Žoldnéři fantasie: Dálnice ke všem čertům

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co čeká milovníky žánru v tomto ročníku? Benzín je krví dálnice; chlemtají ho čtyřkolá monstra, která udržují život této tepny. Pod městy, kam dálnice vedou, se rozlézá krevní oběh vodovodů, který tepe životem, a v něm i ledacos jiného… Městy, kudy kráčel všeničivý bůh torze, který dal vzniknout sirénám. Do jiného takového města přijede osamělý střelec, aby pomohl mladé dámě v nesnázích… A tak bude i čtenář s postavami procházet městy, jež jsou jako labyrinty, aby nakonec stanul v nejstarším ze všech Labyrintů tváří v tvář ohyzdné rohaté bestii. Na své pouti potkáte to, i mnohé další!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76763/big_zoldneri-fantasie-dalnice-ke-vsem-c-yZB-76763.jpg 3.225
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Žoldnéři fantasie: Dálnice ke všem čertům

Svářeč
02.01.2018

Dvě excelentní povídky, řada nadprůměrných, jedna průměrná (paradoxně vítězná) a jen jedna podprůměrná povídka - to je více než vynikající bilance na soutěžní sborník. Povídky Žlebka a Matouškové mě dostaly a až na závěrečný text Radovana Kolbaby zde není jediná, která by mě nějak neoslovila, minula. Závěrečný teoretický text Leonarda Medka má také svou kvalitu a narozdíl od loňské práce o upírech mě i zaujal (hlavně si dovedu představit, že napsat něco takového, to už chce sakra velký přehled). Kdybych měl letošní ročník porovnat s loňským (který jsem ani nedočetl), tenhle je o několik tříd lepší. 85%

davidurban1973
18.10.2017

Několik povídek bylo slušných a napínavých, jiné slabší. Evidentně mám jiný vkus než porota :)


Skeeve
02.03.2016

Dvě a půl hvězdy a ani hrst hvězdného prachu navíc. Trochu slabší ročník, jen jednu povídku bych nazval hvězdnou - a to trn z paty Žoldnéři Fantasie pro rok 2011 nevytrhne.

Jen abych dodal: nechci, aby mé hodnocení nějak vyjadřovalo skutečnost, že se mi tato kniha nelíbí, protože tomu tak rozhodně není. Žoldnéři fantasie jsou dle mého skvělým projektem, díky kterému mohou díla amatérských a začínajících pisálků (a samozřejmě nejen jich) vyjít na světlo světa a můžou si je přečíst davy čtenářů. Autoři povídek se tak dostávají do povědomí čtenářstva a někteří mají tak zase o krůček blíž ke svému snu - stát se spisovatelem se vším všady. Projekt je to, jak jsem říkal, skvělý. Samozřejmě, je jich tu spousta podobných, ale přece jen, Žoldnéři fantasie, takoví nástupci po "Drakobijcích", mají na českém fantasy poli věhlas a nějakou tu čtenářskou základnu.
Proč tedy hodnotím tento ročník jen dvěma hvězdami? Prostě a jednoduše se toto hodnocení skládá z průměru hodnocení povídek, které kniha obsahuje. Čistá matematika a zaokrouhlování. K povídkám samotným jsem se snažil nechat i nějaké slůvko coby komentář.
Také bych rozhodně doporučil zajímavý doslov pana Leonarda Medka o "automatonech".

X3ON
15.12.2013

nic moc

Makoves
12.12.2013

První povídky nic moc, ale vydržel jsem číst a vyplatilo se mi to.

Eslem
30.08.2013

Těžko kde jinde vedle sebe hledat new weird, řecké mýty a nefalšovanou českou pohádku...
První čtyři povídky jsou řemeslně velmi působivé – pro mě osobně nejvíce ta od J. Žlebka (i když z jeho tvorby mám kdovíproč pocit jakéhosi zvláště dovedného a originálního způsobu čerpání z jiných zdrojů, který už šmátrá za hranicemi pouhé inspirace), ale dějově jsem si je nijak zvlášť neužila. Ve Stonarovi, který mě zpočátku navnadil, jsem se později utopila víc než v slzách z nehybných očí, a nenadchlo mě ani drsňácké vyprávění o kovboji, z něhož skrze vypravěče až moc řvalo JÁ. Nijak zvlášť skvěle napsanou, ale vděčnou oddechovkou byl Titanman v podsvětí T. Matouškové, zatímco v Bludišti Hádovo jméno padlo celkem nadarmo.
Bonusem byl článeček o automatonech, drakobijčí mumlání M. Bronce ale těžko něčím nahradit...

cori
13.01.2012

Sbírka vítězných textů literární soutěže, pořádané nakladatelstvím Straky na vrbě, přináší pestrou nabídku fantastických povídek, které se odehrávají nejen ve světě řeckých mýtů, českých pohádek nebo smyšlených zemích a časech, ale i v naší realitě. Nejvíce mě zaujaly tyto tři povídky: Opus 10/12 - o vílách ve vodovodním potrubí, O sněženkách a trnkovém keři - parafráze na pohádku Boženy Němcové O zlatém kapradí a Z nehybných očí jí tečou slzy - fastasmagorický svět, kde se figuríny mění v nebezpečné Sirény a dokonce možná i v bohy.

luxury
04.12.2011

No, ze všech povídek mě zaujaly tři.....