Darth Bane: Cesta zkázy

od:

Darth Bane: Cesta zkázy

Příběh ze staré republiky. První svazek trilogie o legendární postavě řádu Sithů. Dessel pracuje jako prostý horník v cortosisových dolech. Protože ho pronásledují nenávidění republikoví vojáci, nechá se naverbovat do sithské armády, v jejíchž řadách se zúčastní krvavých bojů proti Republice a Jediům. Díky svým výjimečným vůdčím schopnostem, lstivosti a brutalitě si brzy získá pověst vynikajícího vojáka. Jeho nadřízení s ním však mají ještě daleko větší plány. A tak si Dessel změní jméno na Bane a jako akolyt v sithské akademii začne studovat tajemství temné strany Síly. Skutečná zkouška ohněm ho však teprve čeká. Musí zavrhnout svaté tradice a popřít vše, co se dosud naučil. Jen tak se dokáže cele odevzdat temné straně a pochopit dávno zapomenutou moudrost prvního ze Sithů, která jediná vede ke konečnému cíli – absolutní vládě temna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26752/darth-bane-cesta-zkazy-mFl-26752.jpg 4.7133
Série:

Star Wars - Darth Bane (1.)

Originální název:

Star Wars: Darth Bane Path of Destruction (2006)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
DarthSoren
03. března

Epické, skvělé, úžasné, fantastické, monumentální, mimořádné, vynikající... ani nevím jakými superlativy tohle veledílo ještě popsat. Víte co? Prostě si to přečtěte a uvidíte. Pokud nejste z těch lidí, kterým navýsost záleží na politické korektnosti, že hlavní postavou musí být žena, kladná hrdinka, nejlíp černoška, která bude milým slovem obracet padouchy k dobru - pak to ani nechytejte, nebavilo by vás to. Ale jestli nemáte nahnáno z násilí, skutečného tvrdého světa, chcete jako hlavní postavu záporáka, který boří chrámy, pokud se chcete dovědet víc o historii Sithského řádu a Pravidla Dvou - pak po téhle knize okamžitě skočte. Vlastně po ní skočte ve všech případech, garantuji vám, že po přečtení si začnete hledat vlastního učedníka :)

Barush64
18. února

Do knihy se mi moc nechtělo, ale nakonec jsem se nechala od bráchy ukecat :D A dobře jsem udělala. Pomalejší rozjezd, ale nakonec velmi napínavý příběh plný vášně a temné strany. Bane je pěknej hajzlík, ale i tak mu člověk musí svým způsobem pořád fandit. Určitě se brzy vrhnu i na další díly a hlavně na další příběhy ze světa SW. Zdá se, že narozdíl od nových filmů, to pro mě nebude ztracený čas.

JohnyShorty
15. února

Syrová temná strana. Za mě parádní

AuroN
23.11.2017

Darth Bane je ve Star Wars velké jméno. Byl to ale až Drew Karpyshyn a tato kniha, co přineslo tomuto charakteru skvělou pověst, které se těší dodnes. Co si budeme povídat, kniha to je perfektní (ostatně jako většina ostatních románů od tohoto autora), má skvělé tempo a dobře prokreslený vývoj postavy. Nové vydání, které je nyní dostupné v knihkupectvích (teď již konečně s ostatními dvěma díly!) je lépe přeloženo a jsou odstraněny drobné chybky z dřívějška, což román staví ještě do lepšího světla, než kdykoli předtím. Za jednu z velkých předností považuji, že kniha perfektně poslouží i pro čtenáře nepolíbeného značkou a zároveň uspokojí i dlouhodobého fanouška. Darth Bane je prostě super! A těch pár much, které kniha má, lze úplně v pohodě odpustit...

+ skvěle napsáno
+ velmi plynulé tempo
+ výborný hlavní protagonista
+ Temná strana Síly
+ odkazy na KOTOR a Dark Forces II: Jedi Knight

- nutné a lehce vrtkavé provázání s komiksovou sérií Jedi vs. Sith

celkové hodnocení: 90%

Malefisto
23.11.2017

Až po závěrečné bojůvky a záměru zničit svěchny velmi čtivé a strhující. S tím koncem jsem trošku bojoval a nechtělo se mi do něho. Oproti nečekaným dějovým zvratům v průběhu knížky mi přišel takový předvídatelný a kýčovitý. Každopádně to nemění nic na faktu, že knížka je velmi dobrým článkem do celého puzzle světa Star Wars.

michal3736
16.10.2017

Přesně něco takového před nadcházející premiérou Star Wars jsem potřeboval, možná by se měli tvůrci filmů také jednou zaměřit čistě jen na záporné charaktery... první příběh ze světa Star Wars,který jsem četl a pecka!!! Vůbec me nelákají další knihy zabírající se Republikou či Rytíři Jedi. Proto za mě pět hvězd a kupuji další díly

Pecbau
14.09.2017

Perfektně napsaný román ze staré republiky. Kniha nádherně vykresluje vývoj postavy. Příběh je místy až mrazivý. Jako fanoušek celého univerza skládám autorovi poklonu za super zážitek.

