Dobrodružství Jeronýma Moucherota

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další legenda v MDEK. Boucq je pro všechny, kteří milují bizarní a hravé nápady a šílené světy. To nejlepší pro příznivce komiksů jako je Autobus, Pixy, pro fandy starých povídek Woody Allena či románů Phillipa K. Dicka a filmů Davida Lynche či Jima Hensona. A to je přitom hrdina komiksu, Jerome Moucherot, jen obyčejný pojišťovák. Ovšem do práce se dostává po liánách, v tapetách mu žijí žraloci a jeho sousedem je Leonardo da Vinci! Geniální komiks Francoise Boucqa!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342973/big_dobrodruzstvi-jeronyma-moucherota-DWO-342973.jpg 3.948
Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Les adventures de Jérome Moucherot, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Dobrodružství Jeronýma Moucherota

trudoš
22.05.2020

Chvála bláznivosti - jestli tím Erasmus Rotterdamský neměl na mysli Dobrodružství Jeronýma Moucherota, tak je něco prohnilého v historii nizozemské. Tahle čirá radost z absurdnosti přináší neskutečný zážitek, kterému se vyrovná pouze opakované čtení Tooleova Spolčení hlupců. S aristokratickou ješitností si spektakulární pojišťovák vykračuje světem a dává za uši nepředvídatelnu, jež může nabýt podoby žraloků ve zdech, žárlivých goril či pepitových vzorů. Přitom nedokážu říct, zdali je autor lepší v delších epizodách, nebo dvoustránkových kraťasech. V prvním případě ohromuje rozpustilostí, v druhém zase dává k dobru odzbrojující pointy. Jestli ale hledáte scenáristickou příčetnost, jste na špatné adrese. Prim tu hraje slovní humor, surrealistická abstraktnost a milé šílenství infantilního výtvarníka. S čímž souvisí dokonalá kresba - groteskní v detailech, fantastická v kompozici a neodolatelná v nápadech.
Do toho můj Bengálský tygře, jdi a ukaž světu, že ty, na rozdíl ode mne, na to máš!

Hadati
27.02.2019

Tenhle komiks není pro každého, ale pokud jste fanoušky humoru montypythonovského nebo Stopařova průvodce po Galaxii, tohle by se vám určitě zalíbilo. Jedná se totiž o absurdní humor, kdy postavy neustále bojují s „nereálnem“. Kniha se skládá ze dvou větších příběhů a z mnoha krátkých, většinou jen na pár stránek. Nejkvalitnějším je hned ten první, kraťasy mají odlišnou kvalitu, ale nespadají pod průměr, a závěrečná dlouhá povídka mi přišla asi nejméně zajímavá, přestože i ta má své světlé chvilky. My pak sledujeme osudy odvážného Jeronýma Moucherota, pojišťováka proti nereálnu, a jeho rodiny. V komiksu se pak občas mihnou i známé postavy, které jsou různými způsoby parodovány. Pro mě příjemné překvapení, protože po dlouhé době jsem se setkal s komiksem, o kterém můžu napsat, že je v něčem nový.


Lenka.Vílka
13.10.2018

("And I said, Hey a-ay, hey a-ay, If crazy equals genius, Hey a-ay, hey a-ay, If crazy equals genius, Then I'm a fucking arsonist, I'm a rocket scientist, Hey a-ay, hey a-ay, If crazy equals genius." ... Crazy=Genius - Panic! At the disco)

Vtipné, zajímavé, ujeté, fantaskní. Je sice šance, že jsem všechno úplně na 100% nepochopila, ale nejsem si jistá, jestli při prvním čtení každý ano. Víc u jednotlivých příběhů.

Norri
20.07.2018

Hned na začátku musím říct, že jsem tu knihu nechtěl. Nechtěl jsem ji číst, ani kupovat, protože mě ukázky nezaujaly. Úplně mě humor v ukázkách míjel. Nakonec jsem ji koupil proto, že bude možné si ji nechat podepsat. A koupě nelituji. Dobrodružství Jeronýma Moucherota je úplně něco jiného, než všechno ostatní. Je to rozjařený klus dvouspřeží fantazie a ztřeštěných nápadů. Trefné a humorné paralely lidského světa se světem zvířat. Vtipná kritika lidstva a jeho chování. Jako by si autor jen tak hrál s nápady, které volně přicházejí a on je splétal do podivuhodných vzorů bez jakéhokoliv plánu či scénáře. Jako halucinace přicházející s herečkou. Je to milý a chytrý humor. Ne, neposadil jsem se z toho na zadek a často mě to moc nebavilo, ale často jsem se také upřímně a nahlas smál. Jirka Pavlovský s Richardem Podaným odvedli na překladu sakra dobou práci, protože na slovních hříčkách to často celé stojí.

davidurban1973
30.05.2018

Nebavilo, Nezaujalo. Kresba zajímavá, příběhy ne. Horko těžko jsem dočetl první a stačilo mi to :(

Disease
12.02.2018

Na mě tohle bylo už přeci jen trochu moc šílené.

Kapis
13.11.2017

Tak, ještě že jsem si to nechal ke čtení až po sklizni :) Pokud člověk přistoupí na autorovu hru, že nic není nemožné, tak si to parádně užije. Aspoň tedy já si to užil. A parádně i přesto, že jsme celá rodina lehli s angínou a já se obával jaké to nebude psycho - dva dospělí nemocní s horečkou a mandlema jak býčí koule, olezlé hnisem, po nichž skákají dvě hladové děcka se zelenýma nudlema u nosu - a ejhle nepozabíjeli jsme se, pěkně jsme si odpočinuli, hráli jsme hry, no nádhera. Jo a k té knize - je to fakt jazda pane gazda! Plná rétoriky, filozofie a syrového surreálna v perfektní evropské kresbě. Podle doslovu vyšly ještě další dva díly - vůbec bych se nezlobil, kdyby aspoň jeden byl součástí tohoto alba. Ale zase chápu, že ne každý kupuje komplet všechny díly MDEK (což vlastně nechápu) a pak by ta cena vyšplhala možná až moc vysoko a neprodávalo by se to.

LordSnape
15.10.2017

Tak tohle byla neuvěřitelná jízda, o které jsem si až do samotného konce nebyl zcela jist, co si mám vlastně o ní myslet. Svým pojetím mi to připomnělo tvorbu Maxe Anderssona, ale myslím si, že Boucq jde místy až na brutální hranu absurdna a je mu to úplně šumák. Co se týče příběhu, tak hlavní postava je prostě divná. A to bez debat. Jeho rodina taky. Některé humorné perličky se zas ale opravdu povedly jako zranění Moucherotova syna při hraní si s masožravou kytkou, která pak za trest dostala náhubek! :-D Pak se mi líbil hodně příběh o zbloudilém želvoautě. Je tu toho opravdu hodně a ne každému to sedne. Člověk musí mít tu správnou náladu a kolikrát mu chvíli trvá, než se s komiksem trochu sžije. Každopádně jsem rád, že jsem jej aspoň takhle mohl přečíst. Na hlubší zkoumání nemám už odvahu. Na to mám přeci jen Jodorowskyho Incal a Metabarony.

1