další díl si odpustím.

chodícírohožka
05.05.2020

Akční, nenáročné, v pohodě, ale nic extra. Dílko se četlo dobře, postavy byly stravitelné, děj ubíhal, i když spousta věcí se dala dopředu předvídat. Chování a myšlenkové pochody hlavní hrdinky podle mě ne vždy souhlasily s její povahou (stejně tak motivy některých jejích činů) a některé události byly poněkud šílené, ale jak napsal autor ve velmi sympatické poznámce na konci knihy - cílem nebylo popsat realitu, ale užít si fikci. A podle mě je více než patrné, že si autor psaní svého příběhu opravdu užíval.

Hella
01.05.2020

Opravdu taková povrchní béčkovka. Ale milovníkům akce a nesmrtelných hrdinů nabídne i tak napínavé počtení jedním dechem.

1T0S_
21.03.2020

Ti, kteří vzali Jet do rukou s úmyslem přečíst si nějaký špionážní román, budou zklamáni. Jet je totiž spíše akčním béčkovým thrillerem. A v rámci svého žánru funguje dobře.
Kniha je napsaná jednoduchým jazykem, který se pro podobně akční tvorbu rozhodně hodí, protože se snadno a rychle čte, takže děj ubíhá pořádným tempem. Jet, tedy hlavní hrdinka, je poměrně sympatickým strojem na zabíjení. Svou nesmrtelností sice připomíná Jasona Bournea či Mitche Rappa, ale co čekat od hrdinů akčních thrillerů, huh?
Samotná zápletka není nijak originální, ale zato nabízí slušnou dávku napětí a povedené, i když místy předvidatelné, zvraty.
Pokud bych měl něco vytknout, byl by to záporák. Grigenko totiž nepůsobí nějakým výrazným dojmem a na to, jak mocného a silného ho autor vylíčil, toho totiž moc nezmohl.

Tl;Dr - Povedené akční béčko. Pokud ale hledáte nějakou serioznější četbu, asi bych sáhl po něčem jiném.

hana4834
22.10.2019

Přebal me upoutal a kniha stejně tak proste super

Yokolobuna
09.12.2018

První díl série Jet je přinejlepším "OK". Není v něm vyloženě nic špatného, ale stejně tak ani nic zajímavého. Skutečně vůbec nic (povedená obálka se moc počítat nedá). Kniha, která se pro mne stane laťkou průměrnosti. Napsaná je jednoduše, nečte se zle, ale nepřekvapí ani příběhem, ani postavami, ani prostředím a už vůbec ne jazykem. Je tu spousta průměrné akce, namířené proti průměrným padouchům s průměrnými hrdiny zavlečenými do průměrné konspirace. Vyloženě špatný mi však přišel asi jen zvrat, který přeci jen nebudu spoilovat. Každopádně toto odhalení napadne většinu čtenářů už v půli knihy, kde se nachází přespříliš okatě napsaná související kapitola.

Autorovi se bohužel příliš nedařilo ani střídání tempa, kdy klidnější pasáže vyplňuje většinou tím, že postavy "chodí na jídlo" nebo nakupují. Čtení Jet vám vyloženě vadit nebude, jen budete mít pocit, že držíte v ruce dost zbytečnou knížku.

Zkráceně? Relativně čtivý špionážní thriller, který mantinely žánru nejen nerozšiřuje, ale ani se k nim nedokázal přiblížit. Čteno díky Pevnosti PLUS. Další díl asi taky jedině jako přílohu.

Malarkey
22.07.2018

Solidní jednoduchá a akcí nabušená jednohubka, která není kdovíjak chytrá, ale jako odpočinkové čtení je postačující. Druhý díl ale hledat nějak nehodlám. Třeba jednou přijde sám.

witko
14.06.2018

Při čtení knihy jsem se nemohl zbavit dojmu, že sleduji hodně slabý "béčkový" špionážní film.