Thrawn89
02.07.2017

Vynikající kniha ze světa star wars. Navíc z pohledu temné strany, které se jinak příliš prostoru nevěnuje. Kniha má na můj vkus poněkud pomalý rozjezd, ale Baneovi začátky na Apatrosu a v Akademii jsou nakonec důležité pro pochopení vývoje hlavního "hrdiny". Co mě jediné chybělo bylo poněkud hlubší ponoření do podstaty temné strany a do Baneova přerodu v Sithského mistra (Dartha). Autor postupoval na můj vkus příliš povrchně a samozřejmě a věřím, že tento vnitřní přerod šel podat mnohem zajímavěji. Kvalita knihy tedy za čtyři hvězdy, ale vzhledem k tématu a zasazení do mého oblíbeného universa nemohu než jít do plných...

TheLamerek
01.07.2017

Milovníkovi sci-fi přeběhne několikrát mráz po zádech, milovníkovi Star Wars poteče z nohavice. Já jsem zažil obojí. Neskutečně epický příběh o cestě mladého Sitha k moci. Je neuvěřitelně zajímavé prožít jednou příběh ze světa Star Wars z úhlu pohledu Sithů.

Palorizek85
21.05.2017

Výborná kniha ze Staré Republiky. Už se těším na další díl :)

Gnomo
26.11.2016

65%
Text je příliš krátký?
Teď již ne:-)

Jury
23.09.2016

Predem musim rict, ze jsem od mala fanda Star Wars a byla to prvni knizka se kterou jsem prisel do styku. Vybral jsem si ji podle predeslych recenzi a musim rict, ze nekecali...byl to masakr ! Neni co vytknout...stara republika je proste lepsi ;) plus pohled ocima Sithu mi vyhovoval rozhodne vic nez porad cucet na to jake to je byt Jedi....Sithi jsou lepsi ;)...doporucuju vsem fandum SW ;) May the force be with you ...

Čelo
17.04.2016

Knihu jsem si užil a hodnotím plným počtem, jelikož si to právem zaslouží. Při čtení, které bylo velice poutavé jsem měl pocit, že se i mně temná strana síly zmocňuje. :-)

davidurban1973
03.04.2016

Jedna z lepších knih z prostředí Star wars. Pěkně popsaný život jednoho z největších Sithů. Hodně čtivé.

matesatan
20.04.2015

dobrá kniha napínavá a čtivá a navíc je to star wars ma rad star wars

Tomlord Mighty
21.10.2014

Tohle je prostě nářez.Bane je silná charismatická postava.Osobně jsem si ho hned oblíbil.Napsáno velmi čtivou formou.U některých knih mám problém,že se musím začíst, aby mě chytla.Ale tady jsem ten problém neměl.Prostředí Sithské akademie a to jak se hlavní postava orientuje v tajích Temné strany a postupně získává nové zkušenosti i náhled na samotný princip Síly.Četl jsem hodně SW románů,ale tenhle bych označil jako nejlepší.Přečteno jedním dechem několikrát.Vedlejší postavy sice nemají takovou hloubku,ale každá mi přijde celkem propracovaná a dohromady ta mozaika zapadá pěkně.Pro mě dobrý zážitek a doporučuji! Další díly mě oslovily také i když jsem je četl v angličtině.

jirka398
23.01.2014

Tato kniha se odehrává několik let před filmem Star Wars a postavy, které v ní vystupují, nenavazují na film. Ve knize se objevují názvy ras, které možná nebudete znát. Doporučuji si neznámé rasy vyhledat na internetu, ať víte jak vypadají. V knize se vypráví o temné straně sithů a o jejich učení. Kniha je členěna na odstavce a děj je chronologický. Kniha není ilustovaná. Knihu jsem dostal k narozeninám a po jednom roce jsem si řekl, že jí přečtu. Kniha je úžasná a tomu kdo má rád Star Wars ji doporučuji přečíst. Kniha je v některých částech mírně brutální, jsou v ní negativní myšlenky a časté používání temné strany síly.

kuSty
06.09.2012

Naprosto souhlasím se skyluke. Bohužel Egmont dál překládá Nový řád Jedi, a kdy/jestli se dočkáme pokračování, kdo ví :-(

skyluke.
10.11.2011

Jedna z nejlepších star wars knih. Jedna z mála a taky dost možná zatím jediná knížka vyprávějící příběh tak vzdálený od filmových epizod, totiž 1020 let před filmovou epizodou 4. Těším se na další pokračování. Doufám, že Egmont co nejdřív zapracuje na překladu.


Štítky

Star Wars

Autor a jeho další knihy

Drew Karpyshyn

Drew Karpyshyn
kanadská, 1971

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených167x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených24x
v Knihotéce79x
v Chystám se číst29x
v Chci si koupit21x
v dalších seznamech4x