Darth Bane: Cesta zkázy

Příběh ze staré republiky. První svazek trilogie o legendární postavě řádu Sithů. Dessel pracuje jako prostý horník v cortosisových dolech. Protože ho pronásledují nenávidění republikoví vojáci, nechá se naverbovat do sithské armády, v jejíchž řadách se zúčastní krvavých bojů proti Republice a Jediům. Díky svým výjimečným vůdčím schopnostem, lstivosti a brutalitě si brzy získá pověst vynikajícího vojáka. Jeho nadřízení s ním však mají ještě daleko větší plány. A tak si Dessel změní jméno na Bane a jako akolyt v sithské akademii začne studovat tajemství temné strany Síly. Skutečná zkouška ohněm ho však teprve čeká. Musí zavrhnout svaté tradice a popřít vše, co se dosud naučil. Jen tak se dokáže cele odevzdat temné straně a pochopit dávno zapomenutou moudrost prvního ze Sithů, která jediná vede ke konečnému cíli – absolutní vládě temna....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26752/big_darth-bane-cesta-zkazy-mFl-26752.jpg 4.7243

Star Wars - Darth Bane 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars: Darth Bane Path of Destruction, 2006

Kniha Darth Bane: Cesta zkázy

Atlantis

Na knihy ze světa Star Wars jsem měl zatím jen malé štěstí. Zahn s jeho Thrawnem mě nudí k smrti, béčkové paperbacky z levných knih jsou přesně takové, jak znějí. Ale o trilogii s Banem jsem slyšel jen pozitiva, a tak jsem byl zvědavý. A jako jo, v pohodě. Nejde o knihu, na kterou budu další roky vzpomínat, ale četla se příjemně, děj se až na několik málo zpomalení žene dopředu a hlavně - baví mě Bane samotný. Jsem zvědavy, kam se jeho postava v následujících pokračováních posune.
Bezchybná kniha to není, ale konečně mám pocit, že nečtu SW brak.

DK_Ronie
26.08.2021

Na tuhle knihu (trilogii) jsem se velmi těšil. Dlouho jsem ji nemohl sehnat. Když jsem začal číst první knihu, na malý okamžik jsem zaváhal, zda to bude to pravé ořechové a bude mě to bavit.

Pochybnosti velmi brzy opadly. Des ve válce už mě hodně bavil a akademie byla naprosto špičková. Děj byl výborný, vykreslení postavy na mě tak akorát - velmi uchopitelné/představitelné, kvalitní ale ne na úkor příběhu či akce, která byla taky skvělá.

Jednoznačně doporučuju, jedna z nejlepších záležitostí, co jsem četl.

Zak66
09.07.2021

První díl Baneovi trilogie je jednoznačně jedna z nejlepších knih ze Star Wars vůbec a to právoplatně. Skvělé postavy, nabitý děj, nová i stará místa, prozkoumávání temné strany Síly, mnoho odkazů na hru KOTOR atd. Každý fanda Star Wars by si ji měl určitě přečíst. POVINNĚ!!

StarPopcorn
08.03.2021

(+ SPOILER) Tohle je důkaz toho, že Drew Karpyshyn UMÍ psát! Určitě tohoto spisovatele přidávám na svůj seznam největších Star Wars autorů - Hned vedle Timothyho Zahna
Jinak o knize: Velice povedený příběh, i když protagonista je trochu neobvyklý. Ale to vůbec nevadí, právě naopak - Každý má chuť někdy pořádně nakopat zadek Jediům ;)
Banea osobně považuji za nejgeniálnějšího sitha vůbec, protože díky němu starej Palpy vyhrál (Pravidlo Dvou) 5*

kacaav
30.12.2020

Za mě nejlepší kniha tohoto univerza. DOPORUČUJI

Köttur
19.11.2020

Jako první kniha, kterou jsem ze Star wars EU četla, mě Cesta zkázy příjemně překvapila. Darth Bane je Drewem Karpyshynem jako charakter opravdu dobře popsán, při čtení mě neustále mrazilo v zádech a napětí mi nedovolilo přestat ani na chvíli. Za ten měsíc, co jsem knihu měla pujčenou z knihovny jsem, jsem jí přečetla nejméně pětkrát, některé pasáže dokonce vícekrát. Tahle kniha je povinnost pro každého fanouška Star wars.

Jarous108
07.10.2020

Do Sithu! Tahle kniha překonala Labyrint zla v mém žebříčku nejlepších Star Wars knih! A musím říct, že kandidátem na první pozici byla už od prvních kapitol. Kniha obsahuje vše, co by si věrný fanoušek mohl přát: nadávky v republikovém basiku, přehledná pravidla sabaccu, zajímavé střípky informací z Předaleké galaxie (například zjistíte, čím se opíjí wookiové), dokonce jedno staré correlianské rčení takřka intergalaktického významu: "Střez se hněvu odmítnuté ženy." Dále pak odkazy na další SW díla (KOTOR, Revan nebo Letopisy rytířu Jedi...), ale především: učení temné strany Síly. Právě temná strana Síly je v knize podána velice uvěřitelně (uvěřitelně - opravdu, příběh se přeci odehrává v Předaleké galaxii, nikoli na ubohé planetě Zemi, tak proč se držet zpátky?) s důrazem na její přitažlivost, jakožto prostředku k dosažení moci. V jistém smyslu je vzestup Dartha Banea velice inspirující ukázkou vůle. Závěr je napsán velice rafinovaně, protože v něm jakousi formu vítězství (ač možná poněkud hořko-sladkého) mohou uzřít příznivci světla i temnoty. Dílo skvěle uvádí do souvislosti události, které ději dalece předcházejí s těmi v daleké budoucnosti. 5 hvězdiček mi přijde pro tuto knihu ještě málo. Knihu vřele doporučuji, nedávno proběhl dotisk, takže je opět k dispozici.

daniel6725
24.08.2020

Co si budeme povídat. Pro fanoušky Sithů naprostá povinnost. Darth Bane, zakladatel pravidla dvou a jeho počátek. Nádherně popsaná akademie na Korribanu, spousta akce, spousta temné strany Síly. Jediné, co bych vytknul, jsou možná až přehnané možnosti temné strany, ale to je věc, na kterou narazíme napříč příběhy ze Staré republiky.