Nezlom císařů meč

Nezlom císařů meč https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2956/nezlom-cisaru-mec-2956.jpg 4 17 4

První díl díla o Marku Aureliovi a jeho spoluvládci Luciu Verovi. Kniha se nevěnuje jen císařům, ale popisuje život v římské provincii Panonii a života v ní za Markomanských válek. Na skok si odskočíme i do Parthie a povstání Parthských legií.

Hall3006
28.03.2021 4 z 5

Historická freska začátku konce Říše Římské. Žádné těžké čtení; naopak plynulý děj a srozumitelný slov bez nepřirozených dialogů které v jiných knihách najdeme dost aby přiblížili dobovou mluví pro nás už téměř nesrozumitelnou. Autor si dal práci, aby děj nebyl nudný sled událostí z dějepisu. Krásné 4/5 hvězd.

Anjin
29.10.2019 4 z 5

Není to žádný rozmáchlý děj ani komplexní vyprávění. Celá kniha v podstatě stojí na charakterem, které sice nejsou nijak zvlášť oblíbené, ale čtenář se s nimi může jakž takž identifikovat a projít s nimi onou pohnutou dobou. Což, myslím, na knihu takovéhle délky je dobrý výkon.

davidurban1973
07.02.2018 4 z 5

Dobre napsána a ctiva kniha, která vychází z dostupných informaci o historických událostech.

lenkaknel
05.11.2013 5 z 5

Moje úplně první knížka o antickém Římu, odstartovala můj velký zájem o starověk.

panovníci starověký Řím 2. století římská říše

František Novotný
česká, 1912 - 1977
2002  86%Nezlom císařů meč
1979  80%Tvář bohyně války
  0%O životě, člověku a bohu

Kniha Nezlom císařů meč je v