Zrada

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krásná Jet je zpátky ve hře a vyráží na životní misi. Aby našla a dostala zpět svou malou dceru, musí definitivně vstát z mrtvých a vrátit se ke kariéře tajné agentky. Odvést Hannah z domu jejích pěstounů je přitom ten nejjednodušší krok… Nyní ji čeká cesta z Nebrasky do vykřičených čtvrtí Bangkoku a dál, až do nebezpečných džunglí Laosu a Myanmaru ovládaných drogovými gangy – cesta plná krve, násilí, smrti a zrady. Ale pokoušet se zradit Jet se rozhodně nevyplácí. Fanoušci Kill Billa, Bourneovy trilogie a seriálu 24 hodin si v této zběsilé akční jízdě rozhodně přijdou na své....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281091/big_jet-zrada-PCD-281091.jpg 4.261
Série:

Jet 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Fantom Print, Mystery Press
Originální název:

Betrayal, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Zrada

Filatov
24. března

Druhý díl zde má vyšší hodnocení, než první, ale já to mám jinak. Mně se tento díl líbil o trochu méně. Zrada je méně akční a více citově založená.

Hella
03.04.2021

Chcete-li si odpočinout, prožít jednu parádní akci za druhou a nemuset u toho moc přemýšlet, je tohle ideální kniha.


1T0S_
22.03.2020

Zrada je, stejně jako ostatní Blakeovy knihy, povedeným akčním béčkem. Autorovi se povedlo vytvořit napínavou a poměrně zápletku, ve které se Jet nechtěně zaplétá do masivního drogového spiknutí. S tím jde ruku v ruce i záporák, který je zde též mnohem působivější, než tomu bylo v jedničce.
Pokud bych měl něco vytknout, byl by to fakt, že autor místy až moc tlačil na pilu. Bojové schopnosti hlavních hrdinů podobných románů je vždy potřeba brát s nadhledem, ale pasáž s lukem, která se nacházela někde v poslední třetině knihy, byla naprosto bizarní i na poměry akčních béček.

Tl;Dr: Jet nijak hranice žánru nerozšiřuje, přesto se jedná o slušný oddechový počin.

hana4834
27.10.2019

Naprosto skvělí příběh navazuje na první díl. Určitě si přečtu ještě několikrát oba

Lmslaver
24.09.2018

Druhý díl akčního thrilleru o bývalé agentce Mossadu se rozjíždí trochu volněji než jednička, ale stále si užijeme adrenalinovou jízdu plnou přestřelek, soubojů tváří v tvář i stealth akce. Děj se odehrává převážně ve spojených státech a v Thajsku, kde Jet pobíhá po džungli nejen s lukem a šípy jako Rambo v sukni.
Občas autor přestřelí a pak je trochu úsměvné, když si dva zkušení agenti vyprávějí o akáčku, co to je za zbraň a proč se používá v dané lokalitě. Je to jako by se dva zedníci bavili na co je malta a co se do ní dává. Hrdinka se prezentuje jako naprostá profesionálka a jednička v oboru, ale pak se v akci hloupě dojímá nad osudy zneužívaných dětí a ohrožuje svůj život i úspěšnost celé operace.
Kdo ale chce jen slušnou porci akce v odpočinkovém čtení, kde se ani nedoporučuje moc přemýšlet, dostane v téhle knížce své.

Nelly
26.05.2016

Tak trošku dámský thriller - vše jede jako na drátkách, žádné nečekané zvraty, až už si člověk myslí, že to bude na konci jedna romantická slaďárna - a ono ne! Doufám, že bude brzy další díl a že se z Jet nestane zjemnělá mamča. Jako oddechovka dobrý.

Fantasysvet
03.05.2016

Kniha Jet: Zrada začíná přesně tam, kde končí předchozí díl. Hlavní hrdinka se na konci minulého dílu dozvěděla, že má dvouletou dceru kterou si teď jde vyzvednout z domu jejích pěstounů. Ale to by nebyl Russel Blake, aby nechal Jet v klidu. A tak hned po té, co se Jet podaří odvést svou malou dcerku z domu adoptivních rodičů, ocitá se ve spárech Artura. Právě Arthur (hnusně znetvořený, jak má spráný záporák být) byl tím, kdo v minulém díle pomohl Jet a jejímu šéfovi a milenci Davidovi zlikvidovat jejich cíl. Teď si jeden z nejvlivnějších mužů CIA vybral Jet, aby splatila dluh svého bývalého šéfa. Oplátkou za zabití zběhlého agenta CIA Hawkera jí vrátí dcerku „živou a zdravou“. A tak se Jet vydává do Thajska, kde musí najít překupníka s bílým masem který je jediným mužem, jenž by ji snad mohl přivést ke zběhlému agentovi CIA schovávajícím se uprostřed nebezpečných džunglí Laosu a Manmaru.

Příběh je docela zamotaný, ale překvapivě drží pohromadě. Jet je i v tomto díle onou neohroženou bývalou superagentkou Mossadu, která nemá problém vyřídit deset členů drogového kartelu pouhými pěstmi. Jenže ani ten nejlepší agent by nebyl ničím, kdyby neměl nějakého toho pomocníka. Tím se stane Rob Jetin - kontakt v Bangkoku. Právě s ním Jet začne poznávat thajskou metropoli a především pozadí toho, čemu u nás v Evropě říkáme sexuální turistika, ale ve skutečnosti je to sprostý obchod s bílým masem.

Především Blakeúv náhled za oponu thajského života a sexuálního byznysu je na knize nejzajímavější. I když jde o oddechovou literaturu, je jasně vidět, že se autor touto tématikou hluboce zabýval. A věřte mi, nebude vám dobře, až se budete s Jet a Robem brodit morálním bahnem Nana Plaza.

O akční scény a souboje není nouze už v Bangkoku a poté, co se Jet s Robem přesunou do džungle, je akce ještě zběsilejší. K tomu všemu přihoďte slušnou dávku cynismu, kterým Jet srší při každé příležitosti, a několik dost drsných dějových zvratů a máte tu solidní akční thriller, kterému odpustíte i trochu natahovaný začátek. Pokud hledáte další trilogie Milénium, musíte zamířit jinam. Protože tady Lisbeth Salanderová nebydlí. Ale pokud vám ke štěstí stačí kvalitní akční thriller s jistým přesahem, jste na správné adrese.

Boboking
08.04.2016

Jak se říká, kam nemůže čert, tam pošle ženskou, tak to platí i pro další příběh o bývalé agentce Mosadu Jet. Okouzlující více než James Bond, vražednější než Jason Bourne. Čtivé, napínavé, prostě nudit se určitě nebudete. Jen nechápu, co má autor proti (sympatickým) mužům? :-) Vřele doporučuji jako úžasnou oddechovou četbu.

1