Darth Bane: Pravidlo dvou

Darth Bane nalézá dokonalou učednici v Zannah, jež přes své mládí ovládá instinktivní spojení s temnou stranou. Pod Baneovým vedením se Zannah stane nepostradatelnou na tažení Sithů za zničením Jediů a ovládnutím galaxie. Jeden Jedi je však přesvědčen, že Sithové přežívají. Dokonce ani on však netuší nic o úžasných nových znalostech, které Bane objevil a jež ho učinily mnohem silnějšm, než si kdo dovede představit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321693/big_darth-bane-pravidlo-dvou-1WT-321693.jpg 4.5142

Star Wars - Darth Bane 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars: Darth Bane Rule of Two, 2007

Kniha Darth Bane: Pravidlo dvou

memphisz

Druhý díl ubral na tempu, což je vcelku běžný úděl prostředního dílu trilogie. Posouváme se o deset let, ale přebudování řádu Sithů je stále na svém začátku. Bane poslední dekádu pečlivě maskoval svou existenci, aby se mohl soustředit na studia temné strany Síly a aby mohl hledat rituál na postavení vlastního holokronu.

Jeho učednice Zannah se během událostí knihy stává silnější a silnější, ale stále to vypadá, že není tak jednoznačně odevzdaná temné straně Síly jako Bane, pro kterého v knize vyřizuje několik důležitých úkolů.

Druhý díl trilogie tak především posunul děj v čase, aby mohlo, jak věřím, přijít velké finále v závěrečném díle.

jan0373
17. březnaodpad!

První díl jsem měl přečtený za 3 dny, druhý díl jsem 60 stran četl 14 dní, a nakonec jsem to vzdal a odložil, něco tak nudného jsem nečekal, nechápu ostatní hodnocení a komentáře u této knihy, pro mě totální odpad.....

SONP
31.08.2021

Ještě o trochu víc než děj první knížky připomíná děj Pravidla dvou scénář pro dobrodružnou počítačovou hru. Darth Zannah dostane úkol, přesune se na planetu, tam se situace vyřeší, následuje přesun jinam a nový úkol. Na stranu druhou od SW knížek psaných na zákázku těžko lze očekávat příval nějaké převratné literatury. Fanoušek se při čtení cítí v daném světě doma a jako nádavek dostane další informace ze Sithovské filozofie. A souhlasím s tím, že závěrečná scéna byla opravdu famózní a časem si ten poslední díl z trilogie dám. 60%

DK_Ronie
26.08.2021

Na tuhle knihu (trilogii) jsem se velmi těšil. Dlouho jsem ji nemohl sehnat. Když jsem začal číst první knihu, na malý okamžik jsem zaváhal, zda to bude to pravé ořechové a bude mě to bavit.

První kniha už mě nenechala na pochybách, že tohle bude velká pecka. Druhá, ač některými označovaná za nejslabší, podle mě laťku udržela. Ano, bylo více Zannah na úkor Bane, ale podle mě přirozený vývoj a na kvalitě to ničeho neubralo. A sorry, ale ten závěr? A nemyslím jen rozuzlení v chatce, ale hlavně ten souboj... jestli tohle někdy někdo (kvalitně) natočí, tak to bude orgasmická záležitost :o)

Jednoznačně doporučuju a těším se na poslední díl, který už jsem začal!

Zak66
09.07.2021

Druhý díl Baneovi trilogie není sice tak dobrý jako první díl, ale pořád se jedná o skvělé Star Wars čtivo. Ještě více se ponoříte do temné strany Síly. Postava Zannah je tu super a závěrečný boj byl famózní. Pro každého fandu Star Wars povinnost.

StarPopcorn
08.03.2021

(+ SPOILER) Chcete se ponořit do učení Temné strany? Chcete se naučit "Schopnosti, které někteří považují za nepřirozené"? Tak jste tu správně! Tato kniha se ještě více zabývá Temnou stranou jako takovou a Bane pomalu, ale jistě buduje základ pro Impérium, které přijde až za hooodně dlouho. Dále se např. sbližuje se svou učednicí, která prodělává celkem drsný, ale naučný výcvik :D Nemůžu dát méně než 5*

kacaav
30.12.2020

Není to tak dobré jako první díl, ale pořád je to vysoce kvalitní STAR WARS čtivo

daniel6725
07.11.2020

Sithové a holokrony. Všechno, co jste chtěli vědět o temných tajemstvích, jak si dopřát sílu a neporazitelnost, to vše v kombinaci se surovou realitou střetu s řádem Jedi. Druhé díly bývají pro trilogie tuhý oříšek, ale to neplatí pro Pravidlo dvou, které dokáže opět vyrážet dech.