Procitnutí

Osmadvacetiletá Jet byla kdysi jednou z nejvýkonějších agentek Mossadu. Pak se ale rozhodla fingovat vlastní smrt a tuto část svého života navždy pohřbít. Jenže minulost se tak snadno nevzdává… Jetin poklidný nový život naruší brutální útok a ex-agentka se musí vrátit k tajnému životu plnému krutosti a klamu, aby zachránila sebe i ty, které miluje. Román Jet: Procitnutí přivádí na scénu novou atypickou protagonistku, jež se musí vypořádat s drsnou a nekompromisní skutečností plnou nečekaných zvratů a střemhlavých pádů do neznáma. Fanoušci Lizbeth Salanderové, Salt nebo Bourneovy trilogie se mohou těšit na zběsilou jízdu, která je každou další prudkou zatáčkou přiblíží k vyvrcholení stejně překvapivému a nekonvenčnímu, jako je samotná hlavní hrdinka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/268284/jet-procitnuti-Y11-268284.jpg 3.991

Jet (1.)

Jet (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press, Fantom Print

Kniha Procitnutí

1T0S_
25.12.2018

Akce, přestřelky a chození do restaurací...

Hlavní postava, agentka Mossadu Maya, není moc dobře vykreslená. Víme něco málo o její minulosti, +- známe její vlastnosti, ale to mi prostě nestačí. Řekl bych, že detailnější popis by rozhodně přišel vhod.
V knize byste marně hledali nějaký barvitější jazyk - vesměs jsou zde používané nepříliš rozvinuté věty a "simple" vyjadřování.
Pokud autor ovšem něco umí velmi dobře, jsou to akční pasáže - ty byly čtivé, svižné a záživné. Jejich střídání s těmi "ne zrovna moc akčními" pasážemi sice mírně pokulhávalo, ale to jsem schopen překousnout.

TL;DR - Hledáte-li nějaký "akčňák" s rychlým spádem a velkým množstvím přestřelek, je tato kniha přesně pro vás ;)
3/5

Yokolobuna
09.12.2018

První díl série Jet je přinejlepším "OK". Není v něm vyloženě nic špatného, ale stejně tak ani nic zajímavého. Skutečně vůbec nic (povedená obálka se moc počítat nedá). Kniha, která se pro mne stane laťkou průměrnosti. Napsaná je jednoduše, nečte se zle, ale nepřekvapí ani příběhem, ani postavami, ani prostředím a už vůbec ne jazykem. Je tu spousta průměrné akce, namířené proti průměrným padouchům s průměrnými hrdiny zavlečenými do průměrné konspirace. Vyloženě špatný mi však přišel asi jen zvrat, který přeci jen nebudu spoilovat. Každopádně toto odhalení napadne většinu čtenářů už v půli knihy, kde se nachází přespříliš okatě napsaná související kapitola.

Autorovi se bohužel příliš nedařilo ani střídání tempa, kdy klidnější pasáže vyplňuje většinou tím, že postavy "chodí na jídlo" nebo nakupují. Čtení Jet vám vyloženě vadit nebude, jen budete mít pocit, že držíte v ruce dost zbytečnou knížku.

Zkráceně? Relativně čtivý špionážní thriller, který mantinely žánru nejen nerozšiřuje, ale ani se k nim nedokázal přiblížit. Čteno díky Pevnosti PLUS. Další díl asi taky jedině jako přílohu.

Malarkey
22.07.2018

Solidní jednoduchá a akcí nabušená jednohubka, která není kdovíjak chytrá, ale jako odpočinkové čtení je postačující. Druhý díl ale hledat nějak nehodlám. Třeba jednou přijde sám.

witko
14.06.2018

Při čtení knihy jsem se nemohl zbavit dojmu, že sleduji hodně slabý "béčkový" špionážní film.

davidurban1973
22.05.2018

Naprosto oddychová četba. Hlavní hrdinka prochází dějem jako nůž máslem, bez komplikací a zádrhelů. Bez jakékoli větší zápletky skoro přímý děj.

lachtan77
07.02.2018

Klasika která neurazí. Mladá nádherná agentka, která bojuje po celém světě. Hned se jdu mrknout po druhém díle.

Lenka.Vílka
03.08.2017

Mám ráda béčkové akční filmy, proto se mi kniha líbila. Dějově nic moc originální, ala četlo se to dobře. Nevymlouvám se létem, ale na místo a čas se vyloženě hodila. Jinak obálka je jednoznačně luxusní a jsem ráda, že ta věta z choré mysli nějaké blázna je na zadní straně. Její trapnost je do nebes volající. Takže jsem zvědavá na další díl.

gad
19.01.2017

Jet se mi četla velice dobře. Je to takový mix Vanessy Michael Munroeové a Lisbeth Salanderové.

Russell Blake

Russell Blake