Darth Bane: Dynastie zla

Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil. Uplynulo dvacet let od doby, co Darth Bane, vládnoucí Temný pán ze Sithu, zničil pradávný řád oddaný temné straně a přetvořil ho pravidlem dvou: jeden mistr, aby držel moc a předával moudrost, a jeden učeň, aby se učil, a nakonec vyzval a porazil mistra v souboji na život a na smrt. Ale Baneova učednice Zannah se zatím neukázala být hodnotnou nástupkyní. S rozhodnutím, že sithský sen o nadvládě nad galaxií nezemře spolu s ním, Bane přísahá, že odhalí tajemství zapomenutého Temného pána, které zajistí Sithům nesmrtelnost – a jemu také. Zannah ví, že mistr o ní začíná pochybovat, a tak připravuje jeho pád a chystá se mu konečně vyrvat titul Temného pána ze Sithu. Pronásleduje mistra z ponurých hlubin zpustošeného světa do pouštního tábora, kde bude o osudu temné strany rozhodnuto poslední smrtelnou ranou světelným mečem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321694/big_darth-bane-dynastie-zla-bMZ-321694.jpg 4.7120

Star Wars - Darth Bane 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars: Darth Bane Dynasty of Evil, 2009

Kniha Darth Bane: Dynastie zla

wullcann38
01.12.2021

Vynikající zakončení celé série,i když ten konec byl poměrně předvídatelný, pořád super SW kniha.
Za mě:97

DK_Ronie
07.09.2021

Výborné zakončení výborné trilogie. Hned jsem si od stejného autora musel sehnat i Revana :o)

Kniha plynula fakt velmi rychle, zhltnul jsem ji nejrychleji ze všech (už jsem byl zvědavý, přiznávám). Gradace příběhu a vyústění vztahu mistr/učeň bylo super. Nové (i staronové) postavy výborné a skvěle doplnily děj.

Závěrečný souboj opět fenomenální. I když uznávám, že na kinoplátně bych pořád asi radši viděl ten z druhého dílu :o)

Zak66
15.07.2021

Třetí díl Baneovi trilogie je důstojným zakončením. Děj plyne rychlostí světla. Po tak 100 stranách je děj tak nabitý, že čtenář nedokáže přestat. Bane a Zannah jsou tady naprosto excelentní a nové postavy super. Pěkný návrat dvou postav z předchozích dílů. Závěrečný souboj je dokonalý a konec je absolutně dechberoucí. Celá tato trilogie je rozhodně nejlepší knižní série ze Star Wars a povinnost pro všechny fanoušky Star Wars.

StarPopcorn
08.03.2021

(+ SPOILER) Kniha sama o sobě je velice zajímavá, ale co je na ní nejlepší je ten konec. Ukazuje nám paradoxy Pravidla Dvou, kteří musí sithové akceptovat. Stejně jako je jedi ochoten se obětovat, aby další generace mohla žít v míru, (viz. kniha Revan) tak sith je ochoten dobrovolně bojovat o život a být poražen, aby jednou za hooodně dlouho linie sithů dospěla do chvíle, kdy bude tak silná, že převezme vládu nad galaxií. Opět 5*

kacaav
30.12.2020

(+ SPOILER) Zajímavý je ten konec. Průběh knihy je taky fajn, ale pořád je to slabší (byť nevýrazně), než předchozí díly.

daniel6725
07.11.2020

Závěr trilogie není jen skvělá akční jízda, ale má i přidanou hodnotu. Vysvětluje různé paradoxy sithského pravidla dvou, nahlédneme do osudů temných Jediů a taky nalezneme zárodek toho, co možná inspirovalo tvůrce ep9. Tuhle knížku si nelze neužít.

Ailee
14.10.2020

Ne že by příběh jako takový byl špatný, ale bohužel mě neoslovily ani postavy ani autorův styl. Prokousala jsem se tím spíše ze zvědavosti. Druhá polovina byla lepší, dějově akčnější, a kdyby si autor odpustil úvahy všech postav okolo a zaměřil se více na děj samotný, asi by to pro mě bylo mnohem osobnější. Na zadek jsem se z toho neposadila a konec jr najasný, ale za to zjištění, jak to celé začalo, to asi stálo. I když by se to dalo značně zkrátit.

Sorrangar
13.04.2020

Důstojné pokračování prvních dvou dílů. Celá trilogie patří k nejlepší SW knižní tvorbě.